Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2005., 15:17   #1
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
profesionalni skener koji?

posto radim kod gospodina koji ima jako puno negativa od slikanja,znaci sa starim fotoaparatom,znaci potreban je film,zanima me koji bi skener bio u stanu prepoznati te negative,tj da ih skenira oa da se pretvore u pozitive ili kak se vec to zove,ima jako puno albuma sa negativima,ali bilo bi steta da to propadne pa bi on htio da to stavimo u računalo kako bi sortitali i bilo dostupno,jel komplicirano je to po albumima trazit?hvala
komer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 15:26   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Re: profesionalni skener koji?

Citiraj:
Originally posted by komer
posto radim kod gospodina koji ima jako puno negativa od slikanja,znaci sa starim fotoaparatom,znaci potreban je film,zanima me koji bi skener bio u stanu prepoznati te negative,tj da ih skenira oa da se pretvore u pozitive ili kak se vec to zove,ima jako puno albuma sa negativima,ali bilo bi steta da to propadne pa bi on htio da to stavimo u računalo kako bi sortitali i bilo dostupno,jel komplicirano je to po albumima trazit?hvala
Treba ti skener koji ima tzv. transparency unitom. O modelima ne bih, jer ovise o budjetu, no ako se radi o nekakvoj kucnoj arhivi bez specijalnih zahtijeva, ne bi trebao pogrijesiti pri odabiru.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 27.06.2005., 17:56   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Imaš jeftinih HP-ovih s tim dodatkom. Potraži u HG spotu, piše na cijeniku "s dodatkom za skeniranje negativa" ili tak nešto.
tor je online   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 18:38   #4
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Preporučio bi da se okreneš Microtek scanerima.

Ako misliš na malo manje profesionalnu primjenu, 4800+ bi trebao zadovoljiti sve tvoje potrebe. Ima software od skupljeg brata. A to je kod scanera presudno. Inaće mislim da je to najbolje uložena lova za tu vrstu hardvera. Ako misliš baš profi, odaberi onog skupljeg.

Canon ima dobar software ali nije ni do koljena Microtekovim osim u brzini gdje su ravnopravni.

HP ima rahitičan software za koji ne znam koju bi to ozbiljniju primjenu mogao zadovoljiti.

Ima još tih stvarčica za nabrojati ali ih kod nas baš i nema za kupiti. Highpoint je jedna od njih.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 18:41   #5
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Canon mogu preporuciti, stvarno je dobar... nakon 3 godine SVAKODNEVNE exploatacije jos uvjek radi
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 19:42   #6
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
pare uopce covjeku nisu problem jer slike su mu cijeli zivot,tak da molim modele da mi kazete da se ne zahebem pri odabiru!jer ipak par soma kuna dat pa se zaznut i nije sala
komer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 20:03   #7
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
MICROTEK SCANMAKER 9800XL Silver Plus + TMA-1600 transparency adapter 1600 x 3200 dpi, 12800 dpi, 48 bit colour, 16 bit greyscale, 1 bit monochrome, CCD with multisampling (off, 2x, 4x, 8x & 16x), 3.7 Dmax, cold cathode tube, FireWire (2 ports), SCSI (1 p 1871 Diskont24
što mi zvuči kao vrlo prihvatljiva cijena.

ili

jednostavno 4800+ za oko 1000 kn.

Za scaner je bitan dobar software. S ovima imaš pola photoshopa. Podesiš filtere i efekte i nakon scana dobiješ gotovu stvar. Rezolucija nije ključna jer ćeš printati na daleko manjoj a za filmove je bitno 42 ili 48 bita.

A par soma kn dati zbog slika i nićeg više je pretjerano.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 21:14   #8
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Originally posted by komer pare uopce covjeku nisu problem jer slike su mu cijeli zivot,tak da molim modele da mi kazete da se ne zahebem pri odabiru!jer ipak par soma kuna dat pa se zaznut i nije sala
Agfa, Agfa i samo Agfa.

U slucaju viska bubrega moze razmisljati o ovom odnosno istom ovom

No, salu na stranu, kako kazes da novac nije problem a sa druge strane nema potrebe ici u stratosferu da se nadje adekvatan stroj za pristojnu cijenu. Zasto ne odete zajedno ovdje imate vise nego dosta izlozenih modela i fino na licu mjesta donese kriticnu odluku sto je za njega najbolje. To se tako kupuje.

Bas je Bubba htio postati ovo al mu je neugodno, pa je mene zamolio
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 22:13   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by Visage
Bas je Bubba htio postati ovo al mu je neugodno, pa je mene zamolio
Meni se cini da tu ispred brojeva fali "1", a onda od desetog mjesta idu Hell/Linotype/Heidelberg, Creo i ekipa...

Mada, kao i skoro svugdje u svijetu, i ovaj segment ITa postao je cisti pederluk.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 22:15   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by RAK
MICROTEK SCANMAKER 9800XL Silver Plus + TMA-1600 transparency adapter 1600 x 3200 dpi, 12800 dpi, 48 bit colour, 16 bit greyscale, 1 bit monochrome, CCD with multisampling (off, 2x, 4x, 8x & 16x), 3.7 Dmax, cold cathode tube, FireWire (2 ports), SCSI (1 p 1871 Diskont24 što mi zvuči kao vrlo prihvatljiva cijena.
Ovo je neka opaka greska u pitanju, taj skener ne moze kostati ispod 2k €. Inace, ako SilverFast jos uvijek dolazi s Microtekovim scanerima (barem je u HSMu), definitivno preporuka.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2005., 22:41   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Originally posted by Bubba Meni se cini da tu ispred brojeva fali "1", a onda od desetog mjesta idu Hell/Linotype/Heidelberg, Creo i ekipa... Mada, kao i skoro svugdje u svijetu, i ovaj segment ITa postao je cisti pederluk.
Pa zato sam ga i stavio, izgleda neku dekadu u proslosti :confused:

Cak i u Drum-eraju mislim da je Agfa skroz finito sa skenerima,
steta ako je to istina jer je radila stvarno predivne modele.

Koji je to fukeraj sa spajanjem Microteka i Umax-a il sam ja nesto propustio? (Nisam bas pratio recentne novosti)

9800XL ima dva okusa : 1 , 2

Meni kod frenda u dekama prasine stoji ovaj ljepotan zlo mi je kad se sjetim da sam isao kupovati novog Epsona samo, ....bolje da sutim
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 23:37   #12
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Ovo je neka opaka greska u pitanju, taj skener ne moze kostati ispod 2k €. Inace, ako SilverFast jos uvijek dolazi s Microtekovim scanerima (barem je u HSMu), definitivno preporuka.
Kad ne razmišljam o onom što sam kopirao. Valjda zato što mi je nos već bio u novčaniku, zelen od brojanja papirića s kojim bi to sutra kupio. Ali stvar je bila tako napisana.

Heidelberg bi bio moj izbor. Ali čemu? Meni je ključna brzina a sve ostalo lako prežalim. Ovako imam krasam kompromis između onoga što želim i cijene koju su mi aligatori u novčaniku spremni prepustiti.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 23:49   #13
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by RAK
Heidelberg bi bio moj izbor.
Nazalost, Heidelberg je jos sredinom 2003. objavio obustavu proizvodnje skenera i podrsku za programe. Ne znam koliko bi bilo pametno sada investirati u takav komad hardvera.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2005., 23:53   #14
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Da li radi? Radi!

Onda je pametno. Nema ništa bolje. Barem ne po mom ukusu.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 12:31   #15
Nemo
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: tu
Postovi: 39
Pogledaj Epsone u Ve-millu.
Ja sam koristio epson 2480 i ok je ali ne prima veliku količinu negativa (ipak košta samo 1000kn) pa pogledaj jače modele.
Canon ima one LED tanke scannere ali nisu me oduševili scanom fotki u boji.
Nemo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 22:36   #16
zoran.p
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: beograd
Postovi: 1
imam profesionalni skener malo stariji mikrotek artikscan 1100 a nemam za njega program i drajvere dali je nekako moguce da se to skine od negde dali ima neka stranica,Unapred hvala.
zoran.p je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 22:55   #17
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
jel ti ovo treba - KlikniMe?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 06:47   #18
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Citiraj:
Autor zoran.p Pregled postova
imam profesionalni skener malo stariji mikrotek artikscan 1100 a nemam za njega program i drajvere dali je nekako moguce da se to skine od negde dali ima neka stranica,Unapred hvala.

http://www.hamrick.com/vuescan/micro...scan_1100.html
iggi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na