Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2020., 16:14   #8491
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Zato se svaka, ali svaka reklamirana stvar detaljno slika prije predaje. Da ne bude poslje ukukulele...
Ahhh, evo opet skola kosta, nadams e da nece biti ukulele, a moglo bi jer ovo je dobar slucaj, gara istekla i dok ja to sve skuzim...

Ja se najvise bojim da nisu oni to nalecnuli da drzi mjesec dana a onda kuda kamo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 20:50   #8492
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ahhh, evo opet skola kosta, nadams e da nece biti ukulele, a moglo bi jer ovo je dobar slucaj, gara istekla i dok ja to sve skuzim...



Ja se najvise bojim da nisu oni to nalecnuli da drzi mjesec dana a onda kuda kamo...
Probaj pogledati da li je ista grafa. Ako nije kaži da ide nova gara.
Koliko ti je bilo preostalo dana do isteka kad si predao?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 21:16   #8493
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kakvih mjesec dana je kod njih, jucer je istekao garantni rok, neki dan javili da su im javili iz tvornice da su obje na popravku.

A ovo dali je ista ili nije mi je tesko jer sam ih imao 5, sad mi jos samo treba da kazu da su rudarile i da necu dobit garanciju i to bi bio vrh.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 21:20   #8494
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kakvih mjesec dana je kod njih, jucer je istekao garantni rok, neki dan javili da su im javili iz tvornice da su obje na popravku.

A ovo dali je ista ili nije mi je tesko jer sam ih imao 5, sad mi jos samo treba da kazu da su rudarile i da necu dobit garanciju i to bi bio vrh.
Ne mogu dokazat.
Uglavnom, tih cca mjesec dana garancije ti ide svakako.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 21:23   #8495
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Znaci bilo bi pametno da tih 30 dana stavim 24/7 Far Cry 5 na najace, samo trebam nekog tko bi igrao...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 21:29   #8496
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Znaci bilo bi pametno da tih 30 dana stavim 24/7 Far Cry 5 na najace, samo trebam nekog tko bi igrao...
tako nekako
staviš 3dmark graphic test (onaj zahtjevniji) u loopu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 10:14   #8497
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Vratio sam jučer frižider, savršeno očuvani i zapakiran u trgovinu koju sam kupio.

Zove ujutro iznimno neugodan lik, sa iznimno loše telefonske veze(valjda neka taktika da te dodatno jebu), te kaže da ne mogu vratiti frižider jer sam ga koristio te da mi je tako isto rekla "kolegica" putem maila(valjda ista kolegica koja se očitovala na mail u kojem sam prethodno opisao problem te tražio pomoć, prije nego sam poslao raskid ugovora sklopljenog na daljinu). Ja rekoh pa to nije u skladu sa mojim potrošačkim pravima, on kaže da je, te da se ne želi natezat da mogu doći po frižider ili će ga oni bacit.

Ja rekoh frižider je neispravan, imam nalog od servisa, ali ga ne želim servisirati te ga vraćam u skladu sa svojim potrošačkim pravima o ugovoru sklopljenom na daljinu unutar 14 dana, te želim povrat novca. On će da ga oni mogu jedino poslat servisu te servisirat te ga ja opet preuzmem. Ja rekoh neću te da ću pisat prigovor na mail i to sam napravio; tražio sam službeno da mi se napiše "da ne mogu vratiti proizvod jer sam ga koristio".

OMG, katastrofa. Ima tko kakav savjet kako dalje?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 12:50   #8498
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Čekaj, poslao si im, nedvosmisleno pismenim putem na mail da odustajes od kupnje unutar 14 dana? (Ili njihov nekakav obrazac za to)
Jedino je to bitno.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 13:26   #8499
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Mislim da je kolega prethodno prijavio kvar, koliko sam razabrao iz postova.

Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
... Inače i serviser mi je izašao na teren i potvrdio neispravnost tako da ću svakako ga vraćat...
Inače, ako je prijavljena reklamacija, ide procedura reklamiranja, a ne vracanja sukladno pravilu 14 dana.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 13:34   #8500
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ako mu je prošlo 14 dana, a nije poslao raskid pismenim putem onda je popušio.
Mislim da bez obzira na prijavu kvara ako pošalje raskid u roku dobiti će ga.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 13:40   #8501
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Ne bi li trebala biti neka stavka u zakonu ako je nesto neispravno u roku 14 ili 30 dana od kupnje da ne ide na servis nego dobivas odmah novi uređaj?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 13:41   #8502
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ja nisam to vidio. Ako tko zna nešto neka nas uputi.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 13:44   #8503
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ne bi li trebala biti neka stavka u zakonu ako je nesto neispravno u roku 14 ili 30 dana od kupnje da ne ide na servis nego dobivas odmah novi uređaj?
Afaik to je urbana legenda koja se uvijek spominje, ali nema nikakvo pokrice nego je dobra volja trgovaca kod DOA robe.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 14:10   #8504
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Čekaj, poslao si im, nedvosmisleno pismenim putem na mail da odustajes od kupnje unutar 14 dana? (Ili njihov nekakav obrazac za to)
Jedino je to bitno.
Da, ispunio sam njihov obrazac za jednostrani raskid ugovora, znači 7 dana nakon kupnje.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Mislim da je kolega prethodno prijavio kvar, koliko sam razabrao iz postova.

Inače, ako je prijavljena reklamacija, ide procedura reklamiranja, a ne vracanja sukladno pravilu 14 dana.
Serviser je bio na uviđaju "pod napomenom ako je ispravno da ću platiti izlazak servisera" ali nije ništa popravljano, nije imao dijelove a ja sam mu rekao da ću ga vratiti trgovcu što sam isti dan i napravio.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ako mu je prošlo 14 dana, a nije poslao raskid pismenim putem onda je popušio.
Mislim da bez obzira na prijavu kvara ako pošalje raskid u roku dobiti će ga.
Poslao sam pisanim putem ali eto dobio sam odgovor kakav sam gore napisao. Ja se ne pozivam na jamstvo i popravak već na raskid ugovora unutar 14 dana ali ono to ne fermaju..bar za sada. Ja sam frižider kakav sam dobio od njih, znači neispravan, isti takav i vratio, uz svaki komad folije i stiropra i kutije koji ide uz njega.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 14:13   #8505
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Koja trgovina? Koji točno model?

Planiram i ja uzet bosch friđ pa da znam šta me čeka
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 14:22   #8506
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Svijet Medija, KGN39VL35.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 14:33   #8507
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
I platio si online, ne u poslovnici?
I nije na r1?

Ako je tako, nemaju oni što govoriti. Od dana kad si poslao raskid imaju 14 dana da ti vrate sredstava. To je to.
Možda pokušavaju se izvući jer su osjetili neku nesigurnost kod tebe ili su bahati - ali ne mogu. Povrat je 100% siguran.

Dan pred istek tih 14 dana od raskida im pošalji mail da ih podsjetis da im je sutra zadnji dan roka i da, ukoliko ne budu uplatili, im ispunjavas online prijavu mingu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 14:47   #8508
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
I platio si online, ne u poslovnici?
I nije na r1?

Ako je tako, nemaju oni što govoriti. Od dana kad si poslao raskid imaju 14 dana da ti vrate sredstava. To je to.
Možda pokušavaju se izvući jer su osjetili neku nesigurnost kod tebe ili su bahati - ali ne mogu. Povrat je 100% siguran.

Dan pred istek tih 14 dana od raskida im pošalji mail da ih podsjetis da im je sutra zadnji dan roka i da, ukoliko ne budu uplatili, im ispunjavas online prijavu mingu.
Online naručio, platio ezabom po ponudi, nije R1.

Pa ono, kad su me nazvali se jesam malo usrao, haha, ne volim konflikte odmah zaboravim šta im trebam i želim reći, a ovaj njihov je baš dezigniran za takve valjda, skroz bahat.

Mislim kužim ja njih i sam sam trgovac, u veleprodaji hvala bogu, povrat robe je tlaka. ali uvijek idem kupcu na ruku, makar na svoju štetu, meni je ovakvo ponašanje dno. Cijela poanta je da ovo nije sitnica od 50 kn već 5000 kn. A iskustvo me podučilo ako se nešto ne pokvari u prvih tjedan dana, dobar si, ako je pokvareno odmah u budućnosti sami problemi...a fridge kad crkne, najmanji problem je jamstvo, šta sa namirnicama itd.

Da su ljubazniji kupio bi drugi fridge opet kod njih pa bi im isto došlo, ovako nema šanse.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 15:18   #8509
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Poštovani,

Uređaj koji ste vratili nije original zapakiran, na njemu su jasno vidljivi tragovi korištenja.

Također, u prilogu ponavljam Vaš mail u kojem prijavljujete navodne nepravilnosti u radu uređaja, te naše očitovanje po pitanju istih.

S obzirom na sve navedeno i da je uređaj vidljivo korišten te se više ne može vratiti u prodaju kao novi, uređaj možemo uzeti u povrat uz naplatu terećenja za umanjenje vrijednosti uređaja.

U prilogu Vam šaljem ponudu po kojoj bismo izvršili djelomični povrat sredstava na Vaš račun. Molimo Vas povratnu informaciju ukoliko Vam navedeno odgovara?


Ima tko kakvu dobru ideju? Hoće mi skinut 500 kn. Čuj, vidljivi tragovi korištenja kroz 5 dana...nisam hodao po njemu. Vraćen ko nov i zapakiran. Svašta

Zadnje izmijenjeno od: vlatko27. 19.06.2020. u 15:24.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 15:28   #8510
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
mozda su ga izgrebali u transportu ili oni kad su ga otvarali pa se sad prave mutavi. koda bi bilo prvi put...
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 15:38   #8511
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
mozda su ga izgrebali u transportu ili oni kad su ga otvarali pa se sad prave mutavi. koda bi bilo prvi put...
Nije nigdje ništa zgrebano niti oštećeno, ovo je čisto pecanje u mutnom...sam sam ga zapakirao te odvezao punih 4 km u svom kombiju, a vozio sam tisuću puta dalje i osjetljivije stvari. Uostalom nisu poslali nikakve slike niti dokaza tih "vidljivih" tragova korištenja.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 18:37   #8512
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Alfa_R ti je gore sve odgovorio, uopće se nemoj zamarati s time što oni pišu.
Imaju 14 dana od onog datuma kad si im poslao da raskidaš ugovor da ti vrate novce koje si platio.

Te njihove gluposti da uređaj nije originalno zapakiran i da je korišten slobodno zanemari, imaš ga pravo raspakirat i koristiti te ga poslije toga vratiti.
Bitno je jedino da ga nisi fizički oštetio, a to očito nisi - niti su to oni rekli, nego eto, njima ne paše što im vraćaš.
Ambalaža, karton, stiropor - to ništa ne vrijedi i nebitno je ako je negdje pokidano jer je logično da ga moraš raspakirat prije isprobavanja.

Ni slučajno ne pristaj na nikakvo umanjenje vrijednosti uređaja, moraju da ti vrate točno u lipu iznos koji je plaćen.
Odgovori im samo da očekuješ puni povrat novca do tog i tog datuma i hvala doviđenja, ne dopisuj se puno s njima jer nema potrebe.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 22:49   #8513
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
I da ćeš ih prijaviti na Ministarstvo ako budu otezali.

I sve piši mailom
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 22:50   #8514
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
tako je, mingo prijava konkretnije
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 23:00   #8515
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
I da ćeš ih prijaviti na Ministarstvo ako budu otezali.
To nikad nije potrebno navodit, niti se prijetit na bilo koji način, niti navodit svoje daljnje korake.
On samo trgovcu u e-mailu treba reći što on traži i očekuje od njih.
Ako mu pare ne budu na računu do tog datuma onda ih treba iznenadit prijavom, pa ako dobiju kakvu kaznu će se možda opametit.

Žalosno je da se jedna tako renomirana trgovina kao "svijet medija" koja posluje godina pravi grbava i ne poštuje zakone te mulja kupcima.
Tko zna koliko ih uspiju zavarat s tim svojim app metodama jer 99.9% ljudi nema pojma zakone.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 23:10   #8516
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ovo na što se oni pozivaju za umanjenje je članak 77. Stavak 5 zakona o zaštiti potrošača koji kaže..

(5) Potrošač je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti robe koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.

Stoga ambalažu ne mogu računati pod to.
Ako je sve kako kažeš ( nisi ostavio tragove senfa i pekmeza i ogrebotine po njemu).

Pošalji im samo ovo:

Temeljem članka 77. Stavak 5. Ne postoje nikakva umanjenja vrijednosti uzrokovana rukovanjem robe osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe (ambalaža).

Stoga napominjem da je vaša obveza temeljem članka 76. stavak 1. Da bez odgađanja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kad ste zaprimili obavijest o odluci potrošača da raskida ugovor sukladno članku 74. Zakona o zaštiti potrošača, vratiti potrošaču sve što je ovaj platio na temelju ugovora.

Ukoliko ne ispunite vaše obveze vaš odgovor će, zajedno sa svim dokumentima biti predan u prijavi povrede Ministarstvu gospodarstva.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 19.06.2020. u 23:21.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 23:14   #8517
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
To nikad nije potrebno navodit, niti se prijetit na bilo koji način, niti navodit svoje daljnje korake.
On samo trgovcu u e-mailu treba reći što on traži i očekuje od njih.
Ako mu pare ne budu na računu do tog datuma onda ih treba iznenadit prijavom, pa ako dobiju kakvu kaznu će se možda opametit.

Žalosno je da se jedna tako renomirana trgovina kao "svijet medija" koja posluje godina pravi grbava i ne poštuje zakone te mulja kupcima.
Tko zna koliko ih uspiju zavarat s tim svojim app metodama jer 99.9% ljudi nema pojma zakone.
Ne baš po mojim iskustvima. Ako pokažeš svoju pravu namjeru i potkrijepis je dokazima onda oni reagiraju pozitivno.

To obično uskrati korak čekanja na Mingo.
Je da je bolje im sterati im prijavu, ali za forumasa je bolje da dobije što želi.

Ako piše ne može to tako, prijaviti ću vas udruzi potrosac!!!! Onda znaju da ni neznas što je Mingo.

Sve moje nesuglasice su riješene sa službenim mailom sa citatom relevantnih zakona i najavom sljedećeg koraka (a to nije žaliti ću se udruzi potrosac 😂 - to zvuči trgovcu kao da si rekao upravi vodovoda)


I masu uspiju zavarati. Znam po pričama iz prodaje, pogotovo u sektorima koji nisu it...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 19.06.2020. u 23:19.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 23:25   #8518
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ma može i taj pristup ali čemu njima citirati zakone koje su oni sami postavili na svoj sajt:
https://www.svijet-medija.hr/informa...-o-kupoprodaji

Zakon kaže da je dovoljno da im pošalješ obavijest da raskidaš ugovor, i to je sva tvoja komunikacija s njima, ne trebaš im prijetit, navodit zakone i dopisivat se s njima.
Ništa ga ne košta ni to da radi da bi nešto požurio, ali ovdje se očito određeni zaposlenik pravi grbav i radi nešto na svoju ruku.

Najjači mi je njihov citat:
Citiraj:
S obzirom na sve navedeno i da je uređaj vidljivo korišten te se više ne može vratiti u prodaju kao novi...
lol, pa nemojte se onda bavit webshop prodajom kad ne želite uvažavat povrat.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2020., 00:34   #8519
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Iz mog iskustva, takvima moraš odmah dati do znanja da jasno znaš svoja prava i što sve možeš poduzeti.

Često nakon takvog maila se stvari brzo riješe jer vide da imaju posla s nekim tko je upućen u svoja prava
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2020., 08:29   #8520
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A jel se moze poslat na mingo? Ono tipa kak su sad njemu rekli to sto su mu rekli i sad umjesto da se ja njima pozivam na zakone ili bilo sto odmah lupim prijavu na mingo i vise ne komuniciram s njima? Ili moram cekat neki rok da mi vrate novce ili sto.

A drugo, dali se moze prijaviti to muljanje sto muljaju preko emaila. Znaci nisu jos prekrsili zakon, nego ajmo reci pokusavaju te navuc da ne moraju postovat zakon, drugim riejcima pokusavaju te preveslat mimo zakona, jel se to veslanje moze prijavit na mingo ili to ide na drugi neki salter?

Hocu rec, znaci sad gospodin nakon ovog natezanja dobije svoje, a opet ta firma, taj prodavac ceka drugu zrtvu, jer vjerujem da ovo sto rade vise puta prolazi nego ne prolazi...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na