Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2018., 09:06   #8221
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Da upravo sam iskopao ugovor sklopljen 09.10.2016...

Kakve su mi mogucnosti da nekako vratim stari ugovor, ili neki popust?
I nakon što dogovoriš novi ugovor, traži ih da ti daju neki popust na idući mjesečni račun jer te nisu obavijestili o isteku ugovora (kao što nisu ni mene), meni su uvažili prigovor i nisam platio prvi ili drugi račun po novom ugovoru...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 10:31   #8222
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pitanje:

u stanu (u najmu) imamo bnet, do sad je bia nekakav 3d+ za 269 kn i ide bez ugovorne obveze. Ne placa mi se 270 kn uzalud, pa bi makli telefon, eventualno i tv, pa sam poslao sljedeci upit bnetu:

na sta sam dobio sljedeci odgovor:
smanjenjem paketa ili promjenom na neki drugi paket se veže ugovorna obaveza od 24 mj.
uslijed toga, cijena Turbo 2D paketa ( TV+ net) je 209 kuna, a Turbo internet je 149 kn.

I sad, jel ovo boldano uopce istina? Jer smrdi mi na laž.

Istina je. Piše ti u uvjetima poslovanja. Ako smanjuješ paket smatra se kao novi uguvor, a to znaći da se plaća aktivacija usluge. Ona je 1523,37 kn bez ugovora, 1015,24 kn na godinu dana i 1 kn na 2 godoine. Provjereno, jer sam prošao tu istu situaciju sa isključivanjem telefona tj. prelaska sa 3D na 2D.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 13.11.2018. u 13:25.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2018., 19:48   #8223
mario6
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vidiš, vidiš, otkad sam uzeo 3u1 meni je i dalje na plejki ostao nat2 unatoč CGNatu. Ja sam na amisu imao problema s GTA online i bio mi je nat3. Nakon ukljucivanja DMZa na static ip mi se prebacilo u nat2 i sve proradilo...
Zanimljivo. Gotovo sve igre rade i tako osim RDR. Probao sam DMZ na static ip i ostao je nat 3.
mario6 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 19:56   #8224
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
To si probao nakon sto su ti ukinuli CGNat? Koji router imas?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 20:04   #8225
mario6
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Ne,nisu mi još ukinuli. Prastari Thomson TGW850-4. Ali do prošlog tjedna je sve radilo super godinama.
mario6 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 20:38   #8226
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ako ti nisu jos ukinuli probaj napraviti dmz na static ip nakon sto ti to ukinu pa ce ti mozda se prebaciti na nat2. Sto mislis kad kazes da je do proslog tjedna sve radilo super?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 21:50   #8227
mario6
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
U ponedjeljak je bilo NAT 2 kao i uvijek,a u utorak odjednom NAT 3. I meni je čudno. Igrao sam RDR u ponedjeljak normalno,a u utorak me igra upozorila da imam NAT3 konekciju koja će stvarati probleme i više ne mogu igrati online. Neke druge igre normalno igram i dalje. Router,opcije sve kao i prije,a preko noći nestane NAT2.
mario6 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 22:08   #8228
Vranduk
Registered User
 
Vranduk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesi li uzeo dodatni STB za 15 kn. mjesečno ?
Već sam ranije napisao da su me zaribali; 3. 9. 2018. nudili su dodatni STB na 2 godine: 1. godina 30 kn a druga godina 60 kn. A (vjerovatno kad su odlučili datum isključenja analogne) u 10. mjesecu su počeli dijeliti po 15 kn. Izostavio sam u popisu slobodnih (bez STB) i TV Šibenik. Dakle tih 14 programa idu bez STB.
Vranduk je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 09:09   #8229
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor mario6 Pregled postova
U ponedjeljak je bilo NAT 2 kao i uvijek,a u utorak odjednom NAT 3. I meni je čudno. Igrao sam RDR u ponedjeljak normalno,a u utorak me igra upozorila da imam NAT3 konekciju koja će stvarati probleme i više ne mogu igrati online. Neke druge igre normalno igram i dalje. Router,opcije sve kao i prije,a preko noći nestane NAT2.
Stvarno cudno da se samo od sebe promijenilo....jos jedna stvar.Kad sam na amisovom thomsonu pokusao otvoriti portove to je radilo dva dana, nakon toga opet po starom. Morao sam njih zvati da mi stave DMZ na PSovu static IP adresu.I onda je tek fukcioniralo. S tim da u tomsonu nije ni bilo opcije za DMZ. A u ovom ubee sam vidio da postoji DMZ opcija samo neznam da li radi. Neznam ni da li radi otvaranje portova a da se ne zove korisnicka. Ako netko zna neka potvrdi/opovrgne.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 11:31   #8230
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Vranduk Pregled postova
Izostavio sam u popisu slobodnih (bez STB) i TV Šibenik. Dakle tih 14 programa idu bez STB.

Jesi li morao ponovno pretraživati kanale ?
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2018., 15:45   #8231
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesi li morao ponovno pretraživati kanale ?
Hehe, lako pretrazis i slozis kako ti odgovara tih 14 TV programa, problem je pretrazivati i preslagivati 60 ili vise TV programa (nama sa B.net karticama preko Conax CAM modula utaknutog direktno u TV).
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 16:05   #8232
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Zanima me , jer sam načuo da kad se ukine analogija B-net neće otvarati te programe u dvb-c, nego da će puštati kompletni dvb-t program u svom kabelu. Tako bi svako područje imalo svoje lokalne stanice ( npr.TV Šibenik). Zato sam pitao jeli morao ponovno pretraživati kanale ili su radili kao i do sada. Ali ako je ponovno morao pretražiti , onda su to možda kanali iz dvb-t mreže. Postojanje nekih kanala koje do sada nije imao to sugerira.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 16:39   #8233
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Zanima me , jer sam načuo da kad se ukine analogija B-net neće otvarati te programe u dvb-c, nego da će puštati kompletni dvb-t program u svom kabelu. Tako bi svako područje imalo svoje lokalne stanice ( npr.TV Šibenik). Zato sam pitao jeli morao ponovno pretraživati kanale ili su radili kao i do sada. Ali ako je ponovno morao pretražiti , onda su to možda kanali iz dvb-t mreže. Postojanje nekih kanala koje do sada nije imao to sugerira.
Znaci ako je tako to bi onda sa sadasnjih 4 slobodna DVB-T TV programa koji sad idu slobodno preko B.net koaksijalca u ZG naraslo na 17 TV programa.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 18:01   #8234
Vranduk
Registered User
 
Vranduk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesi li morao ponovno pretraživati kanale ?
Pretražio sam ponovo jer nije bilo HTV1 i HTV2 a pojavili su se neki novi programi. Prije je bilo 9 programa, a sada su dodani: TV Šibenik, Diadora, CMC, Adriatic i (čini mi se) RTL kockica.
Vranduk je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 18:10   #8235
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Moguće onda da su to svi programi u dvb-t u na tvom području. Kad si pretraživao, da li ti je našao samo tih 14 ili oko 200 tv i radio kanala? Obično je razlika u oznaci programa ili digitalna zemaljska ili digitalna kabelska ( ako su postavke TV-a na hrvatski).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 18:12   #8236
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci ako je tako to bi onda sa sadasnjih 4 slobodna DVB-T TV programa koji sad idu slobodno preko B.net koaksijalca u ZG naraslo na 17 TV programa.

Da, ali bi izgubio ove sve u dvb-c-u. Jednostavno, imao bi programe iz svih muxova sa svog područja, a ne samo iz mux-A kao do sada.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 19:27   #8237
Vranduk
Registered User
 
Vranduk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Moguće onda da su to svi programi u dvb-t u na tvom području. Kad si pretraživao, da li ti je našao samo tih 14 ili oko 200 tv i radio kanala? Obično je razlika u oznaci programa ili digitalna zemaljska ili digitalna kabelska ( ako su postavke TV-a na hrvatski).
Na Sony-u ima mogućnost pretraživanja analogno i digitalno. Zadao sam digitalno pretraživanje. Ne prikazuje nikakav popis kanala ili programa. Nakon određenog vremena traženja piše mi "pretraživanje satelita". Kada otvorim "digitalni" ima samo tih 14 programa što dolaze kroz koaksijalni kabel. Kada je prije 20-ak godina Kabelska tv Šibenik instalirala svoj vlastiti koaksijalni kabel po krovovoma od zgrade do zgrade u zgradi koja ima 13 stanova samo 2 stana su platili 200 DM priključak od ormarića koaksijalcem u stan i mjesečno smo plaćali po 18 kn za nekih 30 programa. U ostalih 11 stanova gledali su kabelsku kroz instalaciju u zgradi (u zidu što je postavljeno pri izgradnji zgrade). Dakle svih 13 stanova je primalo signal od Kabelske tv Šibenik (neznam koliko programa - pretpostavljam samo 7-8 zemaljskih programa). Na moj prigovor vlasniku TV Šibenik - zašto ne iskljući signal onima što nisu platili i ne plaćaju mjesečno kao ja pa neka gledaju sa antene na krovu zgrade rekao je da nesmije. Mislim da iz istog razloga A1 nesmije isključiti ove zemaljske programe. To bi mogao znati netko što je raskinuo ugovor korištenja A1 kabelske tv - da li i dalje može gledati A1 (B-net) kabelsku.
Vranduk je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 20:15   #8238
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Kapitalistiše šit ili ti ga ne daju ništa više nego je definirano zakonom / propisom, a to je nacionalni + lokalni koje bi mogao uhvatiti i preko "antene na prozoru".
Sa one liste jedino mi je "Diadora" višak / nepoznanica.

Kako smo već pisali u temi, svaka zgrada je priča za sebe,
ako postoji / radi ZAS a ti si raskinuo ugovor sa A1 (Bnet) - om onda bi te trebali "vratiti na ZAS,
ista stvar samo obrnuto od situacije kada su te prespajali na A1 (Bnet).
Problem je / djelomično i stvar dišpeta da te samo isključe a ne vrate u prethodno stanje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 22:47   #8239
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Vranduk Pregled postova
Kada otvorim "digitalni" ima samo tih 14 programa što dolaze kroz koaksijalni kabel.


Koji je to koaksijalni kabel? Od tvoje zgrade ili od B-neta.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 23:32   #8240
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sad nakon ovih postova jos nista neznamo.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 01:29   #8241
Vranduk
Registered User
 
Vranduk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Koji je to koaksijalni kabel? Od tvoje zgrade ili od B-neta.
Sad sam skenirao pod "antena" (tv je spojen koaksijalnim kabelom od B-neta koji je proveden od ormarića vodilicom po zidu hodnika do u moj stan) i dao je tih 14 programa, a kad sam skenirao pod "kabel" pronašao je oko 300 programa koji idu na STB Kaon. Prvih 9 programa je otključano, a dalje nisam pregledavao da li ima još tih 5 programa koji su u 14 programa koji su otključani pri skeniranju pod "antena". Iz ovoga se dade zaključiti da nisam trebao plaćati dodatni STB već sam kao i do sada u još dvije sobe mogao besplatno gledati tih 14 (zemaljskih - nacionalnih) programa.

Zadnje izmijenjeno od: Vranduk. 15.11.2018. u 01:43.
Vranduk je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 03:26   #8242
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Očigledno je taj kabel od B-neta nekako spojen na kučnu instalaciju kad daje tih 14 dvb-t programa. Inaće B-net pušta samo dvb-t muxA u kabelu tj. 4 nacionalna programa.Što se tiće dvb-c, tu je ostalo sve isto. Naših 9 kanala je uvijek bilo otvoreno. Hvala za trud i info.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 15.11.2018. u 03:32.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 10:01   #8243
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Kad tehnički prevedeš(mo), znači da su na neke sada "oslobođene" kanale / frekvencije pustili DVB-T Mux B i Mux D (uz prethodno pušteni Mux A), šifra Antena.

Pod Cable (DVB-C) je sve po starom, otvoreno prvih 9 a ostalo traži autorizaciju i STB.

@Vranduk
Sad je kasno, trebao si se ranije informirati, prije ove promjene (nasilnog ukidanja analogije) mogao si gledati onih 9 kanala.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 11:30   #8244
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kad tehnički prevedeš(mo), znači da su na neke sada "oslobođene" kanale / frekvencije pustili DVB-T Mux B i Mux D (uz prethodno pušteni Mux A), šifra Antena.

Pod Cable (DVB-C) je sve po starom, otvoreno prvih 9 a ostalo traži autorizaciju i STB.

Da. Izgleda da je moj info bio dobar da će to napraviti , iako treba još vidjeti da li je kolegi ipak taj dvb-t iz instalacije od zgrade.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 11:38   #8245
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Pa kako to misle novcano rijesiti, ispada da oni koji su sad na analogiji bez STB-a (vecinom penzici) a nebi presli na novi digitalni paket sa STB-om (vjerojatno po skupljoj cijeni nego sto sad placaju) za gledanje tih cca 14 TV programa (DVB-T nacionalni + lokalni) placali valjda i dalje tih cca 80 do 90 kn (neznam tocan iznos).
Jedino sto bi imali puno bolju kvalitetu slike nego do sada na analogiji.

A ovima koji imaju na prvom TV-u STB, za drugi, treci TV, dobro bi doslo jer bi im se povecao broj TV programa za nekoliko lokalnih TV programa.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 13:07   #8246
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Ne mogu oni naplačivati dvb-t sadržaj. Zakonski. To je u onome da su dužni osigurati domaće programe bez zaključavanja. Zato su i otvoreni ovih 9 u dvb-c. Samo bi sada oni mogli biti zaključani, jer sve imaš preko dvb-t. Znaći oni će naplatiti jedan STB, ali će i dalje gurati priču da je moguće spajanje više tv-a bez STB-a ( tih 14 programa). Kako su to pretežno penzioneri, a njima su bitni lokalni programa( jedino oni to gledaju), mislim da su zato išli na ovu soluciju sa dvb-t, jer će svaka regija uz klasične domaće imati svoje lokalne kanale.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 15:01   #8247
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A kako onda rjesiti to placanje i dalje ces koristiti njihovu infrastrukturu, njihov ormaric na stubistu i njihov koaksijalni kabel, njihovu ugradjenu uticnicu ili razdjelnik a gledati tih cca 14 DVB-T digitalnih zemaljskih TV programa, a ako vise nisi njihov pretplatnik ond ce te iskljuciti u ormaricima na stubistu.

A zakonska obaveza mislim da je samo za nacionalne TV programe nista vise.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 15:25   #8248
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
I sad bi netko trebao još i plaćati nešto šta je free u zraku, šta kaže kolega ??

Zato sam i napisao poviše da je bitno / važno da se vrati u prethodno stanje ako netko raskine ugovor / nije više njihov pretplatnik.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 15:26   #8249
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Moraš imati barem osnovni tv paket da bi mogao gledati tih 14 programa. Znaći ne možeš koristiti samo te kanale u dvb-t. Oni su tu radi spajanja dodatnog TV-a bez STB-a. Ako nemaš nikakvu pretplatu, normalno da će te oni isključiti u ormariću. Zato su i gradili cijelu svoju mrežu, da mogu to raditi. Mislim da je cijela ideja da kad se ljudi počnu buniti radi ukidanja analogije, da im ponude nešto da ne raskinu ugovor.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 19:22   #8250
mario6
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Hvala svima na pomoći. Opet sam poslao mail bnetu,odnosno A1,i za koji sat dobio odgovor kako je isključeno dijeljenje IP adrese na mojoj liniji. NAT type 2 se opet pojavio.
mario6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na