Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2012., 10:22   #1
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Microsoft surface

Konačno, prema mom mišljenju jedina kuća koja može konkurirati odgriženoj jabuci je predstavila svoj tablet, upoznajte Microsoft Surface



Teaser:


C/P Phone Arena:

"If you haven't noticed the news exploding through your news feed just now, Microsoft has made the formal announcement of the new Microsoft Surface tablet, and accessories. That's right, Microsoft decided to give a nice little callback to its tabletop touch-computers which used to hold the Surface name. Chances are that the only place you ever saw those were on TV news, but Microsoft is hoping the new Surface tablets see a bit more market penetration.

The announcement just wrapped up, and the first impression is one that most people will likely make: Microsoft definitely took some cues from Apple for this presentation. From the adjectives to the design talk to the reveals and all, it was very reminiscent of an Apple announcement, but of course that's really nothing new. That's just the way these announcements are made these days, as we saw with the Samsung Galaxy Nexus announcement, and the Samsung Galaxy S III announcement. Of course, presenting a product like Apple would doesn't mean that this product follows an Apple template, because it doesn't.

Where Apple would spend its time talking about how beautiful the device is, Microsoft mentioned the appearance and build quality, but always brought the conversation back to functionality, which is a very Googley thing to do. Real functionality, not gimmicks like voice control, but useful features that will help you use the tablet better. Of course, in doing so, Microsoft made some pretty subtle jabs at not only Apple, but all hardware manufacturers, including Microsoft's own partners, during the course of the presentation, and that may come back to cause trouble.

The Surface



One of the first jabs was in the fact that the Microsoft Surface isn't just another rectangular tablet to go alongside the dozens of offerings on the market (even though it actually is). The sides of the tablet are beveled at an angle of 22 degrees, so the tablet should feel more comfortable in your hand. This, no doubt, is an idea that Microsoft probably pulled from the Xbox team, because anyone who has ever played video games knows that angled handles are far more comfortable. Of course, the actual shape of the tablet is rectangular. We were really hoping the short edges would be set at an angle, which would give the bezel an asymmetric look, but would really improve how the tablet feels in your hand.

The dimensions of the Surface are a bit big with a 10.6" display, so we're curious to see how it will actually feel in our hands, even with the angled edges. The Windows RT variant (ARM) will be 1.5 pounds (680g) and 9.3mm thick, while the Intel variant is "less than 2 pounds and less than 14mm thick. The RT version not huge, it's about the size of the new iPad, but the Intel version is a beast. 2 pounds doesn't sound that bad, especially given that many tablets run around 1.5 pounds, but that extra weight can really take its toll over the long haul, even if it is running "full desktop Windows". Still, the build quality looks great with the Gorilla Glass, magnesium case, and PVD finish (which makes the metal look something like brass). Of course, the thickness is partially because of main feature #2: the kickstand.

The kickstand is something we've seen more often on smartphones for some reason, though there have been a couple tablets to have one. But, the kickstand on the Surface is a real kickstand, and sturdy. Where most tablets or smartphone kickstands are small, the Surface kickstand runs the length of the tablet, that seems like a much better idea. Microsoft even mentioned how hard the team worked on making the sound of the kickstand closing something "visceral" and something that causes an "emotional connection", which is a very Apple-like detail to drop in. Unfortunately, it's also standard. If you're someone who doesn't have much use for a kickstand, you're out of luck. However, Microsoft made it standard because it is needed for feature #3 that Microsoft wants to push: the Touch Cover.

The Touch Cover is probably the feature that will get the most buzz, because it's almost amazing that we haven't seen a major company do this yet. It's a cover for the tablet, which uses magnets (of course) to connect and is basically another multitouch surface complete with trackpad and keyboard. The keyboard will be touch sensitive, but does have slightly raised keys, so it should feel better than on-screen typing, but maybe not as good as a standard keyboard. Of course, there is also a full keyboard option in the Type Cover, although, that may be only for the Intel variant, not the ARM version. That wasn't very clear. Again, there was a very strange moment where it felt like it was meant to be an Apple moment of pure love for the product when designer Panos Panay said that, "Nothing stirs me more than Touch Cover," but it got a bit weird when he took it a step too far with, "I love my wife, but Touch Cover is very important to me."

Feel free to love your gadgets, but just don't love your gadgets, Microsoft. That gets into some weird territory.



The failed ending


Endings are always the hardest part, and as solid and interesting as the announcement from Microsoft was, throughout we had one thought in mind: "Pricing will be the make-or-break moment." And, unfortunately, that was a moment that never came, which sends the worst signals possible. Steven Sinofsky, President of Windows and Windows Live, came out to talk about pricing and availability, but the closest he came was in saying that the 32GB and 64GB Windows RT Surface would be priced competitively with ARM tablets. Given the specs and build quality, we'd like to think that means somewhere around $500 to $600, but could easily slide up towards $700 or more, and that's before adding in whatever the Touch Cover might cost. And, those prices assume Microsoft was referring to competing Android ARM tablets, not competing Windows ARM tablets, which could be more costly anyway, especially given the exorbitant Windows licensing fee. The Intel variants were also said to be "priced to compete", but that of course means nothing. "Compete" with what? The only thing that the Intel Surface was compared to during the presentation was an Ultrabook, which means the cost there could be anywhere around $1,000 and beyond.

Of course, this is all speculation, but that's the problem. Going into this announcement, we were wondering if Microsoft could live up to the hype that had built up around it, because that's something that Samsung and Apple both have struggled with. From a product standpoint, we think that Microsoft did live up to the hype, because the Surface looks like a pretty solid product, and the only real question we have about the product itself is the size of the Intel variant. Unfortunately, leaving out what the cost of the product will be a big problem, because it leaves the logical thought: if the Surface is really going to be "competitive" in its pricing, there's no real reason to leave out what that price will be. However, if the price is going to be "competitive considering we think we're giving you a ton of awesome features", then that's big trouble, and that's the reason you leave it out of the announcement.

Conclusion


Still, given the hype, the tablet itself looks pretty great. The metal casing looks solid, and we did notice a band of plastic, so there won't be any Asus Transformer Prime issues. The kickstand looks solid, and we're looking forward to hearing that sound that will pair-bond us with the Surface. The killer feature for the RT variant is the Touch Cover, and the killer of the Intel variant is that its full desktop Windows 8, which can't be downplayed enough. Regardless of what features Apple or Google add to their mobile operating systems going forward, it's going to be tough to compete on features with full desktop Windows. Of course, features aren't the only battleground, because as tablets have proven, many users just don't need a full desktop OS for the majority of uses. If you need to be really productive, Windows 8 on an Intel Surface will be a great option, but many people just won't need that, or at least will decide it's unnecessary depending on the price.



And, unfortunately, if the costs are as high as were originally rumored, it doesn't really matter how nice the Microsoft Surface is. And, Microsoft may have just spend about 30 minutes annoying hardware partners with this sort of competition for no reason. There are definitely the features present in the Surface, but the key is always the pricing."

Koja su vaša mišljenja? Ja osobno jedva čekam da se pojave na tržištu, budući da imam dosta iskustva sa low end android tabletima smatram da je vrijeme da pređem na nešto ozbiljnije i kvalitetnije, a u slučaju da cijena bude do max nekih 3500kn, mislim da bi to moglo biti to. U usporedbi sa Windowsima, Android i iOs su dječje igračke....
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b

Zadnje izmijenjeno od: ogy_dogy. 20.06.2012. u 10:52.
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 11:07   #2
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
U usporedbi sa Windowsima, Android i iOs su dječje igračke....
Nebi se baš složio s ovim.

Od cijelog Metro UI-a bi ostavio Weather i Maps (karte) - u svemu drugom nisam bas nasao nis korisno.

Otkupili su skype i umjesto da su i njega integrirali oni jos uvijek guraju onu glupost od live messengera.

Tablet na oko izgleda ljepo. A bumo vidjeli kak ce se to ponasati.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2012., 12:24   #3
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Napokon prvi tablet (od svih na tržištu) koji bih si kupio

A što se tiče Android/iOS vs. Windows 8 (Pro) - duboko se nadam da će Windows dominirati.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 12:52   #4
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Otkupili su skype i umjesto da su i njega integrirali oni jos uvijek guraju onu glupost od live messengera.
Pa ne bih se baš složio, MSN koristim više za voice callove jer mi se bolje ponaša od Skypea, a i ima bolje riješeni file transfer. Da imam više od par ljudi na Skypeu bi razmišljao o prelazu, a ovako ostajem na MSNu, gdje je sva ekipa.

Ako ne bundleaju i MSN i Skype sa njime nakon tolikih ulupanih milijardi su jednostavno rečeno debili
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 13:30   #5
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Win8 još nije završen, tako da sam ja poprilično siguran da će skype do kraja biti integriran, to ćemo još vidjeti.
A što se tiče metroa, može vam se a i ne mora svidjeti, ali sama činjenica da imaš klasični desktop na tabletu paralelno sa metro-om... genijalno. to je stavka koja nadmašuje ios i android big time.
evo ga keynote sa eventa ako nekoga zanima...
http://www.youtube.com/watch?v=jozTK...layer_embedded
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 13:35   #6
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Izjavljeno je da ce WP8 imati duboku skype intergraciju, cistom logikom ce imati i W8 tablet u final izdanju.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 13:51   #7
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor ogy_dogy Pregled postova
Win8 još nije završen, tako da sam ja poprilično siguran da će skype do kraja biti integriran, to ćemo još vidjeti.
A što se tiče metroa, može vam se a i ne mora svidjeti, ali sama činjenica da imaš klasični desktop na tabletu paralelno sa metro-om... genijalno. to je stavka koja nadmašuje ios i android big time.
evo ga keynote sa eventa ako nekoga zanima...
http://www.youtube.com/watch?v=jozTK...layer_embedded
Moje misljenje je, da nema uopce potrebe za Klasicnim desktop-om .

Ne vidim neke prednosti sto ce w8 raditi u desktop modu na tabletima. Ako netko misli da ima prednosti volio bih cuti. Mozda ja grijesim.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 14:17   #8
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Kratko i jasno - kupujem.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 14:21   #9
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Moje misljenje je, da nema uopce potrebe za Klasicnim desktop-om .

Ne vidim neke prednosti sto ce w8 raditi u desktop modu na tabletima. Ako netko misli da ima prednosti volio bih cuti. Mozda ja grijesim.
Kad kažem desktop ne mislim samo na desktop, on je u principu u osmici sveden na običan app. ali uzmi u obzir milijune, milijarde aplikacija koje su sve napisane do sad za windowse i koji će (bi trebale) raditi na surface prou i mislim da bi prednost pred ostalim mobilnim os-ovima trebala biti sasvim jasna. Jedva čekam da pod predavanjem prelazim C&C Red Alert iz 1995 na tabletu
A ako te buni činjenica da ti appovi nisu predviđeni za touch i bla bla bla, pa jedan mali bluetooth mišonja bez beda stane u boršu
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 16:19   #10
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Izgleda da je ovo prvi put da MS ima jasnu viziju razvoja i integracije više uređaja. iOS pokušavaju bacit na OSX šta je po meni lošije, a ovo ima takvu sinergiju s telefonom da očekujem ka pun pogodak. Odličan metro, lagana tranzijcija PC>TABLET>MOB i jednostavno nešto novo i svježe. Šta smatram velikim plusom je to da su mobiteli dosta različiti a opet ne puno fragmentni ka droidi, a nisu toliko zatvoreni kao Apple, uz to imaju dominaciju na x86 tržištu i jako veliku bazu korisnika > puno lakše će punit market.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2012., 21:04   #11
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Moje misljenje je, da nema uopce potrebe za Klasicnim desktop-om .

Ne vidim neke prednosti sto ce w8 raditi u desktop modu na tabletima. Ako netko misli da ima prednosti volio bih cuti. Mozda ja grijesim.
Prednost je što možeš imati u jednom uređaju tablet i laptop. Kad si na putu ili doma u fotelji, želiš samo nešto čitati, gledati, učiti, igrati... koristiš tablet jer je praktičnije. Kad stigneš na odredište i zatreba ti uređaj za nešto ozbiljnije, spojiš tipkovnicu, miša, prebaciš se u desktop, pokreneš dobru staru desktop aplikaciju i radiš.

Puno bolje od nošenja dva uređaja i sinkronizacije podataka među njima.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 21:22   #12
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Ja mislim da onaj tko radi u Photoshopu ili 3D Aplikacijama Gdje i na velikim monitorima imas dosta zumiranja, te treba dosta vremena posvetit detaljima da nije bas jednostavno raditi, na 10'' monitoru.

Znam da se moze spojiti na eksterni monitor no to je opet dodatni trosak. Ukoliko ne posjedujes dodatni monitor.

U svakom slucaju vrlo tanka masina i dobro opremljena. Te naravno nisu svi "Dizajneri" kojima trebaju veliki ekrani i siguran sam da ce naci svoju primjenu.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 21:41   #13
ethan
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 190
Ma za Photoshop i 3d aplikacije imam pravu masinu... (zapravo, nemam jos, al valjda cu je uskoro imati)

Ako ce se na ovom tabletu (intel modelu) moci instalirati SVI desktop programi (od winrara, itunesa, photoshopa, dvd playera, handbreaka....sviiii - ja ga kupujem!
Imam desktop (mocno) racunalo na kojem sve radim, a laptop mi ne treba - em je velik, em je skup (neki malo mocniji koji bi mi mozda posluzio umjesto kompa - al to se zapravo nikad nece desiti).

Ovo je idealna stvar za pogledat filmice, slikice, surfat netom, slusat mjuzu, pdf, word...a ak je bas i sila - otvorit sliku u photoshopu i mozda cak i napravit nesto s njom.
Apple me zivcira sa svojom politikom - sve mora biti u formatu koji je direktno odobren od samog boga (jobsa) i sve funkcionira na nacin kojieg je taj isti bog zamislio - fuck that!
Sad imam iphone 4 i mjuza mi mora biti u odredenom formatu, ako film ima ref.frame 2.1 umjesto 2 - nece ga otvarat cak i ako je u njihovom formatu, ne mogu svoje stvari prebacivat na drugi komp, nema usb-a...ma bezveze!
Nisam fanboy microsofta, al daj boze da ovo naprave kak spada!
ethan je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 21:53   #14
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Za službeni put je dovoljno imati Outlook, Office, pdf reader, browser, Remote Desktop Connection, Putty i ostale korisne Win aplikacije te video izlaz i eth (LAN). Ovo zadnje nisam vidio dal ima, WLAN baš nije opcija.

U cijelom konceptu, jedino mi se Win8 ne sviđa tj. smušeno, ne konzistentno sučelje. Al' možda mi bolje sjedne na tabletu nego što je na desktopu.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 22:07   #15
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Ovo je super za faks. Tipa kad imaš predmete di se kodira (ili piše eseje na FF XD) onda poneseš tipkovnicu, inače malo listaš, kakti da pratiš predavanja i čitaš Dilberta XD

Jer imam ja MSI wind i to mi je super kad je predmet dosadan, a ja kasnim sa izradom nekog programa, ali sam ljubomoran kad netko lista na iPadu a ja moram scrollati XD
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 00:03   #16
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762


__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 00:15   #17
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Ne vidi ti se slika
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 01:10   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovo je stvarno bolesno... treba pogledati cijelu prezentaciju
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 02:24   #19
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor ogy_dogy Pregled postova
Ne vidi ti se slika
Ne radi ovaj moj YT link ili? Meni ga normalno otvara pa zato pitam
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 10:46   #20
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Joj sorry, radi, gledam ovo u ie10, a on baš ne pokazuje flash, na ie9 se fino vidi. my bad
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 11:45   #21
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Izgleda stvarno zanimljivo, naravno treba vidjeti proizvod u zivo, osjetiti ga pod rukama pa donjeti konacni sud. Takodjer cijena ce biti kljucna jer ima i drugih tableta na trzistu koji vec drze svoj dio, i makar ne dolaze u osnovnom paketu s tipkovnicom, tipkovnica nije nesto sto je toliko skupo da se ne moze dokupiti. Osobno mislim da za razliku od zatvorenog Apple ovaj proizvod u svojoj punokrvnoj verziji (x86) ima svijetlu buducnost, ARM verzija mislim da osim zbunjivanja vecine prosijecnih kupaca koji nece znati razliku izmedju tih dviju verzija, odnosno limitacije ARM platforme (koja ce izgledati identicno kao punokrvna, no neces moci instalirati nista od programa za pc), nece bas uzeti velik kolac od Apple.

Jedino mi je glupo kaj nije poznata cijena, nije poznata dostupnost...

S druge strane drago mi je da Microsoft polako pocinje shvacati da je vrijeme prodaje licenci za software kao primarnog dijela zarade proslost. Da u danasnje vrijeme korisnici zele mobilnost, integraciju, ''feeling'' da imaju jedan OS, jedan uredjaj, jedan account i da mu mogu pristupiti uvijek i svugdje. I da podatci vise ne moraju biti na cd-u/dvd-u usb-u, vec da su tu negdje nadohvat ruke mobitel, tablet, pc...
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien

Zadnje izmijenjeno od: nathan. 20.06.2012. u 11:47. Razlog: nadopuna
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 12:24   #22
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Za službeni put je dovoljno imati Outlook, Office, pdf reader, browser, Remote Desktop Connection, Putty i ostale korisne Win aplikacije te video izlaz i eth (LAN). Ovo zadnje nisam vidio dal ima, WLAN baš nije opcija.

U cijelom konceptu, jedino mi se Win8 ne sviđa tj. smušeno, ne konzistentno sučelje. Al' možda mi bolje sjedne na tabletu nego što je na desktopu.
Meni se itekako sviđa. Pogotovo ova x86 kaj dolazi. Čekam već 2 godine otkad je Asus napravio prvi transformer, ali odustao od x86 modela. To je to. Win8 za ove touch gluposti, a kad se sjednem za komp kak spada sa tipkarušom i touchom, papa metro i vozi normalan komp sa svim programima od photoshopa do fallout 2

Android i iOS su mi oduvijek bili neadekvantni na 10" i više tabletima. S obzirom na veličine ove generacije UMPC-a sa i5 unutra ovo je nikakvo iznenađenje. Samo su "zakeljili" ekran na njega, a tipkarušu i touchpad maknuli kao posebni modul.

Što sam čekao, to sam i dobio izgleda. Još da mi daju neki 13" model i nitko više hepi od mene
  Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 12:27   #23
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
A vidi, ja bi možda radije uzeo arm verziju nego x86, istina da ne možeš pokrenuti sve legacy programe, ali kod jednog tableta meni, kao studentu koji jedino koristi office (koji dolazi predinstaliran na arm-u), je puno važnije trajanje baterije i cijena koja okreće u korist arm-a. još dodaj uz to manju težinu i meni svakako prevaže na arm. istina neću moći igrati c&c: red alert (lol) ali budimo realni za to imam desk mašinu. x86 ima dobar naziv "PRO" i itekako će biti korisna profesionalcima koji traže pravi windows i visoku portabilnost. za regularne korisnike arm je sasvim dovoljan...

p.s. jedini mi je minus 16:9 format, mislim da 4:3 format puno bolje odgovara u ruku... but thats just me
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 12:34   #24
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ogy_dogy Pregled postova
A vidi, ja bi možda radije uzeo arm verziju nego x86, istina da ne možeš pokrenuti sve legacy programe, ali kod jednog tableta meni, kao studentu koji jedino koristi office (koji dolazi predinstaliran na arm-u), je puno važnije trajanje baterije i cijena koja okreće u korist arm-a. još dodaj uz to manju težinu i meni svakako prevaže na arm. istina neću moći igrati c&c: red alert (lol) ali budimo realni za to imam desk mašinu. x86 ima dobar naziv "PRO" i itekako će biti korisna profesionalcima koji traže pravi windows i visoku portabilnost. za regularne korisnike arm je sasvim dovoljan...

p.s. jedini mi je minus 16:9 format, mislim da 4:3 format puno bolje odgovara u ruku... but thats just me
Ja bi rađe 16:10, ali to sam ja!

Anyway. ARM, a kaj to može pokrenuti kak spada? U usporedbi sa jednim i5?

Ovo je IMO za ljude koji hoće dobru autonomiju, da mogu furati kao tablet dotični te da kad ga dockaju da imaju komp sa kojim mogu actually nešto korisno napraviti.
  Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 13:08   #25
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor ogy_dogy Pregled postova
Koja su vaša mišljenja? Ja osobno jedva čekam da se pojave na tržištu, budući da imam dosta iskustva sa low end android tabletima smatram da je vrijeme da pređem na nešto ozbiljnije i kvalitetnije, a u slučaju da cijena bude do max nekih 3500kn, mislim da bi to moglo biti to. U usporedbi sa Windowsima, Android i iOs su dječje igračke....
ja cu stvari postaviti obrnuto: u usporedbi s androidom i ios-om, windows je stari, debeli deda s puno para za face-lifting.

raduje me fizicka tipkovnica, ajde trude se. vidjet cemo cijenu, autonomiju i ukupnu kvalitetu.

btw, desktop je osim za zahtjevne 3d aplikacije danas nepotreban.

edit: sad sam vidio ovo: http://youtu.be/N1zxDa3t0fg
how typical
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 14:09   #26
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Star je, imaju puno para, dobit će face lifting i ja jedva čekam da izađe na tržište na kojem drugom tablet o.s-u ti možeš pokrenuti jedan half life 2, jedan fallout 3, jedan tropico 4 jedan civilisation 5 ili što god? niti jednom, usporedi appove ios-a i appove androida sa svim vrhunskim programima windowsa i sam ćeš vidjeti. ios i android su napravljeni za tablet sa itekako zakinutom funkcionalnošću pc-a, windows 8 s druge strane ti daje sve što imaš na svom desktopu. istina ima svojih mana i uvijek će ih biti, ali je najbolje što imamo i prema mom mišljenju i što ćemo imati u dogledno vrijeme....

p.s. ove igrice s brojevima su sasvim slučajno ispale o.O

edit: pogledao sam keynote cim je objavljen i to im se stvarno nije smjelo dogoditi, ali uzimimo u obzir da su to samo protutipovi i da do prodaje ima još puno vremena i sve 5.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Anyway. ARM, a kaj to može pokrenuti kak spada? U usporedbi sa jednim i5?
može pokrenuti puno manje, tj. teoretski samo metro aplikacije (to još treba vidjeti u praksi) ali će navodno biti dosta jeftiniji, što nekome poput mene puno znači. da je cijena ista izbor bi svakako bio x86
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b

Zadnje izmijenjeno od: ogy_dogy. 20.06.2012. u 14:14.
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 14:20   #27
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor ogy_dogy Pregled postova
na kojem drugom tablet o.s-u ti možeš pokrenuti jedan half life 2, jedan fallout 3, jedan tropico 4 jedan civilisation 5 ili što god? niti jednom, usporedi appove ios-a i appove androida sa svim vrhunskim programima windowsa i sam ćeš vidjeti. ios i android su napravljeni za tablet sa itekako zakinutom funkcionalnošću pc-a, windows 8 s druge strane ti daje sve što imaš na svom desktopu. istina ima svojih mana i uvijek će ih biti, ali je najbolje što imamo i prema mom mišljenju i što ćemo imati u dogledno vrijeme....
ne mogu zamisliti scenarij u kojem bi grao jedan fallout 3 npr. na tabletu.
isto tako broj igraca bilo koje od navedenih igri je zanemariv da bi bio bitan kod koncipiranja prijenosnog racunala.
a igraca ce biti sve manje zbog zaglupljivanja i pojednostavljenja igara, ionako je vecina i sad za konzole.

klasicni tablet je zakinut bez daljnjega za svakodnevni rad, ali samo zbog nedostatka tipkovnice i velicine ekrana.
sto se tice samog os-a, prakticki svaki uredski posao se moze efikasnije obavljati iz browsera koji su "OS agnostic".
samo se treba modernizirati...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 14:45   #28
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ne mogu zamisliti scenarij u kojem bi grao jedan fallout 3 npr. na tabletu.
ja mogu, iako je fallout primjer recimo idem na put kod none na selo, dosadno mi je i želim ubiti jedno poslijepodne, navedene igrice su samo primjer, uzmi sveukupnost gejmera na pc-u i vidi koliko je to tržište.
još uzmi u obzir da ako povežeš tab sa monitorom, tipkovnicom i mišem možeš imati klasični pc kad si doma a tablet kad si u pokretu.
Upravo to me i privlači ovom tabletu. kad sam doma želim i dalje koristiti svoj 24" monitor i tipkovnicu i miš, ali kad sam u pokretu želim imati tu istu funkcionalnost samo u manjem formatu. to je u biti sve što tražim, sad je samo pitanje cijene hoću li moći pokrenuti sve igre napravljene za vinse do sad ili ću morati sužiti spektar...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 10:15   #29
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ja cu stvari postaviti obrnuto: u usporedbi s androidom i ios-om, windows je stari, debeli deda s puno para za face-lifting.

btw, desktop je osim za zahtjevne 3d aplikacije danas nepotreban.
Može sam nekoliko primjera gdje taj stari, debeli deda pokazuje svoje... godine?

Jedino ako misliš na Windows XP, onda sorry.

A drugo - opet, ovisi kako netko koristi desktop.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 11:47   #30
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ja cu stvari postaviti obrnuto: u usporedbi s androidom i ios-om, windows je stari, debeli deda s puno para za face-lifting.

raduje me fizicka tipkovnica, ajde trude se. vidjet cemo cijenu, autonomiju i ukupnu kvalitetu.

btw, desktop je osim za zahtjevne 3d aplikacije danas nepotreban.

edit: sad sam vidio ovo: http://youtu.be/N1zxDa3t0fg
how typical
iOS je derivat OSX-a koji korjene vuče iz UNIXa toliko o "dedi", a ako je iko faceliftan to je iOS/OSX sa 33 nova featurea koja se ne vide, i svako godinu nova verzija. Android ista analogija, Linux korjeni, ali je koristan i uporabljiv

Što se tiče desktopa ima on još primjena, osim šta niti jedna igračka ne može parirat zvuku (desktop s karticama), ne može služiti kao storgae mašina, više monitora (nije nužno).... Desktop je komfor, i kao takav će ostati.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na