Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2015., 20:05   #31
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sucelje uopce nije glatko
Sve ostalo ne izgleda big deal ili se radi o losem primjerku ali Nexus sa trzavim suceljem je no go Imas li kakve konkretne primjere u aplikacijama gdje lose radi ili generalno ne radi glatko? Na youtube se to naravno ne moze vidjeti jer su svi testovi otvaranje aplikacija ili benchmarkovi, znaci 100% beskorisni.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2015., 22:49   #32
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ma briga me Za sucelje, radj jednako ko note5
Ilioneplus koji Sam.imao. stvroila sr takva fama oko nexusa kao da su oni jedini fluidni uredjaji
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2015., 23:37   #33
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa u tome i jest problem ako 6P radi kao jedan Samsung na touchwizu. Za Oneplus one ne znam, ali cak i stari Nexus 5 radi dosta gladje od Oneplus two. Glavni selling point Nexusa je uvijek bio stock android i fluidnost, ne kamere, zvucnici i sl.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2015., 23:57   #34
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bit će da Nexus postaje Samsung puno bolja kamera, bolji zvuk i usraniji response OSa. Još ako guta gigu rama u leru ko TW, onda je zbilja za preskočit ga i otići/ostati na Samsung.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 09:06   #35
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ma "sumnjiv" mi je malo taj Nexus od Huaweia od samog pocetka. Po svemu sudeci i kvaliteta izrade je nikakva, jedino sto su koristeni "premium" materijali sto samo po sebi uopce ne znaci da je uredjaj dobro slozen i cvrst. Za 500$ jos i nekako, ali za ovo sto traze kod nas u EU, definitivno preskacem.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 09:16   #36
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Premium materijali? Oćeš reći low-grade aluminij i komadić kaljenog stakla OK znam, vidim, stavio si preminum pod navodnike, zato i velim

Ajde da je od X6CrNiTi18-10, mogli bi donekle pričati da je od premium materijala. Ovaj aluminij-alloy je jeftiniji od kvalitetnije plastike na LG Nexus 5

Nejde to tebi, nego proizvođaču koji isfurava mobitel koji je složen od "PREMIUM" materijala
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 09:52   #37
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Oba izgledaju lagano sfušana na kraju. Jedan u specs drugi u izradi. U biti i za 5x je xda pun komentara da sve cvrči. Na kraju ću si uzeti dobar stari hammerhead, sad je barem relativno povoljan.
schetz je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 10:08   #38
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Premium materijali? Oćeš reći low-grade aluminij i komadić kaljenog stakla OK znam, vidim, stavio si preminum pod navodnike, zato i velim

Ajde da je od X6CrNiTi18-10, mogli bi donekle pričati da je od premium materijala. Ovaj aluminij-alloy je jeftiniji od kvalitetnije plastike na LG Nexus 5

Nejde to tebi, nego proizvođaču koji isfurava mobitel koji je složen od "PREMIUM" materijala
Istina, ali jbg sad je bitnije da su "premium" materijali nego kako je mob slozen. Ovaj 6P se savija daleko lakse nego i ajfon 6.

Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Oba izgledaju lagano sfušana na kraju. Jedan u specs drugi u izradi. U biti i za 5x je xda pun komentara da sve cvrči. Na kraju ću si uzeti dobar stari hammerhead, sad je barem relativno povoljan.
Hammerhead je sad fakat dobar value. Kamera mu nije jaca strana, posebno za danasnje standarde, baterija je jedva prosjek ali sluzbeni MM jako fino i brzo radi i sve je sto je lollipop trebao biti. Meni i dalje jedan od najdrazih mobova po osjecaju u ruci.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 14:33   #39
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Recimo, HTC one m8 mi je nekako daleko kvalitetniji komad metala u ruci, drugaciji metal opcenito.
IPhone 6s takodjer, iako se ovaj manje klize definitivno od sviju, pogotovo od notea
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 14:59   #40
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Istina, ali jbg sad je bitnije da su "premium" materijali nego kako je mob slozen. Ovaj 6P se savija daleko lakse nego i ajfon 6.

Hammerhead je sad fakat dobar value. Kamera mu nije jaca strana, posebno za danasnje standarde, baterija je jedva prosjek ali sluzbeni MM jako fino i brzo radi i sve je sto je lollipop trebao biti. Meni i dalje jedan od najdrazih mobova po osjecaju u ruci.
Huawei je dobar ali još "not quite there". Obzirom na lovu koju tuku u R&D, uskoro će uhvatiti korak sa vodećima.
Nisam fan Nexus serije budući su mi bitnija kvaliteta fotografija i autonomija baterije, no ne znači da ga jednom neću kupiti. Ali ovaj Huaweijev sigurno ne. Preskup je za ono što nudi. IMHO, ne vrijedi tih para samo da bi prvi imao novu inačicu Android OSa.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2015., 15:23   #41
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ali kamera mu je zaoravo jako dobra, reimci cu i bolja od noea.
Ali....
Kamera app je smijeh, sucelje koma, ne mozes recimo snimati i okinuti sliku, da bi poceo snimati moras svajpati ekran najprije, umjesto da imas dugme odmah na ekranu ko na noteu, oneplusu, itd..
Danas cu probat malo van okinut koju sliku i video.
Da li znate s cim.napravit ono da budu dva videa jedan kraj drugoga
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 15:23   #42
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
500$ u USA je jos OK cijena po meni. Ukupno gledajuci uredjaj nije potpuno na razini Notea 5 ali je jeftiniji. Kod nas je pusiona naravno.