Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2010., 20:33   #871
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Ukratko da opišem iskustvo s njima:

ne vrijede te živce.

Rekao jednom i opet se zaribo , misleci da su kaj bolji.
Maticna
Uplatio za ponudu , ( utorak ili srijeda )
poslao im scan uplatnice na mail, ( isti dan kad sam uplatio)
cekao do ponedjeljka ,
zovem , oni nemaju pojma o uplati !
U međuvremenu nije više bilo te maticne .

Proc i mema
Druga ponuda,
Uplatio,
za cudo sve prošlo "ok",
zovem i vele, pa to vam je došlo.
Nikog nisu obavijestili, NIŠTA.

Da nastavim s problematicnom ponudom oko maticne.

Krajnje neprofesionalno. Neodgovorno.

Prvo, dobio ponudu na mail, otišao do FINE,
uplatio
poslao sliku uplatnice ,
odgovora nema nikakvog
od srijede do ponedjeljka ništa
zovem u ponedjeljak pošto sam išao u Zg,
veli stigli proc i mema , ok, zamolim ih da mi to pricuvaju dok ne dođe maticna , reko lik nema problema,

kao što sam spomenuo, u međuvremenu dok su oni nakon mojeg poziva skužili da je uplaceno prije ~ 4-5 dana tražene maticne nije više bilo, pa sam bio primoren tražiti zamjenu.

Našao ja zamjenu, uz kompromis da prodam zvucnu pošto ju nisam onda imao kud staviti ( 2 X GTX 260 , stoga je zbog rasporeda slotova morala otpasti zvucna ) .

Dogovorim za maticnu iz "moj komp"
Bio sam vec ljut na takvo ponašanje i poludio.

Napisao par mailova.

Sad pocinje Show, tipa zašto se tako odnosim, bla bla.

Necu spominjati da mail procitaju svaki stoti redak, i da im za jedan potpuni odgovor treba poslati 5 podmailova.

Onda im je bilo kriticno dogovoriti se kad ce ta maticna stici, ja popi*?*** ,
jedan mail kaže da je sutra iza 17 sati ,
i ja si vec isplanirao druge stvari,
Dođe drugi mail , da je maticna spremna za pokupiti. ( U razmaku od ~ max 2 sata )

Još sam i dosta stvari zaboravio. Al mogu se prisjetiti dok pogledam mailove, iako mi to nije volja, da se sjecam tih "uživancija"...

EDIT: Evo kak je post ispal samo dok sam se prisjetil kak je bilo lijepo trgovati s njima
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .

Zadnje izmijenjeno od: Ati freak. 29.11.2010. u 20:40.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 20:53   #872
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Trebali bi svi naruciti neki kabel za 10kn, uplatiti unaprijed, doci po njega i za sat vremena pismeno traziti povrat novca uz vracanje artikla.. da vidimo kako ce ispasti muljanje sa kupovina-na-daljinu zakonom :/
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 14:12   #873
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
konfiguracija po zakonu mora imati operativni sustav
Kojem članku kojeg zakona?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 18:07   #874
Wontayw
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 3
Ovo i mene zanima,

ajme
Wontayw je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2010., 09:37   #875
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Još jedna situacija s Protisom.

Direktor veli da naručim laptop, dva 22" monitora, neko kućište i vent za proc. Pitam gdje? Veli Protis. Kunem, molim - NE PROTIS! Veli, najjeftiniji su, uzmi od njih. amen.

Naručio ja i platio u utorak ujutro, 10h. Uplata sjela isti dan, dobio obavijest. Čekam da mi jave kad će roba biti na redu za dostavu, cijelu srijedu ih zovem - ništa. Dobijem ih jučer oko 15h i pitam kad će roba - vele dođite danas poslije 17h. Niš, sjedaj u auto, kilometre pod noge i u dućan po snijegu i onoj ledenoj kiši (gužva u gradu za popizdit). Došao oko pola 7, pitam di je roba, blago teleći pogled u računalo - robe nema. Tj ima jedan dio, ali drugi nema. Pitam zakaj. Vele a eto, kasnili smo s narudžbom. Danas popodne smo naručili pa nije sve moglo doći. I za kraj prodavačev komentar: "Kaj da vam velim, jebiga. Tak je to."

Ok. Tlak na 220. S curom sam došao, neću se sad svađat, bit ću po n-ti put pristojan.

Al ono, dvije stvari:

1. Ako platim odmah, izvoli naručiti sve odmah. A ne naručivati jedan dan laptop, drugi dan monitore, a treći dan kuler i kućište.

2. Zkj sam ja onda dolazio taj dan ako roba nije spremna? Zkj sam ja trošio svoje gorivo i vrijeme da bi me frajer otpilio u roku dve sekunde.

Nije vrijedno toga. Slijedeći put kad se bu oprema naručivala, idem u Links. Jesu skupi, jesu pederčine, al bar robu daju odmah. Šefa ću smuljat gdje kupujem, ali ovi pederi me više ne budu vidjeli.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2010., 13:42   #876
redalert
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: negdije
Postovi: 24
Pa po vašem pisanju, ne znam tko gazduje u tom Protisu!!
Vlasnik ili radnici kojima još malo fali da budu sa klijentom tj. kupcem na "jebem ti mater"!! (nisu kupci sa vama ovce čuvali, valjda su vas u prvom osnovne učili kak se razgovara sa nepoznatim ljudima, bilo na dob, spol itd...)
Nešto jako smrdi i ako gazda ne napravi neki dobar dril sa radnicima, mogao bi mu vrlo brzo propast biznis!!
Bez obzira, na cijene , maržu način poslovanja itd, odnos kupac prodavatelj mora biti na nivou, tj nekog se reda mora znati, i na trešnjavačkom placu su već shvatili kako se odnosi prema kupcu, možete i vi par metara dalje!!
Nije stvar u veličini prostora itd već u inferiornosti prema kupcu!!


Kupci koji kupuju kod njih neka malo bolje pregledaju mail-sandučić, jer Protisove poruke nekada znaju završiti pod spamom (neželjenom poštom)
ili ne doći do korisnika (ovisi kako je mail podešen)
redalert je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 03:44   #877
GLAVATAR
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Još jedna situacija s Protisom.

Direktor veli da naručim laptop, dva 22" monitora, neko kućište i vent za proc. Pitam gdje? Veli Protis. Kunem, molim - NE PROTIS! Veli, najjeftiniji su, uzmi od njih. amen.

Naručio ja i platio u utorak ujutro, 10h. Uplata sjela isti dan, dobio obavijest. Čekam da mi jave kad će roba biti na redu za dostavu, cijelu srijedu ih zovem - ništa. Dobijem ih jučer oko 15h i pitam kad će roba - vele dođite danas poslije 17h. Niš, sjedaj u auto, kilometre pod noge i u dućan po snijegu i onoj ledenoj kiši (gužva u gradu za popizdit). Došao oko pola 7, pitam di je roba, blago teleći pogled u računalo - robe nema. Tj ima jedan dio, ali drugi nema. Pitam zakaj. Vele a eto, kasnili smo s narudžbom. Danas popodne smo naručili pa nije sve moglo doći. I za kraj prodavačev komentar: "Kaj da vam velim, jebiga. Tak je to."

Ok. Tlak na 220. S curom sam došao, neću se sad svađat, bit ću po n-ti put pristojan.

Al ono, dvije stvari:

1. Ako platim odmah, izvoli naručiti sve odmah. A ne naručivati jedan dan laptop, drugi dan monitore, a treći dan kuler i kućište.

2. Zkj sam ja onda dolazio taj dan ako roba nije spremna? Zkj sam ja trošio svoje gorivo i vrijeme da bi me frajer otpilio u roku dve sekunde.

Nije vrijedno toga. Slijedeći put kad se bu oprema naručivala, idem u Links. Jesu skupi, jesu pederčine, al bar robu daju odmah. Šefa ću smuljat gdje kupujem, ali ovi pederi me više ne budu vidjeli.
to je standardna spika, tako su i mene zajebali sa hardom, dođem kad mi kazu i onda nema svih komponenti koje sam naručio, mislim ono........ko da ljudi imaju vremena 100 puta dolaziti u trgovinu
GLAVATAR je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 04:01   #878
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
bas zbog ovakvih komentara sam odustao od kupnje komponenti iz Protisa.. i narucio sve iz ADMa...stvari mi dosle sutradan za Brod
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 10:41   #879
GrGaKC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG/KC
Postovi: 88
Nisam jako dugo pisao tu po forumu, ali sve mi se cini da bi najbolje za Protis bilo NAPOKON opaliti otkaz tim kretenima i zaposlit strucnjake s foruma (i to ne mislim sarkasticno) jer bi onda i kvaliteta usluge porasla, a vjerojatno bi se nacin komunikacije s klijentima tak promijenio da ljudi ne bi vjerovali da je to Protis...

A sad on-topic, vidim da se u ovih godinu, godinu i pol nist nije promijenilo, Protis man i dalje pokusava muljati i opravdavati nesto sto se ne bi smjelo uopce dogoditi... I kak da onda ljudi ozbiljno shvate ducan?
GrGaKC je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 13:13   #880
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Osobno sam tamo uzeo par stvari, i preporucivao ljudima taj webshop, ali nakon ovih "crnjaka" mislim da cu postat lojalan Linksu, a i preporucivat ga ljudima, jer je usluga, osoblje ( u vzu je jedan bas zbunjola a drugi preodlican djelatnik ) a i brzina rijesavanja narudbi odlicna ( nema politike: ako nemamo u poslovnici Vz, a u Zg ima, morate platiti dostavu ).
Tako da Protis sam sebe pokapa odnosom prema kupcima ( na telefon ih nasrecu nisam imao potrebe zvati, jer mislim da bi trebao uzet krunicu u ruke prije pokusaja zvanja )
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 13:21   #881
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Osobno sam tamo uzeo par stvari, i preporucivao ljudima taj webshop, ali nakon ovih "crnjaka" mislim da cu postat lojalan Linksu, a i preporucivat ga ljudima, jer je usluga, osoblje ( u vzu je jedan bas zbunjola a drugi preodlican djelatnik ) a i brzina rijesavanja narudbi odlicna ( nema politike: ako nemamo u poslovnici Vz, a u Zg ima, morate platiti dostavu ).
Tako da Protis sam sebe pokapa odnosom prema kupcima ( na telefon ih nasrecu nisam imao potrebe zvati, jer mislim da bi trebao uzet krunicu u ruke prije pokusaja zvanja )
I te kako ima. Kupovao sam u Linksu artikl iz Zagreba koji je bio jedno dostupan u Puli i Osjeku i fino sam platio 50 kn dostave
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 13:57   #882
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
I te kako ima. Kupovao sam u Linksu artikl iz Zagreba koji je bio jedno dostupan u Puli i Osjeku i fino sam platio 50 kn dostave
Tu nije takva situacija, naručio laptop 2.1.2010., došao 4.1.2010. u poslovnicu, i u roku 3min sve riješio s Tomekom, koji je više nego uslužan ( + nisam ni tražio dojavu o stanju, krenem pisati upit da vidim da li je stiglo u poslovnicu, kad ono - već me čeka u inboxu potvrda da je tamo i da mogu podići ( mail sam dobio 5min nakon početka radnog vremena poslovnice )
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 20:21   #883
Terabyte
Registered User
 
Terabyte's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Svi se žale nešto na taj Protis a u stvari svi ste si sami krivi za to Kako??? ( nije da branim Protis, naprotiv mislim da uništavaju tržište bez razloga i zabranio bi im rad zauvijek sa takvom politikom )

Ljudi rade sa minimalnom maržom ( cca 2-3% ) i vi onda očekujete da dobijete i nekakvu uslugu, ha ha ha, pa razmislite malo.

On na računalu od 3000 kn zaradi svega 50-70 kn i sa tom zaradom mora pokriti plače, benzin, održavanje, struju, najam itd.....

Mora prodati hrpu robe da uopće se može pokriti a kamoli i još nešto zaraditi.

Samim time šta mora prodati hrpu robe ( šta i radi jer je među naj jeftinijima ) ne stigne se javiti niti na telefon, odgovoriti na mail a kamoli i raditi besplatno slaganje računala

Da se svi ne "ciganite" toliko za 10 i 20 kn u dosta slučaja nebi Vam se niti ovo dešavalo.

Cvilite svi za neku uštedu od 200-300 kn a većina će vas popiti tih 200-300 kn u prvoj birtiji ili će ih prokockati ili ih bez veze potrošiti u nekom trgovačkom centru tako iz zajebancije ( i to svaki vikend )

a računalo kupujete jedanput u godini i "ciganite" se za 100-500 kn i onda očekujete još i uslugu od web shopa koji prodaje robu i koji cijelo tržište danpira i ruši jer drugačije ne može ništa niti prodati???

Pa vi ste ti koji mu radite promet, nitko drugi. I to trgovini koja uništava tržište i spušta cijene u nedogled. Još me pitajte samo kako to uništava tržište = 2+2 = 4 ( Razmislite )

Šta nije jednostavnije doći u neki normalan dućan, porazgovarati sa trgovcem ( stručnom osobom, ne onaj koji je prodavao salatu pa sad prodaje računala ) i dobiti kompletnu uslugu, pa ako i zaškripi da imate povijerenja da će sve biti riješeno u nekom normalnom realnom roku a ne ovo šta čitam po netu, strašno.

Ima stvarno hrpa dobrih dućana, trgovina i ljudi koji rade svoj posao vrhunski, a vi se svi ponašate po sistemu kud svi tu i mali mujo, pa makar i u govna .
Terabyte je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 22:38   #884
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Terabyte Pregled postova
Ljudi rade sa minimalnom maržom ( cca 2-3% ) i vi onda očekujete da dobijete i nekakvu uslugu, ha ha ha, pa razmislite malo.
Prva i osnovna stvar: ako si na tržištu, moraš se i tako ponašati i poštivati zakone.
Druga stvar: svatko onaj tko misli da u prodaji HW-a ima zarade, taj je u krivu. Usluge su te kod kojih se da nešto zaraditi, a da bi prodavao uslugu, moraš je i imati, kao i pristojan odnos prema kupcu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 22:43   #885
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Slaba ti je logika.

Par stvari:

1. Razumno je pretpostaviti da Protis:
a) nije Caritas;
b) nije na drzavnim subvencijama;
c) nema gazdu mazohista.

Slijedom toga, moze se lako zakljuciti da Protis radi iz razloga da donese profit. Koliki - sasvim nebitno za cijelu pricu (gazda je izabrao put za koji mu se cini da bi ga trebao izdvojiti od ostalih: biti jeftin). Bitno je to da ta trgovina radi da zaradi. Dakle, bilo kakvo lose ponasanje trgovaca koji unutra rade i lose usluge koje pruzaju automatski se reflektiraju na promet, te time i na zaradu. Nejavljanje na telefon ili neodgovaranje na mail jos i mogu razumjeti i moglo bi se uklopiti u tvoju tvrdnju ali preseravanje sa ostalim stvarima, "vozanje" musterija, se ne smije dogadjati ni pod razno. Reći da manja cijena automatski povlaci i losu uslugu je glupo. Sta cemo onda reci za ducane koji se ovdje spominju kao losi a imaju cijene koje bi ih trebale svrstati u vrhunske ? Ukratko - tvoje generaliziranje je promaseno.

2. 500 kuna razlike na 4500 kuna nije malo, a toliko mi je bila razlika kad sam neki dan uzimao neke stvari. Na kraju nisam uzeo u Protisu zbog losih iskustava ljudi ovdje nego sam uzeo u Optimumu. I sta sam dobio ? Dobio sam to da sam cekao jebenih 10 dana da moja narudzba dodje na kucni prag (u uplata je sjela na njihov racun vec prvi dan). Dobio sam to da mi se jave tek nakon 3 dana da mi kazu da je sva roba dostupna. Dobio sam to da mi nakon 5og dana kazu da roba jos nije poslana zato sto jedan artikal jos nisu dobavili.
I sad mi reci sta sam ja dobio za 500 kuna razlike ? Kurac od ovce, eto sto.

500 kuna je devetina ukupne svote. Nije malo i, sto je najvaznije, nisam ih nasao na cesti. Ako cu ih kasnije zapaliti u kanti ili propiti sa drustvom barem cu imati tu sansu. 500 kuna danas, 500 kuna opet za 4-5 mjeseci pa 500 kuna opet na kraju godine. 1500-2000 kuna godisnje razlike za iste stvari, halo ? Kad ih dam "profesionalnim" ducanima i "strucnim" osobama to je isto k'o da sam ih bacio u vjetar.
Moras shvatiti da na nasem trzistu ducana informaticke robe "siroke potrosnje" nema vise ducana koji nije zgrjesio. I kome onda davati x kuna vise kad od svakog ocekujem da me jebe k'o malog majmuna ?

3. Nadalje, nije lakse "doci u neki normalan ducan" i "porazgovarati sa trgovcem" i "dobiti kompletnu uslugu". Zasto ?
Zato sto nije svatko iz grada kao ti, u kojem se nalazi 99% ducana informaticke robe, i gdje je lakse i brze otici po robu u ducan nego koristiti webshop i dostave. Naravno, ista stvar se odnosi i na slucaj reklamacija. Jer nije isto kad trgovci pricaju sa likom licem u lice i kad se obracunavaju sa Petrom Petricem iz Petricevaca, 500 km daleko od ducana. Pogodi tko ce bolje proci.

4. I za kraj: ma koji vrazji damping cijena i rusenje trzista ?! O cemu ti pricas ? Da je to uistinu tako Protis sad ne bi bio u "psecoj kucici" i zajebavao musterije. Bio bi lanac ducana po cijeloj Hrvatskoj i zajebavao bi musterije.
Dosta artikala ima istu ili vecu cijenu od najjeftinijeg ducana u Hrvatskoj u datom momentu. Damping cijena i rusenje trzista je svjesni korak tvrtke da namjerno gubi ili bar ne zaradjuje na prodanim artiklima u cilju da porazi konkurenciju u odredjenom vremenskom periodu. Cisto sumnjam da gazda Protisa takvu ideju uopce ima na pameti.

Kao sto rekoh, jedina nada za opstanak na ovakvom trzistu mu je da ima nize cijene od drugih. Naravski da mu usluga ne moze biti kao kod velikih tvrtki i to postujem. Ali niska cijena ne moze biti izlika za varanje kupaca pri kupovini i pri eventualnoj kasnijoj rekplamaciji i za ignoriranje zakona o potrosacima i ostalih zakona. To uopce nema veze sa tvojim tvrdnjama da je "niska cijena = neadekvatna/losa usluga".
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 23:05   #886
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ne možeš tržište rušiti lancem trgovina po Hrvatskoj, kakva je to ideja. Tad si baš ti tržište i rušiš sam sebe. Možeš ga rušiti upravo tako, s vjerojatno loše plaćenim radnicima, u psećoj kućići bez ikakvog skladišta i minimalnom maržom pri čemu ne znam da li imaju kakvih troškova dopreme robe sebi ili im sve dostavljaju.

Tome ni jedan "pravi" dućan ne može konkurirati jer mora iz nečega pokriti troškove veće/više trgovina, bolje plaćenih radnika, robe na stanju i pripadajućeg "mrtvog" kapitala, odnosno robe koja se "ne proda".

Ljudi pri kupnji, naravno, misle na sebe i kupuju gdje im je jeftinije.
Rezultat je pad prometa "normalnih" trgovina koje moraju iste troškove podmiriti s manje prodane robe što vodi ili do većih cijena ili do zatvaranja. Ako to nije rušenje tržišta, što je? Zašto misliš da bi gazdi Protisa bilo napeto proširit se po Hrvatskoj? Pa tko bi to lud više napravio, pogledaj kako su prošli HG Spot, VeMil i Links.

Protis i Optimum su tu negdje, ajde Optimum ima neku trgovinu (doduše u Trnavi pa auto razbiješ dok dođeš tamo, al aj) i tako, ali ista stvar. Ne vjerujem da si dulje čekao zbog njih, vjerojatno bi isto čekao i u Protisu. Zar je razlika Protis-Optimum bila 500kn? Pa kolika je onda Protis-ADM ili Protis-Links?
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 23:29   #887
Terabyte
Registered User
 
Terabyte's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Nitko nije rekao da je Caritas ili slično, naravno da ima profit ali je minimalan radi male marže, samim time ne može si niti priuštiti nikakve lance i više radnika da pokrije kompletan posao, i od tuda kreće cijeli problem.

Nakon hrpe loših iskustava ljudi će i dalje doći kupovati kod njih bez obzira na njihovo loše ponašanje i lošu usluga baš iz razloga jer su među naj jeftinijima i svjesni su toga ( kupci ).

Nisam u toj branši ( to radim iz gušta ), ali sam u poslu u direktnoj prodaji i znam šta je rušenje tržišta i dumping cijena. Npr

Svaki HP proizvod koji se vidi i na HP-ovoj stranici ima MPC ( znači MINIMALNA PREPORUČENA CIJENA )

Pogledajte za bilo koji proizvod od Protisa ili bilo koje druge firme slične di je ta cijena ispod MPC cijene, daleko niža.

Šta znači da ruši cijene koje je uvoznik postavio kao takve, šta dalje znači da ruši tržište jer se i drugi povlače za njim itd...

S jedne strane su uvoznici krivi šta mu uopće daju robu. Gledaj to ovako:

Ti uvoziš nešto i prodaješ to u 20 maloprodajnih dućana i kažeš svima cijena je za taj i taj artikl 200 kn

Svi se drže te cijene i svi prodaju sa istom zaradom taj proizvod, kupci sretni, veleprodaja sretna itd...

I onda se nađe jedan od te dvadesetorice koji krene to prodavat za 180 kn. Kupci automatizmom idu na tu stranu a ostalih 19 negoduju i ako veleprodaja to ne uredi i ostalih 19 će morati kad tad spustiti cijenu.

Šta smo dobili sa tim, hrpu firmi koje se bore za sve manje mrvice sa sve lošijom uslugom.

Jer ako ti kupce krajnje uvijeriš i naučiš da nešto stoji 20 kn ( kao cigarete ) nije bitno di će kupovati, jer zanju da je cijena svugdje ista, bitan će im biti doživljaj i usluga koju dobivaju

3) Ako nisi iz grada znam da je malo zajebanije, svjesni smo svi toga u Hrvatskoj
Terabyte je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 23:30   #888
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
2. 500 kuna razlike na 4500 kuna nije malo, a toliko mi je bila razlika kad sam neki dan uzimao neke stvari. Na kraju nisam uzeo u Protisu zbog losih iskustava ljudi ovdje nego sam uzeo u Optimumu. I sta sam dobio ? Dobio sam to da sam cekao jebenih 10 dana da moja narudzba dodje na kucni prag (u uplata je sjela na njihov racun vec prvi dan). Dobio sam to da mi se jave tek nakon 3 dana da mi kazu da je sva roba dostupna. Dobio sam to da mi nakon 5og dana kazu da roba jos nije poslana zato sto jedan artikal jos nisu dobavili.
I sad mi reci sta sam ja dobio za 500 kuna razlike ? Kurac od ovce, eto sto.
da si uzeo tu robu u bilo kojem drugom ducanu cekao bi isto jel ti svi oni povlace kompenente sa istih skladista(esys,lost,microline,asbis,msan,feniks)

tko zna imat vecinu stvari na stanju je adm, zagria, links, i hg spot i vemil naravno

i zasto ne provjerite telefonom prije nego sto kupujete dal su komponente raspolozive, to kaj si cekao 10 dana si sam kriv sta nisi prvo provjerio pa onda narucivao
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 01:33   #889
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
@Matta u Optimumu se bar brže jave nek u Protisu. Do sad su mi se iz max 3 puta javili.
Za Protis treba biti uporniji. Trebal si nazvati.

Pošto živim 300m od Protisa obično se odšećem. E sad vama koji niste blizu inf. dućana
znam kak vam je i nadam se da vam bude bolje. Uglavnom probajte uvijek nekako saznati
da li je roba koju želite kupiti dostupna prije nego ju platite.

Svaki put dok dođem dečki imaju pune ruke posla i nek probaju više paziti .
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 10:22   #890
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Ne možeš tržište rušiti lancem trgovina po Hrvatskoj, kakva je to ideja.
Damping cijena obicno rade oni koji si mogu priustiti gubiti na jednom ili vise artikala a da pridobiju kupce, a to su obicno velike firme (lanci trgovina je bilo karikiranje). Cumezi kao Protis ne mogu rusiti trziste i sigurno nisu pridonijeli rusenju Vemila, HGSpota i ostalih, odnosno nisu pridonijeli u tolikoj mjeri da ih se moze opisati kao kljucnim igracem u rusenju trzista. Ti ducani su propali zbog svoje lose poslovne politike i upitnih poteza a ne zato sto Protis ili netko drugi imaju niske cijene.

Citiraj:
Autor panisher20 Pregled postova
da si uzeo tu robu u bilo kojem drugom ducanu cekao bi isto jel ti svi oni povlace kompenente sa istih skladista(esys,lost,microline,asbis,msan,feniks)
tko zna imat vecinu stvari na stanju je adm, zagria, links, i hg spot i vemil naravno
i zasto ne provjerite telefonom prije nego sto kupujete dal su komponente raspolozive, to kaj si cekao 10 dana si sam kriv sta nisi prvo provjerio pa onda narucivao
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
@Matta u Optimumu se bar brže jave nek u Protisu. Do sad su mi se iz max 3 puta javili.
Za Protis treba biti uporniji. Trebal si nazvati.

Pošto živim 300m od Protisa obično se odšećem. E sad vama koji niste blizu inf. dućana
znam kak vam je i nadam se da vam bude bolje. Uglavnom probajte uvijek nekako saznati
da li je roba koju želite kupiti dostupna prije nego ju platite.

Svaki put dok dođem dečki imaju pune ruke posla i nek probaju više paziti .
Da ne odgovaram obojici posebno, ovako je tekao moj proces narudzbe:

Zvao sam gospodu iz Optimuma, bez pretjerivanja, 10 puta dok nisam konacno prosao snimljenu poruku.Tada sam bio u Zagrebu par dana (cetvrtak i petak) i odlucio sam pokupiti sve osobno:
- "Dobar dan, htio bih provjeriti imate li slijedece artikle pa bi ih dosao preuzeti i platiti gotovinom." Radilo se o prijenosnom HDDu, BluRay linijskom playeru i jos nekima stvarcicama.
- "Na zalost nemamo hdd i player na stanju ali dobavljivi su. Rok isporuke dva dana".
- "Da li to znaci da ne mogu sutra (petak) pokupiti robu?"
- "Nazalost ne."
- "Moze onda u subotu?" Mislim si, mozda i ostanem do subote pa krenem cim pokupim robu.
- "Nece moci, tek u ponedjeljak. I ubuduce mozete koristiti web shop za narudzbu i artikli koje zelite ce se pokazati kao dostupni ili nedostupni."
Napravio narudzbu isti dan (cetvrtak) oko 13 sati. Za pola sata dobio obavijest na mail da je narudzba zaprimljena. Cijeli dan je prosao a status da je roba isporuciva nije se promijenio.
Ponovo zovem navecer i opet cekanje. Nakon 15 poziva i 30 minuta sveukupnog cekanja dobijem lika u veleprodaji(!).
- "Guzva nam je", kaze, "i kolege u maloprodaji se ne mogu odmah javiti."
- "Sve ok", kazem, "samo da provjerim da li je moja narudzba ok odnosno da li je sve dobavljivo posto vidim da se statusi narudzbe na webu ne mijenjaju a prosao je cijeli dan."
- "Evo ja cu provjeriti - da, sve je dobavljivo"
- "Da li onda da uplatim novce ?"
- "Ne, pricekajte da se narudzba updatea i da pise da je roba isporuciva"

Te veceri nista, tek sutra oko 10 sati pise roba isporuciva. Uplatim preko net bankarstva (iste banke, uplata sjeda odmah), posaljem screenshot uplatnice na njihov mail (nepotrebno ali eto) i nakon sat vremena zovem da vidim da li su novci legli. Opet malo cekanja, i dobijem potvrdu da je sve ok i da ce slanje biti najvjerovatnije u ponedjeljak ili najdalje utorak.
Dosao i prosao ponedjeljak, na statusu narudzbe se nije promijenilo nista. Utorak ujutro zovem i pitam da li je roba isporucena odnosno da li ce biti danas isporucena. Tip mi kaze da nije jer cekaju blu ray player. Pitam kako cekaju kad mi je receno da je sve dobavljivo i da sam narudzbu napravio cim sam poklopio vezu. On kaze da ne zna i da ce biti poslano cim dobiju zadnji artikal.
U cetvrtak se status narudzbe promijenio da je roba naplacena i da je isporucena (dostavnoj sluzbi). Status "spremno za isporuku" je i dalje bio "NE" i dan-danas stoji tako.
Paket je stigao tek u subotu ujutro.

Uglavnom, znam da se svakoj firmi moze dogoditi da pogrijesi, razumijem to i ovo ne dozivljavam kao kardinalnu gresku. Sranje je palo po meni taj put, jebiga.Do tada je sve bilo ok.
Ovo je samo odgovor na ono "zasto ne nazoves prije narudzbe" i "zasto ne das 500 kuna vise da dobijes pravu uslugu."

Kao sto rekoh, Protisu je jedini put da uspiju kao mali ducan pored velikih igraca je da ponude odlicnu cijenu i dobru uslugu. U tom ne uspijevaju nazalost.
Drugi ali svijetli primjer je Links. Kad je Links poceo raditi nije bio nista veci od Protisa ali je usluga bila vrhunska i cijene povoljne (povoljnije nego danas u svakom slucaju). To je bio prvi ducan gdje sam mogao naruciti robu i platiti ju pouzecem. Zamislite koji gust - danas narucim do 13 sati telefonom a sutra do 17 sati je roba kod mene (500 km daleko). To mi je u to doba odgovaralo i bio sam vjerni kupac. Poslije je Links narastao, taj "prisni odnos" se izgubio, cijene su otisle gore i u zadnje vrijeme rijetko kupujem tamo, osim kad sam u Zagrebu i trazim nesto "egzoticno", sto samo oni imaju.

U danasnje vrijeme cijena je ono sto je najbitinije, zato ljudi i dalje kupuju u Protisu. Svatko misli "pa nece mi zbukati kucu i uvoditi struju pa da je x kuna razlike nebitno. Procesor ovdje - procesor ondje, ista stvar."
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 10:45   #891
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Terabyte Pregled postova
Nisam u toj branši ( to radim iz gušta ), ali sam u poslu u direktnoj prodaji i znam šta je rušenje tržišta i dumping cijena. Npr

Svaki HP proizvod koji se vidi i na HP-ovoj stranici ima MPC ( znači MINIMALNA PREPORUČENA CIJENA )
Ja jesam u toj branši i jedna od opcija je - zabrana prodaje takvom prodavaču (koji gadno ruši RSP) za daljnju prodaju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 10:56   #892
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Cumezi kao Protis ne mogu rusiti trziste i sigurno nisu pridonijeli rusenju Vemila, HGSpota i ostalih, odnosno nisu pridonijeli u tolikoj mjeri da ih se moze opisati kao kljucnim igracem u rusenju trzista. Ti ducani su propali zbog svoje lose poslovne politike i upitnih poteza a ne zato sto Protis ili netko drugi imaju niske cijene.
Nisam ni mislio da je Protis imao veze s padom VeMila i HG Spota jer koliko se sjećam Protisa tad još možda nije ni bilo, nego sam njih naveo kao primjer trgovina koje su se proširile po HRV što nije dobro završilo. Stoga ne vjerujem da je Protisu ideja širit se igdje više izvan svoje "kućiće". Zapravo, što gazdi fali? Nemamo pojma kakva mu je zarada, ali recimo da ako ne podiže cijene da je zadovoljan. Investirat ne treba u ništa jer nema širenja i nema skladišta, a robu nabavlja kad on dobije novce od stranke. Ljudi svjesno kupuju jeftiniju robu u zamjenu za lošiju uslugu, trgovine po Hrvatskoj mu ne trebaju jer koristi dostavne službe pri čemu nema nikakvih gubitaka, a vjerojatno i nešto zaradi (razlika 30-50kn).

Sve u svemu, ako je nekome već tolko stalo do neke uštede onda se stvarno ne mora previše buniti pošto je poznato kako stvari stoje s tom trgovinom

Links je vjerojatno jedna od trgovina koja je kao odgovor na smanjen promet podigla cijene, šteta.
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 11:03   #893
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Links je vjerojatno jedna od trgovina koja je kao odgovor na smanjen promet podigla cijene, šteta.
A onda se čudili kao pura dreku što je promet još više opao
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 10:35   #894
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Je li moguće platiti gotovinom ili karticom u vašoj poslovnici? Ako je, onda se slažem da to nije kupnja na daljinu.
Ako je prethodna uplata na račun, a samo preuzimanje u poslovnici to je kupnja na daljinu.



Obratite pozornost na podcrtano - bitno je kako je ugovor sklopljen, a ne kako je izvršen.

To smo već tu obrazložili zakonom i vi ga niste ni protumačili, niti odgovorili nekim drugim relevantnim kojim bi pobili isti.
Evo kako smo dobili odgovor iz inspektorata. Kupnja na daljinu je kada se ugovor sklopi izvan poslovnice firme. U ovom slucaju ugovorom se smatra racun. Racun izdajemo kada izdajemo robu ili saljemo postom. Ako uplatite virmanom ponudu i dodete kod nas po robu dobijete racun i robu i nama potpisete jednu kopiju racuna da ste preuzeli robu, ako saljemo overseasom dobijete robu i racun i "postaru" potpisete da ste preuzeli. Ako ste kod nas preuzeli robu i racun to se smatra kupnjom u maloprodaji jer ste imali priliku pogledati sta preuzimate, ako vam postar donese onda niste mogli pogledati sta preuzimate dok ne otvorite paket i u tom slucaju imate pravo vratiti robu nazad i dobiti povrat sredstava po zakonu i kao sta sam vec pisao za to ne naplacujemo nikakvu proviziju.

[QUOTE=GLAVATAR;1789647]
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kako to da u tih 700-900 najprodavanijih artikala nemate niti jednu RAM memoriju?! a računalo bez toga ne moze uopce raditi

ako vam se nesto ne isplati, onda to nemojte raditi, a ne opravdavati losu uslugu malom zaradom, općenito vaš stav gdje vam je bitno samo uzeti novce, a kupca ko j*** smatram pogrešnim....nisam mislio na hgspot ( ko još uopće kupuje tamo? ja ne znam nikoga, što se mene tiče oni mogu imati zaradu i 5000kn kad tamo necu ici) govorim vam o drugim firmama MagazinRS, ADM, links i sl.
imamo memoriju samo nemamo 20 vrsta vec par koje se najbolje prodaju, ostale idu po narudzbi
da nam se ne isplati ne bi ni radili ali usluga ce sigurno biti losija nego u hg spotu jer kod nas trgovci nemaju vremena pola sata pricati sa kupcem i objasnjavati mu specifikacije i sta ja znam sta jer dnevno imamo oko 400 kupaca sto je oko 36 na sat, dakle oko 3 min po kupcu kod dva trgovca
postoje ljudi koji su spremni izdvojiti vise novaca u trgovini gdje ce dobiti bolju uslugu za 20% vecu cijenu i postoje kupci koji ce se radije informirati na internetu i kupiti kod nas po 20% jeftinijoj cijeni uz uslugu kakvu imamo
i takodjer smo svjesni da ce uvijek biti kupaca koji nece biti zadovoljni jer koliko se mi trudili uvijek ce se desavati greske i svaki dan od 400 kupaca 2 budu nezadovoljna ali posto je to 0,5% zadovoljni smo rezultatima
Po forumima uglavnom pisu nezadovoljni kupci jer ovi zadovoljni nemaju razloga pisati, ako kupim salamu u konzumu i sve je ok necu pisati na forumu da je salama bila super ali ako kupim pokvarenu onda ce biti prevaranti u konzumu prodaju pokvarenu salamu
Za sada su nas ocjenila 424 kupca i prosjecna ocjena je 4.0 sa cime smo vrlo zadovoljni i sto je jos bitnije zadovoljstvo kupaca je u rastu (prije par mjeseci je bila 3.6) tako da smatramo da dobro radimo
Tko radi taj i grijesi pa tako i mi, svaki dan nam se dogodi da nesto krivo narucimo ili zaboravimo ili ponekad kriva stvar dode ili drugi kolega proda nesto sta je rezervirano i slicne stvari i zbog toga imamo ta dva nezadovoljna kupca ali opet sa druge strane tu je tih 398 zadovoljnih
Ponekad su se dogodile neke stvari koje nisu trebale ali to nastojimo reducirati sto je moguce manje
Trudimo se imati najjeftinije cijene koje mozemo i nekakav nivo usluge, ne da budemo najbolji vec dovoljno dobri, uz takvu marzu ne mozemo imati prostor od 600 kvadrata i hostese i 10 milijuna eura robe na lageru...
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 19:34   #895
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Evo kako smo dobili odgovor iz inspektorata. Kupnja na daljinu je kada se ugovor sklopi izvan poslovnice firme. U ovom slucaju ugovorom se smatra racun. Racun izdajemo kada izdajemo robu ili saljemo postom. Ako uplatite virmanom ponudu i dodete kod nas po robu dobijete racun i robu i nama potpisete jednu kopiju racuna da ste preuzeli robu, ako saljemo overseasom dobijete robu i racun i "postaru" potpisete da ste preuzeli. Ako ste kod nas preuzeli robu i racun to se smatra kupnjom u maloprodaji jer ste imali priliku pogledati sta preuzimate, ako vam postar donese onda niste mogli pogledati sta preuzimate dok ne otvorite paket i u tom slucaju imate pravo vratiti robu nazad i dobiti povrat sredstava po zakonu i kao sta sam vec pisao za to ne naplacujemo nikakvu proviziju.
ajde vise prestani s lazima i dezinformacijama.
racun nije ugovor, ugovor nastaje kad je ponuda prihvacena.
zakon o obveznim odnosima, glava II, clanak 26 i 32.
  Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 01:29   #896
DK81
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 7
Bas kad trebam uzet komp i fino se ovdje registriram da dobijem strucne savjete sto uzeti, naletim ujedno i na ovu temu. Evo sve sam slozio i planirao sam sutra otici do Protisa narucit konfiguraciju... Sada vidim da je to neka supa bez brave i da je usluga kriminalna. Ovo dvoje ajde nije problem, ali nemam zivaca za ovakve fore kakve je naveo onaj covjek sto iz protesta siri dalje svoje gorko iskustvo. Posto kod njih uzimam apsolutno sve, sad vidim da postoji velika sansa da cu se s njima naganjat mozda i mjesec dana.

Nakon procitanih zadnjih 10ak strana odlucio sam ipak platit nesto vise love za miran san. Mozda bolje da uopce nisam naletio na ovaj topic, sad ide nova glavobolja sa slaganjem konfiguracije, a meni njubari za kompjutere to tesko pada.
DK81 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 09:12   #897
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ne želim ovdje bit protisov "fiškal", međutim mogu se samo složiti s nekim tvrdnjama iznad iznesenim:

Kod kupnje na daljinu su u pravu, naš inspektorat odredbe ZOO doista tumači na način da ako dođeš u poslovnicu po naručenu robu, imaš priliku "pregledati" o čemu se radi, i u tom slučaju nema kupnje na daljinu. Upisao sam trgovačkoprvni smjer na petoj godini na faksu pa sam trenutno poprilično uključen u tu svu problematiku.

Drugo: Ako netko želi konfiguraciju fino složenu, istestianu, nakon što se posavjetovao s prodavačem koji mu je iznio nekoliko prijedloga neka ne ide u Protis! Kao što i sami kažu, a i ako ste jednom samo bili kod njih ste mogli vidjeti: dečki koji tamo rade imaju pune ruke posla, non stop obrađuju narudžbe, stalno netko zove, podiže robu. Sad, da bi to sve malo ubrzali i poboljšali, trebali bi u smjeni zaposliti još 2-3 čovjeka, i uzet veći prostor. Kad bi to napravili, nebi im se ovakve cijene isplatile, i poskupili bi.


Ja sam kod njih kupovao više od 10 puta. Ni jedan jedini put nisam imao nikakvih problema. Naprave mi ponudu, platim netbankingom, kroz sat-dva dobijem obavijest da je ponuda plaćena, i nekad sam čak isti dan dobivao naručeni HW (ako sam platio ujutro, poslije 17 sam podizao robu). Kad sam naručivao više stvari (tipa cijeli komp), očekivao sam da ću čekati više, ali uvijek je sve stiglo drugi-treći dan.

Da rezimiram ovaj poduži post: Svatko tko kupuje odlučuje kaj će sa svojim novcem. Ako se ne razumije previše, otić će negdje gdje može dobit savjet, gdje će mu sastaviti i istestirati konfu. I normalno je da to plati skuplje.
S druge strane, ako kupujem HW da sam sastavim konfu, ako točno znam što mi treba, i želim proć kaj jeftinije, ići ću u Protis. Za dan duže čekanja ću preživjeti da mi ostane 500 kuna na konfu od 5000. Ako želim isti dan dobit sve potrebno, ako mi je hitno, opet neću ići kod njih, otić ću kod nekog ko to ima sve na skladištu, i opet platit skuplje.
Sve se plaća ljudi. Savjet prodavača i njegovo strpljivo objašnjavanje vam neće nitko evidentirati na računu, ali će u toj trgovini biti skuplji HW. Isto i brzina, dođeš u trgovinu, uzmeš odmah sve što želiš, to isto košta.

I naravno, dogodi se da netko čeka i više, to je jednostavno zakon velikih brojeva, na taj broj ponuda se mora dogoditi jedan- dva zajeba. Ko god kupuje kod njih mora toga biti svjestan, i to prihvatiti kao nešto što se može dogoditi. I da se razumijemo, to se događa i u drugim "boljim, bližim kupcu, uljudnijim i skupljim" trgovinama.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 10:46   #898
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Ja sam prosle godine trazio dell studio 1735 pink boje, trebalo mi odmah.Gledam,zovem i nitko nema pink osim protis-a.
Ipak nazovem,pitam jel ziher imaju taj pink,kaze lik da ima odmah dobavljivo.Otisao u ducan po ponudu,uplatio u roku 1h u FINA te dostavio kopiju uplatnice jer mi je usput.
Iduci dan zovem ,kao stigao je sve 5.
Dodjem u protis ,preuzmem lap, pitam jel ziher pink,kazu 100% je.
Dofuram ga u firmu da poinstaliram i proslijedim dalje ,kad ono nije pink nego ljubičasti..........

Nazovem,objasnim situaciju,kaze lik ako ste ga otvorili nemrete ga vratiti...Pitam ga,kako cu znati koje je boje ako ne pise na kutiji ,nego da ga otvorim...nema on pojma...
odem u sugavu sprljunkicu od trgovine,vidim nisu razumni,pa malo svadje i dogovoren trenutni povrat sredstava.

jednom sam bio i vise nikada.

od tada sve osim laptopa kupujem u linksu (malo skuplji ali zivci vrijede vise),a laptope u mikronisu i to je to.

uglavom PROTIS
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 10:55   #899
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova

od tada sve osim laptopa kupujem u linksu (malo skuplji ali zivci vrijede vise),a laptope u mikronisu i to je to.

Točno tako. Ako imaš zdrave živce i želiš proći jeftinije kupuj u Protisu.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 12:59   #900
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Čitam i čitam i mogu samo reć da nisam niti jednom imao problema u Protisu, zasad su jedina zamjerka prekratki odgovori na mail, pa su potrebna 2-3 maila da se dobije puna i prava informacija.
Nedavno sam uzimao djelove za HTPC i bilo je točno prema dogovoru, čak su djelovi došli ranije od planiranog.
Moram dodat da sam jednom dobio odgovor u 21h a poznato je da rade do 20, i zato, palac gore.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na