Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2021., 22:00   #901
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ima li netko s foruma preporuku za "poor man's" dyson stapni bezicni usisavac?

Naime, iman roborock s5max ali mi fali jos nesto ovakvo u kombinaciji za pojednostavnit zivot, da ne moram vadit klasicni usisavac, spajat ga, usisat 2 kvadrata i vracat sve to nazad. Zamisljam ovaj dyson tip da je zgodan da mi stoji u spremi na punjacu na zidu, skinem, usisam 5-10 min sta treba i/ili sta s5max nije i vratim na punjac.

Pitam jer mi se ne daje 3-4k kn za treci usisavac ako ce nesto od 1200 kn bit dovoljno.
Najveca mana tih budget usisavaca je osim slabije baterije uglavnom slaba filtracija, odnosno hepa filteri lose kvalitete (ili nepostojanje hepa filtracije) pa ne sprecavaju povratak prasine nazad u zrak.

Potreban mi je samo za tvrde podloge i primarno pasje dlake, neman tapeta.

Znam da je doktor sa vacuum wars youtubea preporucava jimmy jv51 da je ok u nekoj budget kategoriji za sve osim tepiha ali ga nigdje kod nas nema, jedino jv83 koji bi prema ovom videu (spomenut je na kraju) treba bit neki stariji brat za 1300kn kod nas.

Eto, ako netko ima koji pametan prijedlog slobodno nabacite nesto do 200 eur ako valja.

ja upravo narucio u linksu od xiaomija dreame v11 koji se pokazao solidan u usporednom testu sa dysonom v11. trenutno ti je u linksu akcija ovaj vikend , spusteno s 2100 kn na 1700 kn (gledao i na amazon.de, nije ni tamo nista jeftiniji). cekam dok dodje pa javim dojmove.... uzeo sam primarno za usisavanje psece dlake i prasine koju unese izvana. za ozbiljna ciscenja imam parksideov mokro suhi iz lidla i dere ko veliki.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 22:47   #902
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Di kupujete zamjenske cetkice za s5max? uzeo sam cijeli zamjenski set na ali exu ali cetkica i krpe za pod nisu na razini originala.

Treba mi zamjena za original jer sam ga oprao, i isao susisti bušilicom. Do not try this at home
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 23:45   #903
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Hvala svima na preporukama, bacit cu jos malo oko i uzet i vase prijedloge u obzir.

Btw. meni najveca mana s5maxa (a vjerojatno i svih tih robot usisivaca) kod heavy usera sa puno psece dlake je ta sta onaj slobodni kotacic ide prvi ispred usisivaca i bude nakon par usisvanja toliko zacepljen od dlaka da se ne vrti uopce i da ga trebam skinit i ocistit.
kod mene usisava svaki dan, imam retrivericu + macku, te dlake na kotacu trebam pocistiti jednom u 10tak dana, a spremnik praznim svaka 3 dana, to je i dalje puno bolje nego da svaki dan usisavam sa Dysonom
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 23:52   #904
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
U mene ti je border collie sa relativno dugim dlakama i nakon 2 do 3 usisavanja triban to ocistit inace je kotac blokiran. To ga ne sprecava da usisaje ali tada samo gura taj kotac bez da se vrti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 08:47   #905
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Evo da javim dojmove za dreame v11 od xiaomija.
Znaci kako usisavac rastura... Sta je izvuko iz naizgled cistog djecjeg tepiha, da ne povjerujes...

Koristenje lagano posto je sva tezina u ruci, nastavak na podu se lako okrece , cisti odlicno, praznjenje kontejnera na jedan klik, jedino pasju i macju dlaku nekad prstima izvuc al mi to ne smeta. Jedino jos nisam prao hepa filter.
Baterija 60 min u eko modu, 20 min u turbo modu (ima 3 moda), nije nista glasniji od obicnog miksera. Led display odlican, punjenje relativno brzo, moram jos izmjerit al mislim da je za nekih sat i pol sa 18 na 98%
Uglavnom za 200tinjak eura, definitivno worth it.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 11:55   #906
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
di si ga uzea?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 12:54   #907
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
u linksu sam ga bio uzeo, bila je akcija prije 2 tjedna, s 2100 na 1600 kn Imas ga i na amazon.de za 209 eura.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 16:10   #908
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
E zahvaljujem!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 18:56   #909
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ja si planiram uzem neki usisivac i prvo sam mislio uzet dysona za 500 eura za BF.
sada kada gledam reviewe dosta hvale one kineze jimmy, dreame koji kostaju duplo manje.
pa bi onda bilo mozda bolje uzet jeftiniji stapni za svaki dan kao metla, i jedan c1 ili c3 za temeljno ciscenje?

stan od 60 kvadrata, samo jedan tanji tepih 2x3

sta vi kazete jel moze stapni zamjeniti klasicni za stalno?
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 19:31   #910
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Ja koristim u stanu od 53m2 samo Jimmy JV85. Bez problema usisam cijeli stan, 2 tepiha srednje velicine. Imam 2 razlicite cetke, onaj valjak za glatke povrsine, i onu kao cetku rotirajucu za tepihe, izvuce bas hrpu prasine.

To ti je doslovno Dyson za sirotinju Pogledaj na vaccum wars na yt sto se tice Jimmya, dosta ga hvale. Ja sam imao glupost da je izgubio kontakt i prestao radit display i rotirat se donja cetka, ali nakon servisa radi sve uredno, priznata garancija bez problema. Inace u AT bude skoro stalno Dyson V10 na akciji po 400 eura. Ne znam kako se cijene krecu dalje, al obicno jedna ili dvije generacije unatrag budu po toj cijeni skoro stalno
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 20:09   #911
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
ja si planiram uzem neki usisivac i prvo sam mislio uzet dysona za 500 eura za BF.
sada kada gledam reviewe dosta hvale one kineze jimmy, dreame koji kostaju duplo manje.
pa bi onda bilo mozda bolje uzet jeftiniji stapni za svaki dan kao metla, i jedan c1 ili c3 za temeljno ciscenje?

stan od 60 kvadrata, samo jedan tanji tepih 2x3

sta vi kazete jel moze stapni zamjeniti klasicni za stalno?
moze bez problema. zena sad klasicnim usisavacem od 1500w usisava samo auto

@brodjo, javi se za cugu, u becu sam kroz tjedan stalno
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 21:17   #912
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Hvala svima na preporukama, bacit cu jos malo oko i uzet i vase prijedloge u obzir.

Btw. meni najveca mana s5maxa (a vjerojatno i svih tih robot usisivaca) kod heavy usera sa puno psece dlake je ta sta onaj slobodni kotacic ide prvi ispred usisivaca i bude nakon par usisvanja toliko zacepljen od dlaka da se ne vrti uopce i da ga trebam skinit i ocistit.
Baci oko i na Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop (MiJia 1C), ja sam ga uzeo na akciji za 1500kn, često se nađe za sličnu cijenu. U usporedbi sa s5 max ima veću usisnu snagu i veći spremnik za vodu, jedino nema laser već regularnu kameru uz sve ostale senzore. Softver je odličan (sad pogotovo nakon nekoliko updatesa), možeš namjestiti praktički sve što ti treba, od snage usisavanja i mopanja, zakazanog dnevnog usisavanja, do virtualnih zidova, raznih zona di želiš npr. samo usisavanje ili mopanje, itd... Uglavnom, žena i ja smo jako zadovoljni. Naš je star sad oko 10mj i jedino negativno što primjetim je to da mu je baterija malo degradirala (očekivano), ali ništa zabrinjavajuće. Sad mu treba jedna nadopuna da prođe cijeli stan (cca 100m2). Doduše ima i solidnu kilometražu na satu ... Jednom kad baterija ode, uzet ću rezervnu i zamjenit je. Nedavno sam uzeo brdo rezervnih dijelova na ali-u za cca 35e (glavne i pomoćne četke, krpice za mop, spremnik za vodu, nožić za kidanje dlaka s glavne četke, itd.). Preporuka, bestbuy robot IMO.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20211031-210801_Mi Home.png‎
Views:	237
Size:	474.0 kB
ID:	24545   Click image for larger version

Name:	Screenshot_20211031-204739_Mi Home.png‎
Views:	220
Size:	102.9 kB
ID:	24546  
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 31.10.2021. u 21:24.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 20:15   #913
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
PFFFF solidni statsi, moj s5 max ima upola toga, sve unutar godinu dana. Hvala ti, uzet cu ovog u ozbir, s obzirom da kosta ko manje od pola jednog s5 max, a moping prakticki uopce ne koristim moga bi uletit ako s5 max krepa.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 20:36   #914
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Pa ima i ovaj mop , sestri sam preporučio ovog, a ja imam. s5 max, nema neke drastične razlike, i jos ue jeftiniji i niži pa. lakše uđe ispod nekih stvari.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 11:14   #915
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Ima li tko iskustva sa Mi Vacuum Cleaner G10?
(https://www.mi.com/global/product/mi...r-g10/overview)

Ima istu snagu usisvanja kao Dreame v11 o kojem se ranije ovdje raspravljalo, ali ima odvojivu bateriju (lose iskustvo imam s neodvojivim kod Elektroluxa pa mi je to bitno) i mop funkciju...
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 11:28   #916
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ja sam ga probao za jedno lagano ciscenje i ok je za parket. Za tepihe mi nije nesto.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 22:52   #917
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Di kupujete zamjenske cetkice za s5max? uzeo sam cijeli zamjenski set na ali exu ali cetkica i krpe za pod nisu na razini originala.

Treba mi zamjena za original jer sam ga oprao, i isao susisti bušilicom. Do not try this at home


Uglavnom, ja sam kupio na Aliju, ali sam čitao sve reviewove prije kupnje i odabrao ne najjeftiniju opciju, i koliko sam mogao skužiti, radi se o OEM proizvodima u oriđiđi kutijama sve spremljeno.
Za sada koristim metlicu i hepa filter i nema razlike u odnosu na oriđiđi. Dakle ili je OEM ili hebeno dobra kopija koja dolazi u original kutijama (pogledaj si fotke ljudi koji su kupili).
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 00:53   #918
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Da, hepa filter i metlica su i meni kao original, ali od mog prodavaca krpice i roller nije niti blizu, jel ti problem bacit oko ako imas i to?
Krpice su duplo tanje, cicak je nepravilan naspram originalnog i kvaliteta šava je lošija dosta i popuca nakon par korištenja.
Roller ima puno grublje dlake i plastike se malo razlikuju od originala.
Ovo je moj:
https://a.aliexpress.com/_mswTM8e

BTW livajte destiliranu ili filtriranu vodu u njega, meni se vec jedna dizna zacepila od kamenca, srecom razrjeđenk ocat nije napravio štetu i uspio je osloboditi.

Ali triba bit oprezan i sa njim zna ocat otopit i sta ne triba. Iskustveno govorim
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 08:26   #919
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Imate Tineco, Shark i jos neke usisavace na akciji na Amazonu trenutno.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2021., 00:33   #920
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da, hepa filter i metlica su i meni kao original, ali od mog prodavaca krpice i roller nije niti blizu, jel ti problem bacit oko ako imas i to?
Krpice su duplo tanje, cicak je nepravilan naspram originalnog i kvaliteta šava je lošija dosta i popuca nakon par korištenja.
Roller ima puno grublje dlake i plastike se malo razlikuju od originala.
Ovo je moj:
https://a.aliexpress.com/_mswTM8e

Evo. Sve se čini kao oriđiđi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2021., 00:51   #921
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
izgleda na prvu bolje nego moje, al morat cu bacit oko ujutro
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 19:44   #922
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
rak21 je online   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 20:51   #923
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
miele c3 navodno
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 21:14   #924
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
imam kucu,kat i prizemlje
dali je ok xiaomi mi robot mop pro,nemam zivotinja nikakvih
jako malo tepiha,90% laminat i plocice
svaka etaza oko 90 kvadrata,inace zena usisava oko 2 puta tjedno
zivi nas cetvero(kceri su studentice)
dali ima nesto mozda bolje za te pare,to mi je neka gornja granica
za stepeniste ce sluziti stari klasicar

tnx

trrenutno je na nekim akcijama oko 2250kn

dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 21:32   #925
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Ako nemas nista protiv ovih ciklonskih usisavaca i imas volje cistiti ga, go for it. Imao sam ciklonski usisivac godiju dana i, kao vrlo blagi alergicar, svaki put umirao kad bi to morao cistiti. Isprazniti posudu, istresti filter, ma nema sanse da bi to vise ikad radio unutar 4 zida. Ja nisam znao kakvo je to sr* i napamet kupio usisavac bez vrecice (bez guglanja).

Uzeo na kraju usisavac s vrecicom i hepa filterom (igrom slucaja gorespomenuti C3, dosta sam pisao o njemu ovdje) i prst u uho. Kupio zalihu repromaterijala na amazonu za 2+ godine i ne razmisljam vise o njemu. Usisavam njime vec skoro 2 godine od stana, namjestaja, auta..
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 21:53   #926
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
imam kucu,kat i prizemlje
dali je ok xiaomi mi robot mop pro,nemam zivotinja nikakvih
jako malo tepiha,90% laminat i plocice
svaka etaza oko 90 kvadrata,inace zena usisava oko 2 puta tjedno
zivi nas cetvero(kceri su studentice)
dali ima nesto mozda bolje za te pare,to mi je neka gornja granica
za stepeniste ce sluziti stari klasicar

tnx

trrenutno je na nekim akcijama oko 2250kn


Mislim, ali nisam siguran, da taj ne pdrzava etaže, dok s5 max i slični podržavaju. Progooglaj malo
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 13:19   #927
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Ekipa pevex ima na akciji robotske usisavace a trebam jednog za cca 80m2 pa koji bi preporucili? Nemam ljubimce u kuci. Thnx

Sent from my GM1917 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 18:56   #928
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Imaš u Lidla. Vidi im letak

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 19:14   #929
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Dreame D9 je dobar izbor za oko 2000kn
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 12:40   #930
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
miele c3 navodno
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako nemas nista protiv ovih ciklonskih usisavaca i imas volje cistiti ga, go for it. Imao sam ciklonski usisivac godiju dana i, kao vrlo blagi alergicar, svaki put umirao kad bi to morao cistiti. Isprazniti posudu, istresti filter, ma nema sanse da bi to vise ikad radio unutar 4 zida. Ja nisam znao kakvo je to sr* i napamet kupio usisavac bez vrecice (bez guglanja).

Uzeo na kraju usisavac s vrecicom i hepa filterom (igrom slucaja gorespomenuti C3, dosta sam pisao o njemu ovdje) i prst u uho. Kupio zalihu repromaterijala na amazonu za 2+ godine i ne razmisljam vise o njemu. Usisavam njime vec skoro 2 godine od stana, namjestaja, auta..

Razmatrao sam c3, no draga ne želi usisivač na vrećice, samo cyclon dolaze u obzir. Gledao sam Mile cx1 (cyclon), philips mi se čini bolji.. Imao sam electroluxa prije (živ još uvijek), dosta dobar usisavač no živciralo me pražnjenje spremnika prašine - uvijek se mora paziti na brtve inače ode prašina u motor. 2x ga posudio i skoro pregorio radi toga..
rak21 je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na