Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2002., 12:43   #1
Frane
PC Ekspert
 
Frane's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split, Zadar, Zagreb
Postovi: 207
Iskustva s GVC ext modemom (SF-1156V/R19)

Evo vodima ja i kolega Premec fajt izmedju nekih modema.
Ja iman doma ovaj gore navedeni modem i osobno mi je to najbolji modem s kojim sam imao prilike raditi. Radio sam na USR, raznim rokvelima, conexantima, Intel (koji je usput tesko srot), motorola i dalje da ne nabrajam a i ne sjecam se...

Naime zanimaju me vasa iskustva s modemom? Jeste li nadogradjivali firmware?
Meni je modem kad sam ga kupio imao 33.6 firmware iako je lijepo bilo napisano na njemu da je 56k. Tada sam krenuo u potragu za novim firmwareom. Promijenio sam najmanje 15-20 razlicitih firmware dok nisam nasao najboljega. Neki nije imao stalni protok podataka, neki se istekavao nakon nekog vrimena, neki je imao los ping u igrama, i sl gluposti. Ovaj firmware koji sam nasao prijavljuje modem kao "Rockwell DPF PnP" i to bez ikakvih drivera i tako radi najbolje. Firmware ima stalni protok podataka, veza ne puca, ima dobro spajanje i na losim i na dobrim linijama.
Da samo usporedim Sportstera s ovim, nije mu ni do koljena. USR nisam mijenjao firmwaer(iako mozda bi bio bolji da se nadje kvalitetan kao sto sam ja nsao za svoj).

Ajde svoja iskustva, ali nemojte sad ja iman XXXXXv90 i on je najbolji
__________________
|Neko jako racunalo|
Frane je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2002., 14:19   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Taj GVC modem stvarno nije loš. Radi kao i svaki drugi Rockwell, ali je dosta stabilniji. Njegov su problem loše linije i drugi telefoni koji su priključeni na istu liniju. Zbog njega sam mjenjao telefon. Ja sam imao valjda sreće i našao pravi firmware iz prve.

S druge strane US Robotics je ipak klasa za sebe. Stoji da je bezobrazno skup, ali za te novce stvarno dobijaš najbolje. Ne smeta njega ni koji vrag. Probao sam i onaj prvi telefon koji je smetao GVC-u, ali ga se to nije previše doimalo. Imao sam V.92 model.

Prodajem ga ako koga zanima.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2002., 20:44   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja sam imal(imam još) Motorolu SM56 koja skoro pa uopće nije htjela delat-nema kaj nisam progao...malo dela-pa kita labudova
Onda mi je dopizdilo pa sam kupil nekakvog externog TRUST-a...
Nije mi dao vrag mira...nakon par dana idem ja probat opet Motorolu a kad ono 50666 ili tak nekak...bem joj mater...skoro sam je zubima iščupal iz kučišta, radi ko blesava bolje od TRUST-a
Pa si ti misli...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2002., 21:13   #4
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ja sam imal(imam još) Motorolu SM56 koja skoro pa uopće nije htjela delat-nema kaj nisam progao...malo dela-pa kita labudova
Onda mi je dopizdilo pa sam kupil nekakvog externog TRUST-a...
Nije mi dao vrag mira...nakon par dana idem ja probat opet Motorolu a kad ono 50666 ili tak nekak...bem joj mater...skoro sam je zubima iščupal iz kučišta, radi ko blesava bolje od TRUST-a
Pa si ti misli...
To što piše nije prava brzina. To se najbolje vidi kada imaš motorolu i US Roboticsa, pa šaltaš. Neka ti ne bude žao. Iskoristi je da ti se vrata ne zalupe pri jačem propuhu. Taj posao radi besprijekorno.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2002., 22:00   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Da, ali sad DELA i to fino-surfanje,skida ko blesava,ma super...
Pobenavila Motorola totalno
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2002., 22:08   #6
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ja znam da ja i dalje imam svog dragog USR Couriera koji je krenuo kao 28.8 modem pa s razl. firmware updejtima zavrsio na v.90. Nakon toga ga nisam ni koristio pa ni gledao jel ima v.92 (presao na ISDN)... I taj modem nikad necu prodat ni nish, jer je to po kvaliteti klasa za sebe.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 09:34   #7
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Ja sam imao Couriera 14.4K i skurio mi ga je grom iako je bio mrtav bilo mi ga je tak žao baciti pa je još neko vrijeme boravio u sobi kao ukras
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 10:47   #8
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by RAK
Taj GVC modem stvarno nije loš. Radi kao i svaki drugi Rockwell, ali je dosta stabilniji. Njegov su problem loše linije i drugi telefoni koji su priključeni na istu liniju. Zbog njega sam mjenjao telefon. Ja sam imao valjda sreće i našao pravi firmware iz prve.

S druge strane US Robotics je ipak klasa za sebe. Stoji da je bezobrazno skup, ali za te novce stvarno dobijaš najbolje. Ne smeta njega ni koji vrag. Probao sam i onaj prvi telefon koji je smetao GVC-u, ali ga se to nije previše doimalo. Imao sam V.92 model.

Prodajem ga ako koga zanima.
I ja sam imao problema sa telefonom i modemom (klali su se!)
Imam Apache a56 sp hcf (rockwell-conexant chipset)
Mislim da bi trebalo odmah razlučiti neke stvari, apache, u.s. robotics, gvc, i mnogi ini, su samo firme, bitan je chipset, i razlika između dobrog i shrot modema, samo u tome kako su uspjeli skemijati chipset sa ostatkom priče.
Slažete se?!?!
usput, zna li neko sljedeće:
- gore navedeni apache a56 sp hcf je hardverski modem (barem tako kažu u uputama i na stranici), a u nekim recenzijama, i neki ljudi mi tvrde da su svi hcf modemi softverski!!!
Zna li tko to rastumačiti!?
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 12:03   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by igsablja
I ja sam imao problema sa telefonom i modemom (klali su se!)
Imam Apache a56 sp hcf (rockwell-conexant chipset)
Mislim da bi trebalo odmah razlučiti neke stvari, apache, u.s. robotics, gvc, i mnogi ini, su samo firme, bitan je chipset, i razlika između dobrog i shrot modema, samo u tome kako su uspjeli skemijati chipset sa ostatkom priče.
Slažete se?!?!
usput, zna li neko sljedeće:
- gore navedeni apache a56 sp hcf je hardverski modem (barem tako kažu u uputama i na stranici), a u nekim recenzijama, i neki ljudi mi tvrde da su svi hcf modemi softverski!!!
Zna li tko to rastumačiti!?
HCF - hardverski
HSF - softverski

Externi (osim USB) - hardverski
Interni - softverski (većina, ali je bitno to da ima i iznimaka - HCF)

Ljudi svašta pričaju. To što je modem interni ne znači da je sobtverski.

Chipset je jako bitan, ali je bitna i njegova implementacija u taj modem. Slično je i kod ostalih uređaja, a najviše kog matične ploče (recimo ABIT - Matsonic).
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na