Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2014., 04:15   #391
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Stavio sam linkove za 4 i 4S, ovo što si ti stavio je petica.

Vjerujem da je princip isti, ali svejedno, moguće je da nemamo istu definiciju originala. Po meni, original dio je napravljen od istog materijala, istim postupkom/strojem, sa istim tolerancijama kao i dio koji je prvotno ugrađen u mobitel.

Ovaj tvoj ekran, da li je on takav? Ako ne, u čemu je razlika u odnosu na ekran koji dobiješ sa novim mobom?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 09:33   #392
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
E sad moje iskustvo sa "vrhunskim" System one ovlastenim ASUS servisom, posto MRservis to vise nije.

Prije 4 mjeseca sam kupio Asus X550VB laptop, primjetio sam tek nedavno da je rub monitora na laptopu s lijeve strane odvojen, tj one kopce ne drze rub za zadnji poklopac.Uz to laptop je imao neispravan HDD. Poslao sam laptop na reklamaciju u System one d.o.o koji je zamjenio disk. E sad, ekran su ZABORAVILI popraviti i na moj poziv su otisli provjeriti sto je s tim i rekli da se sutradan javim. Sutradan sam nazvao i receno mi je kako je i to popravljeno te da je laptop poslan na moju kucnu adresu. Da napomenem, laptop je kao nov, tipkovnica i touchpad nikad nisu koristeni zbog druge tipkovnice i misa i laptop ima svoju torbu u kojoj je odlicno zasticen ( asus rog ruksak). Koristi se u uredu i iskljucivo na stolu.Gospoda iz system one-a su napisala da laptop ima ostecenja po kucistu i manja po ekranu !!! a popravili su mi ekran nekakvom SAMOLJEPLJIVOM trakom/zvakom.Isao sam probati prstom da vidim dali je zamjenjeno kuciste ekrana i naravno rub se odvojio.(ovo je CP sa asus hrvatska) a ovo dolje su slike kako se u 'rvackoj popravljaju laptopi sa zvakom.

http://www.pohrani.com/f/3m/kt/4lTs2...0175220pro.jpg
http://www.pohrani.com/f/Z/JM/3qXNjg...0175159pro.jpg

Nakon obracanja ASUS hrvatska , dobio sam kompletno novi ekran u system one. A ovi su sljam da veci nemogu biti. Sreca pa sam prije slanja preko 20 fotki okinuo da imam stanje lapa prije servisa.Ne da ih treba izbjegavati, saljite ASUS i u kirgistan samo ne kod ovih, na kraju sam bio bez lapa skoro mj dana zbog njihove gluposti.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 10:12   #393
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Stavio sam linkove za 4 i 4S, ovo što si ti stavio je petica.

Vjerujem da je princip isti, ali svejedno, moguće je da nemamo istu definiciju originala. Po meni, original dio je napravljen od istog materijala, istim postupkom/strojem, sa istim tolerancijama kao i dio koji je prvotno ugrađen u mobitel.

Ovaj tvoj ekran, da li je on takav? Ako ne, u čemu je razlika u odnosu na ekran koji dobiješ sa novim mobom?
Ovo sa slike je ekran za 4s.
Original je dio kojeg je napravila tvornica po specifikacijama i narudzbi proizvodjaca.
Nitko ne moze znati jel ekran original osim ako ga kupis u ovlastenom servisu. Ako ovlastenog nema,mozes se jedino nadat da ces ga dobit u nrkom drugom servisu. A apple ekrane mozes nabavit ako imas vezu,sve drugo su kopije. Koliko su dobre ili lose,to ces znat kad ga ugradis na mob.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 10:40   #394
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Svojevremeno je netko bio rekao da naši telekomi šalju iPhone na servis u Mađarsku. Žalosno je da u našoj zemlji nema ovlaštenog Apple servisa, ali pretpostavljam da je to do njihove poslovne politike.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 10:43   #395
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nitko ne moze znati jel ekran original osim ako ga kupis u ovlastenom servisu. Ako ovlastenog nema,mozes se jedino nadat da ces ga dobit u nrkom drugom servisu. A apple ekrane mozes nabavit ako imas vezu,sve drugo su kopije. Koliko su dobre ili lose,to ces znat kad ga ugradis na mob.
Kako bi se samo prevario...

Ovlašteni Apple servis, nabavljali iPhone rezervne dijelove od jedne domaće trgovine elektronikom (porijeklo nepoznato).

Cijena kao da je original Apple. Pa si ti misli Jedino što ga je ovlašteno Apple osoblje ugrađivalo unutra po PS-u pa je posao napravljen kak spada.

Apple ekran može nabaviti isključivo ovlašteni iPhone servis, a koji je, to piše na VIP i T-mobile garanciji. Nitko drugi nije ovlašten raditi na iPhoneu, tj. ne može dobiti originalni rezervni dio. Glavni razlog je što se svaki rezervni dio naručuje tek kad Apple odobri zamjenski na temelju serijskih brojeva i pošalje, što sve skupa traje neko vrijeme. Tko god ima hrpu ekrana na lageru, garantirano nema originalne, nego samo bolje ili lošije kopije.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 10:44   #396
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Na "originalnom" postoji spužva/mekana plastika oko otvora za prednju kameru, na ovom tvom je nema. Također me malo buni ona spužva iznad mrežice za mikrofon, to nisam vidio na "originalnim", zato sam mislio da je od petice koja ima kameru iznad mikrofona.

Ali nema veze, mislim da se kužimo.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 11:02   #397
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ta spuzva odvaja senzore i kad rastavis iphone i usporedis ta dva ekrana identicni su. Kad kazes mikrofon,mislis na zvucnik?

@Ivan

Ovlastenih iPhone servisa nema.l kod nas zato i govorim u vezi ekrana. Vip i tcom su slali u Mađarsku ,ne znam kako je sada mozda i oni muljaju s nekim domacim servisom
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 11:13   #398
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova

Ovlastenih iPhone servisa nema.l kod nas zato i govorim u vezi ekrana. Vip i tcom su slali u Mađarsku ,ne znam kako je sada mozda i oni muljaju s nekim domacim servisom
Agram servis je vec duze vrijeme ovlasteni servis, Vipnet njima salje mobitele vec neko vrijeme.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 11:43   #399
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Agram servis je vec duze vrijeme ovlasteni servis, Vipnet njima salje mobitele vec neko vrijeme.
Ovlasteni iPhone servis ili ovlasteni servis za uredjaje kupljene u Vipu? Imam jedan i4s kupljen u Italiji bas cu ih nazvat jeli prihvacaju jamstvo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 11:49   #400
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Trebali bi obzirom da Apple ima worldwide garanciju. Ono što sam čuo je da svi Apple uređaji imaju 1g. gare osim onih kupljenih u USA koji imaju 2g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 12:52   #401
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
njima ne treba poslati ni motokultivator na servis
U to se ne bi htio mjesati

Citiraj:
Ovlasteni iPhone servis ili ovlasteni servis za uredjaje kupljene u Vipu? Imam jedan i4s kupljen u Italiji bas cu ih nazvat jeli prihvacaju jamstvo.
Kaj je tak tesko upisati apple i agramservis u gugl?

http://demozg.agramservis.hr/press/novosti/apple_servis
http://www.apcom.hr/posts.aspx?PageID=57&cmsID=14

Citiraj:
MMM Agramservis, u suradnji sa tvrtkom Apple, pruža servisnu podršku za sve Apple uređaje uz pomoć certificiranih stručnjaka. Svi naši Apple eksperti prošli su intenzivne treninge i obimne ispite koji im omogućavaju da vaše uređaje servisiraju u najkraćem mogućem roku sa maksimalnom kvalitetom.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 13:05   #402
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Papir sve trpi. Unatoč svim tim 'intenzivnim treninzima i obimnim ispitima' rade takve početničke greške da se čovjek ozbiljno upita oko njihove stručnosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2014., 09:28   #403
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Oko čega ste započeli priču...ovo je tema o servisima, ne o konektorima. MicroUSB, Lightning, Apple...all the same shit. Svaki se može potrgati uz dovoljno sile/neznanja/logike.

Pozivam moda da priču o konektorima preseli na neku novu temu, a postove koji nisu on topic (uključujući i ovaj) pobriše.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2014., 09:34   #404
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Taman posla seliti sav onaj spam
Obrisah, a ostalima - držite se teme.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 17:10   #405
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Danas mi zamjenjen HTC One zbog crvene kamere i Agram mi nije dao nikakav papir da mi je produzio garanciju, ostala mi od starog telefona. I jos mi direktno kaze da mi garancija vrijedi dokad pise na garanciji od onog prvog telefona ? A ja dobio novi telefon sa novim IMEI brojem. Pa koja je pm tom servisu vise ? Dali itko radi u ovoj drzavi pa da se ovim kvazi servisima pokaze kako se treba radit posao ? Dakle po mom saznanju nakon zamjene telefona imam pravu na novu garanciju od 24 mjeseca. Dali sam u pravu i ako jesam kako da svoja prava ostvarim jer mi je više muka od njih i njihovih servisa !
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 17:13   #406
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Jesi, novi uredaj nova gara tj jamstveni list. Odi tamo i ne izlazis van dok ne dobijes novo jamstvo tj jamstveni list sa danasnjim datumom i imeim od novog telefona
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 17:17   #407
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Jel to znas iz prve ruke ili ? Ne volim se ic svađat sa ljudima al ovo nema smisla, krvi su mi se napili prije sa par ajfona a sad doslo i ovo. Tko tim ljudima pušta da budu ovlašteni servis uopće ?
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 17:27   #408
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
imaš u zkaonu o obveznim odnosima..ako je uređaj zamijenjen novim, garancija ide ispočetka..100% tako
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 17:52   #409
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
Jel to znas iz prve ruke ili ? Ne volim se ic svađat sa ljudima al ovo nema smisla, krvi su mi se napili prije sa par ajfona a sad doslo i ovo. Tko tim ljudima pušta da budu ovlašteni servis uopće ?
Naravno da znam, par iphoneova reklamirano i uvijek novi jamstveni list ovjeren pecatom.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 17:53   #410
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Bilo je već stoput, ali evo još jednom:
Produljenje jamstvenog roka
Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Ako ti probaju objasniti da je to HTCova politika, objasni ti njima da je ovo zakon Republike Hrvatske, a politiku si mogu zabiti tamo gdje sunce ne sija ako misle ovdje poslovati.

Ako ni tada ne shvate, pogledaj postove od Alfa_R, pošalji im dopis da ti se pisano očituju da kolika je garancija na zamijenjenu stvar novom. Na ovom koraku svi servisi promjene ploču.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 17:56   #411
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Jesi to isao bas u agram ili u smartson? meni su u smartsonu bas rekli da garancija vrijedi ponovno 24 mjeseca :/
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 18:21   #412
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Prave se glupani, pokušavaju zakinut garanciju pri svakoj reklamaciji.

Prave se blesavi i kao to piše u jamstvenim uvjetima HTCa, međutim ti uvjeti ne vrijede ako nisu u skladu sa zakonima države u kojoj se kupljen proizvod.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 20:32   #413
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Isao sam direkt u Agram, znaci trebao bi ic tamo i svadjat se sa kretenima da bi ostvario svoja normalna prava ? Pa jel mi zivimo u jebenoj Boliviji ili u uređenoj EU ? Kako je Alfa_R to rijesio ?

Zadnje izmijenjeno od: SteveO. 17.07.2014. u 20:43.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 21:08   #414
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Tako je, moras se svadjat, sjetit se mame svima i tek onda ide nazalost. A ako ne upali uvijek postoje pravna rjesenja jer je opce poznato da je agram uz mobis poseban sljam od servisa.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 21:59   #415
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Onda mozda pametnije odmah prijava na DI pa cu vidjeti sta ce oni reci, nisam iz Zg pa ne mogu bas svako malo ic do servisa.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 20:19   #416
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Evo službenog odgovora:

Poštovani,
Vezano za Vaš upit INC-16213 od 17. srpnja 2014. godine, očitujemo se kako slijedi.
ZOO () propisuje sljedeće:
ZOO III 3. članak 425. stavak 2. „Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina
zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od
vraćanja popravljene stvari.“
Poštovani,
Prema čl. 425. st. 2. Zakona o obveznim odnosima, dođe li do zamjene proizvoda za drugi
proizvod, jamstvo za taj drugi proizvod počinje teći ispočetka.
Isto tako, novi, zamijenjeni proizvod trebao bi Vam, osim s novim jamstvenim listom, trebao biti
predan u njegovoj originalnoj ambalaži, zapakiran, nekorišten i uz svu pripadajuću i nekorištenu
opremu, kao kad se kupuje svaki drugi novi uređaj.
Ne postupa li Agramservis na navedeni način, savjetujemo Vam da im se prvo obratite pisanim
putem (poštom, preporučeno i s povratnicom), da opišete problem i pozovete se na gore
navedeni zakonski članak te izričito zatražite da Vam se proizvod preda originalno zapakiran i s
posve novim jamstvom. Agramservis ima rok od 15 dana da Vam pisano odgovori i očituje se, ali
biste isti prigovor također trebali poslati i tvrtki kod koje ste kupili uređaj jer s njima ste u
obveznopravnom odnosu.
Ne odgovore li Vam i ne uvaže li Vaš zahtjev, slobodni ste ih prijaviti tržišnoj inspekciji Ministarstva
gospodarstva i Sudu časti Hrvatske gospodarske komore.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 13:54   #417
brkz
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: ri
Postovi: 1
Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
Evo službenog odgovora:

Poštovani,
Vezano za Vaš upit INC-16213 od 17. srpnja 2014. godine, očitujemo se kako slijedi.
ZOO () propisuje sljedeće:
ZOO III 3. članak 425. stavak 2. „Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina
zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od
vraćanja popravljene stvari.“
Poštovani,
Prema čl. 425. st. 2. Zakona o obveznim odnosima, dođe li do zamjene proizvoda za drugi
proizvod, jamstvo za taj drugi proizvod počinje teći ispočetka.
Isto tako, novi, zamijenjeni proizvod trebao bi Vam, osim s novim jamstvenim listom, trebao biti
predan u njegovoj originalnoj ambalaži, zapakiran, nekorišten i uz svu pripadajuću i nekorištenu
opremu, kao kad se kupuje svaki drugi novi uređaj.
Ne postupa li Agramservis na navedeni način, savjetujemo Vam da im se prvo obratite pisanim
putem (poštom, preporučeno i s povratnicom), da opišete problem i pozovete se na gore
navedeni zakonski članak te izričito zatražite da Vam se proizvod preda originalno zapakiran i s
posve novim jamstvom. Agramservis ima rok od 15 dana da Vam pisano odgovori i očituje se, ali
biste isti prigovor također trebali poslati i tvrtki kod koje ste kupili uređaj jer s njima ste u
obveznopravnom odnosu.
Ne odgovore li Vam i ne uvaže li Vaš zahtjev, slobodni ste ih prijaviti tržišnoj inspekciji Ministarstva
gospodarstva i Sudu časti Hrvatske gospodarske komore.

Kako je ovo na kraju rjeseno? Imam skoro pa identicnu situaciju, mobitel je HTC ONE X za koji su ponudili zamjenu, ali bez nove garancije i pune opreme. Prigovor sam vec pisao.
brkz je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 17:09   #418
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
S obzirom da je telefon bio od bratica koji definitivno nije od onih koji bi isli tjerati pravdu ostalo je na tome da je dobio telefon drugi a garancija ostala od starog. Jedno je sigurno, mene su prije sa ajfonima izvozali kao budalu i 1000% sam siguran da cu im iduci puta poslat inspektorat i tjerat sve do kraja jer mi se toliko gade. Preporuka moja je da se obratis inspekoratu i prijavis ih tamo, ali ne prijava da ti oni daju misljenje na zakon nego tamo odaberi da trazis inspekcijski nadzor i navedi sve o cemu se radi. Oni se ponasaju kao da zakon za njih ne vrijedi i da moramo bit sretni sto su nam uopce popravili telefon pod garancijom.

Kreni odavde:

https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp

Ja sam cak dobio broj telefona od inspekcija na koji se trebam obratit ako oni odluce ne radit po zakonu ali kazem, to je ispalo njemu ok i ja se nisam htio vise petljat s tim. Da ja dođem u tu situaciju sigurno bi ustrajao na novim papirima i na novom telefonu, iz principa. Moras im slat preporuceno postom da ti objasne po kojoj osnovi ti daju zamjenski telefon bez nove garancije i moraju ti odgovorit u roku 10 radnih dana ili tako nekako zakon nalaze. Ako jos sta mogu pomoc napisi, jer i ja zelim da se ti slucajevi krenu rasplitat u nasu korist koji smo izbacali tolke pare za telefone. Jedino ne znam dal bi te onda poceli hebat da je telefon bio u vodi i te gluposti. Također ne znam kako to prolazi tolike godine sa ajfonima jer nikad nitko nije dobio novi telefon u kutiji nego samo te refurbished iako zakon jasno kaze novi telefon i nova garancija.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2014., 08:22   #419
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ne postoji opcija da je ostala stara garancija a uređaj drugi. Refurbished ili hlače novi, nebitno. Ako ste to prihvatili ništa nije izgubljeno, vama ide garancija ispočetka i sve što je potrebno je dokaz o zamjeni uređaja.

Ako dodje do kvara pošaljete u servis i ukoliko vas odbiju ide klasika dopis preporučeno s povratnicom i do prijave neće ni doći jer neće negativno odgovoriti na njega.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 22:18   #420
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Imam jedno pitanje vezano uz servis prijenosnika unutar jamstvenog roka.
Kolega mi se obratio vezano uz slučaj Toshibinog laptopa u jamstvu gdje ovlašteni servis odbija popravak unutar jamstvenog roka poradi prašine na hladnjaku te zahtjeva uplatu za uslugu čišćenja prije odobrenja jamstva.
C/P odgovora servisa;
Kvar na grafičkom procesoru nastao neadekvatnim hlađenjem zbog začepljenosti nečistoćom usisnika zraka za hlađenje. Usluga čišćenja sustava hlađenja nije obuhvaćena jamstvom i smatra se greškom korisnika, (uređaj ne radi u uvjetima koje propisuje proizvođač, te nije održavan sukladno preporukama u korisničkom priručniku ). Uslugu čišćenja usisnika zraka snosi korisnik prema važećem cjeniku servisa. (250Kn). Nakon izvršenih radnji moći ćemo napraviti dijagnostiku ostatka uređaja te po potrebi zamijeniti neispravne dijelove.

Imaju li pravne osnove za odbijanje popravka unutar jamtvenog roka ukoliko im se ne plati 250kn za stručni potez pinelom?
Alvin je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na