Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2021., 11:32   #16861
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni je oaobno momentalno Hisense best buy. Osim kad ae ubode neki od jačeg trojca na akciji. Brz OS, slika je doslovno koliko platis toliko dobiješ ali manje nego kod ostalih, Vidaa je ultra brz i smooth, ukljucujuci netflix i youtube, zvuk je iznenađujuće dobar,i mogočnosti podešavanja su dobre. Dvbt2 mi je odlican i brz. Automatsko prepoznavanje i prikaz uređaja i rezolucije na HDMI utorima radi instant i nudi šaltanje pritiskom na tipku čim upalis neki uređaj nor PS4. Responzivnost daljinskog je instant. Mana im je appstore na vidaa storeu, jednostavno je SUH. I mana im je ne baš super osvjetljenje panela na jeftinijim modelima. 1-2cm ruba je više osvjetljen kao da je osvjetljenje jace na rubovima kad npr gledas malo stariji film. Ali zato takav 55 kosta 2500kn. Što se jačih modela s oledom i slicno tiče nisam imao priliku duže isprobat jer imam panasonic i samsung, ali sam vidio u elipsu oled hisense i slika je bila odlična. Ako se ne bude kvario i ako bude zadrzao bang for the buck mislim da ce biti dobar odabir. Starci imaju 55A7100F godinu i pol i radi kao sat po cijele dane za 2500kn. Da ga ne ureknem
Što se modela s androidom tiče, mislim da je prerano da se bas nesto ozbiljnije napise. Ema ga nema puno ljudi em ga nemaju dugo. Mozda i sve padne u vodu i postanu bezveze.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 11:35   #16862
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Čisto subjektivno mišljenje. Moja dva rade bez greške. A htio bi da crknu...
ja znam kad je lik nakon 4 i pol godine isao namjerno skuriti maticnu na svom s mislju "nema sanse da ce im se isplatit servisirat, novog nema, pa cu dobit lovu natrag i kupit bolji".
Nakon dva dana su ga nazvali i rekli "mozete doci po tv, popravljen je, nova maticna je unutra"
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 12:32   #16863
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
ja znam kad je lik nakon 4 i pol godine isao namjerno skuriti maticnu na svom s mislju "nema sanse da ce im se isplatit servisirat, novog nema, pa cu dobit lovu natrag i kupit bolji".
Nakon dva dana su ga nazvali i rekli "mozete doci po tv, popravljen je, nova maticna je unutra"

Hahahahaha… moj LG 37LH3000 (to je taj 13-14 godina star FHD) bi valjda izdrzao i da ga po pozadini zalijem vodom.

Najbolje da kazem zeni da nas dogovor kako ja brinem o prašini na telki, plejki, maxtv risiveru i kompu vise ne vrijedi za TV!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 12:34   #16864
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor simmeone_1 Pregled postova
Može li mi netko pojasniti zašto je Grundig "grundig TV je kinez najgore vrste u rangu Tesla i Noa i sl"?
Zato što se ovaj topic trebao zvati "Samsung i LG in my heart i ostali televizori te ne spominjite Philips".
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 12:37   #16865
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
LCDi, Plazme i ostali televizori - pročitaj prvi post prije postavljanja pitanja

Korisnici Philipsa sa Ambilajtom pitanje…

Da li za ambilight mora biti, za najbolji ugodjaj, iza telke bijeli zid?

Kako to radi ako je, nor. TV na tv ornariću a iza je zidna stijena boje npr. trešnje (mozda netko ima takvu situaciju )

uostalom evo te situacije za koju pitam




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 12:56   #16866
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Brz OS, slika je doslovno koliko platis toliko dobiješ ali manje nego kod ostalih, Vidaa je ultra brz i smooth, ukljucujuci netflix i youtube, zvuk je iznenađujuće dobar,i mogočnosti podešavanja su dobre. Dvbt2 mi je odlican i brz. Automatsko prepoznavanje i prikaz uređaja i rezolucije na HDMI utorima radi instant i nudi šaltanje pritiskom na tipku čim upalis neki uređaj nor PS4. Responzivnost daljinskog je instant. Mana im je appstore na vidaa storeu, jednostavno je SUH.
Potpis, da mogu premjestio bih VIDAA sa Hisensea na LG C1.

I daljinski je brži od LG-a.

Čak mi nije bitan suh app store jer dovoljni su mi YouTube, Netflix i ostali streaming servisi, drugo mi ne treba.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 13:03   #16867
simmeone_1
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Zato što se ovaj topic trebao zvati "Samsung i LG in my heart i ostali televizori te ne spominjite Philips".
Šta više čitam sve sam zbunjeniji i ne znam šta bi kupio. Sve valja, ništa ne valja....
simmeone_1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 13:14   #16868
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor simmeone_1 Pregled postova
Šta više čitam sve sam zbunjeniji i ne znam šta bi kupio. Sve valja, ništa ne valja....
U dućan i pogledati sam te po mogućnosti uzeti sa 5 godina jamstva. Teško ovako preporučiti, pogotovo zato jer nešto što je meni bitno, recimo vidljivi kut, tebi možda ništa ne znači...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 13:20   #16869
simmeone_1
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
U dućan i pogledati sam te po mogućnosti uzeti sa 5 godina jamstva. Teško ovako preporučiti, pogotovo zato jer nešto što je meni bitno, recimo vidljivi kut, tebi možda ništa ne znači...
Bio sam u Elipsu i na svim upaljenim televizijama je super slika. Vjerojatno jer puštaju snimke prilagođene tim modelima šta u realnosti možda neće biti tako. Meni je vidljivi kut bitan isto tako da ću vjerovatno uzeti neki sa IPS panelom.
simmeone_1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 13:44   #16870
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Korisnici Philipsa sa Ambilajtom pitanje…

Da li za ambilight mora biti, za najbolji ugodjaj, iza telke bijeli zid?

Kako to radi ako je, nor. TV na tv ornariću a iza je zidna stijena boje npr. trešnje (mozda netko ima takvu situaciju )

uostalom evo te situacije za koju pitam




Sent from my iPhone using Tapatalk

Tv te pita kod setupa, gdje je i kakva boja je iza njega

Pa se valjda prilagodi sa bojama
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 15:21   #16871
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
nakon otprilike 3 tjedna uz novi u7qf;

2 tjedna sam pokusava nastimat sliku...boju i svjetlost nikako ustimat...valjda ovisi o materijalu koji se vrti trenutno
(neki sadrzaj je pretaman i ne vide se detalji a neki sadrzaj presvjetal, neki sadrzaj izgleda dosta blijedo a neki prezasicen bojama).
upscaling je los
motion je jako los
na panelu se primjeti DSE
vidaa sistem je solidno brz međutim na storeu nema apsolutno niceg
kut gledanja je jednako los ko na TN panelu (crna prelazi u sivu a boje blijede)
na rubovima ekrana se primjeti jaca svjetlost
zvuk iz zvucnika je ok, cuo sam i puno gore
HDR je meni osobno katastrofa...uzasno neprirodna slika
nema "brzi meni"....primjer; za navigat do sleep timera treba stiskat tipke valjda 15 puta (bivsa jvc/vestel jeftinjara je imala brzi meni)
uređivanje liste kanala je uzas...bivsa turska jeftinjara je imala 800 puta bolje rjesenje

Ono sta izgleda super su promo materijali za koje ja mislim da izgledaju super na bilo cemu....poput;
https://www.youtube.com/watch?v=njX2bu-_Vw4



Da me itko pita dal bi preporucio ovaj tv reka bi - ne!
Da me itko pita sta drugo kupit za 3500kn reka bi - ne znam.

Dugo sam razmislja o kupovini lg c11 ali;
znam jako dugo igrat (arpg) igre koje imaju UI elemente koji su stalno na istom mjestu
tv mi je inace upaljen stalno jer sam navika da mi nešto šuška utiho iako tv u stvari ne gledam...OLED nije za mene...

Isto tako, dugo sam razmislja o kupovini jedne od lg nano cell (IPS) telki ali vec godinama imam ips monitor i znam kako to izgleda u mraku.

Na kraju sam jednostavno odlucija ne potrosit puno love na tv nego pricekat i vidit sta ce bit za koju godinu dostupno (bolji oled paneli na koje ce standardno bit ukljucena gara na burn-in, samsung hibrid qd-oled itd)

Zadnje izmijenjeno od: alen.s. 06.12.2021. u 13:39.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 15:23   #16872
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Čak mi nije bitan suh app store jer dovoljni su mi YouTube, Netflix i ostali streaming servisi, drugo mi ne treba.
Jel ima u stor-u HBO-Go EU?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 16:35   #16873
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Korisnici Philipsa sa Ambilajtom pitanje…

Da li za ambilight mora biti, za najbolji ugodjaj, iza telke bijeli zid?

Kako to radi ako je, nor. TV na tv ornariću a iza je zidna stijena boje npr. trešnje (mozda netko ima takvu situaciju )

uostalom evo te situacije za koju pitam




Sent from my iPhone using Tapatalk
A radit će to i tako ali niti blizu velikoj bijeloj pozadini.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 17:34   #16874
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
nakon otprilike 3 tjedna uz novi u7qf;

2 tjedna sam pokusava nastimat sliku...boju i svjetlost nikako ustimat...valjda ovisi o materijalu koji se vrti trenutno
......
Znaci jako nezadovoljnan si i to sa modelom koji ima FALD.
Sta se tice settinsa ja imam drugacije za netflix drugačije za naše programe, drugacihe za hdmi. Srećom WebOS pamti gdje si sta namjestio.

Bas. me zanima kako to izgleda u praksi, mozes li koju sliku uslikat ako nije tlaka, i video za motion.

Sta se tice da demo video izgleda na svemu dobro nebi se složio, pogotovo bas taj, evo ti na tcl vs c9:
https://youtu.be/zrE5LS3Q00k
A tcl meni inace ima odličnu sliku za klasu.

kut gledanja sa va panelom je poznato da je losi ako ti to treba ips je way to go.

TCL isto nije imao brzi menu ali nakon updatea su ga dodali. Isto tako, bas za sleep timer je trebalo pritisnuti 15 puta. U biti treba i dalje, ali barem ne gasi sadržaj. Prije si morao izac iz sadrzaja.

Ja idalje ne znam sta je bolje u tom cjenovnom rangu, Sonya nema, LG ekipa i sa skupljima kuka, pogle par postova nazad. Philipsa sa ambilightom isto nema. TCLa sa androidom isto mislim da neces naci

Sta se tice iščekivanja novih tehnologija ocekuj bar 5 godina do prihvatljive cijene.

Znaci sve u svemu dolazis sa JVCa i Hisense ti je downgrade, ili si imao visoka očekivanja ko ja za TCL pa se razocarao?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 17:53   #16875
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Jel ima u stor-u HBO-Go EU?
Ne. Ima Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten i Plex.

Meni je Hisense 55u7qf vrhunski TV za 3.500 kn. HDR i Dolby Vision 4K materijali sa YouTubea izgledaju odlično i nikad ne bih pomislio da mogu tako izgledati na TV-u od 3.500 kn.

Kontrast i crna boja isto odlični za jedan LCD.

Smart sustav je siromašan ali ima sve što mi treba i uz to je jako brz + odličan daljinski.

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 05.12.2021. u 18:01.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 18:58   #16876
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Znaci jako nezadovoljnan si i to sa modelom koji ima FALD.
Sta se tice settinsa ja imam..........
Da ne zatrpavamo sa kvotanjem cjelog posta...
Tv ima opciju da zapamti sliku za određeni input ili za sve.
Ne vjerujem da bi snimak ista pomoga jer imam jeftini xiaomi...autofokus je nula bodova.
Tv mi nije downgrade jer je jvc jeftinjara bila full hd 40 TN s nekim dual core procesorom i web os-om koji se jedva vuka na tom procu.
Kontrast i crna su dobre a ono sta mene muci je vidljiv DSE i motion koji je očajan u brzim scenama.
Iako ima 2 kategorije za motion (ultra smooth motion sa nekoliko postavki+custom i clear motion koji je posebna postavka) jednostavno je loš a ove obje kategorije je najbolje stavit na OFF. Moj savjet za sve koji vole gledat balun; ne kupujte ovaj tv za gledat nogomet.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 19:33   #16877
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
grundig TV je kinez najgore vrste u rangu Tesla i Noa i sl.

uzmi ovako nešto

HISENSE TV 4K 50" 50E76GQ
https://www.zutiklik.hr/hisense-tv-4...m_medium=click
Je, Grundig je kinez pa mu preporučiš kineza

Grundig je turčin, Arcelik je proizvođač a oni drže i Beko bijelu tehniku. Prema onome šta sam vidio, uopće nisu toliko loši - napajanja budu Delta ili FSP, matične rade sami, a ekrani šta nađu na tržištu - LG, Samsung, BOE i sad su došli neki novi kineski proizvođači. Mišljenja sam da je kvalitete tu negdje kao i Hisense, plus je što oboje često imaju akcije s 5g garancije. Kod Grundiga je plus što sad neki modeli imaju i Android po kojem sam imao priliku čeprkati i radi čisto ok.

Budimo realni, Hisense je isto kineski štanceraj tv-a. Na jednom drugom forumu se čak javio zaposlenik Elipsa koji je rekao da se dosta kvare i da imaju dosta reklamacija.

IMO u vrhu su Sony, LG i Samsung. Panasonic je isto vrh ali u višim segmentima, jer u nižim i srednjim im tu i tamo tve zna raditi turski Vestel, koji između ostaloga je kupio pola zvučnih imena poput Hitachi, Telefunken i sl. Neki srednji rang što se tiče kvalitete bih rekao da su Philips, vjerojatno Hisense, Grundig, TCL. A ovo sve ostalo je.... pa kako reklama za Kik kaže "cijena govori sve"

Ako se kupuje polubudget tv, IMO najbolje je otići do Elipsa i pogledati Hisense i Grundig kad imaju po 5 godina garancije, pa vidjeti na kojem je slika bolja i izvagati pluseve i minuseve
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 20:15   #16878
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Korisnici Philipsa sa Ambilajtom pitanje…

Da li za ambilight mora biti, za najbolji ugodjaj, iza telke bijeli zid?

Kako to radi ako je, nor. TV na tv ornariću a iza je zidna stijena boje npr. trešnje (mozda netko ima takvu situaciju )

uostalom evo te situacije za koju pitam




Sent from my iPhone using Tapatalk
Nemoj kupovati TV s ambilightom... em ti je udaljen previše od zida, em imaš police iznad... ja imam bijeli zid i na jednoj polovici police (ali ni blizu ko ti)... ubija ugođaj... ne rasprši se svijetlo, nije to to...

prekoči Philips ako će ti tu bit telka.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 21:23   #16879
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Zna li netko gdje kupiti LG Magic remote AR-MR600? https://www.protis.hr/products/detai...ravljac/108417

Ne vidim da je igdje dostupan, a treba mi za moj LG OLED EG9A7V.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 22:19   #16880
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Nije da moras imat upaljen ambi...
Ambi ima podesavanje za boju zida na koju se projicira, mozes smanjiti, pojacati, da full prati ili sporije prijelaze, po slici, zvuku, ima svega sa podestiti.

Tebi je veci problem kaj ti je tv zatvoren u "kutiju" nego boja, da barem ima pola metra lufta do stranica, ovako ćeš samo dobiti "svjetleći okvir".


Meni je jedan zid plavi, al je ona neka full periva boja pa reflektira dost, al tak sve svjetli kad je ostalo bijelo, pa se ne zamaram. Tv strsi dost od zida jer je na onom trokrakom nosacu da se da zakrenuti.

Uglavnom ambi ko ambi, nekad mi je fora, nekad mi smeta, mozda je to vise imalo smisla dok su bili manji telkači, pa mozda kao dobijes dojam vece slike.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Inkedunnamed (1)_LI.jpg‎
Views:	221
Size:	101.1 kB
ID:	24668  
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2021., 23:03   #16881
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor mujica Pregled postova
Uglavnom ambi ko ambi, nekad mi je fora, nekad mi smeta, mozda je to vise imalo smisla dok su bili manji telkači, pa mozda kao dobijes dojam vece slike.
Meni nikad ne smeta, ali ga gledam u full mračnoj prostoriji, i on mi bude izvor svijetla.

Ovak kad imaš i popaljena svijetla svuda sa strane mi se čini da baš nema efekta.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 15:53   #16882
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Koju biste dijagonalu preporučili za gledanje na 3m udaljenosti, 50 ili 55" previše?
Kupujem starcima nešto, a ne vide baš najbolje pa je uvijek problem što moraju imati naočale za čitanje titlova.
Drugo, kako će dosta gledati TV, kakav upscaling na 4K mogu očekivati kod ovih jeftinijih tipa Hisense i TCL?
Nije da im je nešto naročito bitno za upscaling, ali 4K reza na manjem ekranu bi mogla imati ponešto manji "font" u titlovima
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 16:44   #16883
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
55"
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 18:42   #16884
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zna li netko gdje kupiti LG Magic remote AR-MR600? https://www.protis.hr/products/detai...ravljac/108417

Ne vidim da je igdje dostupan, a treba mi za moj LG OLED EG9A7V.
Glupo pitanje. Da li se ovo uparit sa drugim proizvodjacem TV?
Imao sam LG nanocell puna dva dana, vratio ga nazad, ali mi je daljinski top.

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 19:51   #16885
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zna li netko gdje kupiti LG Magic remote AR-MR600? https://www.protis.hr/products/detai...ravljac/108417

Ne vidim da je igdje dostupan, a treba mi za moj LG OLED EG9A7V.
Ja sam jednog sa aliexpressa uzeo, kvaliteta nije baš LG ali radi sve...
Ima verzija sa i bez airmousa.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 20:48   #16886
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koju biste dijagonalu preporučili za gledanje na 3m udaljenosti, 50 ili 55" previše?
Kupujem starcima nešto, a ne vide baš najbolje pa je uvijek problem što moraju imati naočale za čitanje titlova.
Drugo, kako će dosta gledati TV, kakav upscaling na 4K mogu očekivati kod ovih jeftinijih tipa Hisense i TCL?
Nije da im je nešto naročito bitno za upscaling, ali 4K reza na manjem ekranu bi mogla imati ponešto manji "font" u titlovima
Nece bit previse nema straja, moze i 65 komotno i nece bit preveliko
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 21:32   #16887
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Definitivno bih uzeo 65 da imam 3 metra. Al pošto sam na max. 2m onda sam išao na 55.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 21:36   #16888
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Imam 65" na 2.5-3m nakon 50" i 55", da je 75" ne bi bio prevelik.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 10:34   #16889
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Nece bit previse nema straja, moze i 65 komotno i nece bit preveliko



Help, sam njub za te televizore, ne gledam puno niti pratim trendove

Ima kakva preporuka za neki best buy za do cca 4k kn u 55"?

Gledao jučer u jednom dućanu LG 55UP78003LB i čini mi se ok slika.

Smart funkcije se vjerojatno neće koristiti (starci jbg), ali da ima barem neku pristojnu sliku.
Kako skužiti koji TVi su VA, a koji IPS matrica, ako povučem paralelu s monitorima, ovi drugi imaju bolji kut gledanja što mi je interesantnije?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 11:45   #16890
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Razlika je u vidljivom kutu, pogotovo vertikalnom. Tj najbolje se primjeti kada se tv gleda iz ptičije perspektive jer na va matricama pri maloj promjeni tog kuta slika se znatno degradira. Stoga tko ima tv sa va panelom dobro je da bude u nešto višem položaju u boravku. Ips je tu puno bolji iako ne i savršen. Kontrast va matrice je bolji,ali ne uvjek da bi razlika bila očita. Va panele sony implementira u jače modele svojih lcd televizora sa lokalnim zatamnjanjem. Ti modeli imaju i tehnologiju poboljšanja vidljivog kuta na va panelima ali to za posljedicu ima nešto slabiji kontrast. Samsung je od 2021 godine u višu srednju klasu lcd-a počeo ugrađivati ips panele od 55" na na više, npr 55q80a što je konkurancija sony-u 55x93j. Za ove kineze kao tlc i hisense slabije poznajem specifikacije
Za kino ugođaj je oled zakon, druga dimenzija. Lcd birati ako ce tv boraviti u prostoru sa nekim pogotovo jačim ambijentalnim svjetlom
darkijas je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na