Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2011., 15:09   #1
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Nema startup beepa

Imam ovaj problem već duže vrijeme ali ga nemrem odgonetnuti. Naime da bi čuo startup beep moram napajanje ugasit, upalit i tek onda upalit komp.

Ako recimo zgasim komp i ostavim ga zgašenog neko vrijeme te ga ponovo upalim nema startup beep-a dok ne napravim ovo gore. Jel ovo problem u napajanju ili možda nešto na matičnoj ne funkcionira kako spada?
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 15:27   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pa prvo je psu osumljičen, probaj stavit drugi, dovoljno da negdje posudiš na sat vremena i vidi rezultat.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2011., 13:54   #3
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Ispričavam se na dizanju malo starije teme ali problem je još uvijek prisutan samo sam konačno dobio priliku da isprobam drugo napajanje.

Trenutna situacija je još gora. I dalje moram prvo napajanje ugasit, pa upalit i onda tek upalit komp da bi dobio startup beep. Jedina razlika je što sam taj proces danas izvodio malo manje od 30 minuta.

Što se događa kad nema startup beep-a? Komp se upali, ventilatori rade, hardovi se zarotiraju ali nema nikakavog protoka podataka (lampica na kućištu ne svjetli), monitor se upali i odmah ugasi i to je to.

Stavio sam novo napajanje, ista stvar samo što novo napajanje moram samo jednom ugasit i upalit da bi komp proradio.

Ja mislim da meni matična ovdje odlazi polako, a kako stvari stoje i napajanje će se izgleda pridružiti dotičnoj u vječnim lovištima. Jesam li u pravu? Ima li još nešto što bi mogao napraviti sa matičnom?

Ima još jedna stvar, ne znam da li ima veze s ovim ali ću svejedno napomenuti. Sa novim napajanjem kada je komp proradio normalno, da bi ga ugasio, power tipku na kućištu sam morao samo stisnut. Kada se komp upalio, a nije bilo startup beep-a power tipku sam morao držati jedno 5 - 6 sekundi da bi se ugasio.
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 08:49   #4
RidDLe
Registered User
 
RidDLe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 13
po meni je ovdije ploča glavni krivac.. da je problem u CPU, GPU ili RAM bilo bi beepova.. PSU si kaes posudio i probao i opet neradi... ostaje jedino MBO..
RidDLe je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 10:16   #5
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
pogledaj u kakvom stanju su kondenzatori na ploci
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 10:32   #6
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Koje je to novo napajanje? Izvadi svu memoriju iz kompa i upali ga...dal pišti?
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2011., 14:58   #7
kafikafnjak
Registered User
 
kafikafnjak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Dubrovnik/Varazdin
Postovi: 12
ne mora pistat ako je do rama, ja sam rastavio i sastavio komp, nije mi bilo tog bipa i nikakvih drugih zvukovnih upozorenja, tek kad sam izvadio cijeli ram onda je pisto, poslije sam preslozio i malo prodrmo ram i proradio je
kafikafnjak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na