Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2014., 22:09   #1
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Ekran na laptopu puno tamniji nakon zamjene LCD-a

Ima li možda netko iskustva s ovim problemom:

radi se o laptopu HP nx8220 kojem je otišao backlight. Zamijenio sam ekran jer mi se nije dalo mijenjati lampu i sve šljaka, ali je slika brutalno tamna (kao da lampa svijetli napola).

Jedini mogući razlog vidim u tome što je prije bio mat ekran, a ja sam stavio glossy pa me zanima da li je netko imao sličnu situaciju?

Pokušao sam sa još jednim glossy ekranom, ista stvar (15.4'' glossy imam na izvoz, a mat naravno niti jedan).

Naravno, pojačao sam svjetlo na max sa Fn tipkom.
Zellenny je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 20:41   #2
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
imao sam ja takav slučaj da nakon zamjene lcd-a (toshiba) nije radila regulacija svjetlosti i ekran je ostao negdje na trećini osvjetljenja, jednostavno nije bio 100% kompatibilan. to je bilo na 15,4". imao sam i emachines 525 isto lampaš i isti slučaj ali to sam riješio updateom biosa, jedna od revizija biosa je rješavala baš taj problem sa osvjetljenjem.

kod tebe je možda problem i inverter...
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2014., 02:36   #3
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Dobro zboriš, u nadi da se riješi stvar sam flešao BIOS, ali ništa od juhe bit će da je nekompatibilan. Ko mu kriv, nek bude tako kako je, barem sve ostalo radi
Zellenny je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 15:17   #4
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Zellenny Pregled postova
Ima li možda netko iskustva s ovim problemom:

radi se o laptopu HP nx8220 kojem je otišao backlight. Zamijenio sam ekran jer mi se nije dalo mijenjati lampu i sve šljaka, ali je slika brutalno tamna (kao da lampa svijetli napola).

Jedini mogući razlog vidim u tome što je prije bio mat ekran, a ja sam stavio glossy pa me zanima da li je netko imao sličnu situaciju?

Pokušao sam sa još jednim glossy ekranom, ista stvar (15.4'' glossy imam na izvoz, a mat naravno niti jedan).

Naravno, pojačao sam svjetlo na max sa Fn tipkom.
Na konektoru invertera obično budu 4 pina(neki su poduplani) 19V,0V, 3,3V za startanje invertera, i 0-3,3V regulacija osvjetljenja.
Izmjeri napone, ako je na ovom zanjem napon niži (recimo 2V) znači da ti ploča ne regulira, problem je ili u KBC ili biosu. Ako ti je napon na tom pinu isto 3,3V neš ti nije u redu s inverterom ili lampom.
Možeš slobodno prespojiti ovih 3,3V za start invertera na regulaciju osvjetljenja ali će osvjetljenje biti uvjek na max.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 20:26   #5
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Ovo me podsječa na Dellove 15,4 i 17,1 (znači ekrani s lampom) laptope, koji ako si spojio ekran koji nije za Dell (ili izvađen iz nekog Della) da ne kontrolira osvijetljenje, pa moguće je da je ekran nekompatibilan.
eKICh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na