Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2003., 16:16   #1
sh00le
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Problemi sa NF7 pločom

Ovak, možda zato što sam početnik ovdje, ne uspijevam pretražiti forum na pravi način i pogledati da li je netko već odgovorio na ovo pitanje, a klikanje jednu po jednu temu mi se baš i neda..

No, evo problemčića ukratko..

Od prije par dana sam ponosni vlasnik Abit NF7 v2.0 ploče, Athlona 2200+, 512 DDR RAMa .....
I ponosni vlasnik svih problema koje imam uz to..

Prošli vikend sam si zacrtao totalno reinstalaciju sistema (privremena verzija je bila reinstal na postojeće windowse XP)..

Uzeo sam windowse XP sa SP1 i sve lijepo instalirao.. Ulaskom u Windowse prvo sam instalirao drivere od ploče. Na kraju te instalacije pojavio mi se jedan mali oblačić koje me je upozorio da bi moglo biti nekih problema, ali ignorirao sam to i hrabro kliknuo na "Yes, restart my..."

E nakon toga više nisam mogao ući u windowse. zapelo mi je na prvom boot screenu.
A ništa, ajmo u safe mode. Kad tamo - mauna. Nakon što je učitan neki nforce driver i počeo s učitavanjem MUP.xxx (ne znam točnu ekstenziju, ali se sjećam imena) tu je stalo..
I ni makac..

A ništa, forma C: pa ajmo isponova..
Ovaj put sam prvo instalirao drivere od ISDNa i grafičke (Ati 9100), pa tek nakon toga drivere od ploče. Ponovo se pojavio onaj oblačić sa upozorenjem, nakon instaliranog direvera za IDE controler.
Ok, ja sam još jednom bio hrabar i kliknuo na restart.
I ponovo ista priča.. Ništa od bootanja..

Ponovo format c:, ponovo instalacije drivera od matične, pa nakon toga, roll back IDE driverea u Control Panleu..

Voila, sada radi.. Windowsi se dižu..

No, sada se javlja neki drugi problemčić. ili se bar meni tako čini..
Pokušao sam kopirati nekoliko večih fileova sa jednog diska (NTFS) na drugi (FAT32) disk. I tada sam primijetio zauzeće procesora od 100%, kao i to da je to išlo IMHO malo presporo...


Danas sam skoro cijeli dan posvetio traženju odgovora na ovaj problem i ono što mislim da bi mogao biti problem jest da su mi windowsi stavili PIO mod na diskove umjesto UDMA.

Još nisam doma, još nisam nastavio igru malog tigra sa svojom pločom, ali me zanima, da li se jo netko susreo sa ovim problemom, te ako jest kako ga je riješio..

Hvala svima koji pročitaju ovo do kraja, kao i na svakom konkretom savjetu..
sh00le je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2003., 17:29   #2
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Dali si pri instalaciji instalirao i SW IDE driver?
Ako jesi probaj ponovno na friško instalirati windowsere pa prilikom instalacije NF drivera isključiš taj driver za instaliranje

p.s: moguće da je to i zbog igranja Counter Strike-a, bolje prijeđi na W:ET

--
Trenutacno pegla:
Sean Paul - Esa Loca (featuring Tony Touch)
Endless Love: Stevie Wonder and Ray Charles playing tennis.

Zadnje izmijenjeno od: marac. 21.07.2003. u 18:02.
marac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2003., 19:16   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
I meni smrdi na SW IDE drivere. Ja sam imao problema da nisam moga ništa snimiti na CD s HDD, stalno mi je javljao grešku. Koje uostalom drivere nf stavljaš? 2.03 ili neke druge?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2003., 06:46   #4
sh00le
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Naravno i meni smrdi da to....

Instalirao sam defaultne drivere sa CD-a, točnije verziju 2.00.01 od 01/15/2003. (eto tako piše na CDu)..

I odmah je uninstalirao i sada koristim standardne windows drivere...

Sada baš skidam 2.03 drivere..

Što se tiče diskova, provjerio sam.
Western Digital (WDC WD800JB-00CRA1) mi radi na UDMA Mode 5 (primary master), dok mi drugi disk IBM-DPTA-372-050 (primary slave) radi na PIO modu...


Na drugom kanalu je situacija malo drugačija..
I pržilica (SONY CD-RW CRX100E) i CD ROM TEAC (CD-532E-B) mi rade na Multi-Word DMA Mode 2


Znači, ono što mi danas naveče slijedi jest naprviti Rescue point i nakon toga se igrati sa 2.03 driverima...


P.S. Što se tiče W:ET ja bih se rado igrao, ali ulaskom u igru (na netu) cijeli komp mi se zbloka.
Naravno, kada sam napravim LAN igru mogu u njoj provesti 5 dana, a da se ništa ne desi. Čak se ni ne poveća temperatura proca... Ali na netu neće pa neće...
A baš sam mislio napraviti karijeru u W:ETu... :confused:
sh00le je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2003., 18:53   #5
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by sh00le

P.S. Što se tiče W:ET ja bih se rado igrao, ali ulaskom u igru (na netu) cijeli komp mi se zbloka.
Naravno, kada sam napravim LAN igru mogu u njoj provesti 5 dana, a da se ništa ne desi. Čak se ni ne poveća temperatura proca... Ali na netu neće pa neće...
A baš sam mislio napraviti karijeru u W:ETu... :confused:
Nedaj se, nemam pojma kako ti ide samo igranje CS, ali skripte ti nisu lose
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2003., 09:13   #6
sh00le
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Originally posted by numa
Nedaj se, nemam pojma kako ti ide samo igranje CS, ali skripte ti nisu lose
U CSu sam srednja žalost, ni vrit ni mimo.. Recimo da me moji učenici sada gaze ko malu bebu (čitaj ljudi koje sam ja uveo u CS).

No, nema veze...


P.S. Novi config (koji nije na netu) još je i bolji.. Imam pojačavanje/stišavanje zvuka i još preko nekoliko meni potrebnih sitinica..
sh00le je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2003., 11:11   #7
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Da, znam taj feeling, ja sam bio bog i batina u lokalnoj igraonici. Nakon mjesec dana kontiuniranog igranja(8 sati dnevno), decko koji radi u igraonici (nije znao upaliti komp dok mu nisam pokazao) me poceo razvaljivati ko beba zvecku....
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na