Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2002., 15:46   #1
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Bad sector

Nakon formatiranja fdiskom izbacio mi poruku da imam oko 3 MB u BAD SECTORU. Dali to moze da se popravi s necim ili sto? A ako ne moze sto onda, to moze tako da radi kako je ili........
Hard je Maxtor 7200 okr\min, 30 GB.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2002., 16:48   #2
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Probaj formatirati ponovo, popraviti i diagnosticirati možeš s chkdsk ili norton disk doctorom. Ako ne možeš popraviti nije bad (3mb) glavno je da se ne počnu gomilati bad blockovi. Ako je disk pod garancijom reklamiraj ga. Nabavi si GDISK (dolazi sigurno s symantec ghostom) s njime možeš istovremeno particionirati i formatirati disk, brži je i jednostavniji (ako ti command line nije bad).
razlo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2002., 22:33   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Bad sector

Citiraj:
Originally posted by tor
Nakon formatiranja fdiskom izbacio mi poruku da imam oko 3 MB u BAD SECTORU. Dali to moze da se popravi s necim ili sto? A ako ne moze sto onda, to moze tako da radi kako je ili........
Hard je Maxtor 7200 okr\min, 30 GB.
Ako ti je disk pod garancijom, mijenjaj, i ne pristaj na nista drugo. Ako nije...

Bad sektori se mogu pojaviti jednom i nikada vise, ili se povremeno mnoze nakon prve pojave. To ovisi koji je razlog pojave bad sektora.

Ako ti disk vise nije pod garancijom, jedini spas (do moguce pojave novih bad sektora) je lo-level format. On ce obiljeziti te sektore da se vise ne koriste i smanjiti ti kapacitet (u tvom slucaju ta 3MB). Lo-level format imas u Maxtor fitnes disk utility na njihovom sajtu.

Bad sektor je ostecenje magnetne povrsine, ako si se pitao sto je to.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na