Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2020., 11:00   #52141
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
To je već praktično, pitanjce: ako se zamijeni primjerice neki od hidro ili gumenih lagera ovješenja, hoće li i to pisati u toj listi?
Na videu vidim zapravo samo osnovne stavke servisa.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 11:09   #52142
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nece naravno. Tu su upisani samo redovni servisi propisani od strane proizvodjaca.
Za sve ostalo treba cuvati racune, iako evo do sada nisam imao potrebe nista od toga raditi. Mada, jucer sam vozio malo u stani-kreni rezimu pa sam osjetio da je Hardyscheibe zrela za mijenjanja pa cu to morati rjesiti uskoro. Naravno, ne u ovlastenom
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 11:51   #52143
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Da, dobro im ide zasad to sprječavanje vraćanja kilometara

https://www.index.hr/auto/clanak/trz...nbroPCtejY4Y_o

Originalni članak
https://www.carvertical.com/en/blog/...to-carvertical

Čisti paradoks

Inače, znaju imati zanimljive tekstove i analize
https://www.carvertical.com/en/blog/...stead-of-a-car

Naravno, navlače da ljudi plate njihov VIN check, ali dobro je vidjeti ovakve primjere

Ima li tko iskustva s dotičnom uslugom? Vrijedi li platiti provjeru?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 12:31   #52144
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ja platio za dva auta. Prvi moj, kupljen u Hrvatskoj, znam cijelu povijest ali sam htio provjeriti, nije ništa našao ali je naplaćeno.

Drugi auto od kolege iz Njemačke, pokazao je da je bio taksi što je istina ali kilometražu i nesreće nije pokazao.

Ne znam da li je netko imao više sreće...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 12:36   #52145
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ja za 1 auto kad je brat kupovao. Nista pametno, a kamoli kilometri. Tp zvuci dobro u teoriji ali na vecini auta mislin da je bacanje para.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 12:44   #52146
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Znaci konkurencija e-Citigu i Twingu Electric.
Njihova cijena je bila 130/140K pa ce Dacia ako kod nas dode vjerojatno biti nekih 115/120K.

Sto se klime tice ni osnovni Clio, Corsa, Rio nemaju klimu, a Sandero ima
Sumnjam, pa uz poticaje bi auto koštao 50tak 00kn.
Onda bio bio best buy, za grad se više isplati to uzeti nego nekakav bolji skuter ili slično.

Mislim da bude bliže 140 000kn, jer bi ugrozio sve ostale modele unutar iste kuće, posebno radi izgleda koji je stvarno odličan, plus dovoljno mjesta za 4 osobe i 300l prtljažnik, što zvuči skoro pa nevjerojatno
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 13:02   #52147
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ima jadnu opremu. Hebate, 2020. je godina, a ima opcionalnu ručnu klimu. Alo!!

Kada nadoplatiš te stvari, vjerojatnoće ispasti kao i neki drugi/skuplji modeli.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 13:10   #52148
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ajmo preporuku za zimske gume 185 65 15.Cca 400 kn po gumi,razmišljo sam o bridgestone blizak lm005 al nisam našo test u ovoj dimenziji..može i jeftinija naravno.Vožnja Zagreb 90% uz pokoji izlet za dalmaciju.Mislim da mi nije presudno da ide kroz 2m snjega neg kakva je na suhom i mokrom.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 13:40   #52149
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ajmo preporuku za zimske gume 185 65 15.Cca 400 kn po gumi,razmišljo sam o bridgestone blizak lm005 al nisam našo test u ovoj dimenziji..može i jeftinija naravno.Vožnja Zagreb 90% uz pokoji izlet za dalmaciju.Mislim da mi nije presudno da ide kroz 2m snjega neg kakva je na suhom i mokrom.
Ja sam bas u toj dimenziji prosle zime uzeo Bridgestone Blizzak LM005 za zeninu Mazdu2.
Po mokrom i suhom jako dobra guma (imaj na umu da mazda 2 i nije neka jurilica, pa to nije voznja gume na noz), kako je prosla zima bila blaga snijega nisu vidjele, pa to ne mogu komentirati.
A i opcenito na testovima jako dobro prolazi, pa s njom sigurno neces pogrijesiti.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 15:02   #52150
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Sumnjam, pa uz poticaje bi auto koštao 50tak 00kn.
Onda bio bio best buy, za grad se više isplati to uzeti nego nekakav bolji skuter ili slično.

Mislim da bude bliže 140 000kn, jer bi ugrozio sve ostale modele unutar iste kuće, posebno radi izgleda koji je stvarno odličan, plus dovoljno mjesta za 4 osobe i 300l prtljažnik, što zvuči skoro pa nevjerojatno
AKO uhvatis poticaje (jedan veliki AKO) to je 40% ili 70K - ovisno sto je manje. Dakle s poticajima bi bio 72K (u slucaju da bude 120K)
Kostao bi kao jeftiniji pripadnici svoga segmenta. Isto kao sto Zoe s poticajim dode kao napucaniji Clio.
Nekako ne vjerujem da ce imati gepek od 300L - najveci u A segmentu imaju 250L.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ima jadnu opremu. Hebate, 2020. je godina, a ima opcionalnu ručnu klimu. Alo!!

Kada nadoplatiš te stvari, vjerojatnoće ispasti kao i neki drugi/skuplji modeli.

Pa ima opremu u skladu s konkurencijom. Zbilja ne kuzim u cemu je problem - i dalje nije standard da auti u A/B segmentu u baznoj opremi imaju el. prozore, el. retrovizore, klimu ili radio. Stovise neki radi flotne prodaje namjerno ne ubacuju tu opremu.
Npr. Kia Rio u prvom paketu opreme ima sve prozore i retrovizore na zgance, a nema ni klimu ni faking svjetlo u gepeku.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 20.10.2020. u 15:13.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 15:24   #52151
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
ček poceli smo od ovlašteni mora ugradit druge djelove i vridi garancija, do štef mora ugradit originalne da vridi garancija
Ma kakav sef.
Ovako ide postupak,otidjes u ovlasteni servis,trazis da ti daju ponudu,sa tom ponudom otidjes u Lageros i bilo koji drugi ducan autodijelovima i zatrazis da ti daju identicne dijelove.Kada sve sukupis dogovoris termin za servis u ovalstenom servisu,pojavise se taj dan na servisu sa svojim dijelovima i kazes evo kutije tu su moji dijelovi i molim vas da im ugradite.Normalno odmah ce ti reci a znate onda nemate jamstvo,ti njima kaze milsim da niste u prave pogledajte zakon i pozoves se na https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...03_37_850.html
Onaj na pultu odmah ce pozvati voditelja salona i on ce opet ici sa istom pricom,a ti mi opet ponovis zakon i kazes ako je problem napisati cu vam pisani progovor a nakon toga i prijavu drzavnom inspektoratu.Voditelj ce nakon toga uzeti dijelevo napraviti servis,vratiti ti stare i ono sto ostane od kante ulja od 5 lit i udariti pecat u knjizicu
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 16:39   #52152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Studija je pokazala da su plug-in hibridi veći zagađivači od normalnih automobila
https://www.index.hr/auto/clanak/stu...a/2223186.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 17:07   #52153
mrgud11
Registered User
Moj komp
 
mrgud11's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Koprivnica okolica
Postovi: 25
Može prijedlog ulja za Suzuki vitaru 1.6 benzinca, godišnja km 15.000.
Do sad unutar garantnog roka stavljano Eneos 0w20.
Ja bi prešao na ili 0w30 ili 5w30 pa ako može pomoć za odabir nekog kvalitetnog ulja koje bez problema izdrži 15.000.
Specifikacija API:SL, SM, SN; ACEA A1/B1, A3/B3, A3/B4, A5/B5; ILSAC GF-3, GF-4, GF-5
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: mrgud11. 20.10.2020. u 17:24.
mrgud11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 17:11   #52154
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
A bio i nedavno na tv dokumentarac kako dizeli s DPF bacaju 10 puta više otrova u vožnji nego što je navedeno. Da bi DPF filtrirao na vrijednosti koje su navedene, morao bi konstanto raditi, a da bi onda potrošnja goriva bila bar 30% veća
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 18:27   #52155
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ima li tko iskustva s dotičnom uslugom? Vrijedi li platiti provjeru?
Konkretno s tom nemam, ali imam s AutoDNA, i evo jednog izvještaja gdje sam prijatelju provjeravao Insigniju koja je bila na njuškalu,a ništa nije mogao saznati od vlasnika (koji ju je uvezao pa je šutio ko p****, a ni od ovlaštenog Opel dealera)

https://drive.google.com/file/d/1rrm...ew?usp=sharing
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 19:26   #52156
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ajmo preporuku za zimske gume 185 65 15.Cca 400 kn po gumi,razmišljo sam o bridgestone blizak lm005 al nisam našo test u ovoj dimenziji..može i jeftinija naravno.Vožnja Zagreb 90% uz pokoji izlet za dalmaciju.Mislim da mi nije presudno da ide kroz 2m snjega neg kakva je na suhom i mokrom.
Ja sam prije dvije godine kupio Kleber Krisalp HP3 u toj dimenziji za Corsu.
Gume su super. Te godine su bile na 4. mjestu na ADAC test.
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 19:48   #52157
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Sta se ova cijev od donjeg oduska na pumpi goriva stvarno nigdje ne utakne nego slobodno visi? Povrat nafte kaplje van, ko za inat po donjem zastitnom poklopcu... ili ima negdje konektor gdje to ustekam? Jer na pumpi i oko nje ne vidim nista. Ovo na vrhu pumpe je gornji odusak za odzracivanje, tu su mi rekli da ne ide. Sto puta sam gledao u tu cijev, ali nikad nisam skuzio da slobodno visi - osim ako je nisam pocupao ili je ispala van :|
2.0hdi

https://i.imgur.com/aB0itcZ.jpg
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 20:10   #52158
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sta se ova cijev od donjeg oduska na pumpi goriva stvarno nigdje ne utakne nego slobodno visi? Povrat nafte kaplje van, ko za inat po donjem zastitnom poklopcu... ili ima negdje konektor gdje to ustekam? Jer na pumpi i oko nje ne vidim nista. Ovo na vrhu pumpe je gornji odusak za odzracivanje, tu su mi rekli da ne ide. Sto puta sam gledao u tu cijev, ali nikad nisam skuzio da slobodno visi - osim ako je nisam pocupao ili je ispala van :|
2.0hdi

https://i.imgur.com/aB0itcZ.jpg
Sad se više ne sjećam kako je na tom HDi-ju, ali trebalo bi ići natrag u filter goriva i onda u tank, baš ću potražiti shemu jer nisam siguran.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 20:43   #52159
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Gledam na netu slike i svima ta prozirna cijev ide dole negdje oko kompresora klime. A vrag me odnio, kad gledam kraj te cijevi izgleda kao da negdje mora biti utaknuta

Primjer s neta za isti motor
https://a.d-cd.net/743c169s-960.jpg
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 20:47   #52160
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
https://www.skoda-auto.de/news/news-detail/enyaq

Meni je bomba. Volim nekako te skode inace iako nitko nikad nije imao skodu u obitelji.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 20:55   #52161
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Pokušavam izvana naručit lambda sonde

Ovu i ovu, pa me zanima zna li tko za kakav site gdje bi ih mogao možda još jeftinije nabaviti?
strgani je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:01   #52162
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Pokušavam izvana naručit lambda sonde

Ovu i ovu, pa me zanima zna li tko za kakav site gdje bi ih mogao možda još jeftinije nabaviti?
https://www.daparto.de/Teilenummerns...baTypeId=16820

https://www.daparto.de/Teilenummerns...baTypeId=16820
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:07   #52163
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
To kralju Znaš li možda tko bi mi ih mogao jeftino zamjeniti u ZG/okolici?
strgani je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:18   #52164
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Pitanje...

Dobio Golf 7.5 kao službeni i imam problem. Ima tempomat, ali je radarski tempomat. Postoji li mogućnost za isključiti taj radarski dio i koristiti tempomat vulgaris bez te gluposti?

Izludit će me... Kod paljenja tempomata, bira se udaljenost na kojoj želim biti od auta ispred sebe. Izaberem najmanju koja je negdje oko 5-6-7 metara. Kako sam navikao voziti na tempomatu i van autoceste, tako ga uključim kad se vozim i po Slavonskoj, Zagrebačkoj, Horvaćanskoj, zelenom valu...svugdje gdje se možeš voziti po ograničenju i da ti se zeleno samo otvara.

Problem je u tome što ako se vozim s tempomatom i netko mi se ubaci u traku, auto sam počne kočiti dok ne stvori opet taj razmak od 5-6-7 metara i velike su šanse da me netko iza napuca.

Sustav je ok, ako se voziš 130+ na autocesti i staviš da tempomat reagira na 50 metara, ali bilo kakva druga upotreba je katastrofa u usporedbi s tim da ga sam mogu dozirati koliko treba.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:20   #52165
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
To kralju Znaš li možda tko bi mi ih mogao jeftino zamjeniti u ZG/okolici?
Probaj kontaktirat Autoservis Turek, žena jedna vodi i tamo idu mnogi s japancima i koreancima. Ne znam za cifru koliko bi koštalo. Od ostalog Hyundai Birt je na ok glasu uvijek bio, to je ovlašteni.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:24   #52166
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Probaj kontaktirat Autoservis Turek, žena jedna vodi i tamo idu mnogi s japancima i koreancima. Ne znam za cifru koliko bi koštalo. Od ostalog Hyundai Birt je na ok glasu uvijek bio, to je ovlašteni.
Tamo često radim kad trebam neš, al je često sve zauzeto, a ja bi stigo eventualno vikendom.

Također, one lambda sonde ne dostavljaju za HRV nažalost s linka kojeg si stavio.
strgani je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:44   #52167
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Turek radi od 8 do 12 subotom, pa rezervirati unaprijed sigurno se čeka dugo.

Šteta za Daparto, tj. Daparto je nešto kao nabava. A seller Extra Autoteile samo po DE dostavlja, to bi mogao možda mailboxom dostavit si u Zg. Nema nigdje baš jeftinije. Inače i kad neki site dostavlja za hr, dostava nikad nije mala, obično je 20 eur. Ali isplati se za više dijelova kad se uzima.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:46   #52168
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitanje...

Dobio Golf 7.5 kao službeni i imam problem. Ima tempomat, ali je radarski tempomat. Postoji li mogućnost za isključiti taj radarski dio i koristiti tempomat vulgaris bez te gluposti?

Izludit će me... Kod paljenja tempomata, bira se udaljenost na kojoj želim biti od auta ispred sebe. Izaberem najmanju koja je negdje oko 5-6-7 metara. Kako sam navikao voziti na tempomatu i van autoceste, tako ga uključim kad se vozim i po Slavonskoj, Zagrebačkoj, Horvaćanskoj, zelenom valu...svugdje gdje se možeš voziti po ograničenju i da ti se zeleno samo otvara.

Problem je u tome što ako se vozim s tempomatom i netko mi se ubaci u traku, auto sam počne kočiti dok ne stvori opet taj razmak od 5-6-7 metara i velike su šanse da me netko iza napuca.

Sustav je ok, ako se voziš 130+ na autocesti i staviš da tempomat reagira na 50 metara, ali bilo kakva druga upotreba je katastrofa u usporedbi s tim da ga sam mogu dozirati koliko treba.
Mislim da ne, jedino se da nastelat da zapamti na kojoj je bio udaljenosti, a ne default na srednju.
Nema pomoći osim da kad ti se neko ubacuje lagano drzis gas i tako mu nedas da usporava.

Koristim ga po gradu il kad nema nikog il kad je full gužva pa da nemoram drkat gas/kocnica stalno....ovo između kad ima dosta autiju ne valja, pogotovo jer drzi vecinom prevelki razmak i svako se uvaljuje
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 21:47   #52169
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitanje...
Nemreš isključiti, imaš u postavkama ali nemreš maknuti kvačicu,... i je problem u gradu, ali ima i prednosti ako imaš DSG mjenjač jer ti AAC kad je gužva može sam zaustaviti auto, ugasiti motor i ponovno samostalno krenuti kad vozilo ispred tebe krene.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 23:17   #52170
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nemreš isključiti, imaš u postavkama ali nemreš maknuti kvačicu,... i je problem u gradu, ali ima i prednosti ako imaš DSG mjenjač jer ti AAC kad je gužva može sam zaustaviti auto, ugasiti motor i ponovno samostalno krenuti kad vozilo ispred tebe krene.
Ma ručni je, 5 brzina, što je fenomenalno kad zadnje 3 godine voziš različite aute iste klase koji svi imaju 6 brzina pa već refleksno ruka ide na mjenjač i traži gdje je 6.

Ima i opcije Normal, Sport, Comfort i Eco za tempomat. S time se još nisam igrao, probat ću, možda se stvari promijene na bolje.

Uglavnom...Astra koju sam do sad imao je space shuttle za ovo što se tiče jako puno stvari, ali s pozitivne strane, ovaj 7.5 ima dosta jači paket opreme pa sad i osjetim ono što se ovdje pričalo za stražnji ovjes. Ovo što sad vozim i osnovniji paket opreme koji sam kratko vozio početkom godine su dva različita auta.

I dalje mi nije jasno kako je moguće da VW ima adaptivni tempomat i brdo nebitnih gluposti od opreme, ali nema parking senzore. Nije da mi trebaju, jer me Astra izludila s pištanjem dok stojim na semaforu, a oko mene prolaze pješaci. Dobro će doći tišina dok stojim...ali očekujem sad to od takvog auta u današnje vrijeme.

Nakon što sam nedavno vozio i V40, mogu reći da je uz sitne primjedbe, Astra jedan od kompletnijih auta u toj klasi. Ne mogu vjerovati da hvalim Opel, ali zaslužuje priznanje. Tko traži "Golf" klasu auta, idite probati Astru.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na