Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2023., 13:59   #70321
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Nemoj hamma za aute, svi bi vozili dizele
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 14:15   #70322
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nemoj hamma za aute, svi bi vozili dizele

Amen!
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 14:31   #70323
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Pozdrav momci, aktivno pratim i citam ovu temu zadnjih par mjeseci ali i dalje ne znam koji vrag napraviti.

Moja situacija je da trazim afto do kojih 20k€.

Kada sam mislio da sam nasao konacno buduci auto (Mazda 3/CX-30), ljudi su mi rekli da se idem lijeciti u mentalne ustanove.

Ali nemam vise blage veze sta gledati, gledao sam skyactiv G motore od mazde i potencijalno 1.0 TSI (Audi Q2, A3 itd).

Jedino zelim dvozonsku klimu i da bunker bude barem 380-400L.

Molim nekoga da me usmjeri u pravom smjeru, koji auto/motor odabrati pa da za mjesec dana napravim turu gdje cu par odabranih auta pogledati i uzeti.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 14:40   #70324
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Na E36 je držao dve godine a onda sam prodao auto tak da ne znam. Vidjet ćemo sad tu na M54 koliko će držat. Uvijek gledam uzet Elring. Ovaj kit je Elringov i fakat je mekan. Vidjet ćemo kako će držat.
Ak ikad budeš u mogućnosti, stvarno kupi paralelno novi elring i novi bmw, mislim da ćeš shvatiti

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Baš sam danas mijenjao brtve i mislim da je netko ranije mijenjao ali samo brtvu na poklopcu, ove ringove na puškicama matica i oko portova svjećica nisu neko vrijeme jer su bili kamen a ne guma.
Tak je na svakom mojem M54 bilo, brtva je bila još i dobra kak su ove gumice oko svećki i šraufova bile.

A na S62 je netko odlučio da je previše muke na vozačkoj strani promijeniti brtvu, treba malo više zajebancije zbog položaja cijevi dovoda goriva.

Sram me uopće pokazat kakav je unutra, jer ovi ga nisu valjda iznad 4000 okretaja digli. Jadan.

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Haha, jebeno, izgleda super. Podsjetilo me na moju avanturu wet sandinga pa poliranja E90-ice. Onak par dana posla ali je vrijedilo. Ta boja mi je mrak, sviđa mi se kako ovisno o kutu i koliko ima svjetla mijenja nijanse. Tako je kod mene Monaco plava znala ić od plave do ljubičaste
Sljedeći put kad kupujem auto moram lak malo bolje pogledati i uzeti u obzir kod odluke.

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Style 65 original da je kompletan je sve teže naći. Većinom obično budu samo prednje. Tko ima puni set traži para ko da su od platine


https://picclick.co.uk/Genuine-BMW-E...285071899.html
Bez da ih uživo pogledam, ne vjerujem nikome da su original. Ali 2.5k bih za NOS dao. Kakve ubijene 65ice se prodaju, kriminal.

Nu sa svojim dobio dva seta. Jedan set je dobio krila za 1500€ jer jedna felga bila jajasta, i to se ekipa jagmila tko će kupiti! Kaže mi lik koji je pokupio da su bile najjeftinije i da je zato usred godišnjeg odmora navratio "usput" kao

Ove koje sad imam jesu original, ali nisam imao vremena čekat na one poljake kod kojih je Sreten dao raditi. Ne javljaju se na telefon, mailove. Modus operandi je pošalješ felge u kutijama i u svaku napišeš što treba i adresu za slat nazad. Navodno ne rade nikakvu papirologiju. Vrijeme čekanja je bilo 3 mjeseca. Rekoh, rizik + čekanje, nije mi vrijedno. Lokalno dao pjeskariti i plastificirati.
__________



Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Evo par fotki.
Zanimljivo kak danas stavljaju jednostruki lanac a M42 (318is) je imao dupli.
Uzmi i simplex iz M54 i usporedi s krizmenim lančićem u novim motorima, nije čudo da se rastežu i preskaču.

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Jako lijep primjerak


Ma problem je u tome da se danas auti ne rade da traju vec da se mijenjaju svako malo. Pa vidim ovdje gore - uzme se vecinom auto na Leasing do 3 godine, nakon 3 godine - novi. I to je to.
Svjetonazor generacija mladih iz 90ih se drastično mijenja, tak da se kapitalizam sjetio to iskoristiti. Ljudi koji sad imaju 20 godina nemaju pojma da je nekoć bilo kupiš jednom i posjeduješ. A ne ove fore sad, nemrem više ni najnoviji adobe acrobat nit office kupiti bez neke vrste pretplate.

Što manje posjeduješ, više si ovisan o ponuđenim opcijama. U tom smjeru se krećemo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 14:45   #70325
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor thesaint255 Pregled postova
Pozdrav momci, aktivno pratim i citam ovu temu zadnjih par mjeseci ali i dalje ne znam koji vrag napraviti.

...

Kad sam kupovao svoj prvi auto budzet mi je bio 10t eura, a kriteriji duzi od tvog posta.

To su stvarno svi uvjeti koje imas, klima i bunker?

Koje godiste ti je interesantno, preferiras li odredjeni segment, koliko ces peglati godisnje, planiras li djecu za godinu-dvije, koliko bi volio drzati auto kod sebe, zanimaju li te cijene servisa/kaska ili imas svog mehu, zasto Q2 pored A3, koliko ti je bitno sto selo misli?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 14:50   #70326
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kad sam kupovao svoj prvi auto budzet mi je bio 10t eura, a kriteriji duzi od tvog posta.

To su stvarno svi uvjeti koje imas, klima i bunker?

Koje godiste ti je interesantno, preferiras li odredjeni segment, koliko ces peglati godisnje, planiras li djecu za godinu-dvije, koliko bi volio drzati auto kod sebe, zanimaju li te cijene servisa/kaska ili imas svog mehu, zasto Q2 pored A3, koliko ti je bitno sto selo misli?

Sorry, bas sam debos.


Godisnje 7-10k km max, 2 odrasle osobe bez klinaca.


Gledao sam 2018-2020 godiste jer se moglo naci gore opisano za 20k€, kasko i osiguranje u Austriji gdje zivim bi iznosilo oko 130€ mjesecno tako da je ta stavka vec poznata.

Misljenje ostalih ljudi mi uopce nije bitno.

Bitna mi je sigurnost u slucaju sudara (da su vozac i suvozac vise manje sigurni naprijed), oba gore auta koja sam naveo su navodno jako sigurni.

Prvi izbor mi je bila Mazda 3 Sedan (hatch opcija izgleda fora ali je preglednost slabija i bunker je jedino prostoran ako trpas u visinu robu pa ti je preglednost skoro nikakva), zato mi je sedan fora, CX-30 kosta 1-2k€ vise za istu opremu/godiste/km.

Takoder sam gledao Hyundai i30 combi verzije, Skoda Octavia (skupe nenormalno, gledao sam samo limuzine).

Audi su vise manje svi u 30 TFSI (1.0 TSI) izvedbi za koje cujem 50/50 misljenje.

Tako da sam zapeo izmedu 3 opcije: Mazda 3/CX-30, Audi A3 combi/ i30 combi. Svi auti su prosjek 2018-2019 godina, prvi vlasnici i debelo ispod 100k km.


Otvoren sam za sve prijedloge i savjete, koji motor najbolje gledati itd. Regularno odrzavanje ce me kostati kako god da se okrene po 3 bubrega godisnje u Austriji tako da taj aspekt cu zanemariti.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P

Zadnje izmijenjeno od: thesaint255. 05.11.2023. u 14:56.
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 15:42   #70327
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nemoj hamma za aute, svi bi vozili dizele
Prvi korak u pretvaranju Samobora u Smogobor

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
....

- u Toyotu se ne kuzim, ali vozio sam 100.000 km i 5 god auto s VW TSI EA211 + DSG
- na izvolte sam ti dao statistiku kvarova koju skuplja ADAC
- vozim razne aute, da... prosli tjedan Ioniq 6 i XPeng G9 , to mi je posao
- mijenjam svake god auto jer mi je financijski isplativo

Koji je tvoj doprinos temi? Rekla-kazala anegdota s drugog foruma?
Kad ce netko pitati za chipiranje dizela, the stage is yours.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 15:48   #70328
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Prvi korak u pretvaranju Samobora u Smogobor
Fino kupit obojici susjeda neke euro 2, 3 dizele i platit im da drže upaljene aute svaki dan po sat dva čisto da promjeni mišljenje o traktorima

Extra bonus na rad kada lufta kuću
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 16:39   #70329
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
- u Toyotu se ne kuzim, ali vozio sam 100.000 km i 5 god auto s VW TSI EA211 + DSG
- na izvolte sam ti dao statistiku kvarova koju skuplja ADAC
- vozim razne aute, da... prosli tjedan Ioniq 6 i XPeng G9 , to mi je posao
- mijenjam svake god auto jer mi je financijski isplativo

Koji je tvoj doprinos temi? Rekla-kazala anegdota s drugog foruma?
Kad ce netko pitati za chipiranje dizela, the stage is yours.

He goes...he shoots...aaaand - he failes...ili ti ga pajdo ne da su fulo gol nego fulo si ceo fusbal ko sto se nekad znalo rec. Ajde mi pokazi moderan automobil koji u prvih 5 godina i 100k radi vece probleme? Samo zbilja losi a danas je takvih jako malo...jebote cak i Francuzi se do 100k bez greske voze . Ali prijatelju mi pricamo o dugorocnoj pouzdanosti - dakle 10-15 godina , 150k +. A za to se zna kako moderni turbo benzinci disu (a i DSG kad smo kod toga). I za to mi ne trebaju forumi (PCE iako bugovit mi prirastao srcu ali nije isto bez odredenih starosjedioca) vec mi je dosta da vidim kako se firmina flota u zadnjih 5 godina ponasa (i zasto na svima nakon 3 godine dramaticno rastu troskovi odrzavanja). VW, Skoda,Seat, Mercedes, Audi, Volvo, Kia, Hyundai, BMW spadaju u ergelu. Tvoj je problem da razmisljas "potrosacki" - nemas auto dovoljno dugo u svom posjedu. Lijepo za tebe da tako mozes ali 90% populacije to nemoze jer je financijski neisplativo pogotovo u ovim vremenima u kojima zivimo. Zato malo rasmisli sto se misli pod "dugotrajnost". Ja sam dosad uvijek posjedovao svoj auto (uvijek rabljeni, ispod 150k nisam ni gledao). No trenutacno gledam preko firme uzet bas zato jer moderno smece ne zelim a 2 mehanicara (onaj sta je tvrdio da su Toyote od jeftinog pleha ne spada u ta dva) imaju vise iskustva sa popravcima rabljenih kutija od nas dvoje skupa. I jos je dobro da su samo 2 s obzirom da trenutno vozim francuza . A kaj se kvalitete izrade modernih valjda je dovoljno da mi veli netko tko radi za externu firmu koja vrsi kontrolu proizvodnje za vecinu u Njemackoj stacioniranih proizvodaca. Eto da ne mislis kak skupljam pamet po forumu Budi realan i sve OK.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 16:48   #70330
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Fino kupit obojici susjeda neke euro 2, 3 dizele i platit im da drže upaljene aute svaki dan po sat dva čisto da promjeni mišljenje o traktorima

Extra bonus na rad kada lufta kuću
Di treba doć? Evo odma parkiram 320d, čisti downpipe bez katalizatora do zadnjeg lonca.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote