Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2009., 22:52   #1
rockstar16
Premium
 
rockstar16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 31
UPS dostava

Dal ima tko iskustva sa njihovom dostavom? Očekujem paket iz Njemačke i tam sam pratio tijek puta paketa na njihovom webu i sad mi odjednom nakon piše delivered a ja paket nisam dobio ni vidio? Evo log paketa.
ZAGREB,
HR
10/04/2009 10:15 DELIVERED
ZAGREB,
HR
08/04/2009 11:39 SHIPMENT PENDING RELEASE FROM CLEARANCE AGENCY
08/04/2009 6:29 ARRIVAL SCAN
08/04/2009 5:38 IN TRANSIT
08/04/2009 5:29 ARRIVAL SCAN
KOELN (COLOGNE),
DE
08/04/2009 4:49 DEPARTURE SCAN

Šta dal je još na carini ili ovaj tracking ne radi kak treba?
rockstar16 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 23:23   #2
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Cekaj utorak, nece ti ga nitko dostaviti na sam Uskrs, bez brige.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2009., 23:28   #3
rockstar16
Premium
 
rockstar16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 31
Fala stari na brzom odgovoru. Tak je u početku i pisalo i onda se samo odjednom promjenilo u delivered pa me to malo zabrinulo.
rockstar16 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 23:30   #4
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
a možda je paket dostavljen na krivu adresu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 23:33   #5
rockstar16
Premium
 
rockstar16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 31
Ha sve je moguće (al čisto sumnjam jer nisu valjda toliko mutavi) al do utorka niš.
rockstar16 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 23:56   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Valjda ga Carina mora pogledat.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 00:02   #7
rockstar16
Premium
 
rockstar16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 31
Zašto bi onda napisali delivered ako je na carini? Pa valjda ga UPS mora dostavit a ne carina a i bio je 2 dana na carini piše tam na logu na prvom postu - SHIPMENT PENDING RELEASE FROM CLEARANCE AGENCY
rockstar16 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 21:59   #8
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
UPS ti ima carinsko skladite isto kao i DHL. Znaci carina je prakticki u njihovom skladistu i onda carinski djelatnik to tamo carini kada dođe. Mislim da se na pravoj carini samo pogleda i propusti. Obicno paket stoji duze na carinskom skladistu nego sto mu treba da dode s drugog kraja svijeta. Nazovi ih pa ih pitaj, i reci koja je roba ak nije bed ? .

Ak nije jos carinjeno a bude prepotstavljam onda racunaj 55% stvarne cijene, ovi oni troškovi sim tam. Fora je u tome da oni na tom skladistu nemogu to cariniti bez tvoje punomoci. To moras dobiti mail i onda faksiras njima ( tu se gubi dan), pa onda na temelju toga oni naprave carinski racun i ti trebas uplatiti njima te novce (jos jedan dan). Nazalost prvi dio nemozes rjesiti da odes tamo na skladiste i solarno platis, vec nakon sto su oni gotovi onda tek mozes u UPS i platiti na ruke to i podići, ili uplatiti, pa čekati da se uplata provjeri (jos dan) i jos dan dostave doma.

Vise se isplati naruciti obican paket nego UPS i DHL.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 22:55   #9
rockstar16
Premium
 
rockstar16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 31
Evo samo da javim da mi je UPS danas isporučio paket, nikakva carina, nikakvi dodatni troškovi, kutija čak nije ni otvarana. Tako da UPS razara barem u mom slučaju.
rockstar16 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 22:57   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
UPS ti ima carinsko skladite isto kao i DHL. Znaci carina je prakticki u njihovom skladistu i onda carinski djelatnik to tamo carini kada dođe. Mislim da se na pravoj carini samo pogleda i propusti. Obicno paket stoji duze na carinskom skladistu nego sto mu treba da dode s drugog kraja svijeta. Nazovi ih pa ih pitaj, i reci koja je roba ak nije bed ? .
Carina obicno prolazi u roku od nekoliko sati od primitka paketa i carinjenje se obicno vrsi na granici ili u nekoj od za to namjenjenih carinarnica (Jankomir, Pleso ili slicno). Nikakvog posebnog cekanja nema.
Citiraj:
Ak nije jos carinjeno a bude prepotstavljam onda racunaj 55% stvarne cijene, ovi oni troškovi sim tam.
Opet krivo, barem do na paritet koji posiljatelj treba jasno navesti. Carine u najboljem slucaju, ako joj roba direktno ne podlijeze, uopce ni nema. Dakle, platjas samo PDV.
Citiraj:
Fora je u tome da oni na tom skladistu nemogu to cariniti bez tvoje punomoci. To moras dobiti mail i onda faksiras njima ( tu se gubi dan),
? Od slanja punomoci stvar moze odmah ici u postupak te se ne gubi nista.
Citiraj:
pa onda na temelju toga oni naprave carinski racun i ti trebas uplatiti njima te novce (jos jedan dan).
?, po ne znam koji puta.

Carinske troskove i PDV (zakonski) mozes platiti unutar 15 dana; mesetari iz DHL-a/UPS-a i slicno zahtijevaju placanje unutar tri dana, a robu uredno mozes pokupiti i bez tog platjanja a priori. IME, toleriraju do 7 dana, onda pristojno zovu i pitaju "je li sve OK", pogotovo ako se Skegrina tecevina broji u desetcima tisuca kuna...

Temeljem svega, jesi li ti ikada dobio ikakav paket i prosao postupak carinjenja? Jer po svemu napisanom, ne bih bas rekao...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2009., 08:57   #11
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor rockstar16 Pregled postova
Evo samo da javim da mi je UPS danas isporučio paket, nikakva carina, nikakvi dodatni troškovi, kutija čak nije ni otvarana. Tako da UPS razara barem u mom slučaju.
eto rekoh ti da nema mjesta panici, samo strpljenja...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2009., 19:20   #12
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Bubba imas djelomicno pravo ali i pricas gluposti.

Evo slucaj s DHLom.Carinik jednom dnevno dolazi u skladiste i tamo je par sati , ako posaljes fax prekasno , onda se carinski trosak racuna sutra , kada on opet tamo dolazi.

Pa naravno da na neke stvari ne placas carin,u tipa knjige , ali hej u 99% slucajeva osim toga na sve se placa carina + pdv + nesto sitno carinskih trosaka i najvaznije sto se sve to racuna na paket + dostava a ne samo paket i to te ispadne cirka 50% vrijednost paketa, pogotovo kod DHLa jer oni sve sto je moguce cariniti kako bi dobili veci postotak i zaradili (oni uzimaju odredeni postotak koliko sam cuo, sad dali je istina nebih znao, ali je logično ) . Znaci carine se oslobadaju neki proizvodi i vrijednost <50$ .

Ovo s placanjem kasnije neznam i to nisam isprobao , već sam uvijek morao platiti carinski trosak prije preuzimanja paketa.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2009., 21:43   #13
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Bubba imas djelomicno pravo ali i pricas gluposti.
Citiram ti zakon i pozamasno vlastito iskustvo. O tome tko je nadrobio gluposti...

Citiraj:
Evo slucaj s DHLom.Carinik jednom dnevno dolazi u skladiste i tamo je par sati , ako posaljes fax prekasno , onda se carinski trosak racuna sutra , kada on opet tamo dolazi.
Ako posaljes punomoc *prekasno*, normalno da ce se cariniti slijedeci dan; sto si ocekivao, da ce na tvoju zaprimljenu punomoc u tri popodne netko ici cariniti robu?

OTOH, DHL ima ruznu naviku zivkati na sabajle (IME, pocinju vec od ~7:15h, jebo ih...) tako da ne vidim gdje bi tu mogao biti problem.

Da ne pricam o tome kako DHL obicno trazi punomoc cim dobije tovarni broj s destinacije (sto je u najgorem slucaju dan prije fizickog dolaska robe)...

Citiraj:
Pa naravno da na neke stvari ne placas carin,u tipa knjige , ali hej u 99% slucajeva osim toga na sve se placa carina + pdv + nesto sitno carinskih trosaka i najvaznije sto se sve to racuna na paket + dostava a ne samo paket i to te ispadne cirka 50% vrijednost paketa, pogotovo kod DHLa jer oni sve sto je moguce cariniti kako bi dobili veci postotak i zaradili (oni uzimaju odredeni postotak koliko sam cuo, sad dali je istina nebih znao, ali je logično).
Dobro, jesi li ti ikada vidio fakturu DHL-a u zivotu? To sto i uzmu (a radi se o nekakvim manipulativnim drkarijama) mjeri se u desetcima kuna...
Citiraj:
Znaci carine se oslobadaju neki proizvodi i vrijednost <50$ .
Ajd odi do Narodnih novina ili neke slicne reference pa pogledaj sto, kako i pod kojim uvijetima se (ne)carini. Nije bas tako jednostavno kao sto to cesto ljudi prikazuju...

Citiraj:
Ovo s placanjem kasnije neznam i to nisam isprobao , već sam uvijek morao platiti carinski trosak prije preuzimanja paketa.
Gotovo na mjesecnoj bazi poslujem preko DHL-a i nikada se nije dogodilo da nisam mogao pokupiti robu zbog takvog cega, sto je u krajnju ruku, kao sto rekoh, definirano i zakonom...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 13:38   #14
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
pozz,

imam dva pitanja,

moj paket stoji na carini več skoro tjedan dana, mislim da me 5.5. nazvala žena i tražila broj faxa a kako nemam fax doma onda me tražila e-mail . . .

HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/08/2009 11:35 A.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/07/2009 12:00 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/06/2009 3:51 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/05/2009 8:12 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION


prvo pitanje je; koliko im otprilike treba da mi pošalju na mail ( ako neko ima s tim iskustva) mislim glupo mi je šta faksirala bi mi isti čas al mail ne može poslat tjedan dana...

drugo pitanje; ima li možda neko njihov broj ili kakav kontakt ?

fala . . .
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 13:45   #15
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Meni su mail poslali oko 8-9h nakon sto su me kontaktirali.
evo informacija za kontakt:http://www.intereuropa-sajam.hr/ups/index.htm
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 15:51   #16
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Gotovo na mjesecnoj bazi poslujem preko DHL-a i nikada se nije dogodilo da nisam mogao pokupiti robu zbog takvog cega, sto je u krajnju ruku, kao sto rekoh, definirano i zakonom...
@Bubba
To znači jednu stvar ... Da si dobar platiša... Radim u kurirskoj službi pa znam. Kod nas je jedna lijepa .xls tablica zove se Čeka plačanje....
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 10:17   #17
Bulma
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Mojih par iskustva sa expresnim dostavama su pokazala da je stvar jos gora nego kod obicne carine/dostave. Tamo barem znas proceduru.
U jednom slucaju (UPS), paket vrijednosti 200$ (+cca 100$ postarina) prolazi za dva dana iz kine bez placanja ikakvih davanja.
Tri mjeseca kasnije paket (opet UPS) vrijednosti 150$ (+cca 100$ postarina), zaglavljuje na carini , i dobivam ga tek nakon 2 tjedna nakon puno zvanja, davljenja i prijetnji, uz placanje carine i PDV (postaru kod dostave), plus sto su mi jos napravili dva racuna pa sam jos nakon mjesec dana dobio postom zahtjev za placanje nekakvih dodatnih 70kn razlike... wtf...
Paket vrijednosti 50$(+50$ postarine), stigao za par dana (mislim da je bio DHL), postanski troskovi cca. 700kn. (vise od pola su nekakve trosarine i ostale gluposti)
Zatim jedan paket, vrijednost 120$ (+120$ postarina), ukupni carinski troskovi oko 1100kn, opet preko pola razni troskovi koji nisu carina+PDV. I uz to jos odlazak i troskovi javnog biljeznika zbog carinjenja (kupljeno privatno).
Bulma je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 19:40   #18
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
da se nadovežem na svoj prošli post

HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/21/2009 7:33 A.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/20/2009 8:47 A.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/19/2009 7:34 A.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/18/2009 7:23 A.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/15/2009 8:20 A.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/14/2009 5:32 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/13/2009 3:02 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/12/2009 3:22 P.M. THE PACKAGE IS DELAYED DUE TO CIRCUMSTANCES BEYOND UPS' CONTROL
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/11/2009 2:06 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/08/2009 11:35 A.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/07/2009 12:00 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/06/2009 3:51 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/05/2009 8:12 P.M. ADDITIONAL CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING IS REQUIRED FOR FORMAL ENTRY SUBMISSION
HRVATSKI LESKOVAC,
HR
05/04/2009 5:06 P.M. PACKAGE DATA PROCESSED BY BROKERAGE. WAITING FOR CLEARANCE

05/04/2009 4:42 A.M. ARRIVAL SCAN

evo več treći tjedan prolazi . . .

zvao sam ih nekoliko puta, (zadnji put danas) i ponovio e-mail adresu i fax na što dotični uvijek odgovara kako če odmah poslati... je nego kaj jtm.
sutra zovem zadnji put i ak ne vidim fax u roku par minuta ide prijava.
krajnje neprofesionalno ponašanje i bezobrazno.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 19:59   #19
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Koliko znam, overseas je kupio UPS, a u isto vrijeme su napravili fizičku selidbu u novo distributivno skladište što je - blago rečeno - izazvalo kaos u sistemu. Tak da neka kašnjenja i ostalo uzmite pod normalno, nažalost...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 22:47   #20
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Koliko znam, overseas je kupio UPS, a u isto vrijeme su napravili fizičku selidbu u novo distributivno skladište što je - blago rečeno - izazvalo kaos u sistemu. Tak da neka kašnjenja i ostalo uzmite pod normalno, nažalost...
Sto, i ti si dobio ono molecivo pismo da im se javis ne bi li potpisivali ugovore o buducoj suradnji?

Nego, @op, pazi samo da ti pyzde ne okare lezarinu (koja nije bas ugodne tarife) temeljem ovog cekanja...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 16:31   #21
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
pazi samo da ti pyzde ne okare lezarinu
kako si ovo lijepo sročio

uglavnom, danas sam ih zvao po stoti put, konačno dobio punomoč,
pa me još naknadno zvala neka gđica. i priča ona meni "pa danas vam je zadnji dan" - akj si radila dosad kozo tri tjedna dok sam zvao da mi šalju... đizs... odradila bi ta meni ležarinu na madracu...
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2009., 21:06   #22
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
kraj priče,
točno mjesec dana (danas 4.6.) dobivam paket na vrata nakon kaj je mjesec dana čamio na carini (4.5. stigao)

ak to nije brza dostava onda neznam kaj je :-)

neču niš dalje kritizirat jer sam sretan kaj je sve konačno gotovo
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2009., 22:31   #23
media_plejer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 114
ja sam čeko tjedan dana, onda nazvao, sredio punomoć i sutradan mi stiglo, 2 paketa koja su odvojeno bila poslana u razmaku par dana al su tam skupa čekali na moj poziv, ko je kriv kaj oni ne dobiju broj telefona primatelja da zovu ne znam

da sam znao zvao bi ranije, uglavnom ja zadovoljan
media_plejer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 12:25   #24
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Imao sam jednu smješnu situaciju sa DHLom i carinom. Prije par mjeseci dođe mi jedan paket sa 2 komada istog proizvoda, carina naplati PDV i svoje troškove po cijeni od 200kn.
Prošli tjedan mi ponovno dođe isti proizvod ali ovaj put samo 1 komad i carina mi naplati 235kn svojih troškova. Ja neznam gdje je tu logika?
I još najbolja stvar je što je prodavač stavio u paket račun na kojem piše realna vrijednost proizvoda, al ne carina uporno procjenjuje ne obazirući se na račun neku svoju duplo veću vrijednost...
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 14:09   #25
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Imao sam jednu smješnu situaciju sa DHLom i carinom. Prije par mjeseci dođe mi jedan paket sa 2 komada istog proizvoda, carina naplati PDV i svoje troškove po cijeni od 200kn.
Prošli tjedan mi ponovno dođe isti proizvod ali ovaj put samo 1 komad i carina mi naplati 235kn svojih troškova. Ja neznam gdje je tu logika?
I još najbolja stvar je što je prodavač stavio u paket račun na kojem piše realna vrijednost proizvoda, al ne carina uporno procjenjuje ne obazirući se na račun neku svoju duplo veću vrijednost...
Naravno da ima logike. Prije par mjeseci su se još glave zabijale u pijesak da se ne vidi sva "optimističnost" predviđenog proračuna. Sada su rupe u proračunu tu, a pijeska nema
Općenito, rad carine što se tiče poštanskih pošiljki je totalno apsurdan. Čini se da ih nitko ne nadzire i da mogu činiti što ih je volja dok god donose dovoljno love državi. Fuj!
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 14:59   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Meni su na grafu koja je odavno EOL i došla kao zamena iz tvornice za pregorenu htjeli naplatiti 400kn iako su pošiljtelji na računu uredno napisali vrijednost od 5 EUR (tek toliko da nešto piše). U dogovoru sa špediterom i pošiljateljima, pustio sam je da se kiseli na carini dok je ovi automatizmom nisu vratili nazad. Onda sam dao adresu frendice u Italiji i stigla je bez problema, carine, pdva i sličnih pi**arija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 17:24   #27
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Evo i ja imam problem što mi žele naplatiti 400 kuna za miš koji mi dolazi iz Logitecha kao garancijska zamjena. Napisao sam im mejl da ne prihvaćam ponudu te da je korigiraju (Carinska vrijednost je 1000 kn - radi se o MX Revolution mišu). Da li je netko imao ovakvih iskustava i što se tu da napraviti? Ja nažalost nemam frendicu u Italiji (ili bilo kojoj drugoj europskoj državi for that matter) pa ne mogu to tamo prosljediti...
Također, na ponudi stoji nekakvih 150kn carinskog posredovanja pri uvozu. Jel postoji neki način da ja to sve sam obavim, da nema tog posredovanja?
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 18:25   #28
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Evo i ja imam problem što mi žele naplatiti 400 kuna za miš koji mi dolazi iz Logitecha kao garancijska zamjena. Napisao sam im mejl da ne prihvaćam ponudu te da je korigiraju (Carinska vrijednost je 1000 kn - radi se o MX Revolution mišu). Da li je netko imao ovakvih iskustava i što se tu da napraviti? Ja nažalost nemam frendicu u Italiji (ili bilo kojoj drugoj europskoj državi for that matter) pa ne mogu to tamo prosljediti...
Također, na ponudi stoji nekakvih 150kn carinskog posredovanja pri uvozu. Jel postoji neki način da ja to sve sam obavim, da nema tog posredovanja?

Hehe, nemaj straha. I ja sam nedavno strepio kao i ti, s time da je meni račun bio 437kn. Na dokumentima je navedeno da ti (pošto dobivaš zamjensku robu) ne plačaš ništa, već da logitech prihaća sve troškove.

Sve kaj trebaš napraviti je popuniti onu potvrdu od UPS-a/Overseas-a, sa kopijom osobne, i faksirati im. I onda očekuj za dan-dva miša na vrata.

Meni je dostava dofurala miša, dala na ruke bez da sam išta potpisao.

Miš je nov, radi ispravno za razliku od staroga i moram primjetiti da su izgleda muljali sa kvalitetom/kapacitetom baterije za naše tržište. Stari mi je jedva durao 3 dana, dok je bio nov, do 1 dan kada sam ga rekalmirao. Sada dura 7 dana cjelodnevnog terora.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 18:58   #29
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Ti si im se zalio preko maila ili? Jer ja sam im vratio ponudu natrag i rekao da je korigiraju i ako ne mogu neka mi daju neki kontakt tko moze. Tip se odmah javio i veli da je greska, da je moja posiljka F/D (?) i da cu morat platiti samo PDV.

edit: meni je ponuda na 435kn
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 19:40   #30
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ne, meni je to sve došlo, pitao ženu jel to greška, rekla je da nemam straha i da sve, ali sve plaća logitech. Nikakav PDV nisam platio, nisam kune dao.

Samo popunio formular za punomoć overseasu i za dan dva došlo doma.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na