Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2020., 11:00   #1111
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
može jedno 'bedasto' pitanje.
jel se može na nytrobox plus isključiti teletekst, da ona tipka jednostavno ne radi ili što već...
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 13:51   #1112
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@telefunken
Nisi shvatio poantu, kako na pc grafama (uz odg. adapter) DVI > HDMI ide i zvuk,
sa veliko možda u tvojoj prići box > HDMI > DVI > TV prolazi i zvuk.

Ako ne prolazi onda opet trebaš gore spominjani kabel kako bi analog audio doveo u tv,
na strani TV - a je vjerojatno 3.5 stereo jack (3-pin) kao na slušalicama,
a na strani boxa smo rekli šta treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 14:15   #1113
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Neo2001 Pregled postova
isključiti teletekst, da ona tipka jednostavno ne radi ili što već...
Kaj baba stalno stisce tipku teletekst umjesto neke druge ? I moja je Znala je tako "slusati" tv ako nikog od ukucana nije bilo doma da joj iskljuci isto...
Ja sam je izrezao skalperom i u rupu pustio malo topljene plastike sa onim obicnim pistoljem za patrone, zaravnao dok je bilo vruce prstom.
Daljainac sam rastavio nakon 2 godine radi ciscenja bez ikakavih problema jer ta plastika nije neznam kojom slilom poljepljena na pcb daljinca.

Takodjer sam nakon nekog vremena i tipku za prebacivanje na radio isto tako sredio.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 19:48   #1114
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Jel tko spajao dvbt2 prijamnik sa TV-om koji ima scart putem nekakavog "HDMI to scart" kabela/adaptera i ako da, može li info gdje ste uboli taj kabel?
Na starom TV-u na koji želim spojiti prijamnik postoji pravokutni SCART, činč SCART, DVI i D-SUB priključci a na T-Comovom prijamniku je HDMI te AV izlaz u obliku 3,5mm rupe. Imam nekakav prastari kabel koji ima na jednom kraju 3,5mm a na drugom tri činča no ne radi kad ga uštekam u ovaj AV izlaz na prijamniku.
Također razmišljao sam o adapteru DVI-HDMI no pretpostavljam da onda neću moći dobivati zvuk (u TV opcijama stoji da je to "PC port").
Ako imate savijet kako da to spojim, slušam
Jel ti taj tcomov prijemnik uvjet? Ako nije nabavi si bilo kakav dvbt2 receiver koji ima puni scart na sebi. S takvim neces imat ovakve zajebancije.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 19:49   #1115
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Sutra isprobam pa javim.
CEC isproban i radi. Jedina je pizdarija sto ne koristim originalni daljinski od svog tv-a vec logitech harmony tako da mi nisu sve tipke ispravno mapirane.

Uglavnom, radi i zadovoljan sam.



Uredaj se vidi kao "ali stb".
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 20:08   #1116
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
CEC isproban i radi. Jedina je pizdarija sto ne koristim originalni daljinski od svog tv-a vec logitech harmony tako da mi nisu sve tipke ispravno mapirane.

Uglavnom, radi i zadovoljan sam.



Uredaj se vidi kao "ali stb".
Bome, svaka čast. Ovo je fakat prvi koji ima i pvr i cec. Mislim da ću ga i ja uzeti pa isprobati. Ja imam Samsung i naravno Samsung je vrhunski uredjaj ali nema pvr. Ovaj ima sve.

P. S. Inače čitam da nekome treba scart, Samsung ima scart preko adapterica koji dolazi u paketu. Adapteric je zapravo samo mini scart prihvat jer na zadnjoj strani nema dovoljno mjesta za puni scart.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 21:50   #1117
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Evo jos malo informacija oko titlova i videa.

Zavrtio je testni avi bez problema.

Po defaultu je font crvene boje, a character set teksta unicode.



Ali kad sam otvorio subtitles meni dobio sam sljedece:



Pa su unutra opcije za character set/encoding (treba postaviti central european):



Pa opcije za font titlova:





I onda to na kraju izgleda ovako



Bas kako treba 😃


Bas sam nasao pravi dijalog za screenshote 🤣🤣🤣

Ovaj mini box je avion. Samo je steta sto nema mrezu, jer veci box ima pa ujedno moze preko dlna vuci mediju na sebe.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 23:06   #1118
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
​EvoTV i HBO-Go pitanje

Imam, danas aktiviran, EvoTV prijemnik Strong SRT8550 sa 30 besplatnih dana. Sve uredno radi i nemam nikakvih problema oko prijema ili neceg vezanog uz taj prijemik.

Medjutim, danas sam se htio registrirat na hbogo.hr i to mi nije uspjelo. Pri registraciji treba upisat 6 cifreni kod kojeg nisam dobio, jer sam kupio uredjaj preko webshopa.

Nazvao sluzbu za korisnike i nakon 1 sat na telefonu problem je ostao nerijesen, jer mi nisu nikako mogli pronaci taj potrebni kod/sifru.

Da stvar bude bizarnija, oni uopce nisu vidjeli moj prijemnik u svom sustavu, a ja istovremeno uredno gledao HBO1,2,3. Nisu ga mogli pronaci ni po imenu/prezimenu ni po OIB-u ni po Aktivacijskom kodu ni po serijskom broju prijemnika. Po njima ja sam sasvim nelegalno usao u njihov sistem i gledam njihov zasticeni program

E sad nakon ove litanije pitanje, jel se netko uspio registrirat na HBO-Go hr za vrijeme prvih 30 besplatnih dana?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 23:32   #1119
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Tko planira spojiti receiver prek scarta na staru crt kistru (kao ja) svakako preporucujem strong 8541fta prije nytroboxa pro,iz razlga sto se nytrobox ne moze staviti u rgb mod pa je slika losija vise ili manje,ovisno o tv-u. Strong daje uredno rgb signal i slika je kak treba biti. Za druge receivere sa scart-om ne znam
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20201109_232630.jpg‎
Views:	235
Size:	390.7 kB
ID:	22914  
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 23:42   #1120
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ajd bas provjerim dal ima rgb mod na cryptobox 702t (veci model) kad mi opet dopadne u ruke.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 08:27   #1121
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Kaj baba stalno stisce tipku teletekst umjesto neke druge ? I moja je Znala je tako "slusati" tv ako nikog od ukucana nije bilo doma da joj iskljuci isto...
Ja sam je izrezao skalperom i u rupu pustio malo topljene plastike sa onim obicnim pistoljem za patrone, zaravnao dok je bilo vruce prstom.
Daljainac sam rastavio nakon 2 godine radi ciscenja bez ikakavih problema jer ta plastika nije neznam kojom slilom poljepljena na pcb daljinca.

Takodjer sam nakon nekog vremena i tipku za prebacivanje na radio isto tako sredio.
eto, imamo iste 'probleme'
Neo2001 je offline   Reply With Quote