Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2021., 22:58   #61
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Microsoft i apple su zapoceli u podrumima. Ima.jako puno ljudi s PCE koji su fušarili pa sad imaju nesto svoje ili rade u ozbiljnoj firmi. Ne znam sta ste se uhvatili ozbiljnosti a ne znamo nista o firmi niti o planovima. Covjek je pitao koliko da naplacuje i to je sve.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 23:31   #62
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ima.jako puno ljudi s PCE koji su fušarili pa sad imaju nesto svoje ili rade u ozbiljnoj firmi.
u toj ozbiljnoj firmi unajmljuje ljude na crno da ljudima popravljaju privatne pc-eve s kojima rade posao firme ili?
sta je za tebe pojam ozbiljne firme?


nitko ovdje nije protiv fusa, ali zna se sta je fus, a sta jednostavno nema smisla.
ne popravlja/odrzava se ovdje jedan pc nekom susjedu kojem su pali windowsi nego velikoj firmi.
fus se radi privatnim ljudima, ne firmama.

Citiraj:
Ne znam sta ste se uhvatili ozbiljnosti a ne znamo nista o firmi niti o planovima. Covjek je pitao koliko da naplacuje i to je sve.
o firmi znamo da je neozbiljna.
I uhvatili smo se toga zato sto je ovaj izjavio "ako je firma ozbiljna pristat ce na tvoje zahtjeve", lol.
pa to je oksimoron, ako je firma ozbiljna nece njega ni unajmit i to je to.


ali nebitno, on mozda vec i radi posao i dogovorio se za naplatu, ali to sve i dalje ne mijenja cinjenicu da je to sprdacina od posla.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 23:38   #63
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
neka se dotični javi, koja cijena, šta je odabrao i naravno neka javi kad bude prvi puta payday .. ili bude 0
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 23:45   #64
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
neka se dotični javi, koja cijena, šta je odabrao
pa cijena je ta da mu je obecano da ce ga zaposliti kad se oformi IT sektor u firmi, lol...
i sam je rekao da je prvom tipu instalirao team viewer 45 min, haha, znas da ce mu takve akcije netko platit posteno "i po satu".

da taj vlasnik firme zeli bacat pare za odrzavanje it opreme onda ne bi trazio fus majstora po susjedstvu.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 20:25   #65
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Što ste se uskokodakali oko ozbiljnosti firme.. Krenuli su prije 2god sa nekoliko zaposlenih, od korone se broj zaposlenih rapidno povećao, vjerujem da ni sami nisu ocekivali toliki porast.

Sto se tice cijene, dogovorio sam 100kn po računalu, nisam računao na toliku informaticku nepismenost i da ce mi trebati toliko vremena samo da ga pripremim za analizu, jednom kad je team viewer gore ne ide to toliko sporo. I sam se jos uhodavam i prilagođavam situaciji i gledam kako da si olaksam i ubrzam posao. Okačit ću TV na cloud da ne moram svima slati link i objasnjavati gdje se skinulo i sto da se klikne prilikom instalacije. Napravit cu word doc sa kratkim uputama i SS-ovima da krenem sa analizom odmah i to je to. Ako netko ima konstruktivan savjet, spreman sam ga poslusati, daljnji komentari oko "ozbiljnosti" ili "neozbiljnosti" mene ili tvrtke su nepotrebni..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 21:03   #66
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
obično ljudi znaju projicirat svoje neznanje/nekompetentnost/strahove, pa zato i takvi komentari za ozbiljnost/neozbiljnost firme, koja u konačnici nije ni bitna za ovu temu..

nego, koji je prosjek godina zaposlenih? ako su mlađi mogli bi biti ok s radom.. pretpostavljam da ovaj što ne zna instalirat TV nije u cvijetu mladosti?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 21:04   #67
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Savjet broj jedan.
Gledaj nešto drugo a ne Tv ako nisi platio licencu. Brzo će te blokirati zbog spajanja na previše kompova.

Ne znam da li još radi ona fora sa resetiranjem ID pa da opet možeš koristiti TV
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 21:30   #68
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Najbolji savjet ti je da trebaš znati prihvatiti savjet.

Kažeš da koriste Amazon worskpace i WVD.
Prvo zvuči neozbiljno da koriste dvije platforme. I VDI je netko trebao konfigurirati, a kao nemaju IT.

Ako za korporativne potrebe koristite VDI, onda nemaš šta se spajati na računala i na ruke štrikati. Ako rade od doma znaju kakav link imaju ugovoren, ako rade iz ureda onda opet znate što imate ugovoreno. Virusi i sranja ne utječu ako rade preko virtualnog desktopa.
Puno je varijabli, ali u idealnim uvjetima gledaj da je unificirana oprema u budućnosti, računala se stave u domenu, i kao boss upravljaš klijentima. Ali hebiga, treba sve te licence i platiti. I imati znanja za upravljanje.

Ako se hoćeš krpati, imaš alata koji ti mogu pomoći. Kao manage engine desktop central, koji omogućava nakon 30 dana triala da 25 devica i dalje administriraš. Link.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 21:47   #69
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
u toj ozbiljnoj firmi unajmljuje ljude na crno da ljudima popravljaju privatne pc-eve s kojima rade posao firme ili?
sta je za tebe pojam ozbiljne firme?


nitko ovdje nije protiv fusa, ali zna se sta je fus, a sta jednostavno nema smisla.
ne popravlja/odrzava se ovdje jedan pc nekom susjedu kojem su pali windowsi nego velikoj firmi.
fus se radi privatnim ljudima, ne firmama.

o firmi znamo da je neozbiljna.
I uhvatili smo se toga zato sto je ovaj izjavio "ako je firma ozbiljna pristat ce na tvoje zahtjeve", lol.
pa to je oksimoron, ako je firma ozbiljna nece njega ni unajmit i to je to.


ali nebitno, on mozda vec i radi posao i dogovorio se za naplatu, ali to sve i dalje ne mijenja cinjenicu da je to sprdacina od posla.
Samo trolaš bezveze. Ako nemaš komentar koji će pomoći kolegi onda nemoj ni kometirati. Nije tvoj problem koliko je firma ozbiljna, drzi se svoje firme i radi svoj posao kako spada.
Tko kako kreće u posao i zašto, uopće nije na tebi da komentiraš. Ili pomagaj ili preskači, tako ću i ja. Komentirao sam u vezi cijene rada i to je to. Ostatak prepuštam nekome tko želi i zna pomoći.
Tema je zrela za čišćenje komentara, i mojih naravno.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 21:55   #70
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Imaš za TV mogućnost tihe instalacije.
https://silentinstallhq.com/teamview...-how-to-guide/

Ali kao što rekoše, trebat će ti neko drugo riješenje. Računaj da će ti biti neugodno ako doguraš do njih 30 i onda se više ne možeš spojiti preko TV pa ajmo jovo nanovo. VNC, AnyDesk, ima dosta opcija.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 22:05   #71
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Kažeš da koriste Amazon worskpace i WVD.
Prvo zvuči neozbiljno da koriste dvije platforme.
joj nemoj tu riječ "neozbiljno" koristit, sad ce te odma prozvati ovi dezurni odvjetnici
s obzirom na sve, nije ni najmanje cudno da koriste vise platformi, vidis da tu nema nikakvih pravila.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 23:54   #72
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
kako je ovaj master los u bacanju udica, smh stvarno neozbiljno

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 14:03   #73
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
150 kn/h za "glupe" poslove
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 17:50   #74
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Čitam malo, brzinski sam sve preletio.

@rak21: Kao prvo, sretno! Kao drugo ili imaš čelična muda i živce ili nemaš pojma u što si se upustio. Mislim da si uzeo premalo love s obzirom da je riječ o 100 privatnih kompova.
Umjesto TV, ja privatno sa ekipom kojoj pomažem, radim sa AnyDeskom jer ga samo skinu i pokrenu, nema instalacije...zapravo ima ako želiš admin prava, ali je 1klik, a ti se možeš prije toga spojiti i pokazati im što i kako. Za ograničenja koliko kompova neznam, tu imam 5-6 kompova.
Za primjer, mami sam stavio obični korisnički win račun, a admin pass imam samo ja, i vidi vraga otkad je tako, komp radi savršeno i ne zove me više svako toliko zbog ovoga ili onoga.
Prije toga preinstalirao win X puta, i razmišljao o backup image-u, i na kraju sam zaključio da je admin pass najjača fora.

Radim takav posao, i ako se dobro sjećam imamo po glavi mislim oko 300injak korisnika i kompova, ali imamo sve moguće alate na raspolaganju, da ovisim samo o TV i sličnima, nebi se dobro proveo.
Pa sami korisnici, prvo dok ti nacrta što mu ne valja, pa ga onda ti zamoliš da npr restarta i on kaže evo jesam ali i dalje ne valja....ti provjeriš uptime i vidiš da laže...
BTW, i naši su ''potjerani doma'' kad je počelo ovo sranje, ali im privatni kompovi služe samo i jedino kao RDP terminali.


Hajde ako ti nije bed, napiši tu kako ide, jesi uspio to sve dovest u red i tako, ozbiljno me zanima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.05.2021. u 18:07.
Disco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na