Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2008., 22:38   #1
swoop91
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: cakovec
Postovi: 16
Vista problem (nadam se barem)

Pozdrav, imam laptop toshiba p200d-11L, i OS vista home edition (bez sp1) na njemu.
Prije nego mi pocnete govorit da je to lose etc, molim vas da ne komentirate OS vec eventualno pomozite mi oko rješenja problema.

Već jedno vrijeme mi se zna dogodit prilikom multitaskanja, alt-tabanja aplikacija i GLEDANJA filmova da komp divlja. Imam u sidebaru ukljucen od pred koji tjedan opciju da mi pokazuje temp/iskoristenost cpu/mem i to je sve unutar nekih normalnih parametara.

No recimo kad pocnem gledat neki film, u windows media playeru mi odma "steka", tj zastajkuje, ili nakon eventualnog "lag free" vremena stane i moram ponovo pokrenut film. U recimo BS-playeru se to dogodi nakon 20ak min, te moram ugasit/pokrenut film, u windows player classicu je najlakse rjesenje samo kliknut na tray sa trajanjem i vratit natrag di mi je stalo, no tamo recimo u window modu je super slika, a u full screen je zrnata. u winampu mi i trza ko da fali 30% frameova no sinkroniziran je zvuk/video, al ko i u bs playeru zasere se nakon 20ak min.

Dok se to dogodi tray pokazuje iskoristenost core1 na 1-2% max a core 2 na 8-10% i to stoji, zvuk je kao da sve stoji, disk se ne okrece, pa pretpostavljam da je ovo polu soft/hard problem.

Prilikom višesatnog igranja recimo wow-a ili war-a to se ne događa, ili bar se sad nemogu sjetit, no onak, dogodi se kad imam Ffox, msn, winamp, wow u windowmodu i slicne gluposti, sa preko 50% memorije slobodno.

Stavio sam nove drivere/codece/slicne gluposti, no ne pomaze.

Jel ima itko kakve ideje, ili razumije ista od gluposti koje sam napisao?
swoop91 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na