Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2002., 07:45   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Zvucna i sustav za nju

Mislim kupit neki zvucni sustav uzeo bi nesto oko 800kn ali problem je sto neznam sto u ovu moju Creative Sound Blaster AudioPCI 128 (da da smijesno bravo ) moze ici evo seva je u attachmentu pa mi preporucite neki sustav. sada imam 2 labtecova visokotonca zvuk je kristalno cist kako njih mogu iskoristit ako kupim novi sustav nisu losi ali zelim ubijat susjede sada.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!

Zadnje izmijenjeno od: gospar. 19.03.2006. u 23:58.
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 01:12   #2
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Preporučujem Soundworks 2.1
Ne znam točno naziv, možda je baš tako. Ima mrak subwoofer, čuje se strašno, i kristalno jasna 2 satelita. Ne znam točnu snagu al susjedi plaču garantirano . Simpa izgledaju a dođu oko 300 kn
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2002., 09:48   #3
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
e da mi je vidjeti zvučnike s pojačalom za 300kn od kojeg susjedi plaču....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2002., 10:14   #4
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by medo
e da mi je vidjeti zvučnike s pojačalom za 300kn od kojeg susjedi plaču....
Možda je mislio od smjeha
Ja doma imam kenwoodov sistem od 6 zvučnika (5+1, s tim da mi subwoofer ima svoje pojačalo (samogradnja 2x100W sinusa)), i yamaha pojačalo 5x90W sinusa, a fali mi samo poštena zvučna kartica (al bi bio sretan da sam dobio u prošloj nagradnoj igri )
da bi moji susjadi mogli preći u imigraciju

znam, znam da će te se sad pitati kakve veze ima sustav od cca. 4xxx kn sa zvučnicima od 300kn, al morao sam se malo pohvaliti
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2002., 13:10   #5
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Moj sistem:

Technics SA-AX720 5x100W@6ohm RDS receiver, 2x120W glavni Pioneerovi zvučnici (20cm mekani bas), 2x80W surroundi, 100W centar.

s obzirom na promjer bas membrane na glavnim zvučnicima, subwoofer mi nije potreban... uostalom, pitajte susjede
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2002., 14:10   #6
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by medo
Moj sistem:

Technics SA-AX720 5x100W@6ohm RDS receiver, 2x120W glavni Pioneerovi zvučnici (20cm mekani bas), 2x80W surroundi, 100W centar.

s obzirom na promjer bas membrane na glavnim zvučnicima, subwoofer mi nije potreban... uostalom, pitajte susjede
Ma ja bi ti ipak preporučio subwoofer, ne zbog decibela, nego zbog zvučne slike, jer ti sad imaš 5.0 sistem, fali ti šesti kanal na kojem su sub dionice od svih kanala, a i nemožeš mi reći da ti ti pionirci mogu normalno radit od 20hz do 20khz, je i ako tako piše, znaj da lažu!!!
Ma probaj posuditi od nekog aktivni sub, pa ćeš skužit razliku, a nemoraš čak ni na glasno slušat da bi skužio
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2002., 20:58   #7
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Originally posted by igsablja
Ma ja bi ti ipak preporučio subwoofer, ne zbog decibela, nego zbog zvučne slike, jer ti sad imaš 5.0 sistem, fali ti šesti kanal na kojem su sub dionice od svih kanala, a i nemožeš mi reći da ti ti pionirci mogu normalno radit od 20hz do 20khz, je i ako tako piše, znaj da lažu!!!
Ma probaj posuditi od nekog aktivni sub, pa ćeš skužit razliku, a nemoraš čak ni na glasno slušat da bi skužio
A ti misliš da subovi sa cca 14~17cm reproduciraju 20Hz bas....

Probaj pogledati specifikacije velike večine aktivnih subova, pa češ vidjeti o čemu pričam. Taj njihov bas se čuje DRUGAČIJE, a često ne nužno i bolje. Oni koriste efekt zvučne kutije da bi obojali zvuk koji proizvode, tako da on zvuči toplije i moćnije i neiskusne vara na prvi pogled. Ali vjernost tako proizvedenog zvuka je jako niska zbog velikih harmoničkih izobličenja.

Siguran sam da moji speakeri mogu proizvesti 20Hz. Pa napravio sam 20Hz u CoolEditu i čuo ih u zvučnicima. Slabije nego 1kHz, ali se dobro čuje.

Don't get me wrong, ne mislim ja da su subovi smeće, ali za DOBAR sub treba izdvojiti cca. 2000kn na više. Ali, budući da ne želimo prodati bubreg za sub, zadovoljavamo se više-manje jeftinijim riješenjima
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2002., 07:13   #8
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by medo
A ti misliš da subovi sa cca 14~17cm reproduciraju 20Hz bas....

Probaj pogledati specifikacije velike večine aktivnih subova, pa češ vidjeti o čemu pričam. Taj njihov bas se čuje DRUGAČIJE, a često ne nužno i bolje. Oni koriste efekt zvučne kutije da bi obojali zvuk koji proizvode, tako da on zvuči toplije i moćnije i neiskusne vara na prvi pogled. Ali vjernost tako proizvedenog zvuka je jako niska zbog velikih harmoničkih izobličenja.

Siguran sam da moji speakeri mogu proizvesti 20Hz. Pa napravio sam 20Hz u CoolEditu i čuo ih u zvučnicima. Slabije nego 1kHz, ali se dobro čuje.

Don't get me wrong, ne mislim ja da su subovi smeće, ali za DOBAR sub treba izdvojiti cca. 2000kn na više. Ali, budući da ne želimo prodati bubreg za sub, zadovoljavamo se više-manje jeftinijim riješenjima
Ma no frks, samo sam ti htio reći da gubiš ne na basu, jer ga imaš dosta, nego na zvučnoj slici, jer ti fali taj 5.1 kanal, pa ako imaš na zvučnicima biampling, odvoji si baseve na taj jedan kanal, a ostatak (srednji i viskoki) ostavi kao front!
1. što ćeš dobiti je općenito bolja zvučna slika, jer je bolje da ti basevi i visoki neidu na istu žicu, jer koriste različitu frekfu
2. imat ćeš čisti 5.1 sustav sa svim njihovim prednostima
3. žena/djevojka/mama će ti popizditi i nikad više neće ući u sobu, što ima svojih prednosti
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2002., 09:56   #9
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
nažalost, nemam BiWiring terminale na zvučnicima, ali bas crossover ovim zvučnicima je na 600Hz, znači, bas reproducira bas, nije širokopojasni.

I svugdje sam si podesio da mi subwoofer kanal utisne na glavne zvučnike, tako da se ti basevi i čuju i to....

bez brige, već sam imao prigovore od ukučana. i to kad sam DivX gledao, a ne samo DVD. Ono, tiha scena, glumci samo pričaju, ja si poglasnim da ih čujem..... kadli ono, explozija, sudar, vlak pobere auto..... vaze u sobi se zatresu, krevet vibrira....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2002., 10:42   #10
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by medo
nažalost, nemam BiWiring terminale na zvučnicima, ali bas crossover ovim zvučnicima je na 600Hz, znači, bas reproducira bas, nije širokopojasni.

I svugdje sam si podesio da mi subwoofer kanal utisne na glavne zvučnike, tako da se ti basevi i čuju i to....

bez brige, već sam imao prigovore od ukučana. i to kad sam DivX gledao, a ne samo DVD. Ono, tiha scena, glumci samo pričaju, ja si poglasnim da ih čujem..... kadli ono, explozija, sudar, vlak pobere auto..... vaze u sobi se zatresu, krevet vibrira....
Meni uopće nije gušt gledati film ako nije tako
Daj izbaci mi neku zvučnu, ako znaš koja bi bila, ne preskupa, a da ima 5.1 sistem, a opet da nije neki šrot.
Znači preporuka!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2002., 13:31   #11
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Ako nemaš love, onda SB Live! 5.1. sad je već jako jeftina. ima jako kvalitetan zvuk koji doduše jako ovisi o driverima. pod Win9x nema frke, dok pod NT/2000/XPom su tek s najnoviji driverima od prije mjesec dana (cca 24MB!) riješili problem kvalitete zvuka pod tim OSovima.

Ako imaš love, ali ne bi previše dao za karticu ili ako misliš zvučnu spojiti na nešto što ima DA konverter (recimo HiFi receiver) onda TerraTec SixPack 5.1.

Ako imaš solo karticu i aktivne zvučnike i love, a želiš beskompromisno kvalitetnu karticu a da ipak ne prodaš bubreg, onda TerraTec 24/96 LT. Što se tiče kvalitete zvuka, ta kartica je no.1!

Ako se pak puno igraš i koristiš puno EAX, a zvučna slika u igrama ti je bitna, onda Audigy 2. Ali buraz, to štako, a još tradicionalna sranja s driverima koji od Creativea često nisu dorađeni, bugoviti, a i instaliraju hrpu smeća u sistem koja tu ne trebaju biti.

Eto...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2002., 13:50   #12
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by medo
Ako nemaš love, onda SB Live! 5.1. sad je već jako jeftina. ima jako kvalitetan zvuk koji doduše jako ovisi o driverima. pod Win9x nema frke, dok pod NT/2000/XPom su tek s najnoviji driverima od prije mjesec dana (cca 24MB!) riješili problem kvalitete zvuka pod tim OSovima.

Ako imaš love, ali ne bi previše dao za karticu ili ako misliš zvučnu spojiti na nešto što ima DA konverter (recimo HiFi receiver) onda TerraTec SixPack 5.1.

Ako imaš solo karticu i aktivne zvučnike i love, a želiš beskompromisno kvalitetnu karticu a da ipak ne prodaš bubreg, onda TerraTec 24/96 LT. Što se tiče kvalitete zvuka, ta kartica je no.1!

Ako se pak puno igraš i koristiš puno EAX, a zvučna slika u igrama ti je bitna, onda Audigy 2. Ali buraz, to štako, a još tradicionalna sranja s driverima koji od Creativea često nisu dorađeni, bugoviti, a i instaliraju hrpu smeća u sistem koja tu ne trebaju biti.

Eto...
Thanks!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na