Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2012., 10:48   #1
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
(riješeno) HP laptop boot problem

Long story short laptop mi ne radi, no da opišem nevjerojatnu kronologiju događaja pa možda naiđem na nekog tko je preživio slične muke ili možda nekog tko radi u nekom servisu komu sam voljan platiti dijagnostiku i popravak.

Dan 1: Gasim laptop navečer nakon normalnog rada. (nisam ništa instaliravao mjesecima unazad)


Dan 2: Navečer dolazim doma palim laptop i isti se konstantno crasha i baca mi BSOD 0x000000c5, u safe modu radi „normalno“ no u normalnom nakon 10 sec BSON. Isključio sam sve servise koje znam da ne trebaju, uninstalirao sve na što sam pomislio da mi ne treba no i dalje isti problem.
Sad ga si ja malo zakompliciram život i pokrenem HPrecovery koji mi je odmah obrisao sistemsku particiju… Pokrećem Hirens i ispitujem HDD i RAM, sve se čini ok, čak i mini XP radi najnormalnije… Pa kako je već kasno a i imam backup napravljen acronisom ne živciram se previše te gasim komp do sutradan.



Dan3: Nabavim acronis, pokrenem isti, odaberem image, definiram size particije i ostalo i isti se restora narednih 40min, nakon kojih mi javi da je restore succes te da je potrebno restartati komp. To i napravim ali laptop se „zamrzne“ na početnom HP ekranu i ne mrda dalje. Na tom ekranu u donjem uglu piše „Press the ESC key for Startup Menu“ ili varijacija na temu i dalje ne ide. Ukoliko pri paljenju odah pritiščem ESC ili F10 on mi napiše „ESC… Pause Startup“ ili „F10…BIOS Setup Options“ ali se opet zamrzne i ako nešto kliknem samo pišti.. Kako je opet kasno gasim ga do sutradan..


Dan4: Padne mi napamet kako možda nešto ne valja s diskom, restoranim imageom, možda se MBR pobrkao… pa tako izvadim HDD i stavim ga u burazov komp umjesto njegovo sistemskog diska i stvarno mi javi da nešto nije ok sa MBR pa tako ubacim WIN7 DVD i pokrenem recovery te mi on odmah javi da su mu startup setting neispravni i da ih ej popravio te da napravim restart. Po napravljenom restartu hdd se najnormalnije boota u kompu pa se ponadam da je to to i umetnem ga u laptop no tamo i dalje nema apsolutno nikakve promjene…
I tako se ja uhvatim googlanja:
Tu pokušavam apsolutno sve, vađenje HDD, Wireless, obe pločice rama (sve kombinacije reinserta), dvd, resetirajne CMOS-a spajanjem pinova i vađenjem baterije. I to apsolutno svim redoslijedima i sa svim kombinacijama napajanja: na bateriji, na kablu sa i bez baterije
Pogađate rezultat je ponovno isti. Jedina promjena se desi u slučaju kad resetiram CMOS, tad mi se ne zamrzne odmah već mi javi da je CMOS neispravan te da će ga popravit i kad to odradi onda se restarta i ponovno zamrzne…


Eto to je moja frustracija, postavljam si pitanje kako je moguće da sam ga uspješno restorao i nakon toga ga sad ne mogu bootati ali ne samo to nego napraviti apsolutno ništa?



Laptop je HP – Pavilion dv6 - 2160em



Ako netko ima neku ideju, servisera kojem vjeruje ili je sam serviser koji zna što radi ili ima dobru viziju molim vas da mi se javi. Svaki prijedlog je dobrodošao
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 11:17   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pobroji bliceve na LEDicama Caps & Num Locka kad pališ lap pa usporedi sa tabelom.
Za eventualni popravak, javi se Alvinu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2012., 11:46   #3
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Disk može zamznut sistem na post screenu, međutim ako si probao bez njega...
Naravno karticu od foto aparata nemaš u čitaču?
Hp u zadnje vrijeme ima dosta problema s biosom očito.
Više laptopa mi je došlo s razno raznim simptomima.
Ja bih tako krenuo.
Samo te moram upozorit da je riskantno na nestabilom kompu radit recovery biosa, to je valjda jasno i zašto.
http://forum.notebookreview.com/sage...y-methods.html
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 16:08   #4
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
@coconut
lampice mi samo svjetle, uopce ne blinkaju

@Alvin
ne znam je li to od ludila ili što ali eto sad sam probao samo bez HDD i tad mi fino javi da mi fali HDD i mogu ući u bios (to je valjda dobar znak). nažalost nemam sad nikakav drugi ispravan hdd koji bi mogao uglaviti unutra, no imamje dan sheban pa sam prikopcao njega i nije se msmrznuo na pocetnom ekranu vec ga je prosao i fino mi ispisao da je disk los i ponudio kojekakve opcije za skeniranje i slicno.

Eto i sad meni nije opet jasno sto je njemu došlo i sto bi trebalo napraviti.

ovo je slika biosa: http://i45.tinypic.com/b70zgj.jpg
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 16:17   #5
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Bez diska ne mrzne, promjeni disk
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 17:05   #6
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Bez diska ne mrzne, promjeni disk
ali ono što me mući u toj priči je to što taj disk najnomrlanije radi u drugom kompu, i na taj sam disk najnormalnije napravio restore sa druge partcije tog istog diska...

ništa pokušat ću nabaviti neki drugi disk koji je ispravan i pokušati s njime.

EDIT:

našao sam na netu post u kojem je lik imao isti problem kao i ja te je napisao da je riješio problem sa flashanjem diska?

Alvine znaš li što o toj proceduri?

Citiraj:
uckily I came across this guy who knows what he was doing since many years.
He mentioned straight that my hard drive media is fine as well as the green chip installed at the back. However he will flush the drive with some software and make it work again. My data will be saved as well. He did the process infront of me within 5 to 10 minutes and got the hard drive working again.

So I dont have to buy any new drive anymore plus all my data is saved as well.

He mentioned that, some hard drive manufacturers put some software locks on the drives for keeping track of unusual shut down issues. If the drive reach that limit, it automatically shut itself and then needs to be flushed to get it working again.
Disk je:

TOSHIBA
MK5056GSY
HDD2E61 F VLO1 T

S/N 209ET2S6T HR9 EC.A


na njemu još piše A0/LH003C a to je koliko sam skužio oznaka firmwarea

Zadnje izmijenjeno od: Foxman. 14.07.2012. u 17:50.
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 19:37   #7
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Ja ne al google da:
http://storage.toshiba.com/storage-s...tilities#flash
Ako sam dobro shvatio, s drugim diskom koji ima bed sektore radi laptop dobro a s ovim koji je potpuno ispravan laptom smrzne na post screenu?
Ima tu ljudi koji se ipak malo više kuže u diskove pa počekaj malo...
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 19:45   #8
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Ja ne al google da:
http://storage.toshiba.com/storage-s...tilities#flash
Ako sam dobro shvatio, s drugim diskom koji ima bed sektore radi laptop dobro a s ovim koji je potpuno ispravan laptom smrzne na post screenu?
Ima tu ljudi koji se ipak malo više kuže u diskove pa počekaj malo...

jep, sa skrljanim diskom se ne zamrzne nego mi kaze da je disk stecen SMART nešto i da ga testiram i vrti test i sve ostalo radi najnormalnije, samo sa orginalnim diskom radi probleme a taj orginalni disk radni normalno u drugom stolnom kompu...
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 13:27   #9
nitrooxid
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Fino skineš podatke koje trebaš s tog originalnog na drugi komp( ne raditi backup image ili sl...)
Formatiraš taj originalni.
Staviš friške Windowse sa dvd-a, ili usb-a.
Možda ti taj backup imagea radi problem!
nitrooxid je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2012., 20:26   #10
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Pozdrav svima,

ponovno vam pišem sa svog laptopa...

Nakon što sam konačno našao vremena uspio sam srediti stvar... Naime problem je bio HDD ali kvar nije bio hardverski...

UGlavnom izvadio sam HDD, ubacio ga u drugi komp, spremio podatke, i tamo ga formatirao tako da nisam imao nikakave particije istim inicijalne od 500Gb i one sistemske od 200MB, nakon toga sam ubacio HDD nazad u laptop i gle čuda isti se vise nije smrzavao na početnom ekranu....
nakon toga sam natočio onaj početni image i to je bilo to...
ponovno imam laptop u stanju kao da je kupljen danas...

Hvala svima koji su sudjelovali u ovom brainstormingu.
Foxman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2014., 15:43   #11
sadmir
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: daleko
Postovi: 1
oprostite sto otvaram ovu temu ponovo,ali mislim da imam isti problem,kad upalim laptop ( hp je u pitanju) ide sve normalno i zamrzne mi se sve,stane nece da upali.
aali kada ga pokrenem u safe mode i resetujem radi sve normalno bez problema,mjenjao sam razlicite HDD i jos mnogo toga ali isto,dao novca za popravke mogao jos jedan laptop uzeti :S
ako bi mogli pomoci bio bi vam jako zahvalan,poz
sadmir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na