Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2010., 09:23   #781
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Profesionalno do bola - zatrazim ponudu (u mailu navedem sve relevantne podatke za pravnu osobu), a vrati mi se mail (dan kasnije, naravno) da se registriram na webu i tako zatrazim ponudu.

Jos malo pa ce biti potreban i Fejsbuk profil, pa tor, Jelc i Vizaž mogu umrijet sretni.

Uvazavam bilo koju politiku firme (ocito im par kuna marze koje bi zaradili na toj narudjbi nije bilo dostojno pisanja ponude za mene prvi puta uz uputu da je ubuduce potrebna registracija), no mozda da to malo jasnije istaknu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 13:06   #782
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor M4rk0 Pregled postova
Evo ja bio predao zvucnike Logitech Z506, woofer je bio u banani. Bio sve lijepo spakirao i odfurao u protis..nakon 12 radna dana, dobio sam mail da su mi zvucnici gotovi i sutra ide po njih. Al nesto zanimljivo kaj sam bio primjetio. Servisna primka..na prvoj kada sam predao zvucnike pise U jamstvu: da, Orginalno pakiranje: ne iako sam sve vratio u kutiju i spakirao kako je bilo...a Servisna primka koju sam sada dobio govori sljedece U jamstvu: ne, Originalno pakiranje: da a trebalo bi pisati na oba da...sutra idem po zvucnike i javim kako je proslo..
bio tamo, predao papir, dobio nove zvucnike..sve trajalo 5min
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2010., 16:55   #783
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
prekjucer narucio usb stick (dakle nije neka lova), sljedece jutro stize mail da ga taj dan poslje 17 mogu pokupiti
dolazim u 17:30, i prodavac (nizi crni) me uvjerava da sam prekasno narucio i da mi je udgovorio da sutra dodjem, nista, kazem u redu jer sam mail pregledao letimicno i bilo je stvarno moguce da je rekao sutra
dolazim doma i vidim kako tip mulja, na taj njegov mail odgovaram neka mi javi kada stick bude u ducanu i quotam njegov odgovor u kojem ne pise sutra sto je on tvrdio u ducanu nego danas (odnosno jucer )

danas dobivam mail u 10 ujutro kako je stick u ducanu i da dodjem po njega, dolazim danas oko 16 i sticka, pogadjate, nema, drugi prodavac (visi smedji) mi govori da je stick prodan jucer i nudi mi da naruce drugi pa da ce se oni potruditi da ga ne prodaju nekom drugom

iako mi je dosad njihov nacin poslovanja (narucim mailom i sljedeci dan pokupim, uz dosta nizu cijenu nego u ostalim ducanima) odgovarao ovakav pristup im ne mogu oprostiti
dva dana setanja, stav prodavaca (ko te *ebe) i konstantno laganje je ipak previse, ispriku naravno nisam dobio od niti jednog od njih

bye bye protis
hash je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 19:39   #784
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Rebbit Pregled postova
pa kad nemaju kvaku, mogo bi ih ja osobno posjetit... noćas bi bilo poželjno xD
čak ni pare ne treba za shoping..
nije standardna kvaka u pitanju nego ona kugla koja sluzi za zatvoriti vrata koju redovno uspiju otkinuti

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Profesionalno do bola - zatrazim ponudu (u mailu navedem sve relevantne podatke za pravnu osobu), a vrati mi se mail (dan kasnije, naravno) da se registriram na webu i tako zatrazim ponudu.

Jos malo pa ce biti potreban i Fejsbuk profil, pa tor, Jelc i Vizaž mogu umrijet sretni.

Uvazavam bilo koju politiku firme (ocito im par kuna marze koje bi zaradili na toj narudjbi nije bilo dostojno pisanja ponude za mene prvi puta uz uputu da je ubuduce potrebna registracija), no mozda da to malo jasnije istaknu...
zbog prevelike guzve nemamo vremena raditi ponude pa sve kupce zamolimo da se registriraju i naprave web narudzbu koju obradimo za 10-15 sec dok ovako treba 2-3 min, ne vidim tu problem, jednostavije je i za Vas i nas, sigurni ste da su podaci tocno uneseni i pravi artikli odabrani, mogucnost greske je minimalna, dok kod rucnog pretipkavanja uvijek se moze desiti greska, jednom se registrirate i na dalje mozete koristiti istu prijavu, potrebno je minuta vremena za registraciju i dalje mozete jednostavno dodavati artikle u kosaricu i na kraju zatraziti ponudu plus sto kada se ulogirate vidite sve svoje dokumente i mozete ispisati iste, npr izgubite racun za jamstvo mozete ga ponovno isprintati ili snimiti u pdf formatu a i pisu statusi web narudzbi i ponuda pa mozete znati u kojem je stanju ponuda, da li je poslano i koji je broj posiljke pomocu kojeg mozete pratiti gdje se posiljka nalazi.....

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
prekjucer narucio usb stick (dakle nije neka lova), sljedece jutro stize mail da ga taj dan poslje 17 mogu pokupiti
dolazim u 17:30, i prodavac (nizi crni) me uvjerava da sam prekasno narucio i da mi je udgovorio da sutra dodjem, nista, kazem u redu jer sam mail pregledao letimicno i bilo je stvarno moguce da je rekao sutra
dolazim doma i vidim kako tip mulja, na taj njegov mail odgovaram neka mi javi kada stick bude u ducanu i quotam njegov odgovor u kojem ne pise sutra sto je on tvrdio u ducanu nego danas (odnosno jucer )

danas dobivam mail u 10 ujutro kako je stick u ducanu i da dodjem po njega, dolazim danas oko 16 i sticka, pogadjate, nema, drugi prodavac (visi smedji) mi govori da je stick prodan jucer i nudi mi da naruce drugi pa da ce se oni potruditi da ga ne prodaju nekom drugom

iako mi je dosad njihov nacin poslovanja (narucim mailom i sljedeci dan pokupim, uz dosta nizu cijenu nego u ostalim ducanima) odgovarao ovakav pristup im ne mogu oprostiti
dva dana setanja, stav prodavaca (ko te *ebe) i konstantno laganje je ipak previse, ispriku naravno nisam dobio od niti jednog od njih

bye bye protis
na zalost nemam nista pametno napisati za ovo osim da se ispricavam u ime kolega, nasa je greska, trudimo se maksimalno da se dogada sto je manje moguce medutim ponekad se ipak dogodi , stik je bio dosao u jutro kod kolega u prvoj smjeni a kolege iz druge su ga prodale nekome drugom jer nije bio spremljen za isporuku zbog nase greske
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 01:00   #785
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo da se i ja pridružim malo čestitkama. Naručio sam SCART -> RCA kabel, sad u jeku digitalizacije (predzadnji dan), raspoloživ prema stranicama. Odem tamo u poslovnicu, kaže prodavač - dolazi sutra standardno poslije 17.00.

Dolazim slijedeći dan poslije 17 h. Gužva, ljudi čekaju vani, poslovnica pretrpana velikim LCD televizorima, veš-mašinama, ledenicama i čime već ne. Meni se žuri na predavanje ali pričekat ću. Dođem na red, a kolege prodavači se zbunjeno gledaju, jedan pita drugoga za kabel - ovaj ne zna, možda u žutoj vrečici, ode iza i naravno kabela nema. Zapelo je na skladištu, vodi se pod krivim brojevima i pazi sad - mogu mi naručit ponovno ali vjerojatno opet neće stić.

Cifra za taj kabel je bila smiješna (15-ak kuna) ali sam kupovao tamo prilično često. Nekako mi se čini da ću ubuduće više hodočastit u neke druge dućane.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 01:04   #786
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Mogu narucit ponovo, ali vjerojatno opet nece stic?


PREDOBRO!
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 11:24   #787
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Asrock N68C-S UCC BULK- NVIDIA GeForce 7025 = 2608 kn

čak sam im poslao i mail, ali vele da su sve cijene važeće
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 11:28   #788
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
Asrock N68C-S UCC BULK- NVIDIA GeForce 7025 = 2608 kn

čak sam im poslao i mail, ali vele da su sve cijene važeće
Kataloški broj: N68C-S UCC BULK 10kom

Znaci 10 ploca u kompletu dobijes, ne jednu.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 14:04   #789
Pipo66
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
svojedobno ih pitao za više laptopa koje čak imaju registrirano na svoj web stranici kao dostupne no oni potvrdili kako ih nemaju.. kupio lap na drugom mjestu
Pipo66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 23:41   #790
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@rendula
aha, bar znam u čemu je fora sa time
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2010., 00:56   #791
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
na zalost nemam nista pametno napisati za ovo osim da se ispricavam u ime kolega, nasa je greska, trudimo se maksimalno da se dogada sto je manje moguce medutim ponekad se ipak dogodi , stik je bio dosao u jutro kod kolega u prvoj smjeni a kolege iz druge su ga prodale nekome drugom jer nije bio spremljen za isporuku zbog nase greske
E na tome mozete izgubiti jako puno ljudi, jer se negativna iskustva sire jace nego ikakva reklama i povoljne ponude. A koliko sam ja shvatio, samo je trebalo, kad je vec doslo do pogreske(razumljivo, povoljni ste i imate strasno puno prometa, a malo ljudi), covjeku se javiti, dati ispriku i u znak postovanja, za isti novac ponuditi nesto kvalitetniji stick ili prigodan poklon - sigurno bi vas kostalo manje od ovakvih iskustava. Nikad neznate koliko on, ili netko kome je ovo prepricao, ima namjeru potrositi novca, a odnijet ce ga drugdje.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 00:57   #792
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Imam samo pitanje-dva vezana uz protis

Jel imaju dostavu ili ja moram po artikal koji preko neta ulovim ?

I jel se moze kod njih placat uplatnicom ?
panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 18:36   #793
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
kako npr nesto kupit kod njih preko american kartice na 3 rate, se mora ic zg? jer nikak mi nije usputno...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 19:05   #794
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
kako npr nesto kupit kod njih preko american kartice na 3 rate, se mora ic zg? jer nikak mi nije usputno...
Pa valjda kad izaberes artikle, zavrsis kupovinu, izaberea nacin placanja, koiko rata i zavrsis, tako je barem kod mene na amex.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 20:49   #795
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@panda505
imaju dostavu, ali se dostava plaća
možeš i ti ići po narudžbu i onda ne platiš dostavu
misliš na opću uplatnicu ? to može, ali ne kod njih baš nego na njihov račun na pošti/banci
kako točno ispuniti uplatnicu pitaj njih...
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 21:05   #796
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
A i ta dostava se naplacuje posebno kod njih.Kad su mi prvi put slali bilo je 50kn a kad su mi slali sa servisa 30kn...
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 22:08   #797
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
@panda505
imaju dostavu, ali se dostava plaća
možeš i ti ići po narudžbu i onda ne platiš dostavu
misliš na opću uplatnicu ? to može, ali ne kod njih baš nego na njihov račun na pošti/banci
kako točno ispuniti uplatnicu pitaj njih...
Nisam baš iz siska a ni zagreba da odem ručno po to :|
Piše na njihovoj stranici da šalju overseasom pa sam mislio da bi moglo doći i iznad 100kn dostava

I mislio sam na općom uplatnicom na njhov račun ^^

Ali sad neće niti ništa od toga biti jer nemaju to što sam htio naručit
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 22:37   #798
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
moje je mišljenjeda su mogli stavit besplatnu dostavu preko 1000 kn,ali da malo računamo recimo da imaju 20 slanja overseasom dnevno 20x50kn=1000knx30=30 000kn,primjer mjesečnog gubitka protisa da šalje na svoj račun.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 00:55   #799
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
zarade oni po 20kn na dostavama,velim ti kad kupujes usluga slanja ti je 50 a kad salju nakon servisa je 30kn.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 12:46   #800
backspin
Premium
Moj komp
 
backspin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
moje je mišljenjeda su mogli stavit besplatnu dostavu preko 1000 kn,ali da malo računamo recimo da imaju 20 slanja overseasom dnevno 20x50kn=1000knx30=30 000kn,primjer mjesečnog gubitka protisa da šalje na svoj račun.
jednostavno se sklopi ugovor s kurirskom tvrtkom i piči !
nije to nikakav problem. i opet se može izračunat točno iznad kojeg iznosa se naplačuje dostava, a iznad kojeg više ne, a da budu u plusu opet.
Većina firmi radi na taj način, sklapanjem ugovora s kurirskim tvrtkama.
vjerujem da bi to bio super potez i da bi nas dosta odmah prihvatilo takav način kupovine.
recimo beplatna dostava iznad soma kuna, a dosta nas naručuje artikle u tim iznosima.
backspin je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 12:48   #801
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Tko kaze da oni nemaju ugovor s kurirskom sluzbom...mozda njih dostava dodje 20 kn, a nama naplate 50+
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 12:51   #802
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Tko kaze da oni nemaju ugovor s kurirskom sluzbom...mozda njih dostava dodje 20 kn, a nama naplate 50+
Napisao sam gore...
Kad sam narucivao hard novi postarina je 50kn a kad su mi slali sa servisa isti hard,isto overseas platio sam ravno 30kn.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 12:56   #803
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Napisao sam gore...
Kad sam narucivao hard novi postarina je 50kn a kad su mi slali sa servisa isti hard,isto overseas platio sam ravno 30kn.
Zato sam to i rekao, s time da oni mozda imaju popust ako oni placaju (kad salju novu stvar) pa nije ni 30 nego manje po njihovom djepu.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 13:11   #804
simeparanoja
Registered User
 
simeparanoja's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Ekipa mijenja cijenu kako im dodje
OK jeftini su ali ne mogu narucit nesto po cijeni na webu a kad dodjem po to cijena je veca (to mi se dogodilo sa tipkovnicom G110 koja je u niti 20h razmaka između narudžbe i mog odlaska po nju cijena se povecala 50ak kn)

Objasnjenje je bilo kao da dobavljac definira cijenu i da se ona promijenila od jucer do danas za tu cifru
OK ali onda dopustite da se plati kad se narucuje artikl, ako se zna da je raspoloziv, kao sto se radi preko webshopa
__________________
carpe diem
simeparanoja je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 13:55   #805
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Citiraj:
Autor simeparanoja Pregled postova
Ekipa mijenja cijenu kako im dodje
OK jeftini su ali ne mogu narucit nesto po cijeni na webu a kad dodjem po to cijena je veca (to mi se dogodilo sa tipkovnicom G110 koja je u niti 20h razmaka između narudžbe i mog odlaska po nju cijena se povecala 50ak kn)

Objasnjenje je bilo kao da dobavljac definira cijenu i da se ona promijenila od jucer do danas za tu cifru
OK ali onda dopustite da se plati kad se narucuje artikl, ako se zna da je raspoloziv, kao sto se radi preko webshopa
ja sam primjetio da im se cijena artikla na stranici mjenja iz dana u dan kad refresham,doduse gledao samo bio WD10Eals kojemu je svaki dan druga cijena bila,od 5 do 30kn razlike.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 14:06   #806
simeparanoja
Registered User
 
simeparanoja's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
ma iskreno mene je zateklo jer me stalak za lap i tipkovnica doslo 100kn vise nego sto je cijena koja je pisala na webu
nije mi jasno, ako narucis preko webshopa i platis odmah, sta se dogadja ako im onda "dobavljac promijeni cijenu u međuvremenu"?
__________________
carpe diem
simeparanoja je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 14:08   #807
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Dobijes po placenoj
Jedina zakonska mogucnost....
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 14:12   #808
simeparanoja
Registered User
 
simeparanoja's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
da a nama koji idemo do njih narucivat (jer je jednostavno nemoguce njih dobiti na telefon) ne mozemo platiti odmah nego moramo cekati dok dodje artikl iako znaju da ga imaju na skladištu
__________________
carpe diem
simeparanoja je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 14:47   #809
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
zarade oni po 20kn na dostavama,velim ti kad kupujes usluga slanja ti je 50 a kad salju nakon servisa je 30kn.
Što vodi onome što sam već spomenuo. Ima na stranicama Overseasa cjenik. Primjerice za slanje u Našice cijena je 30 kn, a Protis naplati 50. Nisam baš iz grada pa sam kod prve kupovine platio 50 kn, a kad sam htio kupiti drugi put naveo sam adresu baš u gradu i opet je bilo 50 kn. Iako na cjeniku Overseasa piše 33kn
simba je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 14:50   #810
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Citiraj:
Autor simeparanoja Pregled postova
ma iskreno mene je zateklo jer me stalak za lap i tipkovnica doslo 100kn vise nego sto je cijena koja je pisala na webu
nije mi jasno, ako narucis preko webshopa i platis odmah, sta se dogadja ako im onda "dobavljac promijeni cijenu u međuvremenu"?
Vjerojatno kod narudžbe odmah kontaktiraju dobavljača imaju li treženi proizvod ili ne i po kojoj cijeni. Ako je cijena osjetno veća nego što piše na stranici samo jave da je nedostupan: pretpostavljam da je tako
simba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na