Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2009., 12:15   #1
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
PHP programiranje - odakle početi

ako netko ima iskustva u ovom polju cijenio bih prijedloge odakle poceti uciti PHP, objektno programiranje, SQL...
knjige, praksa, da li neki od mnogih tecajeva ikoga uopce kvalitetno osposobe za rad i da li ih poslodavci priznaju...?
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 09:47   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
ako netko ima iskustva u ovom polju cijenio bih prijedloge odakle poceti uciti PHP, objektno programiranje, SQL...
knjige, praksa, da li neki od mnogih tecajeva ikoga uopce kvalitetno osposobe za rad i da li ih poslodavci priznaju...?
Ako zelis stvarno nauciti programiranje, kreni s nekom knjigom o C/C++-u... Kad naucis osnove iz toga, onda se upgradeas sa objektno orjentiranim programiranjem, a iza toga ce ti prijelaz na sve druge jezike (C#, PHP, Java...) biti vrlo lagan.

(My)SQL je pljuga, osnove toga naucis za 1-2 tjedna ovisi kolko ulozis u to, ali po mom iskustvu je bilo vrlo lagano... 4-5 dana citanja teorije, tjedan dana zajebancije i isprobavanja i dalje se sve svodi na kvalitetno guglanje hehe
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2009., 11:27   #3
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Bojim se da je to jako individualno jer moras pocet razmisljat i pristupat problemu na jedan sasvim novi nacin. Nije sve u tehnikalijama
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 17:21   #4
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
odakle poceti uciti PHP, objektno programiranje, SQL...
Što, čitao si natječaj za posao pa bi se prijavio... Mislim, ove tehnologije koje si ti spomenuo su međusobno toliko različite pa mi nije jasno kako si baš njih upiknuo.

Za naučiti programirati treba godine i godine rada, truda i znoja. Ovako postavljeno pitanje o tebi govori da ne želiš uložiti niti jedno niti drugo niti treće a pogotovo ne sve troje u nekom (dužem) periodu vremena. Da bi bio programer nije dovoljno znati jezike, metodologiju i razmišljanje makar ljudi koji (misle da) to znaju sebe nazivaju programerima.
Ako nemaš vremena ni volje uložiti sve nabrojano, moj savjet ti je da odustaneš i okreneš se nečemu što će u nekom kraćem vremenu imati bolji efekt. Tebe je vrlo vjerojatno ponukala pomisao da bi mogao naučiti programirati i zarađivati finu plaću od toga. Prava programerska plaća se kreće iznad 10k neto i takvo što nećeš doživjeti bez puno godina rada, truda i znoja. A osim toga, samo poznavanje jezika odnosno metodologije ti neće osigurati radno mjesto. Dapače, ako to u životopisu nemaš sa čim spojiti (iskustvo, obrazovanje) izgledat će smiješno.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 18:23   #5
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Što, čitao si natječaj za posao pa bi se prijavio... Mislim, ove tehnologije koje si ti spomenuo su međusobno toliko različite pa mi nije jasno kako si baš njih upiknuo.

Za naučiti programirati treba godine i godine rada, truda i znoja. Ovako postavljeno pitanje o tebi govori da ne želiš uložiti niti jedno niti drugo niti treće a pogotovo ne sve troje u nekom (dužem) periodu vremena. Da bi bio programer nije dovoljno znati jezike, metodologiju i razmišljanje makar ljudi koji (misle da) to znaju sebe nazivaju programerima.
Ako nemaš vremena ni volje uložiti sve nabrojano, moj savjet ti je da odustaneš i okreneš se nečemu što će u nekom kraćem vremenu imati bolji efekt. Tebe je vrlo vjerojatno ponukala pomisao da bi mogao naučiti programirati i zarađivati finu plaću od toga. Prava programerska plaća se kreće iznad 10k neto i takvo što nećeš doživjeti bez puno godina rada, truda i znoja. A osim toga, samo poznavanje jezika odnosno metodologije ti neće osigurati radno mjesto. Dapače, ako to u životopisu nemaš sa čim spojiti (iskustvo, obrazovanje) izgledat će smiješno.
imas dijelom pravo, ali ne potpuno. ja jesam voljan i uciti i uloziti trud ali mi treba pokoji hint odakle poceti, pa ako je prvi prijedlog nauci C++ onda cu to probati.
takodjer znam da sva teorija pada u vodu bez prakse, i svi poslodavci bi zeljeli da im kandidat ima 5 godina prakticnog iskustva i barem 3 planetarno poznata projekta, ali opet od negdje se treba poceti.
imam iskustva sa situacijama gdje poslodavci nisu bili zadovoljni mojom razinom obrazovanja, smjerom obrazovanja a s druge strane drugi nisu bili zadovoljni radnim iskustvom, i tako dalje... a nije da mi fali ni jednog ni drugog, samo uvijek se nađe budala koja traži dlaku u jajetu.
i to je ukratko opis naseg trzista rada danas... budala koja trazi dlaku u jajetu. mislim, tolika je potraznja za poslom da vjerojatno za poziciju prodavaca na trznici organiziraju 3 kruga razgovora zbog prevelikog broja kandidata

uglavnom to je vec offtopic... zahvaljujem na prijedlozima i ako netko ima jos nesto nadodati a nije u stilu "ostavi se ti toga nije to za tebe" neka slobodno napise
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 09:15   #6
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
imas dijelom pravo, ali ne potpuno. ja jesam voljan i uciti i uloziti trud ali mi treba pokoji hint odakle poceti, pa ako je prvi prijedlog nauci C++ onda cu to probati.
Ako već trebaš hint, ja ti savjetujem da ne krećeš sa C/C++om. Nećeš daleko stići a i može ti prisjesti cijela stvar. Kao apsolutnom početniku savjetujem ti Visual Basic. Ali nemoj odmah krenuti na Windows aplikacije već od početka - proceduralne programe. Nauči osnove i jezika i programiranja. Tu će ti pomoći primjeri i knjige. Kada si zadovoljan znanjem i kada razumiješ osnove poput varijabli, procedura, funkcija, petlji itd. kreni na objektno orijentirano programiranje (u Visual Basicu naravno). Također će ti pomoči primjeri, tutorijali i knjige. Kada si zadovoljan sa znanjem koje imaš kreni na druge jezike (poput C# ili Jave) čisto da naučiš jezik i da uvidiš da je teorija uvijek ista.
Idealno bi bilo da si zadaš neki cilj u smislu programa kojeg želiš napisati. Nešto korisno poput adresara ili slično. Nešto što će od tebe zahtijevati znanje koje u ovom trenutku nemaš. Jednom kada kreneš na OOP kreneš i sa pisanjem tog programa. Ako ustraješ, na kraju ćeš imati i znanje i nešto iskustva. Također ćeš naučiti ponešto o arhitekturi samog sustava na kojem radiš (u ovom slučaju Windowsa) ali to ovisi o tipu programa kojeg odlučiš raditi.

Što se tiče SQL-a, on je posebna priča. Ne radi se o jeziku za programiranje nego o jeziku za postavljanje upita što dosta mijenja na stvari. Njega možeš učiti paralelno.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na