Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2023., 21:09   #181
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 22:29   #182
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hostas nesto ili zelis samo koristiti vpn?

Za vpn svrhe sam koristio tailscale (a prije toga zerotier). I danas ga koristim kao neki backup servis. Kompliciranija metoda je zakup VPS-a pa tuneliranje preko njega. Ili besplatna alternativa - dignes raspberry kod nekoga doma tko ima public ip pa slozis isto tunel.

Za hostanje usluga pogledaj/proguglaj ngrok. Nisam ga koristio, ali sam taman krenuo citati sto sve moze - i onda dobio taj fakin public ip.

Trebam upogonit portove na synologyu FTP, i par custom portova i plex. Plex radi ali se zbrejka radi toga što ga CGNAT ubije.



ngrok sam i ja našao danas ali vidit ćemo. probao sam sa VPN PiA ali ne radi oni je jedan od rijetkih koji ima port fowarding ali ne radi na synologyu taj dio Ako još netko ima ideju za rješavanje ovog shita nek javi. ili ako je netko podesio Ngrok na synologyu kako. Docker imam na nasu i radi.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 08:35   #183
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
To sve ce ti raditi kroz tailscale pod jednim uvjetom - moras ga imati podesenog na klijentima (kao svaki klasicni vpn, samo sto ne hostas vpn server doma). Setup je ful jednostavan, nema odrzavanja ni otvaranja postova, samo upalis app/vpn konekciju i radi.

Tailscale imam instaliran samo na synologyju preko kojeg pristupam ostalim uredjajima na kucnoj mrezi koji nemaju instaliran tailscale (ruter, piholeovi na raspberryjima itd). Naknadno sam u svoju tailscale mrezu ubacio raspberryje na drugoj lokaciji koja je iza cgnata i nema greske - dva domacinstva se ponasaju kao jedna lokalna mreza. Oni pristupaju mom nas-u, ja odrzavam njihove piholeove i imam pristup ruteru itd...

Sve je to tako lako ako NE koristis vlastitu domenu. Meni je cgnat najvise problema stvarao kada sam htio pristupati nas-u preko mojnas.com i koristiti usluge preko browsera - jer na nekim klijentima nisam imao opciju koristenja vpn softvera (poslovni laptopi). Tu mi je trebao port forwarding za proxy managera.

Kako mi je domena na cloudflareu, tek nedavno sam saznao da postoji cloudflare tunel opcija gdje NE trebas otvarati portove i to bi potpuno zaobislo sve cgnat probleme. Ali jedan veliki ALI - cloudflare u free planu dozvoljava upload od max. 100MB po fajlu i ne vole koristenje njihovih usluga za potrebe plex streamanja. Boze, pisem ovaj post i jos me boli koliko sam pizdio dok sam bio na gigaboxu iza cgnat-a. Nadam se da ce ti bar nesto pomoci da se maknes s mrtve tocke
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 08:38   #184
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kako mi je domena na cloudflareu, tek nedavno sam saznao da postoji cloudflare tunel opcija gdje NE trebas otvarati portove i to bi potpuno zaobislo sve cgnat probleme. Ali jedan veliki ALI - cloudflare u free planu dozvoljava upload od max. 100MB po fajlu i ne vole koristenje njihovih usluga za potrebe plex streamanja. Boze, pisem ovaj post i jos me boli koliko sam pizdio dok sam bio na gigaboxu iza cgnat-a. Nadam se da ce ti bar nesto pomoci da se maknes s mrtve tocke
Onda zanemarite moj link gore
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 18:26   #185
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Je'l netko uspio sloziti MAX2 5G bez HT-ovog rutera?
Kad se spojim direkt na antenu.. jedino kad podesim VLAN 104 se mogu spojiti na samu antenu (192.168.4.1). Probao ostale VLAN-ove - 100, 103, 104 .. ali nula bodova.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 22:23   #186
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ne nemože bar je meni tako rekao tehničar. Rade u paru i to je to. Ne možeš preskočiti njihov ruter bar ne još.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 11:44   #187
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ne nemože bar je meni tako rekao tehničar. Rade u paru i to je to. Ne možeš preskočiti njihov ruter bar ne još.
Hmda... ne kuzim jedino bas ni onu opciju za PPPoE na njihovom ruteru? Koja je svrha iste? Pokusao staviti drugi username/pass... ali ne ide s kompa da se spojim sa PPPoE.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 12:34   #188
zhudi
Registered User
 
zhudi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 34
Za sada samo u paru vanjska 5G FWA i Arkadyan Router zbog ACS (Automatic Configuration Server).

https://friendly-tech.com/glossary/what-is-acs/
zhudi je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 17:46   #189
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Pitanje za sve da li je netko imao "problema" sa varijabilnom brzinom jedno vrijeme bude 200/100 neki puta 20/20 nakon reseta 5G FWA antene brzina se odmah vraća na 200/100. Da li se u opće resetira taj modem tj konekciju sa baznom i na koj način to funkcionira?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 08:51   #190
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Pitanje za sve da li je netko imao "problema" sa varijabilnom brzinom jedno vrijeme bude 200/100 neki puta 20/20 nakon reseta 5G FWA antene brzina se odmah vraća na 200/100. Da li se u opće resetira taj modem tj konekciju sa baznom i na koj način to funkcionira?
Kad ti padne brzina dali ti je spojen na 5G ili je na 4G. Ako je na 4G zato ti je i brzina pala.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 13:52   #191
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
4G mu radi samo za service mode ne može dati net sa 4G-om. Ono što sam ja do sada skužio da simple restart antene vraća brzinu na full i sve radi dobro. Mislim da se antena ne resetira svaka 24hrs i tu očito dolazi do nekih problema/nedostataka. Da samo to ima ugrađeno da gubi konekciju sa baznom svaka 24hrs sve bi bilo super. Makar sam imao period od 20-tak dana da je sve radilo tip-top tako da nema pravila. Ja kontam da je ovo sve još u nekoj vrsti testne faze jer ni t-com baš ne zna što da radi. Još da pri restartu mi je antena jednom izgubila sve svoje podatke i nije se htjela nakačit na ACS pa je bio kaos. Sva sreća imam super tehničara koji je to relativno brzo rješio. A vrhunac štelanja je vraćanje sve na tvorničke i da ponovo preko ACS-a povuće podatke. I stalno ju update-aju pa se jednom i ruter bricko ali sve je to ok. Ja i prije ovoga sam imao užasno šugav net tako da je ovo napredak ali da ima mušica ima i sigurno će kroz god dvije to tek prodisat kako treba.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 18:26   #192
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004