Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2021., 12:26   #57751
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Kad već spominješ getribu sad si me podsjetio, sad kad sam to isprobavao, ručica mjenjača na Merivi mi je kao da veslam

Ide dosta gusto i teško u odnosu na druge aute, što mi još i nije takav problem, ali ono što mi je bitnije je da se ručica ne vraća u sredinu kad ga izbacim iz brzine tako da sam svaki put mrvicu nesiguran da ne izbijem motor umjesto da ubacim u treću ne znam jel to neki veliki problem ili ima nešto što se promijeni kod ručice da ga vrati jače u sredinu. Jer ovako ostaje lijevo desno, s desne strane di su peta i rikverc se još i vraća, ali ovo di je prva, druga nula bodova, ostaje skroz lijevo sama
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 12:41   #57752
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Vjerojatno bi trebalo počistiti i podmazati dosjed kugle ručice, sigurno ne bi bilo na odmet malo počistiti i podmazati sistem poluga koja vodi u samu mjenjačku kutiju.
U mom nekadašnjem C4 ta se mast bila dobro skorila pa je bio sličan simptom, možda ne toliko izražen.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 13:00   #57753
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Otac mi je radio u Austriji. Kod njih na određeni datum (mislim 15.10.) svi moraju imati zimsku opremu. U slučaju sudara čak i ako nisi kriv, ali nemaš zimske gume, osiguranje te smatra krivcem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 13:42   #57754
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Stvarno među ovim mehaničarima ima budala, stara se žali da Meriva nekako slabo pali, a akumulator je ipak jedno 2 godine star. Nije sad nov, ali nije baš ni za otpad. I idem ja pogledati unutra pa mi je čudno da ima 62Ah, a Astra sa slabijim motorom ima 75Ah. I guglam, naravno na google izbaci da taj motor inače treba 75Ah i gledam ja unutra, stvarno još ima 4 prsta mjesta za akumulator.

Neka budala, valjda je bilo teško ugurati akumulator jer je u Merivi sve stisnuto pa je stavio manji. A to što 75Ah akumulatori imaju 650-700CCA dok ovaj ima samo 510CCA to nije bilo mehaničaru očito bitno... Pa tko još danas pali hladan auto
Problem je edukacija. Ima čak i mehaničara koji rade već dugo godina i "sve znaju" pa ti uvale krivi antifriz jer zna da od davnina da u PSA ide plavi. A to sto vec par godina u neke modele ide crveni tj žuti, nije bitno. Pa kad nešto ne štima kako to,kako to? Ili napraviš veliki servis, pa trosi antifriz i meho kaze da je radi KM i da moze biti zracni čep ili brtva glave ali ako je malo ne treba brinuti. Na pitanje kako nije trosio prije velikog servisa, ne zna. Nakon godine dana kad dodje vrijeme za obican servis kaze da pusta pumpa vode koju je naravno zamijenio na velikom servisu i nema garancije jer je prosla godina dana. Nakon napomene da je prijavljeno povecano trosenje antifriza odmah nakon zamjene, nema odgovor. Onda frend kaze da dolazi s autom na ponovnu zamjenu kompleta za 7 dana, i ako slucajno vidi ispisan racun za posao da ce progutat tu pumpu. Odjednom ima garanciju. Zalosno kako trebaš vikat i biti balkanac da bi te netko cijenio.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 14:44   #57755
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
J*bo ja i GM i Opel i njihove alternatore. Lijepo skinem minus, skinem plus, izvadim stari akumulator, stavim novi, spojim plus, minus, uđem u auto, upalim auto stvarno sad upali na zub, već se dugo ne sjećam da je tako potegnuo i kad nakon par sekundi vidim nešto malo smrdi i malo dima s lijeve strane. Pogledam napon, naravno, alternator ne puni

H*bo ja njihove alternatore i vakuum pumpe na njima i one koji u servisu tvrde da oni tu ne mogu ništa iako je cijeli alternator i vakuum pumpa mijenjana prije 3 godine. "Razumljivo je da malo kapa na vakuum pumpi." Ne znam niti koji je to put da nešto s alternatorom ne valja, barem 10 puta je bilo nešto zbog njega u isto toliko godina.

Naravno, a ovaj autoelektričar koji mi se pokazao odličnim iz Plesa u VG sutra ne radi, a za petak su popunjeni...
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 20:54   #57756
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Naplati ti punu cijenu veceg aku i stavi ti manji aku s Tokic popustom
Parica acquired.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 23:23   #57757
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ma kaos, tako su i na Astri, dok je još auto bio nov je deda imao sudar s nekime, tucnuo se. I nekako se oštetila plastika koja štiti kompjuter u autu i počeo se blesirati od vlage i uvjeta. I naravno, ovlašteni Autowill to kao zamijeni, naplati prilično veliku cifru, mislim da je skoro 1000€ bilo u pitanju, i kao stavili su oni novi unutra.

Prođe par godina, ista stvar se počne događati i natrag ode on u Autowill, pogledaju oni da bi pitali “pa koji su vam to lajbeki popravljali, pa samo su vam s vrućim ljepilom popravili plastiku” da bi nakon toga tamo nastala scena na rubu toga da ovaj iz Autowilla po podu skuplja i kompjuter i zube. Nakon toga je “daljnjom provjerom” utvrđeno da će servis zamijeniti kompletno stvar o svome trošku zbog grešaka prilikom prethodnih popravaka
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 23:35   #57758
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Od Vardara pa do Triglavaaaaa
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 01:44   #57759
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Otac mi je radio u Austriji. Kod njih na određeni datum (mislim 15.10.) svi moraju imati zimsku opremu. U slučaju sudara čak i ako nisi kriv, ali nemaš zimske gume, osiguranje te smatra krivcem.
Mošsimislit da ti mogu uvalit krivnju npr ako ti frajer iz sporedne izleti na glavnu i udari te, dakle očita njegova krivica. Možeš dobit kaznu jer nemaš zimske gume, al da ćeš bit kriv, teško.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 06:19   #57760
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nije nemoguće da ima neka stavka u osiguranju da ti neće isplatiit puni iznos ili tak nekaj. Gamad je to.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 06:54   #57761
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
https://www.autobild.de/artikel/wint...-11035227.html
https://www.transparent-beraten.de/r...-sommerreifen/

U DE:ako nemas zimske/allweather gume (three-peak-simbol), garantirano je da ti osiguranje nece isplatiti puni iznos cak ako si i zrtva (netko je izletio), na racun "produzenog puta kocenja" ti zaracunaju djelomicnu krivnju.

Ako su bas bili (zakonski) zimski uvjeti, prijeti i kazna od policije.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 07:36   #57762
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
I kod nas imas caku sa kaskom da ti mogu uskratiti naknadu stete ako su bili zimski uvjeti, a ti nisi imao zimsku opremu
https://www.allianz.hr/content/dam/o...2-1219_web.pdf
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	kasko.png‎
Views:	137
Size:	35.3 kB
ID:	24617  
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 08:29   #57763
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
J*bo ja i GM i Opel i njihove alternatore. Lijepo skinem minus, skinem plus, izvadim stari akumulator, stavim novi, spojim plus, minus, uđem u auto, upalim auto stvarno sad upali na zub, već se dugo ne sjećam da je tako potegnuo i kad nakon par sekundi vidim nešto malo smrdi i malo dima s lijeve strane. Pogledam napon, naravno, alternator ne puni

H*bo ja njihove alternatore i vakuum pumpe na njima i one koji u servisu tvrde da oni tu ne mogu ništa iako je cijeli alternator i vakuum pumpa mijenjana prije 3 godine. "Razumljivo je da malo kapa na vakuum pumpi." Ne znam niti koji je to put da nešto s alternatorom ne valja, barem 10 puta je bilo nešto zbog njega u isto toliko godina.

Naravno, a ovaj autoelektričar koji mi se pokazao odličnim iz Plesa u VG sutra ne radi, a za petak su popunjeni...

jel to cdti astra h? meni je kajfeš na staroj samoborskoj to lijepo složio. koštalo je nekih 900-1000 kn i nisam imao problema nakon toga
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 10:27   #57764
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ma Meriva A CDTI. Ići će Berdiku u Goricu, oni su složili Astru kad je bilo nekih problema i od tada sve super radi. Samo treba sad do ponedjeljka čekat.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 11:10   #57765
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Maltene sve astre H su imale preopterećen alternator. Svoj sam slagao 2 puta, ali džabe, diode su preopterećene i jednostavno prdnu. Brat se sjetio da napravi paralelni most, tj doda još jedan identični koji je imao svoje kućište i svoj hladnjak unutar motornog prostora, i od tada nisam imao problema. Ponude za jači alternator od čini mi se 140A su jednostavno bile na prvu too much, pa samo probali s ovim, a tako sam i prodao auto nakon 14 godina.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 11:22   #57766
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ne znam šta si se ti okomio na tu Švicarsku i Njemačku, niti mi imamo klimu kao oni, niti imamo ceste kao oni, a niti vozačku kulturu. Nisu niti Švicarska niti Njemačka pravila sad Bogom dana da ih se treba pratiti kao evanđelje.

Ljudi kod nas ne znaju procijeniti da imaju ćelave gume, ti bi sad da oni procjenjuju ima li poledice, utabanom snijega, pa ti bi zimi pretvorio ceste u još veća pogibališta sa ovakvim pravilima. I postojeći zakon je prelabav za to kakvu osobnu i kolektivnu odgovornost imamo u mentalitetu, a ne da ga se još razlabavi.

Ne znam gdje je nastao toliki faking problem staviti zimske gume 15.11., a skinuti ih nakon 15.4. Nisu postavljane za gospodina policajca, niti za Božinovića, već za tebe koji se voziš u tom autu i koji trebaš u njemu moći krenuti, stati i skrenuti sigurno.
Vidim da moram nacrtati.

Ja sam izričito kritičan prema našem sadašnjem zakonu gdje tvrde da ako imaš lance u gepeku, možeš s ljetnim gumama vozit po poledici, bljuzgi, autoputu kad je mećava (kao što smo vidjeli gore na slikama)... to nisu uvjeti za stavit lance, a na njima ljetna guma pliva.

Mislio sam da sam to dovoljno puta napomenuo. I moja tvrdnja je bila, da kad već ne žele uvesti obavezne zimske gume (jer je to udar na džepove birača) neka bar naprave ko druge normalne zemlje.. ok možeš imati ljetne gume (kao i sad), ne moraš imati lance u pripremi (koji ti samo lupaju po gepeku i smetaju), ali ako loše procjeniš, a nađeš se na cesti i još sudar, ne bu ti dobro... pa ako ne znaš dobro procjeniti, drži se ti zimske gume inače će bit svega.

Ali ako netko misli da lanci u gepeku spašavaju stvar super.

Ja osobno, kao što već rekoh, sam prošao puno zima i snjegova sa ljetnim gumama.

ALI:
To su bili auti sa uskim gumama
Svaki put sam se pitao dal ću doć do odredišta bez da bude sudar
Tada sam bio mlad (u 20-ima) i to mi je bilo zabavno

Kada sam prvi put uzeo zimske gume (Conti T850) i vidio koliko se lagano bočno parkiram ili mjenjam trake po snijegu, više nije bilo upitno dal ikad više želim ljetne. Dapače, u rent a caru sam odbijao aute s ljetnim gumama i objašnjavao im da planiram vozit kroz Alpe, a zima je i da nema šanse da ću to radit s ljetnim gumama.

Moja preporuka, koji sam probao i jedno i druge: zimske gume apsolutno, može i Crossclimate ili neki drugi allweather, jer sam imao i njih na nekim autima, i bio oduševljen u odnosu na običnu ljetnu gumu.

A lance u gepeku bi najrađe bacio onome koji se dosjetio te glupe ideje u zakonu.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 11:42   #57767
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Al si navalio na "procjenu vozača". Ljudi ti objašnjavaju da je procjena vozača najgora opcija za sigurnost na cesti. Nakon toga loš je postojeći zakon za ljetne plus lanci. Loše je i jedno i drugo a ostaviti vozaču da procijeni situaciju je lošije

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 18.11.2021. u 14:38.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 14:09   #57768
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Al si navalio na "procjenu vozača". Ljudi ti objašnjavaju da je procjena vozača najgora opcija za sigurnost na cesti. Nakon toga loš je postojeći zakon za ljetne plus lanci. Loše je i jedno i drugo a ostaviti vozaču da prociieni situaciju je lošije
OK, znači loše je ostaviti vozaču da procjeni, a bolje od toga je reći vozaču "smiješ na cestu s ljetnim gumama od 4mm, dokle god u gepeku imaš amajliju zvanu lanci". I onda se vozač osjeća sigurno jer eto zakon mu je tako rekao. Pazi ti govoriš o ljudima koji ne znaju procjeniti, znači govorima o ljudima s ili malo iskustva u vožnji, ili limitiranih intelektualnih kapaciteta. A oboje takvih će se osjećati sigurno, lažno sigurno, sa lancima u gepeku, jer im je tako zakon rekao.

OK, razumijem da tvoja logika nije ista mojoj logici, iako ne bi smjele postojati različite logike, ali ovo je forum, pa neka tako bude!

Edit:
Ali samo da sumiramo i stavimo ovo ad acta. Ti tvrdiš da je sigurnije za promet reći ljudima "smijete uvijek ići s ljetnim gumama na cestu, ako imate u gepeku lance", nego da im kažeš "ljudi, postoje uvjeti kada ljetne gume nisu dobre, razmislite dal bi trebali izaći na cestu".
To tvrdiš, u svom postu, jel tako?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 14:37   #57769
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne čitaš očima nego glavom. Napisao sam da ne valja ni jedno ni drugo. I sa "ljetnima plus lanci" opcijom također ljudi procjenjuju jel mogu ili ne mogu voziti u datom momentu i vidimo da često procjenjuju loše. I sam si loše procijenio da na snijeg ides s ljetnom, i slike od kolege prije par postova govore isto. Suma sumarum, ja i mnogi drugi bi stavili zakon o obaveznim zimskim i bok. I u Splitu i u Rovinju zna biti poledica ujutro, hladnog vremena, ledene kiše i svega i svacega. Hocemo li mijenjati gume/felge svaki put kad bude poledica i vracat ljetne kad je toplije po zimi? Procjena vozača je naopasnija. Ljudi ne znaju procijeniti mogu li se parkirati pa te okini s branikom ili retrovizorom i čime vec a kamoli da procjenjuju jel sigurno taj dan voziti s nekom gumom

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 18.11.2021. u 14:45.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 14:40   #57770
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
OK, znači loše je ostaviti vozaču da procjeni, a bolje od toga je reći vozaču "smiješ na cestu s ljetnim gumama od 4mm, dokle god u gepeku imaš amajliju zvanu lanci".
Tako je, po meni zakon treba pisati jasno i striktno, 4mm i lanci su prilično jasni, a bilo kakva slobodna procjena o vremenu je podložna ogromnoj manipulaciji, pogotovo u našoj državi.
Odgovoran vozač će svakako staviti zimske i ne zanimaju ga nikakvi lanci, oni neodgovorni neka rade šta hoće.

Zakon u našaoj državi je takav, i ne znam šta tu tebi toliko smeta da tupiš o tome već danima, bilo kakvu slobodnu procjenu ne treba ni slučajno uvodit u naš zakon.
Ti stavi zimske i pusti druge da rade ono što oni žele.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 15:23   #57771
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne čitaš očima nego glavom. Napisao sam da ne valja ni jedno ni drugo. I sa "ljetnima plus lanci" opcijom također ljudi procjenjuju jel mogu ili ne mogu voziti u datom momentu i vidimo da često procjenjuju loše
Nisi, jasno si napisao da je bolje reći ljudima "slobodno se vozite s ljetnim gumama, zakon kaže da smijete" nego da im kažeš "postoje situacije kada ne bi smjeli na cestu sa ljetnim gumama. Te situacije su.... vi procjenite dal se to odnosi na vaš slučaj, ako pogrešno procjenite, riskirate kaznu. Ako ne želite se dovesti u tu situaciju, stavite gume s pahuljicom".


Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
. I sam si loše procijenio da na snijeg ides s ljetnom, i slike od kolege prije par postova govore isto. Suma sumarum, ja i mnogi drugi bi stavili zakon o obaveznim zimskim i bok. I u Splitu i u Rovinju zna biti poledica ujutro, hladnog vremena, ledene kiše i svega i svacega. Hocemo li mijenjati gume/felge svaki put kad bude poledica i vracat ljetne kad je toplije po zimi? Procjena vozača je naopasnija. Ljudi ne znaju procijeniti mogu li se parkirati pa te okini s branikom ili retrovizorom i čime vec a kamoli da procjenjuju jel sigurno taj dan voziti s nekom gumom
Razlika je u tome što po zakonu, za koji ja tvrdim da je bolji od ovog, ja to ne bi ni smio. A po zakonu koji ti predlažeš, ja ne bi smio izaći na cestu na prekrasan dan kao što je današnji (bar u ZG).


Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Tako je, po meni zakon treba pisati jasno i striktno, 4mm i lanci su prilično jasni, a bilo kakva slobodna procjena o vremenu je podložna ogromnoj manipulaciji, pogotovo u našoj državi.
Odgovoran vozač će svakako staviti zimske i ne zanimaju ga nikakvi lanci, oni neodgovorni neka rade šta hoće.

Zakon u našaoj državi je takav, i ne znam šta tu tebi toliko smeta da tupiš o tome već danima, bilo kakvu slobodnu procjenu ne treba ni slučajno uvodit u naš zakon.
Ti stavi zimske i pusti druge da rade ono što oni žele.
Kako ti procjeniš koliko je 50m vidljivosti i dal smiješ, zakonski, upaliti maglenke? I kako na sudu dokazati da je bilo baš 49, a ne 51 kad ti je policajac napisao kaznu za maglenke u uvjetima u kojima nisu smjele biti upaljene?
Nisi znao da već postoje takve stvari u zakonu? Eto, sad znaš, da to sve što govoriš da se "ni slučajno ne smije uvoditi u naš zakon" već postoji.

Uglavnom meni je sad već stvarno dosta, mislim da sam već prešao u onu granicu gdje, kad se raspravljaš s određenim ljudima, promatrači sa strane te svrstaju u istu kategoriju i priznam, pao sam u tu zamku. Jebga, nitko nije savršen.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 16:01   #57772
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Nego koja širine gume max može ići na širinu felge 7.5J?
Imam 255/40r19 i širinu felge 8.5J,a sad se pojavila opcija za felge ali su 7.5J,pa da nemoram mijenjati gume non stop već da imam zimske na jednim,ljetne na drugim felgama..
komer je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 16:33   #57773
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Nego koja širine gume max može ići na širinu felge 7.5J?
Imam 255/40r19 i širinu felge 8.5J,a sad se pojavila opcija za felge ali su 7.5J,pa da nemoram mijenjati gume non stop već da imam zimske na jednim,ljetne na drugim felgama..
https://www.tyresizecalculator.com/c...rim-size-chart

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 16:49   #57774
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Hvala,toga sam se i bojao.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 18:45   #57775
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Evo i na autoportalu se odluciti ukljuciti u ovu raspravu
https://autoportal.hr/aktualno/novos...opasan-apsurd/
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 19:16   #57776
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Sranje od članka...
Ajmo onda ići i korak dalje i donijeti zakon koje točne gume treba kupiti, jer šta uopće znači "zimska guma", to je jako širok pojam i na tržištu se može naći gomila škarta koje se prodaju pod zimske, a ne vrijedi ničemu.

Gledao sam neke testove po hladnom i mokrom vremenu na kojima su bolje rezultate postizale kvalitetne ljetne gume od prosječnih/loših zimskih.
Također, u južnom dijelu hrvatske ni nema jakih zima pa ne znam zašto bi se njih tjeralo na kupovinu zimskih guma.
Zbog njih je ovaj trenutni zakon jako dobar, a i za sve koji se jako malo voze.

Ako nekog siliš da kupuje gume, kupit će najveće smeće po 250 kn samo da bude legalan, onaj tko brine o svojoj sigurnosti staviti će zimske gume bez obzira na zakon i kupiti će ipak neki renomirani brend.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 19:20   #57777
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Danas sam sreo tipa kojemu sam prije 11g. prodao Yarisa (1 gen., 1l/68KS, 4cil, origigi Japan made, 5 vrata) sa 130k km. Danas ima 280k km. U 21.g. nije imao nijedan kvar! Najveći trošak je imao kada je zamijenio 1 injektor jer je pokazivao znake zamora materijala.
Kupio je novi auto, ali mu klinci obožavaju Yarisa pa se uglavnom vozi njime.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 19:20   #57778
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Evo i na autoportalu se odluciti ukljuciti u ovu raspravu
https://autoportal.hr/aktualno/novos...opasan-apsurd/
Hahaha, možda smo nekog tu inspirirali, a možda ih samo živciraju ti lanci u gepeku koliko su i mene (dok sam ih imao, zajedno s ljetnim gumama... ) lanci u gepeku su ko orbitrek koji služi ko vješalica za veš.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Sranje od članka...
Ajmo onda ići i korak dalje i donijeti zakon koje točne gume treba kupiti, jer šta uopće znači "zimska guma", to je jako širok pojam i na tržištu se može naći gomila škarta koje se prodaju pod zimske, a ne vrijedi ničemu.

Gledao sam neke testove po hladnom i mokrom vremenu na kojima su bolje rezultate postizale kvalitetne ljetne gume od prosječnih/loših zimskih.
Također, u južnom dijelu hrvatske ni nema jakih zima pa ne znam zašto bi se njih tjeralo na kupovinu zimskih guma.
Zbog njih je ovaj trenutni zakon jako dobar, a i za sve koji se jako malo voze.

Ako nekog siliš da kupuje gume, kupit će najveće smeće po 250 kn samo da bude legalan, onaj tko brine o svojoj sigurnosti staviti će zimske gume bez obzira na zakon i kupiti će ipak neki renomirani brend.
Članak je loš jer se tu ograničio na zimske gume, zašto netko ne bi mogao kupiti cjelogodišnje?
I slažem se da netko tko živi na Hvaru vrlo vjerojatno ne treba zimske, pa ni cjelogodišnje gume. A još manje lance u gepeku
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 19:52   #57779
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Vi uopce ne razumijete temu. Dozvola voznje zimi s ljetnima ustvari dozvoljava imbecilima da budu jos veci imbecili i prijete sigurnosti u prometu a samim time i mojoj djeci u autu na kojem su zimske sa lancima u gepeku i opremom za skidanje leda i snijega sa stakala itd. Nemojte mi pricati kako je to nemoguce jer svaki put kad idem na put vidim gro imbecila koji npr blokiraju tunel na svetom roku jer klizu okomito po zaledenoj mokroj cesti a s druge strane ceka autobus i eto čepa. Ponekad je idiot s PU regom,ponekad sa ZG, ponekad sa ST. I da , nisam to dozivio jednom. Podneblje gdje zivis je nebitno, bitno da jednom moras otici negdje u HR gdje je hladnije i vec si opasan s ljetnim. Dzaba ti je "procjena" pametnih kad je nase podneblje puno idiota. A znamo da idiote ne mozes nauciti nicemu osim napraviti obavezan zakon i nabiti kazne i tolike da mozes zavrsiti u zatvoru. Jebe se meni ako neka budala izleti s ceste i padne u provaliju jer je imao ljetne, mene zanima sigurnost ostalih sudionika ukljucujuci mene. Sve ostale price me uopce ne zanimaju. Idemo dalje s temom.

Zna li netko dobro groblje Citroena /Peugeota? Trebaju mi neke plastike za Citroena, a Autoservis Damir u Zgu se ne javlja na niti jedan broj. Zna li netko radi li on i dalje?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 20:15   #57780
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Koliko stari Citroeni trebaju biti?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na