Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2010., 13:13   #61
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 13:29   #62
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ak ti se ne da slagat, nek ti sloze u ducanu gdje kupujes.

Sto se mene tice, brand name konfiguracije sa 1g garancije su gola kita, jer kad kupujes komponente, dobijes minimalno 2-3g garancije na sve, a na neke i vise.

Dakle ovako nesto:
CPU: AMD Athlon II X2 240
MBO: ASRock M3A785GMH
RAM: Crucial DDR3 2 GB, 1333 MHz
PSU: Corsair CX400W
HDD: WD Blue 320 GB
CASE: LC Power Pro-907B, Midi
DVD: LG GH22NS prža

U Linksu oko 2650 kuna, u webshopovima jos jeftinije, a bez PDV-a (ako je za firmu, gro jeftinije). I svi ti sloze besplatno ako uzmes sve kod njih. Dodas 600-700 kn kolko su Windowsi XP Pro SP3 i najjeftiniji monitor koji mozes nac i ispadne te ~3300 + monitor. I imas 2-3 godine garancije.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2010., 13:33   #63
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma kakav složenac u poslovne potrebe... dogovori care pack neki za brandani komp i nema zime nikakve.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 13:58   #64
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 357
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma kakav složenac u poslovne potrebe... dogovori care pack neki za brandani komp i nema zime nikakve.
Ma to si i ja mislim, ne želim se uopće zamarati sa slaganjem, makar i na papiru.

Neka ga dofuraju, da ga uštekam i da radi kako treba. Ionako ću trebati prebacivat podatke i programe na novi komp tako da si ne želim dodatno komplicirat posao.

Ovaj Lenovo mi se čini ok, prošli put sam uzeo neki HP i nisam bio najsretniji s njim. Usporio bi se dosta kad bih mu pokrenuo nekoliko programa, no to je bilo vrijeme Pentium 4 Celerona, tako da s dual core procesorom i dvije gige meme trebao bi biti miran

Nego, ima li neki brand u tom rangu da se može s njim uzeti i neka jeftinija varijanta Officea?

I može još preporuka monitora koji neće prdnut nakon godinu dana, kao što mi je u tri navrata napravio stanoviti HPac?
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 14:04   #65
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
primjera radi... neki dan krepa disk u t43, dođe mi dostava robe i utrapim disk da ode na servis, idući dan disk novi, zapakiran meni na stol dostavljen.

da ne spominjem kako kroz neko povjerenje (nisam certified za lenovo) solo dijagnosticiram kvar određenog dijela, zakeljim na njega s/n kompa i dobim novi dio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 14:21   #66
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
http://www.eurotrade.hr/eurotrade/pr...hp?sifra=25559

monitor sa zvučnicima miš tstatura, sve, frend uzeo neki dan jako ljepo djeluje
northeus je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 14:24   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovo je super ponuda... još ako ide garancija gore, di ćeš jače.

jedino se moraju windozi upucat nutra.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 12:10   #68
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 357
Citiraj:
Autor northeus Pregled postova
http://www.eurotrade.hr/eurotrade/pr...hp?sifra=25559

monitor sa zvučnicima miš tstatura, sve, frend uzeo neki dan jako ljepo djeluje
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ovo je super ponuda... još ako ide garancija gore, di ćeš jače.

jedino se moraju windozi upucat nutra.
Hvala na pomoći i savjetima.
Već sam zatražio par ponuda i bit će nešto ovakvog tipa
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 16:09   #69
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Ide mala izmjena...
Možda bih odustao od igraonice, a otvorio internet caffe, pa me zanima kako složiti konfu za surfanje i skype, a da košta 3500-4000kn sa tastaturom, mišem, monitorom 22", webcamom, zvučnicima i slušama (neki bzvz 2.0 zvučnici i sluše sa mikrofonom) ?
Ja sam pokušao i ispalo mi je ovo, samo ne znam da li bi ove komponente sve međusobno funkcionirale:


Znači konfa+monitor+periferija (zvučnici, sluše, miš, tastatura)+ original Win xp home bi koštalo cca. 3756kn.

Bilo bi 10 računala, na 2 računala bi išle i dvije webkamere Logitech C-120 (za skype), a mislim se i staviti jedan multifunkcionalni mrežni printer (molio bih preporuku za to, sve što sam gledao je pre skupo).
Ostaje jedino pitanje kako sve to umrežiti? Znači 10 računala + moj za administriranje + mrežni printer = 12 komponenti. Jedini 12-portni switch koji sam našao na nabavi.net košta cca 4000kn, a to ne dolazi u obzir...
Ideje?

P.S.
Evo i linkovi za sve komponente:
proc
matična
mema
kućište
dvd-rw
monitor
tastatura
miš
zvučnici
xp
sluše
webcam
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 16:30   #70
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Stavi wlan router i u svaki komp ubaci wlan pci karticu. Razmisli da na strojeve staviš linux umjesto XP-a. Za te radnje bit će i previše.
Šta će tako skup proc? Uzmi najjeftinijeg Celerona. Ne treba biti ni dual core.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2010., 16:41   #71
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
wlan router ću dobiti s t-comom kada naručim adsl, da li je dosta 10mbit brzina? da li wireless podržava 12 računala spojeno odjednom? kakvu wlan karticu da stavim? U linux se ne razumijem pa neću. Hoće celeron biti dosta za 1080p gledanje filmova + nekoliko tabova u firefoxu + downloadiranje + printanje + webcam? moram uzeti sve opcije u obzir, a ako kompjuteri počmu ostajati bez daha onda ću tek izgubiti sve živce
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 16:52   #72
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Vodi računa da ti neće svi kompovi istovremeno raditi tako da je 10Mbit dovoljno. I pitanje je hoćeš li dobiti baš 10Mbit jer to ovisi o vezi. Zato i ugovorima stoji stavka 'DO xy Mbit'. Ti možeš plaćati za 10, ali možeš dobiti i 5 (ili manje), i sve je po ugovoru.

Zar zaista misliš da će netko doći u internet caffe i gledati HD filmove? Plaća se vrijeme provedeno za kompom i gledanje filma bi previše koštalo. Ako ti je baš do HD filmova, uzmi u obzir AMD kombinaciju jer većina AMD ploča sa integrirkom je napravljena tako da sama grafa preuzima na sebe kodiranje HD materijala.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 18:11   #73
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Dolcevita Pregled postova
Neznam za tebe, ali meni tu fali hard disk
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 19:23   #74
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Za internet caffe ti je i superjeftini 45nm DualCore Celeron E3200 totalni overkill, a kamoli bacati 10X750kn za ove skupe procesore.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 22:10   #75
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ja ne kuzim ni 2% zasto se forsira intel kad vec pticice znaju da je amd generalno u ovakvim slucajevima podosta isplatljivija solucija. em' je jeftinija ploca+procesor solucija, em' ploce sa integriranim grafickim karticama su nekoliko puta i vise bolje od intelovih rjesenja integrirane graficke. pogotovo ako se npr uzmu asrockice sa 128MB na ploci.........

ali u svakom slucaju trpati E7400 na surf masinu je nepotrebno, kako god okrenuo.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 22:54   #76
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Moja preporuka ti je da uzmeš neki jeftiniji HP model, ja imam doma dx2300 i služi me jako dobro za sve osim igrica, platio ga 2300 kuna + 1200 za 21" monitor + 3 godine garancija i odlična podrška
Za ovu svrhu definitvno Ubuntu, Windowsi će te koštati minimalno 100€ po kanti, a linux je besplatan. Ima i onih skinova pa izgleda ko xp ili vista pa većina ljudi neće ni skužiti da je linux.
Što se tiče umrežavanja mislim da ti nije pametno WLAN, kabel je zakon. Switch ti je najmanji problem, staviš dva sa 8 portova, uostalom 16 portni je oko 250 kuna.
__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 24.02.2010. u 00:18.
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 23:10   #77
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Imam jedino 2 savjeta.

1. Kupuj komponente ovisno o koliko garancije dobiješ. 5-10% razlike u "perfomansama" određenih komponenti ti neće igrati nikakvu uloga, ali duža garancija bude.

2. Zaboravi windowse. Strpaj gore ubuntu.

Vezano uz WLAN. Čemu? Danas svaka ploča ima integriranu mrežnu, dovoljno ti je samo okinuti jedan switch / router i to je to!
  Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 02:50   #78
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Problem je u tome što se u Linux apsolutno ne razumijem, pokušao sam međutim pre komplicirano je za mene. Desetljeća Windowsa su onemogućila da shvatim išta drugo osim njih tako da ipak ostajem pri windowsima, jer ako iskrsne neki problem, sa windowsima ću znati, sa linuxom neću.
Znači preporučate AMD konfu? A kakvu? Ovo što gnjepar kaže, brand name računala - da li to šta valja? npr. ovo: http://www.optimum-online.hr/detalji...ng_2233sn.aspx
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 08:10   #79
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor Dolcevita Pregled postova
Problem je u tome što se u Linux apsolutno ne razumijem, pokušao sam međutim pre komplicirano je za mene. Desetljeća Windowsa su onemogućila da shvatim išta drugo osim njih tako da ipak ostajem pri windowsima, jer ako iskrsne neki problem, sa windowsima ću znati, sa linuxom neću.
Znači preporučate AMD konfu? A kakvu? Ovo što gnjepar kaže, brand name računala - da li to šta valja? npr. ovo: http://www.optimum-online.hr/detalji...ng_2233sn.aspx
To nije brand name računalo HP, Dell, Acer, Lenovo.... to je brand name.
Stručnjak koji će ti to sve složiti će te koštati manje nego 10 ili 12 licenci za windowse.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 08:12   #80
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
hmm,opet jedan slucaj kad u "gaming" konfu stave srot grafu,ovaj puta HD4350,tako da ti to otpada....
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 09:43   #81
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Stvarno ne kontam. Linux je besplatan, programi koji tebi trebaju (surf & office) su također gratis (Firefox + Open Office), ali ti forsiraš winse za 700kn/kom. Velika većina ljudi kad sjede za Linux GUI nije ni svjesna da ne sjedi na windozama.
Skini si Knoppix koji je Live OS tj. izvršava se sa cd-a i ne instalira na hard (može se i to, ali ovo je za probu pa nije potrebno). Probaj ga malo pa onda pričaj da ga ne kužiš. I onda reci da nema sve što ti je potrebno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 10:30   #82
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
jos jedan glas za linux, tj ubuntu. frend uskoro otvara kafic u kojem ce biti dvije surf masine (nikakvi zvucnici/slusalice), slozio mu 2 x socket A kantice. i sredio sve, i bubnuo ubuntu. i meni je isto bilo prvo manje-vise konkretnije suceljavanje sa linuxom, jedino sto mi nije bas sjela organizacija foldera. i kod instalacije nisam nikako uspio napraviti particije kako sam ja htio, nego automatski da iskoristi sav hard.......

nego, sto se tice drivera i updatea istih - ide sve automatski preko neta. spojis komp na net, upalis jednu-dvije opcije i sve se odradi automatski. isto sam jos umjesto FF-a stavio chrome, ide bez ikakve muke sve.

jedino ako ce se racunala itezivnije koristiti za druge poslove osim surfanja (bubnut cu - igranje, koristenje odredenih programa i slicno), onda ok za xp. inace ako je svrha cisti surf sa nekim gledanjem videa/audia, jedna AM3 konfica + linux = milina.

cisto primjera radi:

Asrock A785GMH/128M
AMD Athlon II X2 240
2GB Kingmax 800MHz
WD Caviar 320 GB WD3200AAKS
LG GH22NS
LC POWER Office Series 420W
Gigabyte GZ-KX1

LG Flatron W2243T 22"

Logitech Ultra Flat Keyboard
CANYON CNR-MSPACK1 Optički miš + podloga
CANYON CNR-HS4 Slušalice s mikrofonom
Genius zvučnici SP-J330


== 3575,89 kn.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 10:59   #83
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa iskreno. Zašto bi uopće kupovao hardove za internet caffe? Dosta mu je stick od 4, ili 8 gigi na kojem će biti live distra ubuntua (ili nekog drugog) recimo.

Mislim, za internet caffe ti dosta uzeti ovo
http://www.nabava.net/out.php?artikl=6914651
sa
http://www.links.hr/index.php?option...kl=052.643.042

ploču od 2 gige RAM-a i USB stick.
  Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 11:09   #84
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ovako nisam uopce razmisljao........ svakako ima svoje ogromne prednosti, jedino ako kompovi budu u buducnosti prenamjenjeni za nesto drugo. inace genijalna ideja i prijedlog .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:15   #85
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
jos jedan glas za linux, tj ubuntu. frend uskoro otvara kafic u kojem ce biti dvije surf masine (nikakvi zvucnici/slusalice), slozio mu 2 x socket A kantice. i sredio sve, i bubnuo ubuntu. i meni je isto bilo prvo manje-vise konkretnije suceljavanje sa linuxom, jedino sto mi nije bas sjela organizacija foldera. i kod instalacije nisam nikako uspio napraviti particije kako sam ja htio, nego automatski da iskoristi sav hard.......

nego, sto se tice drivera i updatea istih - ide sve automatski preko neta. spojis komp na net, upalis jednu-dvije opcije i sve se odradi automatski. isto sam jos umjesto FF-a stavio chrome, ide bez ikakve muke sve.

jedino ako ce se racunala itezivnije koristiti za druge poslove osim surfanja (bubnut cu - igranje, koristenje odredenih programa i slicno), onda ok za xp. inace ako je svrha cisti surf sa nekim gledanjem videa/audia, jedna AM3 konfica + linux = milina.

cisto primjera radi:

Asrock A785GMH/128M
AMD Athlon II X2 240
2GB Kingmax 800MHz
WD Caviar 320 GB WD3200AAKS
LG GH22NS
LC POWER Office Series 420W
Gigabyte GZ-KX1

LG Flatron W2243T 22"

Logitech Ultra Flat Keyboard
CANYON CNR-MSPACK1 Optički miš + podloga
CANYON CNR-HS4 Slušalice s mikrofonom
Genius zvučnici SP-J330


== 3575,89 kn.
Amo mi ostaviti Linux sa strane, jer se u njega ne razumijem niti mi se da učit (a probao sam, i live distribucije i obične knoppix, ubuntu i još neke), a i većina ljudi koji dolaze u internet caffe jedva poznaju windowse, a kamoli linux. Da im zatreba nešto (snimit film, instalirat utorrent ili slično) neće znat, pa će mene doć pitat, a ja također neću znat, pa mi je lakše platiti windowse i biti na domaćem terenu.
Ova ideja sa usb stickom nije loša, ali mi svejedno treba hdd ukoliko netko poželi skinuti film s neta ili mp3 album i slično.
Baš gledam ovu tvoju AMD konfiguraciju, ali vidim da za procesor piše da je AM3 socket, a ti si stavio AM2 ploču? I da li je baš potrebno napajanje od 420W, tj. nije li to malo previše?
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:17   #86
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Jos jedan glas za atom konficu. Apsolutno najmanje kostaju, a snage za surf vise i ne trebas
aard je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:25   #87
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
poznanik je imao asus eee sa tim atomom i ne znam kojom grafičkom (pretpostavljam neka njegova integrirana) pa mu je youtube trzao kada bi gledao hd filmiće...samo ne želim da mi se to desi, jer je veliki zajeb kad jednom kupiš 10 takvih računala pa otkriješ da trzaju na malo zahtjevnije radnje, a sigurno neću kupiti jednog samo za probu...tako da u principu opet ne znam
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:30   #88
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Dolcevita

Skidanje mp3-a i filmova sa neta je ilegalno. A da se "po naški" izrazim. Biti vlasnik prostora i pružati ekipi kroz svoju "radnju" skidanje mp3-a i filmova sa net-a je još ilegalnije!

A što se tiče linuxa. To je na tebi. Za cijenu što ćeš platiti licence za windowse možeš bez pol beda kupiti 2 kompa. Odnosno komp i 23, 24 inchni monitor.
  Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:30   #89
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
I ja bi izbacio jos ideju bootanja sa USB sticka. Za ista ozbiljno treba barem 8 GB (posto neide linux od 300 MB nego Windowsi od gigu+), a to kosta recimo nekih 200 kn, a disk uzme 20 puta veci za 10 eura vise. Nema smisla se zaj..avat sa USB stickom...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:40   #90
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
i ja dajem glas za ubuntu. i sam sam nedavno presao sa win na ubuntu i ne zalim nimalo, dapace presretan sam.

nije se tesko naviknut, samo treba prvi korak napravit i prebacit se, a ostalo ide lako. ima stvari koje mi nisu jasne, ali malo po malo ih hvatam

EDIT: sad tek vidim da malo kasnim
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na