Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.01.2014., 11:58   #1
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
USB/PS2 izlazi na matičnoj nerade,molim pomoć.

Dakle da nebude zabune koristio sam tražilicu ,ali nigdje nevidim problem (niti rješenje) identičan mojemu.

Naime nerade mi USB/PS2 zadnji izlazi na matičnoj ploči ASRock 939N68PV-GLAN.
U BIOS-u je USB kontroler naravno uključen,na matičnoj je jumper stavljen na USB (probao stavit i na PS2 pa i bez jumpera...isto neradi).
Isključeni prednji USB kablovu sa matične (da nisu prednji šlusani)....opet ništa neradi.

Windows 7 sam klonirao na hard i komp najnormalnije digne Winse no zanimljivo je da tipkovnica i miš svjetle do polovice dizanja Windowsa a onda se zagase i kad se dignu Windowsi više ništa neradi.

Neznam šta više da probam osim friške instalacije Windowsa za koju nekako sumljam da će rješiti problem pa zato molim Vas iskusnije za savjet oko rješenja ovog problema,...unaprijed zahvaljujem
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline  
Staro 28.01.2014., 12:16   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
imao bas jucer, iako stariju (P4) plocu sa istim simptomima. osim cak jos glupljima - PS2 za tipkovnicu radi, za misa ne, kao niti jedan USB niti integrirana mrezna (iako je uredno instalirana, ali kada piknes kabel, nista se ne dogada). u device manageru je uredno sve instalirano i sve se lijepo vidi, ali nikakvog znaka suradnje sa vanjskim uredajima.
isla je reinstalacija jer je netko gurnuo sedmicu pa je isao XP gore, sa svjezom instalacijom i driverima - ne radi.

iskreno, ja bi to pripisao krepavanju dijela NB-a, jer je tamo sve ovo sto je u mom slucaju prestalo raditi. i da, dodana PCI USB kartica uredno radi kao i PCI LAN kartica...........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2014., 12:39   #3
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
imao bas jucer, iako stariju (P4) plocu sa istim simptomima. osim cak jos glupljima - PS2 za tipkovnicu radi, za misa ne, kao niti jedan USB niti integrirana mrezna (iako je uredno instalirana, ali kada piknes kabel, nista se ne dogada). u device manageru je uredno sve instalirano i sve se lijepo vidi, ali nikakvog znaka suradnje sa vanjskim uredajima.
isla je reinstalacija jer je netko gurnuo sedmicu pa je isao XP gore, sa svjezom instalacijom i driverima - ne radi.

iskreno, ja bi to pripisao krepavanju dijela NB-a, jer je tamo sve ovo sto je u mom slucaju prestalo raditi. i da, dodana PCI USB kartica uredno radi kao i PCI LAN kartica...........
....našao i ja usput još gluplji problem
Naime ista ploča ili nevidi IDE HDD ili ih vidi ali totalno krive veličine (mada su uredno formatirani na drugom kompu )
Sa SATA HDD-ima radi sve 5,...neznam više još jedino da nabavim PCI USB karticu pa probam...mada nije to rješenje .
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na