Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2020., 14:17   #31
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nisam ni rekao da je dobro, nego da se i dalje proizvode, istina rijetko, kućišta sa napajanjem gore, ventovi za usis dolje.

Kaj se tiče suda cijele serije takovog dizajna i u recenziji navode

"Općenito, pozicija na kojoj je grafička kartica smještena nije sjajna i bilo bi puno bolje da je na višoj poziciji."

E sad da su još ispod grafe 2X12 cm venta za usis kud ćeš više veselja.

Kaj se napajanja tiče ono bi moralo biti gore, sa gornje strane kućišta bi trebali biti prorezi za usis sa filterom za prašinu, napajanje bi se okrenulo naopačke tak da vuče zrak odozgo i izbacuje ga otraga, bez utjecaja iz kućišta...ne vidim tu neki problem.

Valjda ima takvo kućište? Neda mi se sad tražiti.
Ne znam jesi li primjetio, ali su u recenziji napisali "Problem koji smo ponovno imali s grafičkom karticom koja je morala na dno zbog nespretno smještenog USB 3.2 internog utora, no ona jei u tom položaju dobivala dovoljno zraka i nije se pregrijavala. "

Dakle, nije problem u kućištu nego u mutavo postavljenom USB internom utoru na matičnoj. Sličan problem sam imao i sa svojom pločom gdje sam morao koristiti D15S hladnjak jer je D15 prekrivao prvi PCI-E slot.

I kompletno si me zbunio sa ovim da PSU uvlači hladan zrak odozgo i izbacuje otraga. Cijelo vrijeme sam bio u uvjerenju da govoriš da napajanje koristiš da izbacuje toplinu van (kao što je i zamišljeno AT/ATX specifikacijom)... Ne vidim niti jedan dobar razlog za to, samo nedostatak što si izgubio mjesta za staviti ventove na vrh. Care to elaborate?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 18:21   #32
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ispod napajanja postoji 12-14 cm vent koji izbacuje topli zrak iz kućišta. Napajanje se okrene naopačke i sa gornje strane dobija zrak za vlastito hlađenje. Grafa dobija zrak odozdo, naprijed jedan vent u visini procesora i to je to za gamerski komp gdje je grafa najviše opterečena., i bez vodenih kerifeka.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2020., 18:28   #33
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Točno duplo skuplji nego R5 prije 2.5 godine.
Kupio sam R5 (bez prozora) taman kad je izaslo to kuciste i platio sam oko 1000 kn i cijena je bila manje-vise slicna u svim ducanima. S prozorom su bili oko 100-200 kn skuplji, tako da Define 7 ispadne nekih 200-400 kn vise, nikako duplo.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 18:52   #34
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ispod napajanja postoji 12-14 cm vent koji izbacuje topli zrak iz kućišta. Napajanje se okrene naopačke i sa gornje strane dobija zrak za vlastito hlađenje.

Grafa dobija zrak odozdo, naprijed jedan vent u visini procesora i to je to za gamerski komp gdje je grafa najviše opterečena., i bez vodenih kerifeka.
I to ti je zapravo ista stvar ko i kod mene i općenito većine ljudi s bilo kakvim pristojnim (modernim) kućištem. Jedina razlika je da ti svoju GTX 1070 složiš u prvi PCI-E slot, jer mene to baš i ne dira 5%.

Položaj (hibridnog) napajanja više ne igra ulogu, a dodatne 120mm ili 140mm ventilatore možeš dodavati kak god te volja - naprijed, dolje, gore, sa strane.

Kakvo kućište sad imaš i kakve su temperature? Čisto da imamo neku polaznu točku.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 20.04.2020. u 18:58.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 19:32   #35
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kućište je iz potpisa MS winston i spremno je za čišćenje



Temperature su super, grafa svijetli zeleno uvijek, nikada ne ode u žuto, crveno nisam nikada ni vidio tak da mi sfotver nije ni potreban. Kad zatvorim stranicu ode u žuto (led indikacija temperatura) i nema pregrijavanja jer ode rpm na 1500, i opet nije to problem ali zakaj ne bi radila na 1200 rpma i bila totalno bešumna kad može...eto

Tvoje kućište je skoro po savršeno, ali da je napajanje gore mogla bi biti 2x12 cm venta direkt ispod grafe po cijeloj dužini.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 19:42   #36
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
U mojem slučaju, ali za tvoju GTX 1070 možeš staviti još jedan ventilator na bočnu stranicu, pa ne trebaš dva na dnu, mada možeš i njih iskombinirati, ako se kavez s diskovima (po)makne.

Uglavnom, nema potrebe da se prilikom nabave drugog kućišta ograničiš na modele s napajanjem u gornjem dijelu, jer ima još uvijek dostupnih modela u kojima lako sve posložiš kak spada, a da temperature budu OK.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:03   #37
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kućište je iz potpisa MS winston i spremno je za čišćenje



Temperature su super, grafa svijetli zeleno uvijek, nikada ne ode u žuto, crveno nisam nikada ni vidio tak da mi sfotver nije ni potreban. Kad zatvorim stranicu ode u žuto (led indikacija temperatura) i nema pregrijavanja jer ode rpm na 1500, i opet nije to problem ali zakaj ne bi radila na 1200 rpma i bila totalno bešumna kad može...eto

Tvoje kućište je skoro po savršeno, ali da je napajanje gore mogla bi biti 2x12 cm venta direkt ispod grafe po cijeloj dužini.
Glupa ideja: makni gornji vent s prednje na stražnju poziciju, čini mi se da ispuhuje hladan zrak koji upuhuje prednji vent. edit: Jesi li se pokušao igrati sa stavljanjem cpu venta na prednju stranu hladnjaka? Ili rotacijom hladnjaka za 90 stupnjeva da ispucava zrak prema gore?

I dobro ti kolega kaže, sve se da dobro složiti i bez napajanja na vrhu.

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 20.04.2020. u 20:14.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:12   #38
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nikavo micanje/premještanje ventova ne bude dovelo svježi hladni zrak tam di treba, direkt na grafu. Jedino otvorena stranica u potpunosti rješava "problem". Izbacivanje toplog zraka nije nikakav problem, problem je prednja stranica koja ima samo male boćne otvore i to je _urac od ventilacije.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:20   #39
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Kaj je bilo gore kad je cpu i ispuh bio kontra okrenut?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:22   #40
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Kaj je bilo gore kaj je cpu i ispuh bio kontra okrenut?
Nije kontra, nego kako želim Zadnji vent ubacuje hladni zrak direkt na CPU, gornji vent izbacuje topli zrak. Prednji ventovi sviraju _urcu, ne služe ničemu.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2020., 20:26   #41
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mladene, zovi maXonju da ti složi hlađenje klima uređajem. Čoek ima izuzetno dobra iskustva sa time

Rikavam od smijeha kad se sjetim tog natjecanja
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:27   #42
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Pa onda nije ni cudo da grafa ne dobija hladni zrak kad je tako postavljen airflow da ulazi iza i izbacuje odma iza prolaska kroz procesor, pa ne moze grafa dobit magijom hladan zrak kad ga nema.

Da imas setupirano naprijed dva venta (jedan nisko prema grafi, jedan gore prema cpu kuleru) i nazad + gore odmah iznad proca ispuh to bi sigurno bolje bilo za temperature za grafu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:31   #43
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pa onda nije ni cudo da grafa ne dobija hladni zrak kad je tako postavljen airflow da ulazi iza i izbacuje odma iza prolaska kroz procesor, pa ne moze grafa dobit magijom hladan zrak kad ga nema.

Da imas setupirano naprijed dva venta (jedan nisko prema grafi, jedan gore prema cpu kuleru) i nazad + gore odmah iznad proca ispuh to bi sigurno bolje bilo za temperature za grafu.
Misliš da nisam prvo probao (dva prednja upuh, zadnji ispuh) takvu kombinaciju? Ovako je CPU hladniji, uz pravilnu postavku za grafu je isti Bog a cpu je topliji, jer su ta nova kućišta sa zatvorenom prednjom stranicom sranje kroz gusto granje

Aj sad komentirajte konac koji sam stavio da drži grafu
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:32   #44
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
A nista, izbusi prednju stranicu i stavi nekakav filter prasine i bog te veselio


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:37   #45
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Misliš da nisam prvo probao (dva prednja upuh, zadnji ispuh) takvu kombinaciju?

Ovako je CPU hladniji, uz pravilnu postavku za grafu je isti Bog a cpu je topliji, jer su ta nova kućišta sa zatvorenom prednjom stranicom sranje kroz gusto granje
Kak god okreneš, to Winston kućište je opća žalost, pa se sad moraš snalaziti, a ne bi trebal. Da nisam poklonil prijašnji R4 skupa s cijelim kompom, lako bi se mi dogovorili.

Provjeri kaj se nudi od solidnih rabljenih kućišta, čisto da se makneš od ove kalvarije. BTW nino već godinama prodaje kvalitetni konac za coolere.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:41   #46
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
A nista, izbusi prednju stranicu i stavi nekakav filter prasine i bog te veselio


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ili drugi puta da malo razmislim prije kupovine...bilo je sve za pet sa GTX 1060, stranica zatvorena godinu dana...ali 1070 je daleko veći potrošač.

Uglavnom riješio to ovako bez bušenja.



Ima sad zraka ko u priči a ne kuži se ništa.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 21:10   #47
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Problem je kad se i to malo rupica zaštopa pa onda nemre uć zrak iako mislim da winston ima i dole rupu na plastici od front panela.Ak te zanima mogu se raspitat kod brata za
Fractal Design Arc Midi R2,stoji mu prazno..
danex je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 21:16   #48
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Hvala, nisu novci problem nego mi se fakat neda to preslagivati. Super su sada temperature, sumnjam da mogu biti bolje.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 21:23   #49
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
Mladene, pitaj čoveka kolko traži i dogovorite se, pa nek stoji kod tebe, dok ne budeš spreman za premještaj. Fractal Design Arc Midi R2 je dan-danas super kućište, a pogotovo u usporedbi s ovim koje imaš.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 22:34   #50
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imao sam prvu verziju tog kućišta, izašlo kad i Define i bila ista cijena. Dao sam 650kn za novo. Imao sam unutra 360mm radijator i čuda.

Odlično provjetreno kućište, filteri, hrpa mjesta za diskove. Šteta što se nije održalo na tržištu, al tada nije HAF-u ništa moglo prismrdit, plus Fractal se tek probijao.


Da nebude totalni oftopic, Define je super kućište, al ne vrijedi 1500kn da ga kruneš. I to kažem nakon što sam izmjenio 5-6 Fractal kućišta.

Za 120€ se može dobiti InWin 303, Silverstone Primera, bikvajet silent base. LianLi O11 Dynamic 130€. "Stari" R6 Define 140€. Silverstone Temjin T04 150€.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 20.04.2020. u 22:52.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 00:46   #51
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Mladene, pitaj čoveka kolko traži i dogovorite se, pa nek stoji kod tebe, dok ne budeš spreman za premještaj. Fractal Design Arc Midi R2 je dan-danas super kućište, a pogotovo u usporedbi s ovim koje imaš.
Imam ga i prilično dobar.. Skinuo sam srednji kavez diska da ne dira hladjak VGA.
Zgodno je što ima sklopku za reguliranje vrtnje ventilatora 5-7 -12V.
Prašine nema unutra zbog filtera.
Dottore je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 08:01   #52
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Gledam sad XL,platio sam ga 850kn,nova verzija je soma skuplja...jel bolja toliko?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na