Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2008., 17:27   #61
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Vrlo pojednostavnjeno, promatrač utječe na objekt promatranja. U našem makro svijetu promatranje se vrši interakcijom, recimo svjetla sa objektom. Mi ne vidimo objekt, nego odbijenu svijetlost od njega. U kvantnom svijetu nemamo sa čime "osvijetliti" česticu jer samim time utječemo na nju. Zapravo utječemo i u makro svijetu samo je taj utjecaj zanemariv.
Svijetlost je uzeta samo kao primjer, može se koristiti i nešto drugo.
Pa naravno! Neznam kome to treba jos objasnjavati. Kako mjeris struju, a kako napon. Tako da direktno utjeces na "strujni krug" koji hoces izmjeriti.
  Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 01:03   #62
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Zanimljiva tema , nažalost nisam u stanju parirati na ovom polju
Ni na ostalima ali o tome kako bude dolazilo

1) Na teletextu sam vidio da će u fazama testirat a da će se pravo sudaranje čestica koje bi moglo izazvat crnu rupu dogodit tek 21.9 ?

2) Što je crna rupa ? - Nitko ne zna. Zašto je onda izazivat. Jedino što stvarno znamo je da je u stanju uništit cijeli planet. Gdje pođe , ono što u nju uđe - nitko ne zna, kolika je stvarno gustoća opet nitko nemože reći ako se nemože izmjerit njezin utjecaj s "unutrašnje stanje" tj. nama nedostupnog područja , kažu da u njoj vrijeme nije isto ali opet tko zna što je vrijeme i kako stvarno teće da bi mogo nešto o tome reć.

Vezano za ovaj slučaj imate desetke tisuća znanstvenika sa objektivno-subjektivnim idejama..... i prepirku o rezultatu. I sad na našem faksu lijepo profesor iz fizike kaže da smo gotovi. Čovjek je dr. znanosti. A opet drugi doktor znanosti na fakultetu je držao predavanje u potpunom mraku sat i po, dok su studenti "provodili pokus koliko će stvarno trebati vremena da ovaj shvati što čini". Samo mi fali još Jehovin svjedok sutra na vrata.
Michel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2008., 01:30   #63
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Meni također nije jasna ta crna rupa. Šta kada ona naraste od mikro faze do veličine palca? Kolika je njena snaga usisivanja tada? Šta ako stavim prst u nju, odsjeć će ga, ili će me pokušat progutat cijelog? Zašto baš mene? Kamo ide ta rupa? Ima li kraja?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 01:42   #64
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Meni također nije jasna ta crna rupa. Šta kada ona naraste od mikro faze do veličine palca? Kolika je njena snaga usisivanja tada? Šta ako stavim prst u nju, odsjeć će ga, ili će me pokušat progutat cijelog? Zašto baš mene? Kamo ide ta rupa? Ima li kraja?
Uglavnom negdje sam davno gledo da je rupa veličine lopte dovoljna da sunce proguta. Kad crna rupa "guta planet" to čini tijekom jako velikog vremenskog razdoblja i sloj po sloj usisava i privlači gravitacijski.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 01:46   #65
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Uglavnom negdje sam davno gledo da je rupa veličine lopte dovoljna da sunce proguta. Kad crna rupa "guta planet" to čini tijekom jako velikog vremenskog razdoblja i sloj po sloj usisava i privlači gravitacijski.
Divno. Znači, ove mikro rupe šta će oni stvoriti, ipak su dovoljne da progutaju njih i njihov laboratorij, a zatim sve nas skupa sa Sunčevim sustavom?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 02:05   #66
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Ne bi znao možemo li mi uopće proizvest crnu rupu. A sad kako bi se ponašala ne znam.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 02:15   #67
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ovom svijetu treba jedna crna rupa. Koja bi to zabava bila. Da bar.
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 02:46   #68
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
@michel ako vidiš spomenutog jehovinog svjedoka,sačmarku u ruke i neka trči

crna rupa bi trebala rasti sto vise materije proguta i istovremeno bi rasla i njezina gravitacijska sila,ono što mene muči je teorija ( trenutno najpopularnija ) da crna rupa ima toliku gravitacijsku silu koliko je imala materija koju je progutala,to toj logici u trenutku stvaranja nebi smjela uopce imat gravitaciju???? kako je onda uopce dosla do jos materije??

a inace ovo sto ce oni pokusat proizvest je mikro rupa koja nebi smjela biti stabilna,znaci nakon sekunde-dvije se raspada i nikome nista
PS : naravno možda se ne raspadne i svi po kratkom postupku završimo u valhalli
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 03:07   #69
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
To podrucje je tolko abstraktno i toliko nepoznato da je ovo predvidjanje po forumima sa mass histerijom jedna velka glupost. Bilo bi pametnije da nabacimo procjenu koga ce sljedeceg Amerikanci napasti, nego o ovome (a i ta tema bi bila mega trosenje vremena).

Znanost tek pocinje otkrivati i to tek debelo debelo teoretsko sto su to crne rupe, a kamoli da bi uspjeli umjetno napraviti jednu/dvije/tri+....+∞ ili koliko vec...

To sto su novinari napravili mass histeriju nije prvi put. mislim da su u zadnjih 5 godina vec napravili 10 puta. I to je sve pocelo sa onim prokletim filmom armageddon i onda jos 10 takvih na tu šemu.

Cijelo to podrucje fizike je tolko neshvaceno i nepoznato da jos nije ni blizu dokazano da crna postoji kao takva kakvu mi percipiramo, ono sto znamo da ih nije moguce detektirati direktno, barem ne za sada, nego se to tamo nesto nagadja racuna sa nekim zakvrivljenjima svijetla (grav. leca ili tako nesto), pa tu pucaju neke teorije o usporavanju objekata koji udje u nju i onako sve to zvuci djeluje dosta SF, pa jos neko pobijanje zakona o očuvanju masa i jos ziljardu teorija/poludokazanih teorije/predpostavki od kojih bjeze i sami fizicari brzinom c, jer ne da nista od toga nije sigurno nego ono nasli se nas par i pili za stolom i bubnuli pa mozda je tocno. ostatak necu ni komentirat jer je jos tolko teoretski vise od ovoga da mi se neda teoretizirati. za to su placeni znanstvenici sa 3 fakulteta i doktoratima. Osobno mislim da su preplaceni, ali dobro.

U svemu tome postoji jedna cinjeca. Covjek kao bice u svemiru je tolko mali, da bi svi jos jednom trebali pogledati zadnju scenu MiB prvog djela . Toliko bi bilo divno i krasno da znamo sto je to tamo dalje i zasto je to tamo dalje i gdje je to tamo dalje i gdje je kraj ovoga, sto je kraj iza onoga i nitko sretniji od mene da se sazna/dokaze, pa makar i jedna stavka od toga, ali nazalost sa sadasnjom brzinom razvoja znanosti to necemo dozivjeti jos barem sljedecih 5000 godina.

E da. Dobra mi je i teorija o onoj ''tunguskoj eksploziji'' . Milsim da je cak bila rasprava jednom o tome da je to bila crna rupa u prolazu. Uglavnom sad brijem mozes kupit eliksir zivota za 5$ -> http://tunguskablast.com/corp . osobno mislim da su rusi radili najvecu podzemnu destileriju vodke u povijesti covjecanstva, al nisam jos razvio puno teoriju o tome...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 04:10   #70
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
osobno mislim da su rusi radili najvecu podzemnu destileriju vodke u povijesti covjecanstva, al nisam jos razvio puno teoriju o tome...
genijalno,trgam se vec 5 min

btw:kada si tu skinuli bann i kak si ih nagovorio? and welcome back

ONTOPICK:nije toliko vazno ni dal ce uspijet stvorit mitsku crnu rupu,nego je zanimljivije kak uopce neke stvari zamisljaju
MAHER je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2008., 04:49   #71
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ma meni je taj cijeli koncept te vise manje teorijske grane znanosti o svemiru fascinantan, ali sa jednom masnom dozom rezerve.

Ono sto mene ubija u pojem je to sto svako malo nesto novo otkriju, prostudiraju i onda padne u zaborav i nitko nista o tome.

Primjer; Einsteinovo misljenje da je brzina svjetlosti konacna i da nema dalje. Sve sto ima masu nemoze ju prestici niti stici bla bla bla. E sad nedavno sam procitao da je neki ludi azijat Wang ili kako mu vec ime to uspio. Isto se ''naime'' u znanstvenim krugovim digla prasina. Vec sam se vidio kak ljetujem negdje oko NGC 185 sve super sve pet, pocele neke bjesne teorije i samo sto nisam imao priliku dozivjeti lokalni čarter let do sombrera par milja s.g. od nas kako usporava ko uss enterprise i kifla.

Mrtva mrtva tisina. Palo u vodu ili sute ili se neko malo zajebo kad je prenosio vjest.

Tak da ono stvarno, ali stvarno to sve sa dozom rezerve i bez optimizma...

Zivo me zanim i bas cu pratit sto ce nama smrtnicima reci nakon ovog eksperimenta.

Vec vidim celavog prof.dr.sc.Barneya kako nakon eksperimenta govori kraj LHC, da ovo je bilo revolucionarno. Dalo nam je uvid u postanak svemira (super - sva sreca pa se eksperiment zove uvid u postanak svemira) i naucili smo nesto novo ( a sto? Podjeli sa nama.. ) sto prije nismo mogli. Ovaj eksperiment je naprosto revolucionaran za znanost.

Onda nakon toga par slika filmova sa domjenka i ko da se nista nije dogodilo. Ono nista, njente, svi zaboravili na to, nestalo, nepostoji, nigdje nista ne pise, meni apsolutno totalno nebitno.

U najbolje slucaju ce reci da su uspjeli dobiti nesto kul, sto je savilo neku zraku svijetlosti, da su to pomno zabiljezili, napravit ce za nas tulce graficku animaciju koja ce se vrtit na CNN i evo ode 8 miljardi dolara. A da su mi dali samo miljon od toga, pa yebemu ja bi barem zabavljao javnost ko Ante i Simona sigurno mjesec dana. A zalosno je to sto cu od toga imat vise zabave i sto sam naucio kako se _nikako ne_ češljat i ne ozenit sisatu glupu plavusu, nego sto sam dozano od tog, jel, eksperimenta.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 07:43   #72
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
ne ozenit sisatu glupu plavusu.
sve sam razumio, ali ovo ti nije trebalo,to je idealan materijal za žemsku, ako si pametan znat ćeš ju dobro koristiti . ante nije


Što se samog eksperimenta tiče po meni je to za većinu nas potpuno bezvrijedan pokus. Znanstvenici će pokušat dokazat/potvrdit svoju teoriju, a praktične primjene i koristi za čovječanstvo od toga nema.

Slaba im je isprika i to š6to tvrde da će im to dati uvid u početak svemira. Siguran sam da neće.

Silni novac koji je utrošen na ubrzivač i na ovaj pokus mogao se puno bolje/korisnije upotrijebiti.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 08:28   #73
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Baš ste zapeli na to da je potrošen silan novac, da su znanstvenici sa 3 fakulteta i doktoratima preplaćeni i sl. a onda opet iza toga izjava "nazalost sa sadasnjom brzinom razvoja znanosti to necemo dozivjeti jos barem sljedecih 5000 godina".

Osobno znam da su znanstvenici slabo plaćeni i da jako teško dobiju sredstva za rad, srećom ti ljudi ionako nisu materijalisti. Ponukan ovakvim napisima moram komentirati koliko novaca ili honorara dobiju razno razni izvođači, glazbenici, nogometaši, nogometni klubovi za transfer igrača, glumci (koliko su ono glumci u Friends dobili po epizodi? Milijun $), vozači formule 1, manekeni, dizajneri... Koliko se novaca zdrobi na razvoj oružja, naoružanje, ratove? Dok u isto vrijeme ima ljudi koji gladuju.
U znanost se zapravo vrlo malo ulaže i zbog toga sporo napredujemo.
Sasvim druga stvar je koliko traženje elementarne čestice ima smisla... o tome postoje razne teorije a ako vas zanima jedna od njih već sam naveo naziv knjige.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 09:18   #74
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Osobno znam da su znanstvenici slabo plaćeni i da jako teško dobiju sredstva za rad, srećom ti ljudi ionako nisu materijalisti. Ponukan ovakvim napisima moram komentirati koliko novaca ili honorara dobiju razno razni izvođači, glazbenici, nogometaši, nogometni klubovi za transfer igrača, glumci (koliko su ono glumci u Friends dobili po epizodi? Milijun $), vozači formule 1, manekeni, dizajneri... Koliko se novaca zdrobi na razvoj oružja, naoružanje, ratove? Dok u isto vrijeme ima ljudi koji gladuju.
U znanost se zapravo vrlo malo ulaže i zbog toga sporo napredujemo.
Sasvim druga stvar je koliko traženje elementarne čestice ima smisla... o tome postoje razne teorije a ako vas zanima jedna od njih već sam naveo naziv knjige.
Apsolutno se slažem s time što si napisao. Silni novci se vrte u nekim krugovima gdje to ne bi trebalo biti tako. Evo, uzmimo samo BB na Thailandu - ogromni novci bačeni su na to da bi ljudi željni zavirivanja u tuđe živote gledali seksualne pokušaje pred infracrvenom kamerom i slušali ''životne rasprave 14-ero bedaka''. I još se to nije moglo napraviti u Hr gdje već imaju infrastrukturu, nego se moralo ići u Tajland da bi se digla popularnost posrnulog showa. Jadno.

I osobno znam da znanstvenici teško skupljaju sredstva financiranja, ali i sam si primjetio u čemu je problem - i kad se dobe novci u znanosti dogodi se da se oni koriste u krive svrhe.

Ali, ovaj pokus po meni spada u kategoriju ''znanost radi znanosti'' - zadovoljavanje želja znanstvenika u potrazi za smislom. I mene golicaju pitanja smisla i postanka svijeta, ali iskreno sumnjam da će se odgovor dobiti u ovom ubrzivaču. I isto tako sumnjam da će od toga biti neke praktične koristi. Znanost ne bi nikad smjela biti svrha samoj sebi...

Također, čovječanstvo i naš dragi nam plavi planet danas grcaju u mnogobrojnim problemima prema rješavanju koji bi trebalo usmjeriti većinu znanstvenih kapaciteta. Nažalost, kao u svim područjima života, tako i u znanosti, politika i interesne grupe određuju što će se i kako financirati... pa se tako dogodi da trećina čovječanstva gladuje dok se puste milijarde dolara troše na razvoj oružja, da netko za šutanje lopte dobiva stotine tisuća dolara tjedno, a da liječnici koji razvijaju lijekove protiv rijetkih i opakih bolesti ne mogu doći do novaca za razvoj istraživanja... ...mogao bih nabrajati do sutra...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 09:32   #75
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 10:34   #76
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Lightbulb Zarulja

Eh, vidim da se vecina postova odnosi na svrhu znanstvenog rada, istrazivanja i eksperimenata. Kao da je vecina u zivotu sudjelovala u vise od jednog pokusa, primjerice kristalizacije modre galice...

Salu na stranu, netko je prije spomenuo kako je zarulja otkrivena unutar rada kojemu je bila svrha. Ne bih se slozio, niti to (u potpunosti) odgovara cinjenicama. Prvo je bilo otkriveno svojstvo zarne niti (tada nacinjene od ugljika, ugljena, jelte) da isijava svjetlost, i to unutar necijeg igranja sa vodljivim svojstvima razlicith materijala, spajanjem na izvor istosmjerne el. energije preko dvije niti bakra, valjda. Nit se zazarila uslijed vlastita otpora, proizvodeci otpadnu svjetlost i puknula. Nakon toga se pocelo eksperimentirati sa drugim materijalima i izoliralo se one najboljih svojstava (trajnosti, intenziteta svjetla, provodljivosti...).

Zatim se sve testiratlo u promjenjivim uvjetima okoline, SU primjerice, cime su dosli do zaljucka da bi unutar kontrolirane okoline (naime, gotovo vakumiranog staklenog mjehura) najbitnije svojstvo bilo dovedeno do ekonomski prihvatljivog stupnja efikasnosti. Ergo, nitko nije niti pomislio "ajmo napraviti zarulju" vec je ista nastala temeljem hrpe rezultata razlicitih prethodnih experimenata uzetih u obzir, sa dodatkom jos (podosta) experimentiranja. To je jedini (realno svrsishodan) princip znanstvenog rada.
I u njemu nema ocite prakticne primjene, to je nesto sto dolazi kasniije.

Ovo:
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Poanta je da kad su eksperimentirali sa žaruljom tražili su nešto za što je bilo očito da će imati praktičnu primjenu isto kao i sa penicilinom ili nuklearnim reaktorom/bombom ili raketama ili danas sutra nekim FTL motorom a ne nekoliko milijardi dolara vrijednim pokušajem imitiranja "velikog praska" i pravljenja nestabilnih subatomskih tvorevina...
Zdravoseljacki, to bi bilo kao cijeli zivot slikati sto je iza brda, a nikada otici tamo i stvarno vidjeti o cemu se radi. Sto ce reci, niti jedan znanstveni experiment nije zapravo neuspjesan. Osim ako se od njega ne odustane. Druga mjerila (eticka, moralna, etc...) nisu tema, ali trebaju biti nedvosmisleno zadovoljena.

A sto se tice crnih rupa, zive i umiru, i nakon toga uskrsnu kao singularnosti (koje su zapravo cijelo vrijeme tu, ali ih je djelovanjem crne rupe, nemoguce detektirati, osim imaginarno ). I nije istina da samo privlace kada i emitiraju, i to emitiraju tone materije cak i za zivotnog vijeka. LINK

I s obzirom da o svemu pisu i relevantne novine kao 24sata, VL i slicni, pripisujem to senzacionalizmu i dekadenciji. Stvarno bitni faktori su eliminirali tu raspravu kao relevantnu davno prije planiranog pocetka rada LHCa.

EDIT: BTW, server je u

EDIT2:
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
...Ali, ovaj pokus po meni spada u kategoriju ''znanost radi znanosti'' - zadovoljavanje želja znanstvenika u potrazi za smislom. I mene golicaju pitanja smisla i postanka svijeta, ali iskreno sumnjam da će se odgovor dobiti u ovom ubrzivaču. I isto tako sumnjam da će od toga biti neke praktične koristi. Znanost ne bi nikad smjela biti svrha samoj sebi...
NHF, ali ne mislite li da su ove vase izjave prilicno arogantne? Zar zbilja mislite da se do bilo kojeg pronalaska doslo s namjerom? Ovaj experiment nam treba, prije svega zato sto ga mozemo izvrsiti (mislim covjecanstvo). Predmnijevati sada koji ce mu biti rezulatati kao i njihova prakticna primjena jest mlacenje prazne slame. Nitko na ovom forumu, niti u CERNu ne moze zdrave i odgovorne pameti reci da jedan ili vise ili svi rezultati experimenta nece uistinu prekinuti glad u svijetu. Sto da otkrijemo FTL pogon, hladnu fuziju, energiju nulte tocke? Tko kaze da se ne bi preokrenuo sustav (vrijednosti) na planeti? Do sada je uz napredak samo njegova zloupotreba bila jednako nezaustavljiva. Vjerujem da su u obrunuto reciprocnom odnosu. Za dobro planeta. I da ce prvo nadvladati drugo, gotovo slicno kao u STu. Drugi izlaz je samo destrukcija.

Ex astris scientia.
__________________



Zadnje izmijenjeno od: naram-sin. 10.09.2008. u 11:03.
naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 11:06   #77
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ne pratim ovo, al u koliko sati će upalit taj stroj? s*ebali budu mi rođendan
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 11:10   #78
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
1. Trećina čovječanstva je oduvijek gladovala kroz cijelu povijest, i gladovat će i dalje, tako je to u prirodi kod svih.
2. Puno resursa se u čovječanstvu uvijek troši na nešto što "ne bi trebalo"
3. Rata je uvijek bilo i bit će
4. Ljudi su iracionalna bića, i uvijek će biti, mi smo najnestabilnija bića u svemiru koje mi znamo.

5. Znanost nema poveznice sa etikom i moralom, jer da ima, jako puno stvari koje koristimo danas, jednostavno ne bi postajale.
6. Znanstvena otkrića nisu sama za sebe i uvijek će se koristiti tamo di treba (sjetite se samo Tesle i slanje energije bežično, kaj će mu to u to vrijeme, njegovi eksperimenti su u to vrijeme bili sama sebi svrha)
7. Sve će sjedati na svoje mjestu u vrijeme kada to treba sjesti, kao "izum" i primjena novih energenata, veća količina hrane, globalizacija naroda te težnja jedinstvenosti, tj. unifikaciji. Ali kao što rekoh, sve u svoje vrijeme.
8. Ne znam jeste li znali, ali znanstvenici su uspjeli u pokusu da zadrže jedan elektron na dva mjesta u isto vrijeme. Nije to ništa čudno jer se oni tako u prirodi i ponašaju, ono što je zanimljivo što se to izvelo u kontroliranim uvjetima.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 13:40   #79
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
jesmo li vec progutani? s ove strane hrvatske je nesto malo mracno za ovo doba dana
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 13:51   #80
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Nismo jos,prihvatili su zahtjev
__________________

3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:08   #81
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Pošto se tu lome koplja kako je/nije bačen novac da se uključim.

Ratovi koliko god negativni bili mi danas od njih imamo koristi npr.: NIKON (vojna optika), razne vrste auta- korjen iz vojne industrije, avioni da nisu korišten u vojne svrhe još bi bili na dvokrilcima, podmornica zasluga oped vojne industrije, GPS itd itd.

Trka na mjesec: direktna korist od toga kaj je jedan amer "navodno" upiknul zastavicu nikakva, indirektna korist vrlo velika. Nove vrste materijala, tehnologije itd.

Tako da od ovoga ako se ne raznesemo tj. usisamo korist će biti indirektna, neke stari će se dokazati a neke teorije otpast. Tko zna što sutra donosi
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:29   #82
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Tolko rupa na ovoj planeti a vi se zamarate nekom crnom rupom koju mozda nece ni proizvest, mislim koga briga. Bolje se nadjite negdje popite nesto pa nesto smislite pametnoga.

Nego ako me proguta rupa sta me ceka tamo, sta da ponesem tamo, kako da se obucem i pocesljam, dal da kupim novi fotc jer mi je stari crko, ima li tamo struje, ima li neta, trebam li bocu sa kisikom.

Blago receno pricate o necem o cemo niko ziv skoro nis nezna i sva ta nagadjanja mi nemaju smisla. Kake vrazije crne rupe i ostali bakalari.

Crna rupa koja sve usisava, de pogledajte na cijev upaljenog usisavaca.

Svaki dan se izvode raznorazni pokusi i sigurno ih ima koji su nama ljudima realno blizi i opasniji.

Nemaju ljudi o cem pisat pa ajmo o crnoj rupi, i samo je ime zastrasujuce, uskoro ce nam pocet prodavat odjela koja ce nas zastititi od usisavanje u crne rupe.

Dali ce od okusa biti koristi, pa ako ne danas vjerojatno u nekakvoj buducnosti i hoce, nista nije bez vraga i prije ili kasnije dobro dodje.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:57   #83
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Trka na mjesec: direktna korist od toga kaj je jedan amer "navodno" upiknul zastavicu nikakva, indirektna korist vrlo velika. Nove vrste materijala, tehnologije itd.
Don't forget WD-40
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 16:01   #84
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Tko zna što sutra donosi
Državni hidrometeorološki zavod
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 23:55   #85
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Veći je meteorolog moja baba koju bole kosti kad kiša dolazi nego oni.
Pogode jednom u x puta. Istina ja sam u Dubrovniku a kako je Hrvatska prestaje u Splitu....... (Svi autoputevi , bolnice etc se grade do Splita jer ostatak nije bitan osim kad zagrebu treba poslat porez i zaradu od turizma)
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 00:24   #86
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
zato imaš one satelitske snimke i radarske snimke sa bilogore ... svaki put kad nekam idem pogledam to dvoje i još ni jenput me nije iznevjerilo


btw... tek tolko da znate ipak se je pojavila crna rupa danas kad su pokrenuli akcelerator i progutala je zemlju ... sad smo s druge strane crne rupe
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 00:28   #87
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
zato imaš one satelitske snimke i radarske snimke sa bilogore ... svaki put kad nekam idem pogledam to dvoje i još ni jenput me nije iznevjerilo


btw... tek tolko da znate ipak se je pojavila crna rupa danas kad su pokrenuli akcelerator i progutala je zemlju ... sad smo s druge strane crne rupe
ah crap..
tech je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 01:29   #88
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
btw... tek tolko da znate ipak se je pojavila crna rupa danas kad su pokrenuli akcelerator i progutala je zemlju ... sad smo s druge strane crne rupe
Twin buraz, zaboravio na fotke, pa evo ih onda u temu :

LHC First Beam Day from the CERN Control Centre (CCC)

Koliko vidim, tu ima malo previse seniora, valjda zato i ne mare na ishod experimenta

"Now for the first time the complete machine is fully loaded with 130 tonnes of liquid helium..."

Mozda je samo trebalo dogovoriti ovaj eksperiment u nekoj zemlji malo slabijeg uređenja i stabilnosti. Vjerujem da bi vise rupa probudili

8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 01:34   #89
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
zaboravil si i ovu video snimku nadzornih kamera

http://www.cyriak.co.uk/lhc/lhc-webcams.html
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 11:22   #90
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na