Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2024., 15:24   #72031
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
A na istoj stranici, pazite nize komentare kako stedljivi otocani, misle bojkotirati skup klasicnih vozila, jer smatraju da je 35 funti pljacka!

[URL=https://archive.is/AtWXX]2024 FOTU tickets now on sale
Ovo se ljudi zajebavaju...nisi skužio.

£35 po autu (4/5 ljudi) je ništa.

Od tih auto meetinga odem na Concourse of Elegance (£95 po glavi), Goodwood Festival of Speed (63£ po glavi za early bird ulaz, £120 za ulaz i tribinu), i Goodwood Revival (72/140).

Većina toga se rasproda već 6 mjeseci prije eventa i to su standardne cijene za takve stvari. 35 je smijurija, cijena gableca
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 15:38   #72032
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Ne proptikujem cijenu, vec velim kako komentiraju.

Ne cini mi se, niti najmanje da se zafrkavaju, navodi se da je znatno poskupljenje, te (kao sto mozes procitati) da nemali broj komentatora, preskace dolazak.

Izbor rijeci:

I would dearly like to attend this show, however it would necessitate an overnight stay due to the distance. Now the entrance fee is nearly £40 this would be a very expensive classic car show. Most shows are free or £5~£10

-------
£35 per car? That’s a 40% increase on last year – how is that justified? Plus £3.62 booking fee makes it almost £39. Yes it’s a great day out but really? There’s inflation and then there’s this….


-------
Exstorionat price and the roads are jammed that time of year won’t be bringing my classic ever.


-------
Booked our hotel year ago so we will attend this year but never again. Rip of thieves.


-------
Staggeringly expensive show this now. Bad enough last year, but add the booking fee, fuel and overnight accomodation x2 for 2 of us, and this is a step too far. Line drawn. Won’t be coming again now sadly. Shame. as I really enjoyed it in ’23, and was really looking forward to this years event. Shame on you Hagerty, clearly just looking after your rich chummies here


-------
I was looking to attend, however from the comments above it looks like a lot of people may not attend as a result of the price rise. Plus… Booking fee? As people say, who are you kidding? Shame.


meni ne odaje dojam zafrkavanja.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 15:48   #72033
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ta Citroenova hidraulika je bila dobra dok je radila. Kad krepa, još onda naći nekoga za popravak i popraviti je je bila tolika lova da se ljudima popravak nije isplatio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 16:17   #72034
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ne proptikujem cijenu, vec velim kako komentiraju.

Ne cini mi se, niti najmanje da se zafrkavaju, navodi se da je znatno poskupljenje, te (kao sto mozes procitati) da nemali broj komentatora, preskace dolazak.

Izbor rijeci:

I would dearly like to attend this show, however it would necessitate an overnight stay due to the distance. Now the entrance fee is nearly £40 this would be a very expensive classic car show. Most shows are free or £5~£10

-------
£35 per car? That’s a 40% increase on last year – how is that justified? Plus £3.62 booking fee makes it almost £39. Yes it’s a great day out but really? There’s inflation and then there’s this….


-------
Exstorionat price and the roads are jammed that time of year won’t be bringing my classic ever.


-------
Booked our hotel year ago so we will attend this year but never again. Rip of thieves.


-------
Staggeringly expensive show this now. Bad enough last year, but add the booking fee, fuel and overnight accomodation x2 for 2 of us, and this is a step too far. Line drawn. Won’t be coming again now sadly. Shame. as I really enjoyed it in ’23, and was really looking forward to this years event. Shame on you Hagerty, clearly just looking after your rich chummies here


-------
I was looking to attend, however from the comments above it looks like a lot of people may not attend as a result of the price rise. Plus… Booking fee? As people say, who are you kidding? Shame.


meni ne odaje dojam zafrkavanja.
Takve komentare sam imao i ja kada sam bio prvi put u UK-u, onda poslije skužim samo da sam sirotinja, i da je to meni skupo, s HR plaćom.

Realno, tamo je ulaz u bilo što 35-50 funti (osim besplatnih stvari kojih isto ima hrpa) pa na više: muzeji, mostovi, dvorci, događanja, bilo što.

Ovo ljeto smo bili u Londonu na "ljetovanju" i najviše smo zdrobili na ulaznice. Ali s obzirom koliki su redovi za bilo što, shvatiš da je to samo nama skupo. Njima i turistima iz bogatijih zemalja ne.

U svakom slučaju, ako tamo domaći plaču da im je skupa ulaznica, trebaju se odseliti
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 16:36   #72035
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Po ovom što pišu, to je onda profil auto showa gdje dođu obitelji s djecom koja onda zamusana čokoladom i kečapom hoće ulaziti u svaki auto i hopsati po sjedalima. To je ekipa koju poznajemo s naše obale, ukratko. Tu entuzijasti slabo zalaze, eventualno ekipa čiji klasik ne zadovoljava kriterije da bi bio prihvaćen na ozbiljnom showu.

Zvuči hoh, i je, ali se pravila ponašanja i oblačenja na ozbiljnom auto showu znaju i poštuju.

https://concoursofelegance.co.uk/gallery/
https://www.autoweek.com/photos/g450...photo-gallery/

Bio sam i na tim “seoskim” meetovima. Kaos Naletiš na ok auto tipa Sierra Sapphire Cosworth i onda imaš tri Delboya koji pričaju lovačke i lupaju nogom u gumu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 19:05   #72036
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Takve komentare sam imao i ja kada sam bio prvi put u UK-u, onda poslije skužim samo da sam sirotinja, i da je to meni skupo, s HR plaćom. Realno, tamo je ulaz u bilo što 35-50 funti (osim besplatnih stvari kojih isto ima hrpa) pa na više: muzeji, mostovi, dvorci, događanja, bilo što.
Pitao sam kolegu Ruperta, veli da je konkretan FoTu bio besplatan do 2019. mozda bi to mogao biti razlog ljutnje

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
U svakom slučaju, ako tamo domaći plaču da im je skupa ulaznica, trebaju se odseliti
Znam da nigdje nisam vidio stedljivije i teze rastajuce-od-gotovine ljude. Jos 80-tih, kad me strogo pogledao rodjak, kad sam izvukao vecu novcanicu u ducanu, sto je bilo tada smatrano neukusnim i odmah sam dobio bukvicu, koju sam zapamtio do danas.

Rodjakinje koje zive tamo, isto su vrlo brzo postale stedljivije, jer su bile cudne lokalnima. Jos ako je obitelj veca i neplanirani troskovi, koji nisu manji, onda me ne cude gornji komentari.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 19:34   #72037
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Najbolje od VW u zadnjih ohoho godina, a nije auto

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 20:29   #72038
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
2.0 hdi. EAT6

130 km/h tempomat...šaltanje prebačeno na manual.

U šestoj brzini 1900 okretaja i potrošnja stabilnih 5.9l, u petoj 2450 okretaja i potrošnja stabilnih 5.4l.

Zar nebi trebalo biti obrnuto=?

U šestoj je manji moment na kotačima nego u petoj brzini. Uz to, pitanje je da li turbo uopce puše pri cruzanju na 1900 okretaja i koliko. Nije isto da li imaš gas do kraja na 1900 okretaja ili kruzaš na 1900.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 14:41   #72039
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mali Mate će razviti robotaxije tako da će tehnologiju autonomne vožnje kupiti od druge firme. Ne zovu ga gjenije bezveze.
https://p3m.com/media/project-3-mobi...ility-project/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 15:08   #72040
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Koju si Xantiu i kojeg XM-a imao?

Sjetio si me da je kod poznanika u Klaicevoj, godinama stajao CX, pa sam ga jucer emailom pitao. Veli da su prvo imali ovog koji veli da je zavrsio u Rumunjskoj.

A 91. su imali ovog s kojim je stariji brat imao nesrecu i onda je stajao.

Ali kako god dizao zivce, neshvatljivo je da glavonje Citroena mogu umiroviti hidropneumatski ovjes, koji su s razlogom licencirali i koristili RR i drugi, ne bez razloga.

Ne znam koliko je dobar Hammu omiljeni BYD, koji je razvio nesto vlastito, nisam pratio: Byd DiSus

Ali biti pionir necega i onda baciti u ladicu i prestati razvijati a isti detalj je marku cinio unikatnom...

Izgleda su razvojni pomrli ili otislu u mirovinu, a novi, puni ziherastva, zakljucili da ne zele dalje nastaviti
Imao sam XM 2.0i Mk3 1995 godiste, 135KS... Lijepi auto, tamno smedji... Al sto se taj mogo kvariti, to je prestrasno... Uglavnom, na kraju sam popi*dio i trejdao ga sa frendom za Xantiu 1.6i, bazicnu bez ikakve napredne elektronike, samo klimu je imala... To sam sestri poklonio kad je diplomirala da se nauci vozit jer je Xantia ionako bila istuckana na sve strane... Ja sam presao na Audi Allroad i od tada sam na Allroadu...

Ako bih usporedio pneumatski ovjes kod Allroada i Citroenov, to je nebo i zemlja... Citroenov je mekan, cestu ne osjecas, imas osjecaj ko da vozis brod... Audijev je puno tvrdji po pitanju udobnosti, ali i dalje je udoban... Meni je najbitnije da se to cudo moze dizat/spustat kako mi se prohtije... Naravno, Audijev ovjes je super pouzdan dok radi, a radi dugo dugo, no kad crkne, nema pomoci, mora na servis jer auto zalegne na zemlju...

Citroenove kugle nisu skupe... Mislim da sam placao 100EUR po komadu za Febi Bilstein kugle... Punjenje dusikom nije nis posebno skupo bilo... Ali ti auti su jednostavno stari i svi ti lajtunzi kad tad crknu i onda sve u neku stvar mozes poslat jer se pocne auto jako glupirat... Kod Audija, zracni jastuci na ovjesu su tako tako, oko 200-400EUR po komadu, najbolji su Arnott Industries... Zracni kompresor je Wabco i moze se reparirati sa poboljsanom varijantom gdje se stavlja teflonski klipic unutra (to na eBayu jedan lik prodavao, mislim da je bilo oko 30-40EUR za reparacijski komplet)...

I ono najbitnije - servis... Ja se drzim Audija ponajvise radi servisa, jer imam vrhunski servis za koji znam da ce napraviti sve na autu po PSu i znam tko mi radi na autu, a to su ipak ljudi koji godisnje desetke tisuca Audija sredjuju... Sto se Citroena tice, imam samo jednog jedinog fush servisera, ali decko je genijalan i stvarno odlicno zna svoj posao, no on se nekako fokusirao na te starije Citroene... Ima ih valjda 25-30 u dvoristu pa sredjuje kako kojeg...


Inace, nije samo Rolls Royce koristio hidropneumatski ovjes, vec brdo auta, ima ovdje popis - https://en.wikipedia.org/wiki/Hydropneumatic_suspension... Inace, Porsche 959 ima hidropneumatski ovjes, samo nisam siguran da li je Citroenov...


Sto se tice modernih auta, to je sve drek, konfekcija, izgledaju svi isto - CATIA design ja to zovem... Nikakve osobnosti ti auti vise nemaju... Ljepsi mi je Audi ur-Allroad 2001 kojeg sam imao od ovog novog A6 Allroada C7 iz 2018... Al staces, reko bih da su i ljudi i drustvo totalni drek...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 19:27   #72041