Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2018., 22:36   #39931
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
evo kolko PCeskeprataovdje ima, tko je ovdje u stanju napraviti takav sistem probijanja zastita i da radi? Evo, ili zna koga tko je to u stanju napraviti?
to moraju biti ljudi koji rade na razvoju, a onda u fusu rade kontra svoga posla
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 22:41   #39932
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Mislim da je hakiranje tih keyless sistema nebitna stavka, nije problem probiti tu zaštitu i ući u nečiji auto, problem je što kasnije s tim autom?
To baš mora biti organizirana i stručna ekipa koja zna što će kasnije s tim autom, a takvi su rijetki.
Pa danas realno ne možeš ukrasti ni običan mobitel, svaki ima neke sisteme zaključavanja i ne možeš ništa s njime, a pitaj boga tek ovi auti šta sve imaju, koje sisteme praćenja, nije to samo otključavanje/zaključavanje.
Spomenuti case je za keyless, takoder mozes uloviti i vulgaris kljuc od centralnog i otvoriti auto bez problema.
Primjera radi, uz pristup OBD portu i odgovarajucim softwareom palis auto kao da imas kljuc kod sebe.

To da se ne krade uopce nije istina, itekako se kradu auti samo sto o tome vise ne citas u novinama. Bas prije mjesec dana, usred bijela dana na kneziji ukraden golf s parkinga na koji imaju pogled par stambenih i poslovna zgrada. Nedavno prije toga ukradena octavia i jos par vozila po ZG unutar par tjedana. Jucer bas nestao jedan Golf na medvescaku.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 22:47   #39933
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Opet si bahat, a trudim se ne reagirat nego ti lijepo (koliko mogu) odgovorit.

Da, znam nekoliko ljudi (white i black hat) koji se bave securityjem, analizom i probijanjem sustava. Kad makneš auto iz jednadžbe, radi se o RF signalu, kodiranju i enkripciji što se primjenjuje u hrpi ostalih stvari.

Još bi se i začudio koliko je sustava koje svakodnevno koristiš zapravo sigurno jer su opskurni većini ljudi, a zapravo su skroz otvoreni i nesigurni onima koji znaju što rade, ili su kupili gotovo rješenje proizvedeno od tih koji znaju što rade.



Ja sad radim na projektu vezan uz aute. Unutar jednog dana posla, nakon što sam imao pristup autu (2010. godina proizvodnje) uspio sam kontrolirati dosta sustava, uz pristup OBD portu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 23:07   #39934
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
evo kolko PCeskeprataovdje ima, tko je ovdje u stanju napraviti takav sistem probijanja zastita i da radi? Evo, ili zna koga tko je to u stanju napraviti?
to moraju biti ljudi koji rade na razvoju, a onda u fusu rade kontra svoga posla
ovo je najobičniji man-in-the-middle attack, znači nema probijanja zaštite.
a sigurno negdje na ali babi ili gdje već nađeš skener za par desetina ili stotina dolara.

tako da ne vidim urotu inženjera
ili R&D ljudi

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 23:52   #39935
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
keyless ključ radi kada si ti udaljen do nekih pola metra od auta.
kod mene (e90), za otklj. ca 5-6m, a za upalit auto mora bit unutra.
E46 je imao cca duplo veci domet za otklj.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 13:02   #39936
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Mislim da je hakiranje tih keyless sistema nebitna stavka, nije problem probiti tu zaštitu i ući u nečiji auto, problem je što kasnije s tim autom?
To baš mora biti organizirana i stručna ekipa koja zna što će kasnije s tim autom, a takvi su rijetki.
Pa danas realno ne možeš ukrasti ni običan mobitel, svaki ima neke sisteme zaključavanja i ne možeš ništa s njime, a pitaj boga tek ovi auti šta sve imaju, koje sisteme praćenja, nije to samo otključavanje/zaključavanje.
Kloniraju se u bugaraskoj ili rumunjskoj i onda se prodaju,s tim da sa takvim vozilima nije pozeljno uci u zemlju u kojoj je kloniran jer se provjerom moze utvrditi da postoje dva identicna vozila.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 13:06   #39937
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
kod mene (e90), za otklj. ca 5-6m, a za upalit auto mora bit unutra.
E46 je imao cca duplo veci domet za otklj.

RS kojih 0.5m isto....5-6 je već ogromno
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 13:35   #39938
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
RS kojih 0.5m isto....5-6 je već ogromno
5-6m puno? Svakodnevno na parkingu viđam kako se pale žmigavci kod otključavanja, a vlasnici po 20-30m od auta.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 13:42   #39939
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Jel mi govorimo o comfort accessu (primim kvaku auta i on se sam otključa ako mi je ključ u džepu) ili otvaranju auta stiskom na gumb na daljinskom?

Meni ovo prvo radi samo ako sam kraj auta, ako sam na metar od auta netko drugi ne može otvoriti auto primivši se za kvaku, a drugo radi na 20 metara (više nisam isprobavao).
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 14:03   #39940
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
5-6m puno? Svakodnevno na parkingu viđam kako se pale žmigavci kod otključavanja, a vlasnici po 20-30m od auta.
Vi se ne razumijete da postoji dva različita tipa daljinaca i dvije tehnologije unutra.

Jedan je za touchless otključavanje auta i pokretanje, a drugi je tipični stisni tipku da se autootkljuca
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 14:11   #39941
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pošto je već prošlo preko 12h od zadnje epizode uspješnice "gabre razumije, a mi ostali ne", ovim putem nastavljamo u revijalnom tonu sa novom epizodom.
syss je offline   Reply With Quote