Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2020., 19:54   #3271
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Da, 65W TDP, ali treba provjeriti koliki je PL2 za taj CPU, mada ne bi trebalo biti ništ strašno ko jači modeli, ali ko zna kaj je Intel složil.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 19:54   #3272
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
45W? Ne kazem da si u krivu ali intel ark kaze 65W ako pricamo o TDPu
I to 65W na 2,9ghz.
Ali da, slažem se s Mladenom da je to vj najbolji bang for buck za gaming, ako cijene budu u skladu sa prethodnicima, a i cijene ploča.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 20:56   #3273
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
pa pogledajte video koji sam linkao...niš čudno i moj 9400f je na 35-40w u gamingu. pa hladi ga stock kulerom koji nemere biti jadniji.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 16:59   #3274
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Dobar je, i Švabi su ga detaljnije recenzirali, još samo da se cijene kod nas korigiraju u kombinaciji s B/H čipset pločama i to je to. Nažalost, ASUS Prime Z490M-Plus spomenuta unatrag par stranica je finih 1.500+ kn.

Najjeftinija solidna Z490 ploča + Core i5-10400(F) i već smo na ~3.200 kn, mada bi realno obje komponente komotno mogle koštati 500 kn manje.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.05.2020. u 17:04.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:21   #3275
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Taj kombo jer daleko preskup i ne isplati se pored B450 i Ryzena 3600, ni pod razno. Dok ne dođu jeftine ploče i dok ne padne cijena na 1300 kn za 10400F, Intel nema smisla.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:26   #3276
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Je, zato velim, jer ništa osim toga ni nema (barem na cjenicima), a konkretne stvari budu u trgovinama tek za mjesec-dva, barem u normalnim količinama.

I onda imamo zajeb, da taman kad to sve stigne, AMD izda Ryzen 4000 APU za AM4 + B550 ploče. Nedugo nakon toga, Intel se polako počinje snalaziti i ovi izdaju Zen 3.

Nadolazećih nekoliko mjeseci bude poprilično gusto za kupnju bilo kojeg novog CPU-a.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:29   #3277
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Je, istina. AMD više ne spava ni minute, predvidjeli su sve.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:41   #3278
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Evo, primjera radi, trenutno stanje stvari na nabava.net:
Code:
-----------------------------------

AMD Ryzen 5 1600AF    - 900 kn
AMD Ryzen 5 2600      - 1.000 kn
AMD Ryzen 7 2700      - 1.100 kn
AMD Ryzen 5 3600      - 1.400 kn
AMD Ryzen 7 3700X     - 2.550 kn
AMD Ryzen 9 3900X     - 3.800 kn

-----------------------------------

Intel Core i5-10400(F) - 1.650 kn
Intel Core i5-10600(K) - 2.500 kn
Intel Core i7-10700    - 3.000 kn
Intel Core i7-10700K   - 3.700 kn

-----------------------------------
Core i9-10900K bude 5.000+ kn. Uz nove Zen 2 + 3, AMD još ima i one navodne refresh modele, a sve samo da dodatno cjenovno naprave totalnu pomutnju.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:43   #3279
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Morati će jako brzo rezati cijene jer to se ne bude prodavalo.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:47   #3280
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Najveći zajeb je to da jedan 3700X cijenom i performansama reže novi Intel Core i5 i i7 bez ikakvih problema.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:50   #3281
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Uz ovakve cijene ni AMD nema potrebu snižavati svoje.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:56   #3282
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ali bude. Kad dođe ryzen 4000 (zen3, ne računam ovaj zen2 apu), a intel konačno izbaci novu uarch na desktop sa rocket lake, pa makar opet na 14nm, ovi će sniženim ryzen 3000 preplaviti tržište, isto kao sa 1st i 2nd gen ryzenima sad kad je 3000 ryzen aktualan.


Ako AMD s istom taktikom nastavi par godina (ako se ne umisle) drastično će dignuti marketshare
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 18:00   #3283
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Bude da, najavili su rezanje cijena, baš uz ove najave "novih" Intela, taman ako se netko premišlja da odustane. AMD više nema milosti, odlučio je pregaziti i najmanju mogućnost za konkurentnost.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 18:01   #3284
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Istina, napravili budu to prije svega, jer mogu i odmah si naprave mjesta za nove procesore. Kak god se okrene, dobro je.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 18:29   #3285
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja se samo bojim da će Intel jednom reći AMD-u "ajd malo uspori" i evo vam tipa pola milijarde ili koliko već. Pa se krenu dogovarati o cijeni i pomacima po generaciji (core count i IPC), kao sada AMD i Nvidia što su u kartelu.

Recimo nitko me ne može uvjeriti da AMD nema neki sporazum sa nvidijom oko - vremena lansiranja next-gena, koliki će biti pomaci u kategorijama u kojim se oboje natječu, te što je najvažnije cijene

Kad sam gledao review RX 5600XT vs RTX 2060 6gb na hardware unboxed baš sam pomislio - daj me nemojte yebati...

Znači kao inženjeri razvijaju arhitekturu godinama, bez ikakvog kontakta sa konkurencijom i dođe vrijeme launcha - baš su obje gotovo u slično vrijeme, na 36 igara baš slučajno imaju identične peformanse, znači doslovce u fps isto u masu igara, kad jedna povuče ispred druge bude fps-dva... I onda šećer za kraj - koštaju u dolar isto...

Joj slučajnosti, ah kako je ta teknologija izjednačena u bobu, sasvim slučajno... I tako iz godine u godinu...

Te samo da podsjetim da su vođe bratić i sestrična, te da surađuju na drugim poljima (recimo nvidia za ova ampere AI čudesa za procesore koristi AMD-ov epyc) itd.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 18:41   #3286
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nakon svega kaj je Intel radil i kaj još uvijek radi da sjebe AMD, tj. da plati samo da ljudi ne kupe/vide/čuju AMD, čisto sumnjam da budu krenuli putem direktnog podmićivanja AMD-a. Baba se isto tak ne bi spustila na taj nivo.

Kaj se nVidije tiče, ne znam kaj se događa iza kulisa, a isto tak neću opet sam sebi smjestiti (ko u vrijeme GTX 400/500 serije) s kojekakvim nagađanjima, ali ako bude netko zajebal Intel - onda je to nVidia.

I super mi je kak Intel otvoreno priča o MDF (Market Development Funds) sreCtvima za koje svi znaju čemu služe, i da stvar bude bolja, rađe budu podmitili sve i svakoga, nego da iste nofce ulože u nekaj konkretno.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 18:48   #3287
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nakon svega kaj je Intel radil i kaj još uvijek radi da sjebe AMD, tj. da plati samo da ljudi ne kupe/vide/čuju AMD, čisto sumnjam da budu krenuli putem direktnog podmićivanja AMD-a.

Potpuno glupa strategija tolike novce bacati na marketing, podmićivanja OEM-a, ranije i kojekakvih novinara kad im je problem jedan AMD koji je 10-11 puta manji, te novci koji bi njima dali Intelu nebi bio nikakav financijski udarac (pa kolike su milijarde bacili na mcafee i sl. gluposti), a AMD-u bi to bila velika lova koju bi krvavo zarađavali duži period. OK znam da pričamo o ilegalnim stvarima, koje je vjerojatno teško ili nemoguće prikriti, ali radio je Intel i gora sranja. Možda ih samo brine dal bi AMD pristao


U toj priči bi naravno ispušili mi, krajnji kupci.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 18:53   #3288
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Je, znaš koliko su u kurcu, ako im je to bolje, prihvatljivije i jeftinije rješenje, nego konkretno raditi i razviti nove konkurentne tehnologije. Evo, sad se u posljednje vrijeme opet povlači priča da Intel postane fabless, kaj smo već u nekoliko navrata komentirali na ovom podforumu. Isto tak, ono kaj sam prije koji dan pričal i linkal nekoliko članaka, prisila američke strane da TSMC otvori 5nm FAB, čisto da industrijska špijunaža naparavi svoje, jer Intel je skužil da nemaju šanse koliko brzo TSMC ide naprijed. Opet s druge strane, TSMC ima tolike narudžbe od Intela, također kaj smo već komentirali, mada se činilo Sci-Fi, da je i Intelu u interesu da im je TSMC bliže. U svakom slučaju, gadne igre se igraju, a Intel je odjednom stisnut sa svih strana, do te mjere da im je AMD najmanja briga.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 19:00   #3289
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma TSMC otvara neku sekundardnu tvornicu, čisto da se nešto proizvodi u SAD-u, zaposle neke ljude i tako odjebu Trumpa. No1 tvornica će i dalje biti daleko od Amerike (kontinenta )

Kao što sam ranije pisao ne isplati se SAD-u jebati TSMC, nije to huawei, nego najvažnija tehnološka kompanija što se tiče proizvodnje hardvera, da njih idu jebati sjebali bi i svoje američke tehnološke fabless divove poput Applea, Qualcomma, Nvidie, AMD-a, potencijalno i Intela ako nema kapaciteta ni za sam sebe. TSMC je nedodirljiv!

Kažem, njihove dionice treba gledati. Neće to eksplodirati kao AMD jer već jaka, ali je sigurna investicija, kao zlato
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 19:05   #3290
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ma jasno je sve, samo velim kak se kockice (pogotovo za Intel) polako slažu. Nije ni TSMC od jučer, imaju i oni svoju kalkulaciju za taj FAB, pa makar bilo nebitno u usporedbi s glavnom proizvodnjom.

Evo, nVidia je prva napravila odjeb nakon višegodišnje suradnje, ali jebiga, nemaju više najbolje, a Kožna Jaketa hoće samo top za svoje GPU mudrolije i tu su momentalno prešli na novi EPYC.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 19:09   #3291
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da se razumijemo ne mislim da je TSMC baš toliko ispred intela, evo nek Intal samo napravi 7nm na vrijeme i tu su sa 5nm tsmc. Dakle ispred su, ali nisu pobjegli na bog zna kakvu udaljenost.


No ako intel usere 7nm node ili ga previše odgodi da se natječu sa 3nm TSMC, e onda su u kurtzu.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 19:20   #3292
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
IMHO, Intel je već sad svjestan da ništa od njihovog 7nm, jer to su isto samo tak izlanuli, nakon kaj su godinama pričali samo o 10nm koji je ispal tragikomedija. Sad imaju 10nm+ kaj zapravo nema veze s orginalnim 10nm procesom, ali zbog dioničara i ugleda moraju ga štancati, inače bi bilo još gore. ASML prodaje iste strojeve Intelu i TSMC-u, samo kaj ovi drugi rade čuda tehnike i konstantno idu naprijed, dok Intel ima Ryan Shrout PowerPoint pizdarije. Evo kak je ispal Comet Lake, sve smo znali. Novi Rocket Lake je opet na 14nm, ali s 10nm+ arhitekturom koja je zapravo prerada onoga kaj imaju već u Ice Lake modelima. Iste te Ice Lake modele, jedan 4900HS rastavlja na proste faktore, tak da ne budemo puno fulali, ako velimo da Intel Rocket Lake u svu najbolju IPC volju i trikove, sljedeće godine ima performanse u rangu sadašnjih Zen 2 modela. Možda malo bolje, a Zen 3 bude već više od pola godine na tržištu u to vrijeme. Intelovih 7nm mora biti čudo samo takvo, jer sve ostalo bude jednostavno premalo i debelo prekasno.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Samo da Trump i društvo (1 - 2 - 3 - 4) ne sjebu TSMC, pod krinkom "ekonomskog oporavka" u kojem bi Intel mogel ispasti najveći dobitnik i dobro bude - za krajnje kupce, AMD, nVidiu i (pre)ostale klijente.
Citiraj:
Depending on the exact timing of Intel’s 7nm process versus TSMC 3nm Intel may briefly regain a process density lead but TSMC will quickly pass them with their 3nm process with over 300 million transistors per millimeter squared!
BTW: Samsung is building a second 5nm factory in South Korea + GlobalFoundries has quietly become a player in silicon photonics manufacturing
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 20:58   #3293
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 23:01   #3294
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
A ovisi... ako si gejmer dao ~2500kn za njega ili za Ryzen 7 3700X "tebi" je u glavi svejedno jer zanimaju te max perfomanse koje mos dobiti za te pare dok se igras a tu je Intel bolji hebiga...
Isto tako cini se kako se ne grije toliko opako kao starija braca i7 ili i9 cak i kad ga Ocas blizu ili oko 5GHz tu je AMD onda "jos dalje" jer smislen oc sa zadnjim Ryzenom, zaboravi. Skupe su ploce
za sada no kad dodju jeftinije ploce uopce ne sumnjam da se nece prodavati ko alva.

AMD nije u stanju napraviti ni jedan nazovimo to "gejmerski" proc, imaju odlicnih procesora i povoljnih i popularnih
no sto se tice igrica, stalno se slepaju nesto za Intelom, vidjet cemo zen3. Ne kontam da AMD iz cijele Ergele Matisse procesora nije mogao osmisliti jedan koji bi bio "los" u produktivnosti, manje jezgri
na sto vecoj frekvenciji, maknuti ta auto-turbo shranja i dobiti "gejmerski" proc koji bi rasturao u igricama i bio drlog ili prosjecan za sve ostalo.... E takav bi se prodavao najbolje.

Cek samo da dodju testovi novih i3, slomiti ce u igricama sve jeftinije Ryzene 3 ali mozda i stariju generaciju Ryzena 5, vidjet cemo... nece biti skuplji od 1200kn, pocetniku gejmeru/sasvim prihvatljivo.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 23:36   #3295
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
Prije je to anomalija, trebalo bi biti 2100-2200kn kao 8600K i 9600K pri launchu, jer MSRP je ista. Pa 8700K je prije skoro 3 godine koštao 2800kn
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 00:44   #3296
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
A ovisi... ako si gejmer dao ~2500kn za njega ili za Ryzen 7 3700X "tebi" je u glavi svejedno jer zanimaju te max perfomanse koje mos dobiti za te pare dok se igras a tu je Intel bolji hebiga...
Isto tako cini se kako se ne grije toliko opako kao starija braca i7 ili i9 cak i kad ga Ocas blizu ili oko 5GHz tu je AMD onda "jos dalje" jer smislen oc sa zadnjim Ryzenom, zaboravi. Skupe su ploce
za sada no kad dodju jeftinije ploce uopce ne sumnjam da se nece prodavati ko alva.

AMD nije u stanju napraviti ni jedan nazovimo to "gejmerski" proc, imaju odlicnih procesora i povoljnih i popularnih
no sto se tice igrica, stalno se slepaju nesto za Intelom, vidjet cemo zen3. Ne kontam da AMD iz cijele Ergele Matisse procesora nije mogao osmisliti jedan koji bi bio "los" u produktivnosti, manje jezgri
na sto vecoj frekvenciji, maknuti ta auto-turbo shranja i dobiti "gejmerski" proc koji bi rasturao u igricama i bio drlog ili prosjecan za sve ostalo.... E takav bi se prodavao najbolje.

Cek samo da dodju testovi novih i3, slomiti ce u igricama sve jeftinije Ryzene 3 ali mozda i stariju generaciju Ryzena 5, vidjet cemo... nece biti skuplji od 1200kn, pocetniku gejmeru/sasvim prihvatljivo.
Nisu svi "gameri" retardirani.
Razlika je minorna, pogotovo na 1440p i više.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 00:52   #3297
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Nisu svi "gameri" retardirani.
Razlika je minorna, pogotovo na 1440p i više.
Nisam ni rekao... znas ti, znam i ja to koji se uopce ne igram ali eto... prije godinu dana sam prisilno morao sastaviti konfu od 1k€ sa i7 8700 klipanu ( 19g) koji je dosao sa mamom i oce Intela.
Samo konfa, monitor 24 FHD 144Hz si je kupio sam. I danas je vesel, stariji godinu dana i cima kakav je taj novi i7 da je citao da je VRH.. koliko bi kostala zamjena ploce i proca

Takvih je puno vise nego kao sto si ti a rekao bih da je cijena zbilja ovdje napuhana jer su jedini na nabavi pa im se moze...

edit: prije mjesec dana sam rastavljao laptop, zaboravio tocan model no Asus i platio ga malac ( 20g ) 18.000kn !! To sam saznao slucajno kad je on vec otisao a ja otvorio tube da tocno vidim
kako se heatsink skida jer mu se pregrijavao, maltene sam ga htio sklopiti tj. vratiti poklopac i vrnuti mu ga nazad kad sam cijenu vidio. Ajd ocistio, zamjenio pastu itd... reko: sto si to kupio ?
Pa 2 racunala sam ti za gejmig mogao sastaviti.., je ali ovo je Intel i GTX ( zaboravio koja ) i mogu gejmati u skoli ( studira vanka ) - dakle ne podcjenjuj trezveno razmisljanje jednog hardcore gejmera
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 25.05.2020. u 01:01.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 01:00   #3298
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Svaka budala ima svoje veselje, još kad odraste pa si sam.....
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 17:15   #3299
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Kaze stevica Do not buy 10400, sto se i slazem, ako hoces jeftini gaming, 3300x, ako hoces vise corova, 3600.



https://www.youtube.com/watch?v=csFwlKgZCzM
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 17:27   #3300
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sve se na kraju svodi na cijenu tj. value. Ostali su margina (bilo da služi za zajebanciju ili profesionalnu namjenu)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na