Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2020., 16:45   #10771
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ovo je i meni zanimljivo, samo sam prvo išao gledati jel ih ima u tamnijoj boji i..NEMA

Za ovu cijenu, čak sad i ja razmišljam o njima, samo su bijeli ružni i boljoj polovici
https://www.amazon.de/dp/B076HX9S4M?...language=en_GB
Pocrniš ih crnom izolir trakom
Dodaš 200 kuna i imaš ovo.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 17:32   #10772
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Hahaha, Grunf rješenja posvuda

2.1 mi ne dolazi u obzir, a uvjerio sam se da 2.0 funkcionira i više nego dobro za prostor koji imam na raspolaganju.
Subwoofer mi je nepotreban, sve dok jednog lijepog dana nemam dedicated prostor za uživati u zvuku. Za garsonijeru ili jednosoban/dvosoban stan s takvim otvorenim prostorom, subwoofer samo izaziva potrebu da ga izbacim kroz prozor van jer me van konteksta (dok ne sjedim pred TV-om ili ciljano slušam muziku) ti niski tonovi iritiraju
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 19:08   #10773
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Hahaha, Grunf rješenja posvuda

2.1 mi ne dolazi u obzir, a uvjerio sam se da 2.0 funkcionira i više nego dobro za prostor koji imam na raspolaganju.
Subwoofer mi je nepotreban, sve dok jednog lijepog dana nemam dedicated prostor za uživati u zvuku. Za garsonijeru ili jednosoban/dvosoban stan s takvim otvorenim prostorom, subwoofer samo izaziva potrebu da ga izbacim kroz prozor van jer me van konteksta (dok ne sjedim pred TV-om ili ciljano slušam muziku) ti niski tonovi iritiraju
Pojačalo + zvučnici.

Još ovi i ovi zvučnici. Moj savjet bi bio ako kupiš Topping pojačalo, da ga isprobaš u trgovinama s navedenim zvučnicima i istim izvorom zvuka (smartphone?).

Zadnje izmijenjeno od: Trbonja. 20.10.2020. u 19:32.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:37   #10774
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Topping mi izgleda kao igračka ili DVB-T tuner
Vjerujem da je ok, ali neću ga uzimati u obzir.

Pošto imam dosta ploča i planiram s vremenom opet uzeti gramofon, idealno je da ima pretpojačalo, čisto da uštedim na zezanciji i vanjskom pretpojačalu (imam ga, ali bih volio da bude integrirano)

DAB i FM prijemnik su dobrošla stvar.
HDMI također, jer imam i komp s kojeg sam dosad zvuk slao na TV preko HDMI, pa onda 3.5mm out na receiver.

Bluetooth mi je obavezan, no kao i kod pretpojačala, imam dobar vanjski BT TX/RX uređaj, pa nije presudno, ali bih volio da je integrirano (praktičnije).

Optical in mi je također obavezan jer će TV biti spojen na taj način.

2.0 setup mi je dovoljan, ali bih volio da receiver ima mogućnost spajanja više zvučnika i subwoofera, čisto da ga ne moram mijenjati kad se preselim u drugi prostor za koju godinu.

Ovi Edifier modeli koje smo spominjali mi se čine idealni za početak, kad će samo TV, komp i smartphone biti spajani, a kasnije za veći prostor...onda bih uzimao gramofon, konkretniji receiver i zvučnike.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:42   #10775
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Mozda ima smisla na lampašima jer ce smanjit/eliminirat titranje elemenata u lampi.

Meni nema razlike.
Mene stvarno zanima i upce ne podjebavam. Potrosili smo par stranica al' od aufiofila nismo dobili objasnjenje. Osim linkove na audiopuls gdje se moze procitati stvarno svasta.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Topping mi izgleda kao igračka ili DVB-T tuner
Ja imam Topping DX3Pro i to lijepo svira (jos je i srebrni, to sigurno utjece na zvuk, postaje svjetliji ). Al' ja ga koristim samo kao DAC, a tu je danas relativno tesko zeznut.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 20.10.2020. u 21:53.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 22:29   #10776
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Topping mi izgleda kao igračka ili DVB-T tuner
Vjerujem da je ok, ali neću ga uzimati u obzir.

Pošto imam dosta ploča i planiram s vremenom opet uzeti gramofon, idealno je da ima pretpojačalo, čisto da uštedim na zezanciji i vanjskom pretpojačalu (imam ga, ali bih volio da bude integrirano)

DAB i FM prijemnik su dobrošla stvar.
HDMI također, jer imam i komp s kojeg sam dosad zvuk slao na TV preko HDMI, pa onda 3.5mm out na receiver.

Bluetooth mi je obavezan, no kao i kod pretpojačala, imam dobar vanjski BT TX/RX uređaj, pa nije presudno, ali bih volio da je integrirano (praktičnije).

Optical in mi je također obavezan jer će TV biti spojen na taj način.

2.0 setup mi je dovoljan, ali bih volio da receiver ima mogućnost spajanja više zvučnika i subwoofera, čisto da ga ne moram mijenjati kad se preselim u drugi prostor za koju godinu.

Ovi Edifier modeli koje smo spominjali mi se čine idealni za početak, kad će samo TV, komp i smartphone biti spajani, a kasnije za veći prostor...onda bih uzimao gramofon, konkretniji receiver i zvučnike.
Pojačalo ili receiver kakvo ti tražiš debelo prelazi zadani budžet od 2500 kuna u koji još ulaze zvučnici. Jedino će ti aktivni zvučnici zauzimati najmanje prostora. Ovaj Topping nije igračka i kvalitetom konkurira skupljim zapadnjačkim pojačalima koja se sva proizvode u Kini osim onih bezobrazno skupih (nekad se i skupa tamo proizvode), a malen je jer je to D-klasa pojačala, ima bluetooth, analogni ulaz, tri digitalna ulaza, ulaz za slušalice i daljinski. Jedino nema phono preamp, HDMI, ali HDMI ti može biti za sliku na TV-u, a USB A-B kabelom laptop spojiš na Topping i imaš zvuk preko njega. Kvalitetan je kao skuplja konkurencija, a zauzima malo prostora što je plus i još ga možeš vremenom nadograditi Topping pojačalom snage. Imam Topping E30 i ne bih ti preporučivao ono što ne poznajem.
Pogledaj što npr. dobiješ za 3000 kuna. Glomazni stereo receiver A/B-klase bez digitalnih ulaza, kvačicama od konektora za zvučničke kabele, FM bez DAB+ tunera. Jedino što valja su zvučnici. Ali to je Yamaha, pa je u cijenu uračunat i brend.
Kvalitetan i jeftin DAB+/FM/internet radio ti je Hama DIT2100MSBT. Za internet radio ne trebaš niti smartphone, kao kod većine skupljih modela konkurencije i još malo prostora zauzima. Ako baš hoćeš all-in-one uređaj, pogledaj što nudi Advance Paris, samo što on prelazi tvoj trenutni budžet, a još spada među jeftinije brendove (Naim je skup u pm).
Advance Paris Myconnect 60 ima sve što trebaš.

Zadnje izmijenjeno od: Trbonja. 20.10.2020. u 22:38.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 22:31   #10777
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Topping mi izgleda kao igračka ili DVB-T tuner
Vjerujem da je ok, ali neću ga uzimati u obzir.

Pošto imam dosta ploča i planiram s vremenom opet uzeti gramofon, idealno je da ima pretpojačalo, čisto da uštedim na zezanciji i vanjskom pretpojačalu (imam ga, ali bih volio da bude integrirano)

DAB i FM prijemnik su dobrošla stvar.
HDMI također, jer imam i komp s kojeg sam dosad zvuk slao na TV preko HDMI, pa onda 3.5mm out na receiver.

Bluetooth mi je obavezan, no kao i kod pretpojačala, imam dobar vanjski BT TX/RX uređaj, pa nije presudno, ali bih volio da je integrirano (praktičnije).

Optical in mi je također obavezan jer će TV biti spojen na taj način.

2.0 setup mi je dovoljan, ali bih volio da receiver ima mogućnost spajanja više zvučnika i subwoofera, čisto da ga ne moram mijenjati kad se preselim u drugi prostor za koju godinu.

Ovi Edifier modeli koje smo spominjali mi se čine idealni za početak, kad će samo TV, komp i smartphone biti spajani, a kasnije za veći prostor...onda bih uzimao gramofon, konkretniji receiver i zvučnike.
Očito ti treba AV receiver, obzirom na sve te potrebe koje imaš. Multipraktik, dakle.

Izaberi model poznatog proizvođača koji ti ulazi u budžet, čisto sumnjam da postoji imalo šanse da uistinu ima nekakve razlike u performansi između modela u klasi.

Topping, SMSL pa i FX audio su postali u posljednje vrijeme prilično pouzdani izbor u klasi digitalnih izvora i amplifikacije, nude puno za povoljnu cijenu. Ja sam imao dva-tri konvertera s tih meridijana, svi su bili vrlo dobri. Jačalo još nisam, osim nešto PRC pločica koje isto dobro rade, dok rade...


EDIT: Druže Trbonjo, neki setup u klasi do 2,5 k kuna je tražio drugi forumaš , Gago će to biti......
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 22:42   #10778
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Očito ti treba AV receiver, obzirom na sve te potrebe koje imaš. Multipraktik, dakle.

Izaberi model poznatog proizvođača koji ti ulazi u budžet, čisto sumnjam da postoji imalo šanse da uistinu ima nekakve razlike u performansi između modela u klasi.

Topping, SMSL pa i FX audio su postali u posljednje vrijeme prilično pouzdani izbor u klasi digitalnih izvora i amplifikacije, nude puno za povoljnu cijenu. Ja sam imao dva-tri konvertera s tih meridijana, svi su bili vrlo dobri. Jačalo još nisam, osim nešto PRC pločica koje isto dobro rade, dok rade...


EDIT: Druže Trbonjo, neki setup u klasi do 2,5 k kuna je tražio drugi forumaš , Gago će to biti......
Jebiga, ne stignem sve pratiti.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 22:44   #10779
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Pozdrav ekipa,
moze mali prijedlog za mali komplet, nazalsot mi financije ne dozvoljavaju vise od toga, no uzeo bi rado neku kombinaicju zvucnika ili zvucnici plus pojacalo.
Htio bi si sloziti dva stereo zvucnika ili neki 2.1 system, po mogucnosti ili aktivan, pa izbjegnem pojacalo ili pasivno, pa bi s pojacalom.
Spajalo bi se na telku, imam phillips pus6704 koji mi je na zidu objesen, namjena filmovi i youtube. sad zvucnike, najradije bi uzeo neke stand zvucnike, koji bi stavio na pod kraj komode koja se nalazi ispd tv-a a na samoj komodi ili sub ili pojacalo ili nest drugo. Cijela prostorija je nepravilnnog oblika, pa mi nema smisla neki 5.1 sustav radiit, zato stereo pa nek se zvuk lomi kako hoce.


Imate neki prijedlog za neki komplet gdje je cijena max2500kn? I ima tko neko iskustvo s auna zvucnicima? Pitao sam par poznanika za njih i svi kazu samo jedno, super izgledaju, ali ne znaju kak zvuce?

Za dva i po soma kuna nećeš naći nešto novo, a da ima samostojeći zvučnik, čak ni kod kineza. Tih auna bi se klonio, ipak.

Preporuka je Tangent ampster II pojačalo - ima ga kod naših trgovaca, novo - i onda ti ostaje oko tisuću kuna budžeta da probaš naći u SH neke solidne zvučnike. Taj tangent ima BT i digitalni ulaz za TV, radi se o D klasi pojačala sa solidnim zvučnim rezultatima, a trebao bi imati i nešto garancije

Za soma kuna bi trebao moći u oglasu pronać malo veće zvučnike starosti cca 10tak godina, koji bi vjerojatno bili neki ulazni floorstand modeli poznatih marki tj. lagani za pogon s tih otprilike realnih 25w RMS snage, što ih Tangent ima.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 23:07   #10780
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Da, nemam budžet, no htio bih nadograđivati s vremenom, umjesto kupovati sve novo ispočetka.

Dao sam čovjeku koji traži za 2500, preporuku za skoro identičan setup kakav sam imao i bio sam jako zadovoljan.

Idući tjedan ću znati s koliko mjesta raspolažem, ali koliko čujem, teško će biti uglaviti i ovaj 55" TV koji imam, a još manje receiver + zvučnike

Čini mi se da će početak na kraju biti s Edifierima koje smo spomenuli, a onda će se kasnije prebaciti na komp, a za ozbiljne stvari onda ide ulaganje u ozbiljnu opremu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 10:07   #10781
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Za dva i po soma kuna nećeš naći nešto novo, a da ima samostojeći zvučnik, čak ni kod kineza. Tih auna bi se klonio, ipak.

Preporuka je Tangent ampster II pojačalo - ima ga kod naših trgovaca, novo - i onda ti ostaje oko tisuću kuna budžeta da probaš naći u SH neke solidne zvučnike. Taj tangent ima BT i digitalni ulaz za TV, radi se o D klasi pojačala sa solidnim zvučnim rezultatima, a trebao bi imati i nešto garancije

Za soma kuna bi trebao moći u oglasu pronać malo veće zvučnike starosti cca 10tak godina, koji bi vjerojatno bili neki ulazni floorstand modeli poznatih marki tj. lagani za pogon s tih otprilike realnih 25w RMS snage, što ih Tangent ima.
Topping MX3 (1200 kuna kod nas) je još bolja opcija od Tangenta, mislim.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 13:06   #10782
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Pozdrav i hvala na preporukama, no nazalost bookshelf zvucnici mi niakko ne odgovaraju, zato sam isao i na te samostojece, visoke.
Naletio sam na ovak koplet: Yamaha NS-F51 i receiverHTR-2067.

Staro sve oko 4godine za 2,5k kn


Jesu uopce ok takve Yamahe i samo napomena, nemam toliko razradeno uho da cujem svaki sum, tako da ne treba biti baj najnaj class zvucnik. Tipa dosad sam koristio genius zvucnike koji su novi kostali 400kn. I sta je sa ovakvim modelom? MAGNAT MONITOR Supreme 802
Zar nije i Magnat jedan od boljih za zvucnike, i sry, noob sam po tom pitanju

Zadnje izmijenjeno od: gaggo. 21.10.2020. u 13:14. Razlog: nepotreban naziv
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 13:31   #10783
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Pozdrav i hvala na preporukama, no nazalost bookshelf zvucnici mi niakko ne odgovaraju, zato sam isao i na te samostojece, visoke.
Naletio sam na ovak koplet: Yamaha NS-F51 i receiverHTR-2067.

Staro sve oko 4godine za 2,5k kn


Jesu uopce ok takve Yamahe i samo napomena, nemam toliko razradeno uho da cujem svaki sum, tako da ne treba biti baj najnaj class zvucnik. Tipa dosad sam koristio genius zvucnike koji su novi kostali 400kn. I sta je sa ovakvim modelom? MAGNAT MONITOR Supreme 802
Zar nije i Magnat jedan od boljih za zvucnike, i sry, noob sam po tom pitanju
Za Magnat sam čuo, ali nisam slušao. Štogod uzeo, poslušaj prije kupnje (da čuješ da ništa nije prdnulo i da ti se zvuk sviđa). Ako ti se svidi, uzmi. Jednostavno. I pazi da cijene polovnih uređaja i zvučnika nisu prenapuhane, saznaj koliko je to novo koštalo.
Samo spuštaj cijenu, ko na Hreliću.
Teoretski bi Yamahini zvučnici trebali biti bolji jer su 600 kuna skuplji, a u SH te dođu ko novi Magnati, a možda i bolje idu uz Yamaha receiver. Obavezno poslušati.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 14:10   #10784
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Pozdrav i hvala na preporukama, no nazalost bookshelf zvucnici mi niakko ne odgovaraju, zato sam isao i na te samostojece, visoke.
Naletio sam na ovak koplet: Yamaha NS-F51 i receiverHTR-2067.

Staro sve oko 4godine za 2,5k kn


Jesu uopce ok takve Yamahe i samo napomena, nemam toliko razradeno uho da cujem svaki sum, tako da ne treba biti baj najnaj class zvucnik.
onda tak svejedno kaj kupiš, ne?

a magnat - to je onaj sa logom buldoga?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 17:40   #10785
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Jeftini Magnati imaju uglavnom nafrljen bas i...da.
Teško je za male pare dobiti malo solidniji samostojeći...mislim da tek tamo oko 4 soma kuna počinju neš vrijedit (novi).
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:46   #10786
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Slažem jučer frendu kombinaciju pojačalo, gramofon i zvučnici.

Izvučemo element van, posložimo, spojim sve, provučem kabele, fino ih povežem da to bude uredno. Upalimo, probamo, sve radi savršeno.

Postavimo element na mjesto uz zid, upalimo opet sve, i zvučnici na Phono ulazu dume. Okej, pogledam gramofon, treba spojiti uzemljenje. Radi se o nekakvom divljem skupom TEAC-u.

Znam da postoje činčevi koji imaju na sebi i ekstra kabel za uzemljenje. Prošao chipoteku (imaju taj kabel na webu, ali vele da ga već dugo nemaju u ponudi), tevetron, elmatis, sonusart i Electronic centar... Nitko nema takav kabel.

Probao sam s double shielded činčevima koje imam doma kod sebe i situacija je bolja, ali i dalje treba uzemljenje.

Ima netko ideju gdje da u idućih par dana nađem taj kabel ili da jednostavno uzmem komad žice sa stopicama i uzemljim gramofon na pojačalo?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 03:07   #10787
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Slažem jučer frendu kombinaciju pojačalo, gramofon i zvučnici.

Izvučemo element van, posložimo, spojim sve, provučem kabele, fino ih povežem da to bude uredno. Upalimo, probamo, sve radi savršeno.

Postavimo element na mjesto uz zid, upalimo opet sve, i zvučnici na Phono ulazu dume. Okej, pogledam gramofon, treba spojiti uzemljenje. Radi se o nekakvom divljem skupom TEAC-u.

Znam da postoje činčevi koji imaju na sebi i ekstra kabel za uzemljenje. Prošao chipoteku (imaju taj kabel na webu, ali vele da ga već dugo nemaju u ponudi), tevetron, elmatis, sonusart i Electronic centar... Nitko nema takav kabel.

Probao sam s double shielded činčevima koje imam doma kod sebe i situacija je bolja, ali i dalje treba uzemljenje.

Ima netko ideju gdje da u idućih par dana nađem taj kabel ili da jednostavno uzmem komad žice sa stopicama i uzemljim gramofon na pojačalo?
Kabel za uzemljenje gramofona može biti bilo kakav, nema nikakve veze sa zvučnim signalom ili kvalitetom istog. U najgorem slučaju može poslužiti i neki stari kabel od noćne lampe ili sušila za kosu

Međutim, ono što bi možda vrijedilo napraviti (ovisno o vlasniku gramofona) je modifikacija samo-uzemljenja. Sve što treba napraviti je spojiti R- terminal i priključak uzemljenja, i problem riješen!

Naime, čak i kad imaš sve spojeno na normalan način, pojačalo bude spojilo L-, R- i ground vodove u jedno. Problem gore-spomenute modifikacije jedino može biti u nekim rijetkim slučajevima, kad gramofon nije spojen na pojačalo, već mixer ili vanjsko pred-pojačalo.
  Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 05:03   #10788
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Najbolje je spojiti fazu na masu, garantirano poboljsava zvuk i audijofilsko iskustvo. Jedino uredjaj mora biti na gumenoj podlozi za veš mašinu™. Ne zbog izolacije, kako bi neki neupuceni posmislili, nego zbog vibracija i utjecaja istih na zvuk Zapravo, ovaj put gumena podloga stvarno moze utjecati na zvuk gramofona
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 14:42   #10789
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Htio sam da to ima u jednom kabelu jer se apsolutno ne razumije u ništa što radi na struju i kod selidbe tih stvari, bit će isti problem i onda opet mora netko do njega to riješiti.

Uglavnom, kabel nisam našao. Uzeo prvi shielded činč kabel i oko njega omotali metar i pol žice, stopice na krajeve i problem riješen.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 15:41   #10790
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Htio sam da to ima u jednom kabelu jer se apsolutno ne razumije u ništa što radi na struju i kod selidbe tih stvari, bit će isti problem i onda opet mora netko do njega to riješiti.

Uglavnom, kabel nisam našao. Uzeo prvi shielded činč kabel i oko njega omotali metar i pol žice, stopice na krajeve i problem riješen.
Da, poznato mi je i to... Tražio sam cinch kabel (sa uzemljenjem) za jedan gramofon i nisam uspio ništa pronaći. Istina, ima ih za kupiti ali po cijenama od 400kn pa na više...
  Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 17:48   #10791
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Da, poznato mi je i to... Tražio sam cinch kabel (sa uzemljenjem) za jedan gramofon i nisam uspio ništa pronaći. Istina, ima ih za kupiti ali po cijenama od 400kn pa na više...
Kabel za uzemljenje je 119 kn.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 18:28   #10792
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Najbolje je spojiti fazu na masu, garantirano poboljsava zvuk i audijofilsko iskustvo. Jedino uredjaj mora biti na gumenoj podlozi za veš mašinu™. Ne zbog izolacije, kako bi neki neupuceni posmislili, nego zbog vibracija i utjecaja istih na zvuk Zapravo, ovaj put gumena podloga stvarno moze utjecati na zvuk gramofona
Vidim da uživaš kada ti audiofili daju materijala za podjebavanje.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 18:35   #10793
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Da, poznato mi je i to... Tražio sam cinch kabel (sa uzemljenjem) za jedan gramofon i nisam uspio ništa pronaći. Istina, ima ih za kupiti ali po cijenama od 400kn pa na više...
Nije to ništa
https://www.bojezvuka.hr/proizvod/va...ingle-rca-15m/

Iznenadilo me da SonusArt nije imao baš ništa u ponudi. A i bolje, ukupan trošak (metar i pol kvalitetnijeg oklopljenog činč kabela, metar i pol žice i dvije stopice) je bio 70 kn.
Na kraju, zalemljene stopice na takav običan kabel i eto...radi i izgleda kao i ovo gore za 119 kn
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 18:53   #10794
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Nije da bas uzivam, vise da ih osvjestim. Svaki audiofil bi zapravo trebao pogledati taj video i do koje razine gluposti audiofli mogu ici. Ulupati toliko novaca na opremu u totalno neprimjernoj sobi za slusanje.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 19:24   #10795
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Griješiš LAcy. Sobe su im primjerene za slušanje. Za život...ne baš toliko.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 19:36   #10796
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Zanimljivo, ovakav još nisam vidio... 119kn za metar žice i dvije klemice?! Ono o čemu sam ja govorio je bio cinch + ground, duljine 1, 1.5m. Ali takvi su dosta skupi, i koštaju po nekoliko stotina kn (pa na više...)
  Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 19:37   #10797
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
My 2 cents, za ispod 10k kn stereo komplet, uvijek bi išao na aktivne zvučnike, s ugrađenim DAC-em. Puno manje prostora i zajebancije, a stvarno puno zvuka za tu lovu.


Edifiere sam slušao različitih rangova (imam jedne na kompu ovaj tren) i rade stvarno dobro. Čak i taj s 9cm basevima je na sajmu super zvučao, a bogami i veliki modeli od 5k kn. Iznad toga bi išao na Acoustic Elite AE1 Active. Tek iznad njih bi gledao da uđem u zajebanciju s odvojenim komponentama i kabelima i čime sve ne...


Ne kažem da se za recimo 5k ne može izvući možda bolji zvuk da se iskemija nešto nakon miljun probi (moj brat je jako dobro prošao s 3020 i AE bookshelfima na Black Friday), ali čini mi se da nije neki presudni dobitak, a aktivni zvučnici su puno manje gnjavaže.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 19:54   #10798
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Zanimljivo, ovakav još nisam vidio... 119kn za metar žice i dvije klemice?! Ono o čemu sam ja govorio je bio cinch + ground, duljine 1, 1.5m. Ali takvi su dosta skupi, i koštaju po nekoliko stotina kn (pa na više...)

Klemica ko na slici košta 50 lipa valjda. A ostatak kabla ni 5 kuna. Tragično. Barem različite druge vrste terminala za kablove koštaju pardeset kuna pa ima smisla da cijeli kabel nekak uspije preći 100.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 20:04   #10799
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
My 2 cents, za ispod 10k kn stereo komplet, uvijek bi išao na aktivne zvučnike, s ugrađenim DAC-em. Puno manje prostora i zajebancije, a stvarno puno zvuka za tu lovu.


Edifiere sam slušao različitih rangova (imam jedne na kompu ovaj tren) i rade stvarno dobro. Čak i taj s 9cm basevima je na sajmu super zvučao, a bogami i veliki modeli od 5k kn. Iznad toga bi išao na Acoustic Elite AE1 Active. Tek iznad njih bi gledao da uđem u zajebanciju s odvojenim komponentama i kabelima i čime sve ne...


Ne kažem da se za recimo 5k ne može izvući možda bolji zvuk da se iskemija nešto nakon miljun probi (moj brat je jako dobro prošao s 3020 i AE bookshelfima na Black Friday), ali čini mi se da nije neki presudni dobitak, a aktivni zvučnici su puno manje gnjavaže.

Htio si reći Acoustic Energy jelda?


Jest, fina je pomama za Edifierima danas kolko čujem i aktiva je dobar izbor ako ne želiš zajebanciju, ali ima i alternativa koja mi se više sviđa.
Za nekih od 50-200€ kupiš Class D amp sa bluetoothom, optikom i nešto analognih ulaza, a ostatak šupiš u zvučnike po želji. Nije da ćeš u Edifieru i sličnima dobit nešto puno bolje, a ovako imaš puno veći izbor zvučnika na pladnju.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 11:12   #10800
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Nije da bas uzivam, vise da ih osvjestim. Svaki audiofil bi zapravo trebao pogledati taj video i do koje razine gluposti audiofli mogu ici. Ulupati toliko novaca na opremu u totalno neprimjernoj sobi za slusanje.
Mislim da na ulazu hi-fi dućana nikad neće pisati velikim, debelim i masnim slovima "ekstremna audiofilija uzrokuje propuh u novčaniku" kao što na kutijama cigareta piše "pušenje uzrokuje rak pluća".
Komentari ispod videa su zanimljivi.
Još kad imaš audiofilske stranice koje se zovu Audioholics i Hifi Pig, npr.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na