Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2014., 18:28   #1
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
(riješeno) random crashevi

ovako dobivam random crasheve,umre neka aplikacija i baci nevezan error nasumicno,cijeli sustav sporo responda,ponekada se restarta,bez objasnjenja u logu

mislio sam da je softvare pa sam zdrobio windowse i dignuo 7-micu gore i stvar se ponavlja od explorer.exe is taking too long to respond pa nadalje,ponekada se konfa samo ugasi,pa kad krene bootat kaze da nemože naći os i da možda ima nekih problema sa hardverom ( recent hardvare changes )

pri ponovnom bootanju neko vrijeme bude opet ok

stvari se dogadaju neovisno o opeterećenju i temperature hardwera su normalne,ništa na prst nije vruće i tak

moja osobna sumnja je na matičnoj,ali da nebi srljao i mjenjao na prazno slušam ideje/savijete

konfa je ova iz moj komp
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 20:12   #2
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Izvrti mhdd testiraj disk ako već nisi, možeš i memoriju isto sa hirensom u njemu imaš sve te programe za dijagnostiku. Probaj također prebacit sata kabel u drugi port pa vidi oće li još zezat.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 03.02.2014. u 20:26.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2014., 00:12   #3
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
nisam se sjetio diska,to je dobra ideja,memoriju sam testirao i relativno je nova,nije pokazala greške

sad vrtim ovaj makelog sa mhdd-om,ali moram priznat da se ne snalazim bas,jel to sve kaj treba ili?
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 10:03   #4
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
update:

e ovako,odvrtio sam scan i makelog,nije imao scanova diska ispod 150ms niti je pokazao neke errore,to bi znacilo da je disk ok ili sugeriras jos nesto?


EDIT: promjenio i kabl od sistemskog diska,sad koristim dalje konfu sve izgleda ok,javim ak opet crasha,ako slučajno netko ima ideja kaj istestirat pucajte ( nemam drugu ploču za to probat,inače bi to prvo probao )

Zadnje izmijenjeno od: MAHER. 04.02.2014. u 10:13.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 22:40   #5
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
problema više nema,izgleda da je prokleti sata kable gubio kontakt negdje,nebi se tog nikada sjetio da nisam išao gledat disk,jbg

thx

izgleda riješeno
MAHER je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na