Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2011., 13:19   #61
Mario2010
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 70
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Mojservis ima par slika svoje IC lemne stranice na njihovoj facebook stranici:



OHO pa takvu imam i ja
zgodna stvarčica nije nešto ali radit ce posao dok se ne skupi za bolju
Mario2010 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 21:36   #62
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Bio sam tamo na praksi ovo ljeto, znam da je popravila par grafi i maticnih od laptopa...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 18:05   #63
sanjin65
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Dakle, gdje kvalitetno popraviti laptop. Radi se o pomalo neobičnom modelu Packard Bell Lj71... Grafika Ati Radeon 4570, MB platforma LA-5051P - koristi ju i Acer.
U MR servisu su prije manje od godinu dana zamjenili matičnu ploću, a sada se na njoj javila greška - nema slike. Na upit prema njima, njihov pismeni odgovor je da oni na dijelove koje ugrađuju - daju 3 mjeseca garancije. Lijepo i poučno drugima.
Kako se na staru ploću nije mogao spojiti ekran, samo je radio vga izlaz, provjereno, grafička radi - bar na staroj. Na "novoj" jednom na 20 pokušaja paljenja - otprilike.
Dakle, ima li netko ideju gdje ozbiljno istestirati matičnu i vidjeti u čemu je problem. Malo mi je žao ovako lijep komp prodavati u dijelovima.

Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 14.02.2013. u 19:10. Razlog: Razbijanje layouta
sanjin65 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 18:13   #64
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Od ozbiljnijih servisa ja znam za http://www.zel-cos.hr/
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 19:05   #65
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor sanjin65 Pregled postova
Nadovezujem se na naslov teme; Dakle, gdje kvalitetno popraviti laptop. Radi se o pomalo neobičnom modelu Packard Bell Lj71... Grafika Ati Radeon 4570, MB platforma LA-5051P - koristi ju i Acer.
U MR servisu su prije manje od godinu dana zamjenili matičnu ploću, a sada se na njoj javila greška - nema slike. Na upit prema njima, njihov pismeni odgovor je da oni na dijelove koje ugrađuju - daju 3 mjeseca garancije. Lijepo i poučno drugima.
Kako se na staru ploću nije mogao spojiti ekran, samo je radio vga izlaz, provjereno, grafička radi - bar na staroj. Na "novoj" jednom na 20 pokušaja paljenja - otprilike.
Dakle, ima li netko ideju gdje ozbiljno istestirati matičnu i vidjeti u čemu je problem. Malo mi je žao ovako lijep komp prodavati u dijelovima.

Da li je bio pod garancijom kad je promijenjena matična ili izvan nje?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 23:43   #66
sanjin65
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Na laptopu je bila "stara" ploća na kojoj nije radio video konektor. Nakon kontakta s Pacard bellom - servis u Brnu (za ovaj dio Europe), kontaktirao me predstavnik Acera u Hrvatskoj i preporučio MR servis. Iz MR servisa sam dobio ponudu za ploću u kojoj je bilo navedeno koliko je jamstvo uz njihovu ugradnju. Dakle, prema njihovoj ponudi sve je u redu, no ako kupujeti dio bilo gdje, a netko vam ga ugradi, uvijek je jamstvo prilično duže od ovoga od 90 dama. jedina informacija koju nemam je jeli ploća bila nova ili reparirana, to u ponudi djelatnica nije navela. Bilo kako bilo, najviše me zanima mogući popravak laptopa uz razumnu ozbiljnu cijenu (ne kupovina - već treće ploće). Što se pak tiče prava potrošaća, svaka informacija koja nam svima može biti od koristi bit će nam dobro došla. Hvala
sanjin65 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 01:04   #67
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor sanjin65 Pregled postova
Iz MR servisa sam dobio ponudu za ploću u kojoj je bilo navedeno koliko je jamstvo uz njihovu ugradnju. Dakle, prema njihovoj ponudi sve je u redu, no ako kupujeti dio bilo gdje, a netko vam ga ugradi, uvijek je jamstvo prilično duže od ovoga od 90 dama.
Pa ajde onda nađi trgovinu/servis koji će ti u taj polovan laptop ugraditi matičnu ploČu i dati ti 'prilično duže' jamstvo, ako već znaš da je tako.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 01:17   #68
sanjin65
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Zahvaljujem kolegi na ovakvom komentaru. Imao sam priliku kupiti komponente za stolno računalo, bile su ugrađene, a kad je došlo do kvara, komponenta je zamijenjena. No ponavljam, nije mi ovdje cilj govoriti jeli jedan servis bolji ili lošiji, nego tražim informaciju koji je u stanju dobro diagnosticirati kvar, popraviti uređaj i za to dobiti novac. Hvala svima na korisnim postovima.
sanjin65 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 08:52   #69
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Smirite tenzije. Jasno je da uz zakon koji je propisan, ima i dijelova pravilnika koji se razlikuju od servisa do servisa.
A ovo što novi kolega sanjin65 traži, spada u traženje nečijeg subjektivnog mišljenja. Postoji tema na forumu koji servis treba IZBJEGAVATI (evo LINK), pa apeliram kolegu Sanjina da malo prostudira tu temu pa neka vidi kome da ne ukazuje povjerenje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 23:03   #70
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor sanjin65 Pregled postova
Dakle, gdje kvalitetno popraviti laptop. Radi se o pomalo neobičnom modelu Packard Bell Lj71... Grafika Ati Radeon 4570, MB platforma LA-5051P - koristi ju i Acer.
U MR servisu su prije manje od godinu dana zamjenili matičnu ploću, a sada se na njoj javila greška - nema slike. Na upit prema njima, njihov pismeni odgovor je da oni na dijelove koje ugrađuju - daju 3 mjeseca garancije. Lijepo i poučno drugima.
Kako se na staru ploću nije mogao spojiti ekran, samo je radio vga izlaz, provjereno, grafička radi - bar na staroj. Na "novoj" jednom na 20 pokušaja paljenja - otprilike.
Dakle, ima li netko ideju gdje ozbiljno istestirati matičnu i vidjeti u čemu je problem. Malo mi je žao ovako lijep komp prodavati u dijelovima.
Ploča se bazira na Amd PUMA platformi, (southbridge SB700, Northbridge RS780M)
Uglavnom svi proizvođači imaju problema s zakazivanjem RS780M čipa pa bih pretpostavio da je u njemu problem. Preporuka je zamjena čipa.
Što se tiče jamstva, nažalost svi servisni dijelovi idu s 3mj. jamstva. Nije odluka niti krivnja MR-a
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 14:01   #71
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
U slučaju da je proizvod popravljen u jamstvenom roku, na zamjenjeni ili popravljeni dio jamstvo počinje ponovno teći. Tj. ako ste imali jmastvo 2g. na laptop, pokvarila se matična nakon 11mj te su je zamjenili, sada imate novo jamstvo od 2g. na matičnu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 02:25   #72
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
U Algoritmu sam kupio RAT7 i dobio novi u jamstvenom roku.....Sad mi opet crkava, jel jamstvo onda ide novo ili ne?
Po Ag008-ovom postu shvaćam da bi trebalo ići novo....ili?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 12:25   #73
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
meni je kod linksa bio logitech miš zamijenjen i dobivena je nova garancija
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 12:57   #74
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
meni je kod linksa bio logitech miš zamijenjen i dobivena je nova garancija
To je normalno kad je i oni dobiju, samo šta kod nas znaju kemijat...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 13:29   #75
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
U slučaju da je proizvod popravljen u jamstvenom roku, na zamjenjeni ili popravljeni dio jamstvo počinje ponovno teći. Tj. ako ste imali jmastvo 2g. na laptop, pokvarila se matična nakon 11mj te su je zamjenili, sada imate novo jamstvo od 2g. na matičnu.
Dakle, ako mu ploca ponovno krepa izvan garantnog roka, svejedno ce morati placati servisu rasklapanje/testiranje/zamijenu ploce u servisu (osim ako ne zakljuci da je bas maticna crkla pa je donese kao zasebnu komponentu u isti, ako to uopce ima pravo po ugovoru ili cemu vec)?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2013., 16:42   #76
andreja-os
Registered User
 
andreja-os's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
ne kužim ovo ko ima kakvu lemilicu, nek netko ima najjeftinju i najružniju a popravci se obavljaju na njoj i sve radi, čemu onda to. Idemo i logikom da neki NoName lik kupi i onu od 20K eura ne zna raditi kak spada, će njegovi popravci biti bolji nego od educirane osobe na lošijoj lemilici?
Ja ću si sutra kupiti LesPaula i idem biti vrhunski gitarista (a ne znam svirati ništa zasad)... ko zna svirati pokazati će to i na najlošijoj gitari ... zar ne?


I BTW, nagledala sam se svakavih sranja napravljenih po laptopima.. ali isto tako se i mani i kolegama dogodilo da se nešto ne spoji kak spada pa se klijent vrati (iako se sve testira i radi u servisu), nakon trešnje i nošenja kablić nije dobro spojen i na kraju se odspoji, ali bez sakrivanja se to kaže stranci, ispriča u svoje ili ime kolege i objasni zašto je do toga ošlo.. mislim da je to najiipravniji način
a ljudi lažu više nego li servisi zabrljaju..
zadnje mi je lik rekao da je laptop bio na servisu ali se ne pali. Prvo kod mene se pali (svaki put), testiranje komponenata, sve ok!
i sad praćenje temperature pod opterećenjem grafike 99% a ono temp skoći u roku odmah...
i što sad, čistio ga je netko (ostavio poglodane šarafe, muka za skinut) a termalna pasta na mjestu gdje bi trebala biti podloška ili gumica... pasta se na tom mjestu uopće ne dotiće sa hladnjakom. Zatim na druga dva mjesta tako minimalno paste da bi se skoro mikroskopom trebala tražiti....
na kraju je priznao frajer da ga je sam otvarao i čistio, a prvo je rekao da je to u servsu bilo.
Zatim imala sam stranku kojoj je trećina diska bila pod bad sectorima i ja mu to kažem i frajer meni kaže nije istina! a kad je došao rekao je da je kom spor (čudo da se OS dizao uopće), i testovi su abormalno dugo trajali. I onda kad sam frajeru rekla što je on prvo kaže da su mu to već rekli na servisu prije, i drugi put mi kaže da nije to istina. I što reć na takve?!?!?!
Pljuvao je po onom servisu, vjerovatno će i po meni ali takvome niti jedan neće valjati :/
andreja-os je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 17:22   #77
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
To su oni klijenti kojima se niti jedan servis ne raduje
Ja takve, kad ih skuzim, opalim cijenom i "potjeram" drugome. Znam da će me ocrniti na svakom koraku, ali bi me ocrnio i tako i tako, pa da se barem naplatim jednokratno za to
WraGG je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na