Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2010., 22:28   #1
budala
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: u sobi
Postovi: 26
Exclamation Pomoć: Comodo/utorrent mi pojeli živce!

...gdje da počnem....imam instaliran Comodo 3,inače koristim Comodo već par godina i zadovoljan sam,ali zadnjih dana bih najradije razbio računalo upravo zbog njega!
Već neko vrijeme u Comodu imam "rule" za utorrent koji je napravljen prema ovom tutorialu link i sa tim rule-om je utorrent duže vrijeme radio savršeno,ali prije par dana mi je Comodo počeo blokirati utorrent na način da mi je kompletno bio onemogućen download a isto tako i seedanje torrenata....s obzirom da nisam ništa dirao u Comodu,preostalo mi je da reinstaliram Comodo,što sam i napravio te nakon toga importirao pravila koja sam prije sačuvao....situacija je opet bila ista pa sam kompletno izbrisao rule za utorrent te ga nanovo ručno napravio....sada download ide,ali ne ide seedanje torrenata (ikonice su crvene,offline/hostname not found) i cijelo vrijeme blokira UDP.I nakon svega toga mi se pojavio i novi problem,naime u "firewall events" mi se svakih par sekundi pojavljuje aplikacija "Windows operating system" koju Comodo konstanto blokira a destination port te aplikacije je isti kao i port koji koristi utorrent iako je utorrent isključen,a windowsi restartirani? Sada imam već nekoliko stotina evenata vezano uz "Windows operating system" i cijelo vrijeme je destination port 64180 (incoming port utorrenta)? Nekoliko puta sam restartirao komp i utorrent je isključen i stalno mi se to pojavljuje i da napomenem da je u routeru port forwarding podešen i kad je Comodo isključen,utorrent radi normalno...Pomozite

Screenshotovi iz Event Viewer-a
http://img693.imageshack.us/img693/5267/29867010.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/104/86477229.jpg

P.S. upravo sam shvatio da je destination IP kod ovog drugog screenshota (85.114.32.7)adresa mog DNS-a (Optima telekom)?
budala je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 09:33   #2
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Prvo provjeri pod Stelth ports Wizard jel ti je Comodo namjesten kako treba.
Jel na "Allert me to incoming connection stealth my ports on peer to peer basis"?
commissario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2010., 18:06   #3
budala
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: u sobi
Postovi: 26
nemam uključene stealth portove...
budala je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 20:08   #4
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Citiraj:
Autor budala Pregled postova
nemam uključene stealth portove...
Probaj onda ulkjucit ovako ko sto sam ti reko: Stealth Ports Wizard-"Allert me...Stealth my ports on a per case basis"- Finish.
(edit: "a peer to peer basis" bilo nekad, u novoj verzji Comoda sad je "per case basis")
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 22:05   #5
budala
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: u sobi
Postovi: 26
napravio sam to i opet je ista situacija (blokira utorrent i "Windows operating system")
budala je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 11:08   #6
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Blokira ti udp out sa razlicitih portova na portu 53?
Imas pri dnu one tvoje stranice n akojoj si nasao tutorial:
"If you have just a modem, you may need to add a rule (above the last block all) to allow outgoing DNS requests such as:

Action = Allow
Protocol = UDP
Direction = Out
Description = Allow Outgoing DNS
Source Address = Any
Destination Address = Any (or your ISP's DNS server for extra security)
Source port = Any
Destination port = 53

Mada, ti imas router.Imas savjet iznad ovoga o forwardiranju portova, ali probaj i ovo. Ili pokusaj promijeniti pravilo za udp out, pa umjesto 3) source port: "the port of utorrent " stavi "(A port range) 1025-65535".
Ne koristim utorrent vise pa nisam siguran kako to ide, mada mi se cini da sam imao i ovako nekako rijesio slican problem. Probaj, nisi na nekom gubitku ako ostane isto.
Ovo sa windows operating system je ok. I kada je utorrent iskljucen, programi sa kojima je prije bio u vezi pokusavaju se sa njim spojiti preko istih portova, a Comodo ih uredno blokira i to biljezi.
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:41   #7
budala
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: u sobi
Postovi: 26
Citiraj:
Autor commissario Pregled postova
Blokira ti udp out sa razlicitih portova na portu 53?
Imas pri dnu one tvoje stranice n akojoj si nasao tutorial:
"If you have just a modem, you may need to add a rule (above the last block all) to allow outgoing DNS requests such as:

Action = Allow
Protocol = UDP
Direction = Out
Description = Allow Outgoing DNS
Source Address = Any
Destination Address = Any (or your ISP's DNS server for extra security)
Source port = Any
Destination port = 53

Mada, ti imas router.Imas savjet iznad ovoga o forwardiranju portova, ali probaj i ovo. Ili pokusaj promijeniti pravilo za udp out, pa umjesto 3) source port: "the port of utorrent " stavi "(A port range) 1025-65535".
Ne koristim utorrent vise pa nisam siguran kako to ide, mada mi se cini da sam imao i ovako nekako rijesio slican problem. Probaj, nisi na nekom gubitku ako ostane isto.
Ovo sa windows operating system je ok. I kada je utorrent iskljucen, programi sa kojima je prije bio u vezi pokusavaju se sa njim spojiti preko istih portova, a Comodo ih uredno blokira i to biljezi.
Hvala! Probao sam ovo sa "Allow Outgoing DNS" za port 53 i upalilo je,ne znam kako to prije nisam uočio i sada normalno idu i download i upload utorrenta i više ga Comodo ne blokira,al jedino mi još uvijek nije jasno kako je uopće došlo tog problema,jer ni prije nisam imao taj rule (Allow Outgoing DNS) pa je utorrent normalno radio...i također mi još uvijek nije jasno zašto "Windows operating system" pokušava komunicirati sa portom utorrenta,ako sam restartirao komp i nisam uopće pokrenuo utorrent?
budala je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:19   #8
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Ma sve ok!
Sto se prvog tice, sad nije ni vazno kako je doslo do blokiranja." You may need to add a rule." =tj. ko ce ga znat. Praksa i praksa i praksa! Tj, glavno da radi.
Zato je uvijek dobro pogledat log, kad otkrijes gdje steka veza dalje samo ide.
A ovo drugo sa "Windows op. system"- Comodo racuna, prema vlastitoj terminologiji, da programi koji nastoje stupiti u kontakt sa ugasenim utorrentom to zapravo sada pokusavaju uciniti sa Windowsima, tj. sa "Windows op. system". (Pokusaj te komunikacije ne ide u suprotnim smjeru, kao sto mislis, od "Win. op. system", nego dolazi iz vana, i to je ok, nema brige. A i Comodo to sve blokira.)
Isto se dogadja kada se ugasi eMule-razlog je sto su portovi ostavljeni otvoreni ("per case basis"). Probaj, ako te zanima, nakon sto ugasis utorrent pod Stealth ports wizard staviti portove na "Block all incoming connections"- u logu neces vise imati ovo sto sad imas. (kasnije opet vratis na "per case basis",inace- ne radi)

(I ako ti nije tesko, daj probaj promijeniti taj nick, brate dragi! Nije najugodniji za ljude s druge strane ekrana, barem meni nije, a i ne bih nesto reko da bas tebi, od svih ljudi, pristaje. Ostavi ti njega pravim budalama
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:32   #9
budala
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: u sobi
Postovi: 26
Hvala na pomoći...a što se tiče nicka,trebao sam se na brzinu registrirati na forum a to mi je prvo palo na pamet,a i lako se pamti
budala je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:40   #10
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127

Mjenjaj ga, treneru, mjenjaj!
commissario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na