Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2007., 12:11   #1
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
hladnjak pci (vezano za grafu)

pozdrav

dal mi netko moze preporuciti kakav dobar pci hladnjak da ga stavim ispod grafe. Imao sam davno tak nest pa me zanima dal se to jos uvijek radi. Samo letimicno sam vidio da tog bash i nema. koliko je korisno uopce.

Da li bi dobio sta ako na dno kucista ispod grafe stavim 120mm hladnja da puse gore.

Sta mi preporucate, a da nije rastavljanje kulera na grafi i stavljanje kupovnih, to mi je zadnja opcija.

tnx
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 12:37   #2
Ivic@
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Skuki Pregled postova
pozdrav

dal mi netko moze preporuciti kakav dobar pci hladnjak da ga stavim ispod grafe. Imao sam davno tak nest pa me zanima dal se to jos uvijek radi. Samo letimicno sam vidio da tog bash i nema. koliko je korisno uopce.

Da li bi dobio sta ako na dno kucista ispod grafe stavim 120mm hladnja da puse gore.

Sta mi preporucate, a da nije rastavljanje kulera na grafi i stavljanje kupovnih, to mi je zadnja opcija.

tnx

Priveži 80mm ventilator direktno na grafičku
Ivic@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2007., 17:26   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Spire Exhauster
80mm, okreće se na 2500 rpm i odlači zrak sa kartice van kućišta. Za te pare preporuka.


Glacialtech GT-F1 8015 Fan Card VGA hladnjak (Ve-Mil)

Ove dva od 80mm pušu direktno po grafičkoj kartici.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 17:29   #4
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
e tnx.
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 17:57   #5
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
jel mi netko moze rech gdje bi mogao nabavit ovaj gaciatech GT-F1, a da nije m computers. Trazio na nabavi al nista. Ve-mil ga ima u katalogu al nije raspolozivo.

tnx
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 21:35   #6
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Nazoveš fino Ve-Mil i naručiš ga, da ga oni povuku iz neke poslovnice izvan ZGB-a u ZGB odnosno gdje ti treba. Mislim da mogu to.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 21:39   #7
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
ma probo, rekli da bi me to kostalo 55 kuna nekakvog prijevoza, a kuler je oko 60-tak kuna
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 00:24   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Aha, a kakvu grafu imaš i što joj je s hladnjakom? Možda bi joj ovaj Exhauster bio dovoljan.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 13:21   #9
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
imam 8800 ultra. temp je na kojih 75 stupnjeva al trebala bi biti nize. Tvornicki je klokana sa 612 na 660 a memorija sa 2160 na 2300 pa brijem da je u tome stvar. Mislio sam malo ju hladiti al ak ne onda cu spustiti taktove. Budem uzeo te kulere od mcomputers, mislim da bi jedni stali gore a jedni dole, pa cemo vidjet.
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 15:52   #10
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
To u loadu 75 °C? Ak ne koliko ide kad se zagrije, kad zavrtiš neku igru? Te nove kartice mogu dosta istrpit pa i do 90 °C (barem tako kažu ). E i popuni si Moj komp opciju u profilu, da nam je za ubuduće lakše kad ćeš imat neki problemčić, zlu ne trebalo jel.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2007., 16:15   #11
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
evo popunio, tnx. Da cuo sam da dosta mogu trpit, al svjedno mislim da je 75 °C malo prevech. To je nakon sat, sat i pol igranja stalkera. cim izadjem dolazi na kojih 62. Doci ce nest jos zahtjevnije sta cu igrat mozda dva sata pa bi zacas mogla na 80-90 stupnjeva.
Kuciste je dosta provjetravano, al bi htio vidjet kak ju je najbolje dodatno ohladit. Mozda bi uzeo dva 120mm vent, jedan da puse gore na nju a jedan ispod.
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:28   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Dobra konfa, pa ulozi onda jos malo pa uzmi kao ja

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81065
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:37   #13
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
to mi je defitivno opcija, dosta kosta al ak radi poso kak treba...Jedino sta nisam to nikada radio pa se bojim da nest ne zahebem. Jel ga zeznuto stavit? Dal to sigurno ide gore bez beda?
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:41   #14
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Bez ikakvih problema ide gore, jednostavna je montaza.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 19:08   #15
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
ta ideja mi se motala po glavi od prvog dana nabavke 8800 gtx grafe tj da ispod nje montiram http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=510098 PCI slot hladnjak koji ce vruci zrak koji grafa izbacuje u kuciste kroz rebra na kraju hladnjaka (moze li mi neko dati donekle razumno objasnjane postojanja doticnih rupa na hladnjaku) baca vani
pukom slucajnoscu sam u ADM-u naletio na doticni vent i evo se vec par dana vrti ispod moje grafe i mogu vam rec da je grafa ovisno o situaciji hladnija za cca 10 stupnjeva
ako je kuciste zatvoreno i vent na grafi na 100 % temp mi dojde do cca 75 c
ako je vent na auto (u zatvorenom kucitu) temp se popne do 82 c
a ako je kuciste otvoreno sve je nize za cca 10 stupnjeva
buka koju stvara PCI fen je skoro zanemariva (ja peglam sa slusalicama pa me i vece buke ne smataju )

sve su svemu za 30 kn se isplatilo 100% ma 200%
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 19:21   #16
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Meni ipak ne bi pomoglo to jer je grafa zatvorena topli zrak je unutar one plastike i sve shiba van na skrge na kraju, koliko efikasno, ne znam.

Ali slozio sam nest sa dva ventilatora, jedan 140mm i jedan 120mm. 120 je ok, ali ovaj od 140 se vrti na malim okretajima. U kojem programu bih mogao povecati brzinu vrtnje?
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 20:59   #17
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
hm smanjit broj okretaja to ide lako ali povecat to je malo teze iz razloga sta ti traba veci napon a to je malo teze dobit tako da drugi puta uzmi brzi vet pa mu smanji voltazu i dobi sporiji

tj bojim se da ces se morat malo vise potrudit oko dizanja okretaja tj voltaze
pretpostavljam da doticni ventilator radi na 12 v

kako to mislis da ti zrak ostaje unutar graficke i da izlazi na skrge zar ti izlaz zraka graficke ne ide van kucista jer tako ipak dio toplog zraka ide van i nezadrzava se u kucistu
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 21:50   #18
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Ne kuzim, ovaj 140 i 120 su isti ventovi, istog proizvodjaca, ali je brzina okretaja totalno drugacija.

Ventialtore sam ukopco drito u maticnu, 3-pinski konektor, pa sam mislio da bi ih trebo nekak nafrljit kao sto mogu i cpu fan.

ma graficka ima onaj plasticni oklop i skrge na kraju di izlazi topli zrak van, i da izlazi van kucista sta je ok, al to sam htio rech da mi ne bi u biti pomogo onaj kuler koji je ante2 naveo.
Ovako sam stavio jedan da puse drito u ventilator, i ovaj od 140mm pushe u memoriju i veliki dio graficke a hvata i cpu kuler koji je bocno stavljen., ali problem je to sto puse kao kada ja pusem u vrucu juhicu
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 23:02   #19
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
E odličan mali review ante2, izgleda da ću si i ja jednog Exhauster-a pribavit za svoju X1300 Pro pasivnu, imam osjećaj da se grije dosta a nema termalnog senzora
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 23:53   #20
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
ma graficka ima onaj plasticni oklop i skrge na kraju di izlazi topli zrak van, i da izlazi van kucista sta je ok, al to sam htio rech da mi ne bi u biti pomogo onaj kuler koji je ante2 naveo.

ti me nisi dobro shvatio
PCI vetilator je u biti mali usisavac koji izbacuje zrak van iz kucista a posto sam ga ja direktno montirao ispod skrgi grafe on sise topli zrak iz njih i baca ih vani tako da se doticni topli zrak ne zadrzava u kucistu + poboljsava protok postojeceg kroz kuler od doticne grafe
u mom slucaju 880gtx u tvom 8800 ultra
budem slikao pa ce svima biti jasnije (probat cu to odradit odma veceras ako ne sutra sve ovisi o tome oce li me zla vjestica zatuc kada dojdem doma jerbo sam jos na poslu )
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 00:18   #21
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
probat cu za prvu ruku pojasnit sa ovom slikom 8800 ultre i PCi fena

na doticnoj se vide otvori na kraju hladnjaka (skrge) kroz koje dio toplog zraka izlazi i zadrzava se u kucistu

e sada zamislite da na te skrhe montirate usisni fen koji vuce zrak iz nih i baca ga van kroz PCI slot
upravo to radi doticni PCi fen i to jako dobro

a dovoljno je daleko da ne ometa protok zraka glavnom ventu na grafi

znaci spojite ove dvije slike
mali vent sa svojim usisnim dijelom koji se vidi na slici dojde na skrge i sise zrak sa njih i baca ga vani
i to je to spojili ste slagalicu koja hladi vasu ugrijanu grafu
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 02.03.2010. u 11:49.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 10:43   #22
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Aha, problem je u tome sta ja nisam racunao na ove skrge na dnu pri kraju graficke.

2nino5, bio u linksu kada sam isao po ventove i pitao usput za ovaj hladnjak koji ti imash. Lik je rekao da ga ne mogu stavit na ultra i da bi to bio ionak losh potez jer se ne bi uopce hladilo i tako to...WTF ????

Inace, onim ventovima nisam dobio aman bash nist - tempertaura i dalje ista na grafi. Onaj plasticni oklop mi smeta, a onaj sta puse gore je na premalo rpm.
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 12:06   #23
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Skuki Pregled postova
......2nino5, bio u linksu kada sam isao po ventove i pitao usput za ovaj hladnjak koji ti imash. Lik je rekao da ga ne mogu stavit na ultra i da bi to bio ionak losh potez jer se ne bi uopce hladilo i tako to...WTF ????....
Svasta, makar sam misljenja da bi uz http://www.zalman.co.kr/eng/product/...x=318&code=013 to sve odlicno izgledalo i hladilo. Cekaj, to su ti u Linksu rekli? Nemogu vjerovat. Cuj i ja sam bio skeptican sa ovim Zalmanom dok ga osobno nisam stavio i isprobao. Najbolji su mi likovi (ne ti) koji proizvod ocjenjuju prema prema onoj cuo sam...itd. Nije da ja tebe nagovaram ili da ovog zalmana dizem u nebo. Jednostavno sam ga kupio i on obavlja primarni zadatak. Znaci drzi mi grafu ispod 55c, a isla je preko 70c. Dali moze ultru ohladit nemogu ti rec jer nisam probao.

Jos nesto. Daj skini taj box cooler, vjerojatno je brdo paste/zvake okolo. Probaj ocistit pastu sa gpu ihs-a, nemoj skidat zvake sa memorije jer kasnije mozda neces imat dodira sa hladnjakom. Na ihs namazi tanki sloj ac5 ili silver paste pa montiraj hladnjak. Nemoj ugradjivat grafu nego opet skini hladnjak i vidi otisak paste na hladnjaku. Ako nema otiska, slab ti je prijenos topline sa ihs-a na hladnjak i tu ti se desava kao i meni na onim slikama.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 15:53   #24
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
da, u linksu, evo jucer dok sam isao kupiti ove ventove. Ma meni je to isto sve rekla kazala a i meni koji nisam neki strucnjak za hladjenje je sama pomisao da bi ovaj stock kuler hladio isto kao i ovaj zalman je apsurdna, a osim toga naravno da cu vjerovat nekom tko je probao i ima nest konkretno za rech.

Al imam pitanje/ savjet. Buduci da koliko vidim je temp u granicama normale ajmo rech, nije nist alarmantno, dal je bolja mozda ostavit ovak jer ima 3 godine garancije pa nek crkne nakon tri godine ak bas treba.

A i zanima me sta je sa garancijom ako mijenjam na svoju ruku kuler. Mislim da bi ja kenjakli u tom slucaju. Kak je sa tim situacija?
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 16:26   #25
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Pa ako ti krepa grafa, normalno da ces vratit original kuler! Nemaju oni po cemu skuzit da si mjenjao kuler.

A i ne kuzim sta ti smeta tolko ta temp na grafickoj?? Jel ti komp bloka il nesto? Ako radi fino, briga te nek se kuha.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 18:37   #26
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Skuki Pregled postova
....Al imam pitanje/ savjet. Buduci da koliko vidim je temp u granicama normale ajmo rech, nije nist alarmantno, dal je bolja mozda ostavit ovak jer ima 3 godine garancije pa nek crkne nakon tri godine ak bas treba.....
Slobodno ju ti ostavi....@Disco, a i ti si malo "biseran" jel. NHF ali gro problema nije samo u grafi. Grafa u svojoj poziciji u zatvorenom kucistu gdje isijava toplinu? Sve ide preko hladnjaka van? Ne ne. Vidis, grafu je vazno ohladiti na "normalnu" temperaturu iz razloga sto topli zrak sa grafe ujedno grije i (ovisno o polozaju) chipset te hladnjak procesora. Neznam kako bi ti razmisljao da igras recimo CoD2 cca 3-4 sata na netu i temp. grafe ti stalno oko 80-85c. Pa ti nesto bloka, pa vidis da se proc grije, pa dodjes na pce furum sa pitanjem zasto mi? ufff
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 22:41   #27
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
brate als te ga zakomplicirali

po meni imas samo dva prava poteza (dobro mozda tri ali taj se ne racuna ko potez)
1 ko ja potrosit 30 kn na PCI slot fen

2 pljunit u ruke, uzet sarafnciger i skinit originalni kuler i zamjenit ga sa zalmanom VF1000 i pomogicnosti jos tavit kuler za memu i druga cuda koja se griju (isto zalmanov) ZM-RHS88 http://www.zalman.co.kr/eng/product/...x=318&code=013 (ovaj kuler mi se cini jako bitan buduci da se osim gpu-a i mema i drugi djelovi grafe poprilicno griju)

3 i taj treci potez koji to i nije je da skines origial kuler provjeris-stavis novu pastu na gpu i prekontroliras zvake na drugim vrucim mjestima i nadas se da ce to malo smanjit temp

nego nisi nam reko na kojem rezimu rada ti je vent na grafi tj jel na auto ili na 100 % ili nekoj drugoj brzini ?
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 11:41   #28
Skuki
Premium
Moj komp
 
Skuki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Ante,

u everestu mi pishe 1500 rpm i kaze da je 60%. Kako mogu povecati brzinu vrtnje?

da skratim pricu, pricekat cu jos malo, a onda uzimam zalmana sa ovim pasivnjacima.

2Disco, pa ak ja znam da mi nest u komp ne radi onak kak bi trebalo nastojim to otkloniti po mogucnosti
__________________
GRAH SA BUCINIM ULJEM
Skuki je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 12:52   #29
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
ja isto imam 8800 GTS i u loadu ide do 80 i nesto stupnjeva...uzet cu ja ovaj fan za 30 kn pa da vidim kak to dela
Spoljarik je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 13:28   #30
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Slobodno ju ti ostavi....@Disco, a i ti si malo "biseran" jel. NHF ali gro problema nije samo u grafi. Grafa u svojoj poziciji u zatvorenom kucistu gdje isijava toplinu? Sve ide preko hladnjaka van? Ne ne. Vidis, grafu je vazno ohladiti na "normalnu" temperaturu iz razloga sto topli zrak sa grafe ujedno grije i (ovisno o polozaju) chipset te hladnjak procesora. Neznam kako bi ti razmisljao da igras recimo CoD2 cca 3-4 sata na netu i temp. grafe ti stalno oko 80-85c. Pa ti nesto bloka, pa vidis da se proc grije, pa dodjes na pce furum sa pitanjem zasto mi? ufff
Igram Quake Wars demo i duze dnevno... a max temp mi nikad nije dosla ni do 75,al svjedno mislim da ta graficka moze podnest 90 stupnjeva bez beda.

Ja sam sa svoje cim sam je kupio skinuo hladnjak i maknuo ono ''nesto'' i stavio onu bijelu pastu, ocito i to ima utjecaja.

E pa zato sam ga i pitao jel mu bloka!!! Ti uopce ne citas! Reko ako mu bloka nek poduzme nesto, ako ne nek ne dira!

Stara x800gto@x850xt sa zallmanom vf700c ili tako nekako (onaj skroz bakreni u obliku ruze) na ful okretajima je bila na nekih 80ak stupnjeva stalno 2godine !! I zamisli jos radi!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 07.10.2007. u 14:12.
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na