Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2013., 15:08   #601
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Update:
Stavija sam Samsunga u komp da budu na istoj platformi i evo rezultata:

Samsung


Adata
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 15:57   #602
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Imamo konfu (moj komp) planiram sebe pocastiti sa jednim SSD 60GB Kingston V+200 trenutna situacija ne daje do znanja da ce biti vise kesa za SSD veceg kapaciteta. Sta velite uzimaj ili cekaj za bolja vremena ?
seno je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2013., 16:09   #603
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Već je dosta puta rečeno, SandForce može zapisivati 400-500 MB/s samo podatke koji se lako kompresiraju (npr. sve nule, probaj u Crystal Disk Mark pustiti 0 Fill).

A s druge strane, ako ne primjećuješ da ti je SSD spor onda samo uživaj i ostavi te benchmarkove. Nepotrebno trošiš SSD, a SandForce bi mogao otići u mod za štednju čelija pa se još više usporiti.

Evo review od The SSD Review.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2013., 18:59   #604
goranmw1
Premium
 
goranmw1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Preporuka SSD-a

Dakle, nabavljam SSD pa me zanima koji bi bilo najbolje uzeti. Vidim da ima hrpa tema, razvrstano po proizvođačima i sl., ali meni treba konkretan odgovor i objašnjenje zašto baš taj.

Trebao bi nešto kapaciteta 120 GB, cijena do 1000-1100 kn. Sukladno tome, gledao sam Intel 520 120 GB pa me zanima je li to trenutno best buy ili je to neki drugi. Ukoliko se bolje isplati uzeti neki drugi, skuplji, kapacitetniji, prihvaćam i takve sugestije.

Isto tako, treba mi i neka ladica za njega. Uključene su svi web shopovi i trgovine na području Zagreba. Hvala na prijedlozima.
__________________
"Smoking kills. If you're killed, you've lost a very important part of your life"
goranmw1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 20:22   #605
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor goranmw1 Pregled postova
Dakle, nabavljam SSD pa me zanima koji bi bilo najbolje uzeti. Vidim da ima hrpa tema, razvrstano po proizvođačima i sl., ali meni treba konkretan odgovor i objašnjenje zašto baš taj.

Trebao bi nešto kapaciteta 120 GB, cijena do 1000-1100 kn. Sukladno tome, gledao sam Intel 520 120 GB pa me zanima je li to trenutno best buy ili je to neki drugi. Ukoliko se bolje isplati uzeti neki drugi, skuplji, kapacitetniji, prihvaćam i takve sugestije.

Isto tako, treba mi i neka ladica za njega. Uključene su svi web shopovi i trgovine na području Zagreba. Hvala na prijedlozima.
Ako napišeš u što ćeš ga staviti i dobiješ odgovor što je best buy u tvom slučaju, misilm nema smisla staviti ultra brzi disk ako ćeš ga koristiti npr. na pločama SATA I generacije ... Osobno imam intel 330 koji je SATA III i koristim ga u SATA II notebooku (Elitebook 8530p) jer nije bilo SATA II diska od 120 GB za te novce (dobio )

Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ma ne to. Nego taj ICy dođe sa tim eksternim enclosurom, sad to se može koristiti za USB optikaner (izvađen iz laptopa) ALI da li se može i taj ICY koristiti sa tim enclosurom svojim pa dobiješ USB 2.5 HDD? Znači ja bi uzeo taj paket i u njega stavio HDD ali ne bi mjenjao optiku u početku u laptopu .

Znači samo u taj ICY stavit 2.5 HDD, dal to daje USB HDD . (i znam da su 2.5 usb ladice od 80 - 150 Kn max ..., al ovo daje više potencijalnih opcija).
Kasnim 40 dana sa odgovorom, puno posla. Pa ako još te zanima, da može, samo koji je smisao ? Pogotovo ako ide u njega SSD Dobro vjerovatno misliš staviti "mehanički" disk, ali koliko puta ti treba optika ?
Tvoja posla Da, možeš.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 23.01.2013. u 08:02.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 21:08   #606
goranmw1
Premium
 
goranmw1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Ako napišeš u što ćeš ga staviti i dobiješ odgovor što je best buy u tvom slučaju, misilm nema smisla staviti ultra brzi disk ako ćeš ga koristiti npr. na pločama SATA I generacije ... Osobno imam intel 330 koji je SATA III i koristim ga u SATA II notebooku (Elitebook 8530p) jer nije bilo SATA II diska od 120 GB za te novce (dobio )
Ovo je konfiguracija:

Intel i5 3330 3.0 GHz
AsRock B75 Pro3
16/32 GB DDR3 1600 MHz

SSD ću koristiti prvenstveno za virtualizaciju, VMware i Hyper-V. Hvala.
__________________
"Smoking kills. If you're killed, you've lost a very important part of your life"
goranmw1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 11:03   #607
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor goranmw1 Pregled postova
Ovo je konfiguracija:

Intel i5 3330 3.0 GHz
AsRock B75 Pro3
16/32 GB DDR3 1600 MHz

SSD ću koristiti prvenstveno za virtualizaciju, VMware i Hyper-V. Hvala.
na osnovi svega, onda ovog članka ostalih informacija o uređajima, ja bi osobno kupio stari 330 od 180 Gb (oko 1100 kn). 520 je noviji, ali nema revolucionarnog tehničkog napretka, ako se koristi u ladici kako si napisao u prijašnjem postu, dakle performance više nisu prioritet. Ja bi pucao na 60 Gb više u 330 od 180 Gb, nego 520 od 120 Gb, razlika je sve 100najk kuna a dobiješ 33% veći disk.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 19:37   #608
Santana
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: V. Gorica
Postovi: 59
bok ljudi,

planiram si kupit ovaj laptop:

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014620025

(jucer je bio dobavljiv, a sad vise nije, ali valjda cu ga naci negdje..)

ima samo 1 slot za hard.. taj hard bi prebacio na mjesto optike (trebat ce mi neki caddy koliko sam shvatio pa ako netko zna di mogu kupit nes tak, slobodno javite ))

a na mjesto harda bi ubacio neki ssd. treba mi max 128gb.. nemam potrebe za vecim. prije nekih mjesec dana sam malo istrazivao ali sve mi je isparilo
znaci bitno mi je da je brz, kvalitetan i da ima dobru garanciju. mozda najbolje da mi preporucite sta je najbolje, a ako mi taj bude preskup onda neki best buy.. sjecam se da sam citao o nekim kontolerima i sta ja znam.. fakat mi je isparilo.. imam previse briga trenutno )))

i onda ce mi jos trebat neko vanjsko kuciste za ovu optiku.. bilo bi super kad bi sve mogao naci na jednom mjestu (portio, links koji inace imaju ovaj laptop, ali nije neki problem ako to kupim negdje drugdje..)

evo to je to.. znaci preporuka za neki ssd od 128, a ak slucajno tko zna di ove druge đinđe mogu nabavit bilo bi super..
Santana je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 09:45   #609
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Citiraj:
Autor Santana Pregled postova
znaci preporuka za neki ssd od 128 gb
Uzmi Vertex 4 128 gb brz, pouzdan i garancija 5 godina...
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 16:47   #610
Santana
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: V. Gorica
Postovi: 59
cudan mi je malo taj disk.. koliko vidim prije nekog firmwarea mu je write bio 200mb/s.. to mi je malo cudno..

koliko vidim sad je ovak:

Max Read: 560MB/s
Max Write: 430MB/s

a cisto ovak trazeci sam naletio na vise njih koji imaju write preko 500mb/s

nisam bas neki znalac, ali ovaj disk mi izgleda ko nes sklepano nabrzinu.. kak su uocpe mogli izbacit disk koji ima write 200mb/s pa to nekim firmwareom rjesavat...
Santana je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas