Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.03.2018., 14:27   #4711
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Xiaomi Mi Box ima LAN utor? gdje?
Adapter, original xiaomiev ili neki drugi.
OuttaControl je offline  
Staro 21.03.2018., 14:30   #4712
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
taj box je najjeftiniji 1800 kn, dok je ona novija verzija(pro) oko 3000 kn.
Pro nije nova verzija nego bas suprotno, stara verzija sa 500GB diskom. 1800kn je model sa kontrolerom no postoji i 2017. verzija samo sa daljinskim koja je jeftinija.
Rista je offline  
Staro 21.03.2018., 19:12   #4713
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Adapter, original xiaomiev ili neki drugi.
pa to mi je jasno ali moraš dodatno kupovati adapter i onda jedini usb port na to trošiti... ili još nabavljati powered USB HUB. Šlampavo da se mene pita jer su mogli komotno još 2 USB utora staviti. Konektor kao konektor košta 2$, a chipset podržava 3 usb-a. Ovako nabijaju dodatne troškove i na kraju imaš mrežu 10/100. Za te iste novce drugi, ne tako razvikani proizvođači daju dosta bolje specke. Npr gigabit mreža, više usb portova itd... Xiaomi je lijep i ima ok software ali hardware je uškopljen IMO

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pro nije nova verzija nego bas suprotno, stara verzija sa 500GB diskom. 1800kn je model sa kontrolerom no postoji i 2017. verzija samo sa daljinskim koja je jeftinija.
da, to sam pomiješao, u pravu si. Gledao sam na nabavi i njuški budući da ih nisam mogao naći u nekim normalnim dućanima. Links npr...
alengrosevic je offline  
Staro 23.03.2018., 23:12   #4714
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Pozdrav,

Imam Samsung 4K smart tv sa HEVC podrškom, USB 3.0 1TB HDD i zanima me koja je opcija da imam pristup tom HDD-u sa kompa bez da ištekavam iz TV-a u komp i obrnuto; Samsung nema FTP opciju, pa možda neki Android box koji bi mogao jednako dobro vrtiti HEVC (HDR) filmove, sa nekom FTP opcijom na vanjski HDD...


LP!
B-Link je offline  
Staro 24.03.2018., 01:57   #4715
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
pa to mi je jasno ali moraš dodatno kupovati adapter i onda jedini usb port na to trošiti... ili još nabavljati powered USB HUB. Šlampavo da se mene pita jer su mogli komotno još 2 USB utora staviti. Konektor kao konektor košta 2$, a chipset podržava 3 usb-a. Ovako nabijaju dodatne troškove i na kraju imaš mrežu 10/100. Za te iste novce drugi, ne tako razvikani proizvođači daju dosta bolje specke. Npr gigabit mreža, više usb portova itd... Xiaomi je lijep i ima ok software ali hardware je uškopljen IMO
da, definitivno su trebali jos portova dodat
OuttaControl je offline  
Staro 27.03.2018., 12:50   #4716
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Pozdrav,

Imam Samsung 4K smart tv sa HEVC podrškom, USB 3.0 1TB HDD i zanima me koja je opcija da imam pristup tom HDD-u sa kompa bez da ištekavam iz TV-a u komp i obrnuto; Samsung nema FTP opciju, pa možda neki Android box koji bi mogao jednako dobro vrtiti HEVC (HDR) filmove, sa nekom FTP opcijom na vanjski HDD...


LP!
Opićiš neki program (ja imam jedan koji košta 20 EUR, mada ih ima i besplatnih, no ovih 20 EUR mi je do sada najbolje uložen novac) na PC koji radi kao server i onda preko tog DLNA servera TV može sa tog diska koji je u PC preko LAN mreže plejat sve što se sa tim programom od multimedije dopusti.

Imaš mogućnost da sam odrediš koji su multimedijalni sadržaji dostupni unutar mreže, što jako dobro dođe ako imaš toga poprilično. Također osim na taj TV možeš to isto preko mreže poslat na bilo koji drugi uređaj koji podržava DLNA, pa onda možeš i na AVR poslat ili neki drugi uređaj koji se može registrirat na mreži i podržava DLNA i može plejat multimedijalni sadržaj.

https://www.howtogeek.com/215400/how...-media-server/

Znam da ima hrpa besplatanih programa, ali ovih 20 EUR za licencu za ovaj program nije puno a program je izvrstan i najbolji od svih koje sam imao prilike probati https://twonky.com/downloads/index.html

Možeš ga i besplatno probati kroz 30 dana. Ja sam zaključio da vrijedi ove novce koliko košta trajna licenca. Iako ima i drugih jako dobrih programa koji su potpuno besplatni.

Naravno bilo koji uređaj mora biti preko LAN povezan na PC, a ako imaš Smart TV i gledaš sadržaje sa neta, onda pretpostavljam da imaš LAN.

Tako da ovaj disk možeš slobodno staviti u PC i na njega dodavati što ti god treba. Naravno PC je kod mene ukljućen 24/365, eventualno isključim monitor.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 27.03.2018. u 13:08.
sakomako je offline  
Staro 27.03.2018., 14:32   #4717
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Opićiš neki program (ja imam jedan koji košta 20 EUR, mada ih ima i besplatnih, no ovih 20 EUR mi je do sada najbolje uložen novac) na PC koji radi kao server i onda preko tog DLNA servera TV može sa tog diska koji je u PC preko LAN mreže plejat sve što se sa tim programom od multimedije dopusti.

Imaš mogućnost da sam odrediš koji su multimedijalni sadržaji dostupni unutar mreže, što jako dobro dođe ako imaš toga poprilično. Također osim na taj TV možeš to isto preko mreže poslat na bilo koji drugi uređaj koji podržava DLNA, pa onda možeš i na AVR poslat ili neki drugi uređaj koji se može registrirat na mreži i podržava DLNA i može plejat multimedijalni sadržaj.

https://www.howtogeek.com/215400/how...-media-server/

Znam da ima hrpa besplatanih programa, ali ovih 20 EUR za licencu za ovaj program nije puno a program je izvrstan i najbolji od svih koje sam imao prilike probati https://twonky.com/downloads/index.html

Možeš ga i besplatno probati kroz 30 dana. Ja sam zaključio da vrijedi ove novce koliko košta trajna licenca. Iako ima i drugih jako dobrih programa koji su potpuno besplatni.

Naravno bilo koji uređaj mora biti preko LAN povezan na PC, a ako imaš Smart TV i gledaš sadržaje sa neta, onda pretpostavljam da imaš LAN.

Tako da ovaj disk možeš slobodno staviti u PC i na njega dodavati što ti god treba. Naravno PC je kod mene ukljućen 24/365, eventualno isključim monitor.

Probao sam Plex i nekako mi ta stream ideja nije bas najbolje rjesenje, imam neki dojam da se gubi kvaliteta :/
B-Link je offline  
Staro 27.03.2018., 15:34   #4718
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Probao sam Plex i nekako mi ta stream ideja nije bas najbolje rjesenje, imam neki dojam da se gubi kvaliteta :/
Nije to strim u klasičnom smislu, već TV direktno čita sa HD na PC isto kao i kada mu staviš SD na USB utor. Jedino što podaci idu preko LAN-a.

Kvaliteta se ne gubi, jedino je malo sporije kod preskakanja po videu, jer moraš poslat zahtjev preko mreže i čekati odziv natrag, ali kvaliteta je ista, jer materijal je potpuno isti, dapače radi se čak i o istom materijalu i disku na kojem je taj materijal.

Kod strimanja preko neta kvaliteta strima ovisi o brzini veze, ako je mala onda se pušta kvaliteta strima koji odgovara brzini veze. No ovdje je veza ona koja je definirana brzinom LAN konekcije, a to je danas rijetko ispod 100 Mbps a najčešće je 1000 Mbps, iako i ova prva zadovoljava po propousnosti što se tiče zahtjeva za 4K HDR u 60 fps.

Ja recimo video sa Youtuba ponekad dobivam sa 90 Mbps jer imam vezu koja to podržava. Unutar LAN mogu ići do 1000 Mbps, a to je i višestruko nego što treba za normalnu reprodukciju filmova, jedina razlika je u brzini odgvora kada je disk direktno spojen na TV u odnosu na brzinu odgovora kada ide preko LAN, no ako gledaš film onda je to manje važno, jer nećeš stalno preskakati naprijed nazad gdje se to najviše osjeti.
sakomako je offline  
Staro 27.03.2018., 21:17   #4719
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Jel uspio tko namjestit da gleda Netflix na Nexbox a95x?
rodriguez je offline  
Staro 27.03.2018., 21:19   #4720
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jel uspio tko namjestit da gleda Netflix na Nexbox a95x?
Android ili libreelec? Meni na oba radi
robik666 je offline  
Staro 27.03.2018., 21:20   #4721
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Android,aj pliz kako?
Po kojim uputama?
rodriguez je offline  
Staro 27.03.2018., 21:46   #4722
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Android,aj pliz kako?
Po kojim uputama?
Aplikacija s google playa?
robik666 je offline  
Staro 28.03.2018., 00:30   #4723
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Nece, kaže da ne podržava nexbox a95x
rodriguez je offline  
Staro 28.03.2018., 01:50   #4724
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Nece, kaže da ne podržava nexbox a95x
Probaj skinit stariju verziju aplikacije pa nju instaliraj.
robik666 je offline  
Staro 28.03.2018., 02:57   #4725
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Da, skineš apk i instaliraš.

Ali s obzirom da je to apk za mobitel nije baš idealna za korištenje.
__________________

Cartmann je offline  
Staro 28.03.2018., 12:08   #4726
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Hvala ekipa, proradilo je sa starom app.
rodriguez je offline  
Staro 28.03.2018., 12:37   #4727
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ima tko da mu radi HDMI-CEC na način da se paljenjem playera pali i tv?
__________________
.
Ag008 je online  
Staro 28.03.2018., 16:24   #4728
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Mislim da se pali meni na Vorke-u...
zupy je offline  
Staro 28.03.2018., 17:01   #4729
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
meni nije palio. samo gasio tv
alengrosevic je offline  
Staro 28.03.2018., 21:26   #4730
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Nisam gledao, jel se moze upaliti CEC kroz librelec? Ima li uopce to u njemu?
Cuky je offline  
Staro 29.03.2018., 13:44   #4731
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
joj ja sam s tom CECom vec mlade dobio.. 😂
ako mi je upaljen box ( Nexbox sa LE) onda mogu palit/gasit TV/Kino/Vip Tv sa bilo kojim daljinskim od navedenih uredaja a ako je box ugasen onda mi se Kino nikako ne pali.. naravno da imam TV spojen sa Kinom sa optickim kablom za zvuk i onda moram trazit daljinski od Kina da palim zasebno..
ako je Box na androidu i ugasen onda se sve pali/gasi kako bi i trebalo..
probao sam sve moguce varijante sa LE na Boxu i uvijek zajebava, ocito ga CECa ne voli kad ima Libreelec gore.. 🤔

from my x720
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 31.03.2018., 23:36   #4732
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
jel ima gdje kakav tutorijal za "libre-elec" početnika?

upravo instaliro preko micro SD card na Beelink GT1, al KODI je gol ko od majke rođen...nemam ništa
smirnoff je offline  
Staro 31.03.2018., 23:39   #4733
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,865
Gol kao da nema ni izbornika ili?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online  
Staro 31.03.2018., 23:58   #4734
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ima izbornik i settings i tako, al nije kao kad sam prvi put upalio sa androidom (bilo sve gore kodi sa instaliranom add-on ima, internet i ostalo kao na mobu).
smirnoff je offline  
Staro 01.04.2018., 00:22   #4735
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,865
Ako staviš Libreelec nema androida i ostalih predinstaliranih gluposti. Imaš Kodi koji se odmah pokreće čim upališ box i naravno prazan je pa trebaš instalirati sve add-one koje želiš.

Što ti zapravo želi s box-om, samo Kodi ili želiš android jer ako želiš ovo drugo Libreelec nije za tebe.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online  
Staro 01.04.2018., 00:46   #4736
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
htio sam isprobat taj KODI na libreelecu jer sa add-onovima u androidu nisam zadovoljan...ne nalazim niš. iako svi hvale exodus ja tamo nisam našo niš...čak ni HD, pol kanala ne radi niti jedan noviji film ili serriju nisam našo...

šta da stavim kao best add-on?
smirnoff je offline  
Staro 01.04.2018., 00:53   #4737
nsvladimir
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 19
Ma za filmove i serije, gledalica, filmovizija i slični sajtovi zakon, sa kodijem samo mučenje
nsvladimir je offline  
Staro 01.04.2018., 03:03   #4738
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Ja sam kupio ovaj box (amlogic s905, 1/8gb, verzija s gigabitnom mrezom)
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1086647.html?wid=21

Odlucio sam ici na najjeftiniji iz razloga sto sam samo htio vidjeti kako radi u odnosu na linux pc koji je prije toga bio zaduzen za multimediju. Mogu rec da sam jako zadovoljan.

Dodatno sam uzeo micro sd karticu od sandiska, 16gb, iz razloga sto nisam znao koliko ce mi prostora trebati radi nekih pluginova.

Uglavnom, sve radi odlicno, instalirao sam zadnji stable libreelec (koristio sam "gxbb_p200_1G_1Gbit.dts" device tree za s905), avr receiver je spojen optikom na njega, a za upravljanje sam nabavio logitech harmony 555 tako da sad sva 3 uredaja kontroliram s jednim daljinskim (tv, tv box i avr).

No, da odgovorim na neka pitanja na koja nisam mogao pronaci 100% siguran odgovor prije kupovine...



Treba li mi 2/16gb verzija boxa?

Po mom iskustvu - ne treba. 1/8gb model je sasvim dovoljan za sve sto ce vam trebati (multimedija, emulatori). Niti u jednom trenutku nisam osjetio da mu je usfalilo memorije.




Koliko veliku sd karticu nabaviti?

Dovoljna je i 8gb kartica za instalaciju samog os-a i pluginove, uz uvjet da imate neki lokalni share ili NAS uredaj za pohranu multimedije. Tu prvenstveno mislim na addonove koji rade na principu torrenta tako da nema brige, ako imate nesto od navedenog sve sto skidate da se spremiti na lokalni share uz uvjet da ga mountate na libreelec box kao (linux) nfs share.

Preporuka je nabaviti neku brzu karticu. Ja sam sasvim slucajno otisao na sandisk (16 gb micro sd, brzina do 98 MB/s tj. 653x) koji radi odlicno.




Da li mogu vrtiti emulatore za igranje igrica sa starih konzola (prvenstveno me zanima psx, te nintendo, n64)?

Da, psx radi odlicno kroz retroarch/emulationstation kombinaciju.
Na linux pc-ju nikako nisam mogao pronaci dovoljno dobar emulator koji bi glatko vrtio psx igrice kroz retroarch, dok ovdje to radi odlicno. Zgodna stvar je sto vec i defaultni shader profil ima bolju grafiku u odnosu na originalni psx/ps one. Sto se igrica tice, uredno se moze mountati lokalni (nfs) share kao game direktorij.




Rade li 4k videi uredno, ima li stuttera?

Rade odlicno, nakon inicijalnog loada filea preko mreze (ethernet) nema nikakvog zastajkivanja. Mada moram priznat, isprobavao sam 4k file od samsunga (ne znam koji codec) na fhd tv-u i kao sto rekoh radi odlicno.


Mogu li spojiti usb receiver od gamepada, hoce li se uredno moci napajati?

Koristim xbox 360 gamepad sa povecim usb receiverom i radi odlicno, plug n play.



Za kraj, preporuka je koristiti neki nfs (linux) share na lokalnoj mrezi radi spomenutih addonova. Ja koristim omv ( open media vault) nas based pc koji se pokazao odlicnim.

Eto, nadam se da sam nekima pomogao i odgovorio na neka pitanja.
Cuky je offline  
Staro 01.04.2018., 11:53   #4739
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,865
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
htio sam isprobat taj KODI na libreelecu jer sa add-onovima u androidu nisam zadovoljan...ne nalazim niš. iako svi hvale exodus ja tamo nisam našo niš...čak ni HD, pol kanala ne radi niti jedan noviji film ili serriju nisam našo...

šta da stavim kao best add-on?

Exodus ne znam da itko više koristi, a kamoli hvali.

Skini Neptune Rising i Quasar. Na Neptune Rising još stavi Aluc API, a na Quasar “Burst”.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online  
Staro 03.04.2018., 16:28   #4740
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
@Cuky daj link od SD kartice..

from my x720
__________________
sasha2511 je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na