Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2008., 21:17   #121
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
neka kabelska
Gle-da je bilo koja mora na bar jednom kanalu bit info
Svi to imaju pa možeš pogledat...

Ako imaš optičku vidljivost do Croatelovog odašiljača onda je velika vjerovatnost da budeš i sa običnom sobnom ulovio signal.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 00:57   #122
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Leadtek DTV-1800 H

Kupio sam prije 3 dana hibridnu karticu, Leadtek DTV-1800H. Iskreno, ciljao sam na Avermediu Avertv hibridnu, ali u Vemila (gdje sam bio) je nisu imali, pa mi je prodavač toplo preporučio dotičnu karticu (kao, on je ima i svi njegovi prijatelji i super su zadovoljni s njom) koja košta 315-ak kn. Učinila mi se ok, pa sam je kupio. Uz nju nisam dobio dvb-t antenicu, pa sam i nju morao kupit (dodatnih 150kn troška, uzeo sam u Robota neku malu aktivnu antenicu).
Lijepo sam došao kući, ugradio je u PCI slot, sve instalirao, zavalio se u fotelju i.... od tada ništa ne funkcionira

1. Uopće ne hvata dvb-t kanale. Ni jedan. Niti da prepoznaje nekakve smetnje, ništa. Probao stavljat antenu na balkon, u sobu, ovamo-onamo, ništa. Čak sam instalirao i neke druge programe osim njenog tvorničkog (Winfast PVR2) i manualno namještao frekvenciju mog odašiljača (Labištica, 730mhz), no ništa. Dead.

2. OK, kažem, možda im je nešto crklo, amo mi probat spojiti običnu antenu i kabelsku. Spojio, skenirao programe, našao ih, slika odlična. No - zvuka nema! Tek onda primjetih da, da bi zvuk radio (koji LOL ), treba kupiti poseban kabel koji spaja tv-karticu i zvučnu karticu. PA JEL BIO PROBLEM STAVIT TAJ JE*ENI KABEL U BUNDLE?!?!

3. OK, kažem, usrana kartica, usrana firma, kupit ću i taj jebeni kabel sutra. Gasim komp, odoh leć. Sutra dan palim svemoćni Winfast PVR2 program da pogledam šta ima na programu kad gle čuda (pazite, ovo je zaista "čudno") - nema nijednog programa! Samo snijeg...
Ništa, kliknem tamo da ponovo skenira sve... nije ništa pronašao...
NEMA VIŠE NI JEDNOG PROGRAMA. Izgubio živce, ugasio kompjuter i poslao sve u tri p.m. (revoltiran još jučerašnjim crkavanjem Raptora) do sutradan kada sam otkrio da, iz nekog razloga, treba reinstalirat drivere od tv-kartice i onda ponovo može pronaći programe koje prije, iz nekog razloga, nije mogla. Također, daljnim istraživanjem, sam otkrio da samo promjena sourcea dovodi do dotične greške koja sve s*ebe: znači, gledam HRT1 preko obične antene, kliknem da promijeni source u DVB-T (da vidim jel slučajno šta oživjelo), vidim da ništa nije oživjelo, kliknem ponovo na promjenu sourcea u analognu antenu i - nema više programa...sve izbrisano... i onda ajmo ponovo, reinstall drivera, skeniranje, itd.

4. Teletext uopće ne radi na ijednom programu (dok su radili i dok su se dobro vidjeli), samo se upali ekran od teletexta i dolje stoji P100, a sve ostalo je crno. I to je to

Predivno iskustvo, predivna kartica, predivan software...

Sve testirano na Visti i XP-u.

U ponedjeljak im idem vratiti karticu i tražiti povrat novca jer ovo je smeće. Imate li neku dobru za preporuku??

Šta je s ovom?

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 19.04.2008. u 01:22.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.04.2008., 11:03   #123
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
No - zvuka nema! Tek onda primjetih da, da bi zvuk radio (koji LOL ), treba kupiti poseban kabel koji spaja tv-karticu i zvučnu karticu

Mislim da si morao to dobiti sa karticom, prvi put čujem da se prodaje katica bez tog kabla
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 11:24   #124
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Mislim da si morao to dobiti sa karticom, prvi put čujem da se prodaje katica bez tog kabla
Evo, sa Leadtek.com:

Citiraj:
Package Contents DTV1800 H PCI Card x1
High sensitivity remote control (with batteries & sensor cable) x1
FM antenna cable x1
1 9-pin MiniDin cable
User's manual x1
Driver and utility CD x1
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 11:38   #125
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Evo, sa Leadtek.com:
To je već malo žešće guzičarenje
Nevjerovatno...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 13:06   #126
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ja sam iz Dugog Sela, i hvatam OiV, a croatel nikako, tj. nemam slike, a imam zvuk. I slika mi se nekad s OiV anako digitalno zmulja, valjda zato što je signal slab. A croatel odašiljač mi je navodno 1.5km od kuče, a ja ga nemrem hvatat
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 14:23   #127
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Čim imaš zvuk, a nemaš slike, nisi dobre video codece postavio.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 19:34   #128
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699

Zadnje izmijenjeno od: srale7. 19.04.2008. u 21:29.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 23:34   #129
Darude
DJ_Darude kicks ass...
Moj komp
 
Darude's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Virovitica
Postovi: 213
Preporuka TV kartice.....

namjeravam se rješiti televizora pa kupit tv karticu...

nemora biti hybridna, samo analogna more...

i ako more da ide u onaj stari PCI utor... jer mi je PCI-E utor preblizu grafulji a namjeravam čopit S1 pa neče biti mjesta...

jedino imam jedan PCI-E iznad grafe pa jedino tam ak stane... taman će ići do cpu coolera... pa onda i to uzmite u obzir

vidim da dosta ima sranja s tim karticama, nekima neradi prijem... ovo ono...

važno je da ima onaj veliki daljinac, teletext, HW MPEG2, i po mogućnosti da ima iza utor za audio kabel a ne onaj koji ide u matičnu direktno u onaj neki utor...

cijena do kojih 600kn....

preferiram LeadTek, al vidim da dosta ljudi uzima GigaByte neke tam...
__________________
..:: Vlak je uvijek brži ::..
Darude je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2008., 11:43   #130
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
mislim što reći, imaš sve samo par postova niže
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=83867
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
<