Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2010., 18:51   #991
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Jesam li ja stručna osoba za ugraditi HDD? Nabroji mi taksativno tko je sve stručna osoba. Naravno da bi tebi kao trgovcu bilo dovoljno napisati da se ugradnja vrši od strane stručne osobe ali moraš mi nabrojati koje su to stručne osobe.

Ako ne znaš čitati koje zakone i koji članci, to je tvoj problem. Pogledaj si u prijašnjim postovima koji su to točno članci ZOO-a i ZZP-a.

Ustvari, uopće ne znam zašto se više trudim da ti nacrtam.
Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 18:59   #992
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Vidiš, to što si ti čorav i ne vidiš navedene članke navedenih zakona je tvoj i samo tvoj problem a ne moj. I nisi vidio ni jedan komad HW-a bez uputa na hrvatskom jeziku? Šta je tebi uputa na hrvatskom jeziku? To što piše da se komponenta da na ugradnju stručnjaku? Za mene je uputa na hrvatskom jeziku kada je cijela ona knjižica od npr. matične ploče prevedena, a ne kada mi daš onu "uputu" što dobiješ od distributera što je ustvari i garantni list. Ajd nemoj meni maglu prodavat. Meni je magle dosta.
To što uz matične ploče ide user's manual i nije uputa već gotovo i service manual koji ni uz jedan tv nećeš dobiti, pogotovo objašnjenja POST kodova za DIY. Uputa je uputa za instalaciju u kućište i fajront. Kad mi je Sony Wega zarikala prekopao sam pol neta da bi našao što znači 5 blinkanja ledice od stby-a. I to ne piše u nekakvoj korisničkoj uputi dotičnog televizorčića. Takve "dijagnostike" služe servisima da zarade novce.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 19:06   #993
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Ma puca mi neka stvar šta je. Ako to može dobiti netko u Engleškoj na svom jeziku onda mogu i ja u ovoj prčiji na svom jeziku. Nije to nikakav service manual nego ima tamo i dio o tome kako staviti tu matičnu u kučište, koji procesori idu na nju i razno razne stvari. Ne možeš uspoređivati komponentu kompa sa gotovim TV-om koji isto tako ima neke komponente. A uz svaki TV moraš dobiti upute gdje je na hrvaCkom objašnjen svaki dio izbornika, od čega se sastoji daljinski, čemu služi svaki dugmić i slično. Zašto bi ja to morao znati ili bi morao znati engleški ili koji već jezik.

Ja ne tražim nikakav DIY nego samo da je prevedeno i dostupno ono što je i svima drugima. I to je sve. Ne tražim DIY za HDD nego gdje se šta ušteka što piše na engleškom. Onda može i na hrvaCkom i točka. Samo što to nekome treba crtati.

EDIT...danas, 27.12.2010. sam dobio novu žarulju, jer kupljena nije bila ispravna i to bez ikakvih problema. Samo su mi dali drugu i sve super. Žarulju koja košta 38 kuna. Naravno da se radnja nije odigrala u Protis-u. I to će biti moje zadnje javljanje... Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: Hrc555. 27.12.2010. u 12:37.
Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 12:29   #994
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci



mi sa garancijom nemamo nista tako da nas samsung nema sta pritiskati, kada donesete monitor na reklamaciju mi cemo ga odnesti u ovlasteni servis (sto je u ovom slucaju MR servis) i oni ce pregledati monitor i ukoliko je kavar u jamstvu zamjeniti sa novim tako da sta se toga tice nema nikakvih problema, slobodno donesite monitor kod nas u poslovnicu i mi cemo ga odnesti u servis




iduce godine cemo odrediti nekog tko ce pratiti postove na forumu pa cemo javiti tko je. sto se tice ponuda nemoguce je da netko ne dobije ponudu jer kada napravi web narudzbu stoji nam u sistemu dok se god ne posalje ponuda ili odgovor tako da je nemoguce da ne dobije ponudu ili email da su artikli nedostupni, nesto mora dobiti, mozda je otislo u spam folder ili nesto



ne stignemo se javljati zbog velike guzve i jos nam je jedan kolega na bolovanju tako da saljite web narudzbe njih obradujemo najbrze i nemoguce je da se neka preskoci

Dali servis elkotech radi ? molim odgovor
rečeno je od vas da oni uredno rade.... ?

link : http://elkotech.hr/index_dovidjenja.html
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 12:43   #995
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Dali servis elkotech radi ? molim odgovor
rečeno je od vas da oni uredno rade.... ?

link : http://elkotech.hr/index_dovidjenja.html
Kakvim povodom su ti to rekli?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 12:45   #996
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Kakvim povodom su ti to rekli?
Da ga skinu s kifle
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 12:51   #997
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Pa taj Elkotech ne radi već sigurno godinu i više dana, oni su bili uvoznici za OCZ pa sam iz tih pobuda OCZ ram morao slati na jamstvo u RMA centar u Nizozemsku...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 13:06   #998
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Kakvim povodom su ti to rekli?
to je bilo prije cca 7 mjeseci... krepao je jedan proizvod kupljen kod protisa
i fino ja dođem i pitam dali ja mogu direktno odnjeti u servis da procedura ubrza i lakše rješi problem... oni mene vele može može kako da ne
rade oni.... dođem fino tamo na voltinu kada ono ne rade već mjesecima
..... vratim se ja u protis , a onda veli šef neki tamo a joj pa da oni trenutno ne radi ali budu .. sigurno budu za mjesec dva.. samo da rješe neke probleme... i moš mislit evo već je prošlo skorom 8mj. i ne rade.
obični lažljivci..... a zna se vrlo dobro da ako ne postoji adekvatan servis
da se treba vratiti novac ili dati novi proizvod... uglavnom protis više mene nebu vidio...
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 13:08   #999
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Da ga skinu s kifle
točno to.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 13:10   #1000
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
točno to.
Toga sam se i bojao.

Salji drito u protis bez daljnje diskusije....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 18:57   #1001
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Agonija se nastavlja,prošo Badnjak,Božić,čuda od kad ja to naručih,zovem ja juče par puta,odgovora nema....zovem danas,2 puta,ništa,zaputim se ja tamo,prvo nekom dečku isporuče kantu od 5.5kila kuna al eto,zajebala je tajnica u skladištu pa nema monitora na lageru(brij oduševljenja na facama).... i tako,šutke dajem papir sa potvrdom o plačanju koje je izvršila moja majka jedna jedina....super,zvučnici su tu,sad mi samo dajte dokument neki....dokument? Da je ALIKEBABA platio potvrda je tu i to je jedino bitno,vozačka mi je u Hanjclovoj,osobna negdje u kuči a putovnica oduzeta nedavno zbog nekakvog bezazlenog delikta.... dakle,nemogu li potvrdit da sam ja Hrvoje,sin Andreje,bez obzira što imam jedini dokument relavantan u toj trgovini,nemrem dobit zvučnike. Suvlasnik sam građevisnke firme,po trgovačkom sudu procijenjene na 45 miliona kuna i nemrem u 4 radna dana dobit jebene zvučnike od 156,80 kuna od informatičkog šopa koji prodaje te iste zvučnike (jel bitna tu činjenica da su zvučnici plačeni?).

Izletio sam van i vračat se nekanim,nek ide stara nek ide ko oce ja ih više tam nemrem gledat.

Skočim do Linksa po pastu za kolegu @MikyGS.....dobar dan,pastu Artic Ceramic,,26kn za vas,izvolite,hvala,hvala vama.... doslovno tim redosljedom ništa umanjeno. Ljudi imaju novac,Miky ima pastu.....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 19:20   #1002
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Agonija se nastavlja,prošo Badnjak,Božić,čuda od kad ja to naručih,zovem ja juče par puta,odgovora nema....zovem danas,2 puta,ništa,zaputim se ja tamo,prvo nekom dečku isporuče kantu od 5.5kila kuna al eto,zajebala je tajnica u skladištu pa nema monitora na lageru(brij oduševljenja na facama).... i tako,šutke dajem papir sa potvrdom o plačanju koje je izvršila moja majka jedna jedina....super,zvučnici su tu,sad mi samo dajte dokument neki....dokument? Da je ALIKEBABA platio potvrda je tu i to je jedino bitno,vozačka mi je u Hanjclovoj,osobna negdje u kuči a putovnica oduzeta nedavno zbog nekakvog bezazlenog delikta.... dakle,nemogu li potvrdit da sam ja Hrvoje,sin Andreje,bez obzira što imam jedini dokument relavantan u toj trgovini,nemrem dobit zvučnike. Suvlasnik sam građevisnke firme,po trgovačkom sudu procijenjene na 45 miliona kuna i nemrem u 4 radna dana dobit jebene zvučnike od 156,80 kuna od informatičkog šopa koji prodaje te iste zvučnike (jel bitna tu činjenica da su zvučnici plačeni?).

Izletio sam van i vračat se nekanim,nek ide stara nek ide ko oce ja ih više tam nemrem gledat.

Skočim do Linksa po pastu za kolegu @MikyGS.....dobar dan,pastu Artic Ceramic,,26kn za vas,izvolite,hvala,hvala vama.... doslovno tim redosljedom ništa umanjeno. Ljudi imaju novac,Miky ima pastu.....
I kao takav, htio si svjesno uštedjeti par kuna na tim zvučnicima, znajući da postoji (ne velika, nego stopostotna) mogućnost da te vozaju?
Uračunaj svoje potrošeno vrijeme i gorivo, pa od mame i još si u minusu sa protisom
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 19:34   #1003
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Istina,to kad me frend od tuda nagovorio,ja bum ti naručil iz Protisa,ti plati i odi podignut,niš lakše....pretpostavka je majka svih zaheba. (btw,nemam ja 45milja,to su radnici strojevi i nekretnine vezane uz firmu , da me neko nebi pomislio kidnapirat )
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 20:12   #1004
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Istina,to kad me frend od tuda nagovorio,ja bum ti naručil iz Protisa,ti plati i odi podignut,niš lakše....pretpostavka je majka svih zaheba. (btw,nemam ja 45milja,to su radnici strojevi i nekretnine vezane uz firmu , da me neko nebi pomislio kidnapirat )
Ma znam, point je bio da zajebancija sa Protisom nije vrijedna ako se radi o par kuna, što bi starosjedioc poput tebe trebao znati :P
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 22:00   #1005
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
ma,nikad nisam kodnjih kupovao,sve je u ADMu i Linksu bilo obavljeno....do sada. A biti ce i dalje na pogreškama se uči...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 22:38   #1006
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
ma,nikad nisam kodnjih kupovao,sve je u ADMu i Linksu bilo obavljeno....do sada. A biti ce i dalje na pogreškama se uči...
Hmmm autor nicka Stinks smislio je i nick Šrotis mislim da je baš prikladan i može u primjenu odmah, agreed?

Btw. koga ćeš sad poslati po zvučnike? Možda najbolje da to oni tebi poštom cimnu
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 23:19   #1007
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Danas ja u Protisu, a kad ono čujem tipa kak se u onoj sobici javio na telefon pa kaže: ˝...pa cujte, javljali bi se mi na telefon da nemamo posla i da nije gužva...˝

Ljude zanima zašto se nejavljaju

Ja imam inače posla sa mamlazima na poslu pa sam skuliran, zovem 30ak puta dok se nejave, uopće nije bed.
Danas isto gužva bila tamo, treba ono sve slozit da da sve drži vodu, trgovinica je rusvaj, ali nisam imao problema, danas uzeo prijenosni HDD.

Sve 5, čak su mi i komični u onoj "buksi". Ma 2 minute mi je od firme, delam u trakoščanskoj, blize mi je od Stinks,a plus za ćevape ostane . (tamo prek puta pa malo dalje... )
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2010., 00:38   #1008
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Šrotis,prikladno,poslat cu staru najvjerovatnije jer je prek njenog računa plačeno,ja više živaca nemam(kako bi rekla stvar od Seje Kalača: Smejem se a plače mi se)

Gle,prije X godina radio sam i ja za jednu informatičku firmu di smo trebali i kupcima suflirat i pokazivat i nagovarat i sve,pa smo se uspjevali javljat na proklete telefone svakih par min. Meni se nisu.....48 sati javili? U 3 puta kolko sma bio tamo u povijesti nikog nisam vidio ni čuo da je na telefonu,a nije da nisu zvonili
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2010., 17:22   #1009
white.banana
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 107
Nekoliko puta kupovao u protisu, svaki put narucio dobio ponudu, platio te kroz 1-2 dana dobio robu.
Za sada bez kvarova, od mene ocjena 5/5.
white.banana je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 16:35   #1010
VeX7
Registered User
Moj komp
 
VeX7's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZgB
Postovi: 20
Jel kome uopće uvažena garancija u Protisu?

Kolko vidim, tj. čitam, Protis radi velike probleme kad im ljudi dođu sa neispravim komponentama pod garancijom...

Planiram uzet laptop kod njih i recimo da se neš desi, a oni "odbiju" uvažit garanciju, kome bi to trebao odnijeti da mi uvaži garanciju?
Laptop je Acerov.
VeX7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 16:40   #1011
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Gdje si to procitao da rade probleme sa neispravnim komponentama? Nis ne rade probleme, oni to zaprime i salju na servis.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 16:42   #1012
VeX7
Registered User
Moj komp
 
VeX7's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZgB
Postovi: 20
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Gdje si to procitao da rade probleme sa neispravnim komponentama? Nis ne rade probleme, oni to zaprime i salju na servis.
Gdje sam pročitao?

Pa čitam recimo ovu temu. Pa čitam temu na forum.hr.

I još NIJEDNOM nisam pročitao da je nekome uvažena garancija bez ikakvih komplikacija...

Ja osobno nemam ništa protiv trgovine, ali me nakon silnih loših komentara brine ta stvar sa garancijom.
Laptop ipak košta par tisuća kuna i ne bih htio imat problema oko garancije
VeX7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 16:44   #1013
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Protis nema nikakve veze s time hoce li ti reklamacija biti uvazena ili nece, oni ce samo poslati do servisa i javiti ti sto su tamo rekli.

A ovdje su se ljudi samo zalili sto im neispravne komponente nisu odmah zamijenjene i takve stvari.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 16:46   #1014
VeX7
Registered User
Moj komp
 
VeX7's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZgB
Postovi: 20
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Protis nema nikakve veze s time hoce li ti reklamacija biti uvazena ili nece, oni ce samo poslati do servisa i javiti ti sto su tamo rekli.

A ovdje su se ljudi samo zalili sto im neispravne komponente nisu odmah zamijenjene i takve stvari.
Ček i kam to onda oni to šalju?

Par postova više pročitao sam da su jednog korisnika poslali na servis na Voltinom koji više ne radi...
VeX7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 16:52   #1015
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Ovisi o komponenti, u ovlašteni servis tj. uvozniku.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 17:03   #1016
VeX7
Registered User
Moj komp
 
VeX7's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZgB
Postovi: 20
Hvala na informacijama dečki!

Jer do sad sve kaj sam kupovo kod njih su bile jeftini artikli, nisam se "upušto" u kupnju neke skuplje stvari tamo.
A čitajući dojmove malo sam počeo sumnjati u njih.

U svakom slučaju, nadam se da neću morati uopće koristiti garanciju
VeX7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 18:33   #1017
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor VeX7 Pregled postova
Ček i kam to onda oni to šalju?

Par postova više pročitao sam da su jednog korisnika poslali na servis na Voltinom koji više ne radi...
Mogu ti oni uputiti da odes i papi wojtyłi laptop na garanciju - ti ih nećeš poslušati i poslati njima na garanciju. I to je to.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 11:14   #1018
Terabyte
Registered User
 
Terabyte's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Ne znam zašto se svi čudite tim stvarima, ne javljaju se na telefon, rade šlampavo, griješe, nemaju vremena za mene, zašto ne zaposle još jednog čovijeka, zašto se ne presele u veči prostor itd....

1) Svi znamo da protis ima najniže cijene na tržištu i da radi sa minimalnom maržom ( 2-5 % ). Samim time na procesoru od 1000 kn on zaradi svega 20-50 kn.

2) sa tom maržom i tom zaradom nemože platiti veči prostor, ne može zaposliti još ljudi jer mu to financijski i nije moguće.

3) Svi žele dobiti uslugu i posvećenost njemu kada ide u kupovinu ali i naj nižu cijenu na tržištu ( TO NE IDE SKUPA )

4) Sami ste krivi šta svi hrlite uopće tamo i oćekujete išta nebi li ušparali koju kunicu više i njima radite promet, a poslje serete i žalite se na gluposti.

5) A tu uštedu od 100-200 kn pretvorite u benzin, telefon, živce itd... pa pitanje dali ste uopće na dobitku????

6) Meni osobno nije samo ušparat novce kod kupovine, nego dobit cijeli komplet ( proizvod/usluga ) za pristojne novce, ali većini nije koliko čitam po forumu.....jer bi se za 5 kn poj....alo u guzicu ( tam je memorija jeftinija za 5 kn...idemo tamo ) .... ljudi samo naprijed
Terabyte je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 13:40   #1019
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Tocno tako.Oni samo sluze kao referenca koliko ostale trgovine deru.Ako vas zanima prava cijena nekog artikla,pogledate cijenu u protisu,upisete je u kalkulator,oduzmete 5%,zatim oduzmete cijenu u drugom ducanu i dobijete -cifru koliko su vas ogulili u super usluznoj trgovini gdje vam trgovci pjevaju haiku i titraju jajca.
Recimo gtx 580.Cijena u protisu 3458. -5% ,3285 kn - 4243 Hg-Spot jednako 957 kn razlike.
Naravno Links je najskuplji i on ima cijenu 4359 i oderace vas lagano za 1074 kune.

Mene uopce ne zanima sto links ima 459 trgovina i 450 radnika pa im to sluzi kao opravdanje.Radje cu uzeti u protisu i pregrmiti neljubaznost,nego ostaviti 1000 kuna na ocigledno deranje po djepu.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 02.01.2011. u 13:59.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 14:37   #1020
Terabyte
Registered User
 
Terabyte's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Tocno tako.Oni samo sluze kao referenca koliko ostale trgovine deru.Ako vas zanima prava cijena nekog artikla,pogledate cijenu u protisu,upisete je u kalkulator,oduzmete 5%,zatim oduzmete cijenu u drugom ducanu i dobijete -cifru koliko su vas ogulili u super usluznoj trgovini gdje vam trgovci pjevaju haiku i titraju jajca.
Recimo gtx 580.Cijena u protisu 3458. -5% ,3285 kn - 4243 Hg-Spot jednako 957 kn razlike.
Naravno Links je najskuplji i on ima cijenu 4359 i oderace vas lagano za 1074 kune.

Mene uopce ne zanima sto links ima 459 trgovina i 450 radnika pa im to sluzi kao opravdanje.Radje cu uzeti u protisu i pregrmiti neljubaznost,nego ostaviti 1000 kuna na ocigledno deranje po djepu.
Zašto mislite da su vas trgovci oderali, ili da vas trgovci deru ( i to još u IT segementu di su marže 5x manje nego u bilo kojoj grani...ha ha ha ). Pa trgovine i sve ostale dijelatnosti moraju od nečega živijeti, a žive od postotka prodaje ( MARŽA ). Oni koji deru i nas i mene je ljepa naša a ne trgovci.

radi takvog tvog razmišljanja i mnogih drugih nam je i zemlja i kompletno IT tržiste tu di je a nezaposlenost sve veća.ZAŠTO???? PA S ĆIM ĆE NETKO PLATIT RADNIKA AKO PRODAJE ROBU SA MINIMALNIM MARŽAMA.

Svi bi ogromne dučane, isprobavali testnu robu, izložbene artikle i cijene kao u veleprodaji i još da pijevamo borbene nakon toga ha ha ha

Links i HG spot imaju brdo robe na zalihi, velike dučane sa dosta zaposlenih ljudi...koji se , gle čuda javljaju na telefon svaki put ...moraju plačati veliki najam, radnike, i još hrpu stvari...pa od čega bi trgovina živijela kada bi imala kvadrata kao HG spot ili Links a da ima iste cijene kao Protis
Terabyte je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na