Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2018., 23:18   #4711
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ta priča dosta dugo kola, no mislim da su šanse za to nikakve. Gpu dio je duboko ukorjenjen (ne samo apu, nego i čitav semi-custom soc biznis poput konzola, što je praktično sinonim za AMD). Ako se nisu odcjepili kad su bili u kurtzu, gdje će sada kad su na velikom financijskom oporavku. Jednostavno moraju skupit keša (što se događa), prave ljude (ne znamo) i napraviti nešto novo (cca 4-5 god.). Možda su s tim već i krenuli, samo se neće saznat neko vrijeme (kellera su tako skupili 2012, a zen javno objavljen sredinom 2015). Jednostavno par godina neće biti wow faktora (high end gaming gpu,što je samo dio posla). Ako nemaju wow faktora u zasebnim gaming gpu, ne mora značit da ne posluju pozitivno. Samo što je nezanimljivo nama promatračima i potencijalnim kupcima.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 27.08.2018. u 23:24.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2018., 23:24   #4712
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ja bi prije rekao da Lisa radi reda.
u tome svemu neki ljudi su se odlučili radije za promjenu nego da "nazaduju", sjećam se kako je Raja prvo podvijenog repa išao na odmor. A nakon nekog vremena čovjek se snašao, moguć potez za one koji se brinu za karijeru i imaju opcije. Pucam optimistički

Ali i ovaj prijelaz na TSMC pokazuje samo da je ovoga puta AMD puno pametnije pristupio dugoročnom planiranju..

Imaju još dosta posla oko GPU biznisa, ali ništa novo za AMD..

Lisa me je u managerskom smislu već više puta ugodno iznenadila

Ps .. manuel, potpis za ovo zadnje
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2018., 23:32   #4713
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Keep in mind da kad je amd držao korak u gpu sa nvidijom - koristili su tsmc isto kao i nvidia. Naravno sam node ti ne garantira uspjeh, treba ti vlastita arhitektura... Uglavnom tsmc node nije problem, prije nešto pozitivno, bit će zanimljivo vidjeti i cpu na nodeu koji korisiti nvidia, te korelaciju clockova (zen i zen+ vs zen2, te pascal/turing vs nvidia 7nm) tj. koliko je tu napredovanja odnosno sputavanja bilo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2018., 23:39   #4714
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Nekak mi se čini da taj Raja gdje god da ode, mora biti na nekoj visokoj poziciji - u suprotnom ga ne zanima, a realno za to vrijeme ne napravi ono kaj se obećavalo na temelju njegovih referenci. Lisa Su, s druge strane, djeluje ko da sama vodi cijelu stvar i da zapravo drži AMD gdje treba biti, dok se istovremeno bori s kojekakvim internim pizdarijama a la Raja Koduri. Kaj se tiče nVidia + TSMC suradnje, kaj nije nVidia već jedno dulje vrijeme u poziciji da od TSMC-a traži i dobi custom-made node na uvijek aktulanom proizvodnom procesu? Moglo bi ispasti da AMD-ovih 7nm i nVidijinih 7nm nije istih TSMC 7nm.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2018., 23:43   #4715
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ma jasno mi je da se tsmc i glofo ne mogu usporedivati...ali nadao sam se da ce glofo s vremenom rasti u sve vecu konkurenciji sams i tsmc, ovako trenuto zapravo ostaje jedino tsmc. Samsunga cekamo vjerojatno na 5nm kao konkurenciju.

Ne vjerujem da ce prodati gpu diviziju, financijska izvjesca su im odlicna i kriticni dio(mirovanje konzoli) su prosli zahvaljujuci miningu). Uskoro ce poceti ramp za navi odnosno new gen. konzole, a vega na 7nm izgleda puno privlacnije odredenom krugu pro korisnika - pogotovo nakon sto je nvda pokazala cijene quadrica
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2018., 23:48   #4716
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Intel bude zato napravil 7nm FAB spin-off, a pravi veći klijent im je AMD. Zajedno smo jači i te fore, a nVidia #gohome. Moš mislit.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:01   #4717
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citam malo od tweeteve od techia poput adoreda, walwarthA itd., generalna pretpostavka je da tsmc nema dovoljno kapaciteta da zadovolji cjelokupni amd na 7nm, prvi na odstrijelu su apu i zen2(desktop)
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:03   #4718
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nekak mi se čini da taj Raja gdje god da ode, mora biti na nekoj visokoj poziciji - u suprotnom ga ne zanima, a realno za to vrijeme ne napravi ono kaj se obećavalo na temelju njegovih referenci. Lisa Su, s druge strane, djeluje ko da sama vodi cijelu stvar i da zapravo drži AMD gdje treba biti, dok se istovremeno bori s kojekakvim internim pizdarijama a la Raja Koduri. Kaj se tiče nVidia + TSMC suradnje, kaj nije nVidia već jedno dulje vrijeme u poziciji da od TSMC-a traži i dobi custom-made node na uvijek aktulanom proizvodnom procesu? Moglo bi ispasti da AMD-ovih 7nm i nVidijinih 7nm nije istih TSMC 7nm.
Nije nvidija baš toliko moćna kao što se čini da ima "svoj 7nm". To je samo u očima gamera. Navodno je drugorazredna muštrija pored kojekavih mobitelaša, Qualcomma, broadcoma, applea, mediateka i sličnih. To je spominjalo više medija. Na kraju krajeva radi se o fabless firmi, jedinoj koja nikad nije ni imala svoju tvornicu među ovim "high performance" igračima. Nemaju node znanja, niti kvantitet narudžbi kao gore navedeni da bi predstavljali neku prime mušteriju i postavljala uvjete dugogodišnjim multi-milijarderskim node pothvatima.

Dosad nikad nije imala drugačiji node od amd-a (dok su oboje bili kod njih), niti će imati nešto što nebi mogao i amd (da želi). Ovih 12nm je varijacija na temu, uvijek bude nekoliko varijacija istog nodea koji se tweakaju i sl. Ništa nije napravljeno ground up za nvidiju, niti je to nešto što drugi nebi dobili da su zatražili.

Što se tiče Raje, definitivno lik djeluje neimpresivno i meh, ali valjda postoji neki razlog zašto ga te sve firme postavljaju na te pozicije. Što se tiče raje u amd-u, svaka priča ima dvije strane, ima mislim moj link na veginoj temi, navodno je radio u lošim uvjetima, nije ništa bilo po njegovom glede ključnih odluka i sl.

Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ma jasno mi je da se tsmc i glofo ne mogu usporedivati...ali nadao sam se da ce glofo s vremenom rasti u sve vecu konkurenciji sams i tsmc, ovako trenuto zapravo ostaje jedino tsmc. Samsunga cekamo vjerojatno na 5nm kao konkurenciju.

Ne vjerujem da ce prodati gpu diviziju, financijska izvjesca su im odlicna i kriticni dio(mirovanje konzoli) su prosli zahvaljujuci miningu). Uskoro ce poceti ramp za navi odnosno new gen. konzole, a vega na 7nm izgleda puno privlacnije odredenom krugu pro korisnika nakon sto je nvda pokazala cijene quadrica
Ima onaj jedan AdoredTV video u kojem govori o smanjivanju takvih tvornica kroz povijest, te da će na kraju vjerojatno ostati samo tsmc i intel. Vjerujem da će glofo netko kupiti od većih igrača, a već se i prije govorilo o tome.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.08.2018. u 00:12.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:10   #4719
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Raja se kao nakvise bunio ker je lisa masu ljudstva poslala na razvoj navia, a on je ostao celav s ljudstvom za finisirati razvoj vege.

Inace amd zadnjih nekoliko mjeseci masno zaposljava po indiji
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:18   #4720
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Traže novog Raju


A i nvidijinih jedno cca 90% inžinjera su indijci... Znaju ljudi matematiku i kemiju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2018., 00:21   #4721
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Nes ti , a Vega na kraju ispala kao OCan fiji cip , istina puno učinkovitiji ali i dalje neučinkovit. One neke predstavljene tehnogije u vegi su se za sad pokazale beskorisne.IPC vege je vise manje isti kao fiji..
Mislim ocito je njuška ali smatram taj potez Lise pametnim jer da je vega i ispala jos nešto bolja, i dalje je to slabo i bez neke budućnosti u high endu. Mlacenje po mrtvom konju
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 28.08.2018. u 00:26.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:29   #4722
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nije nvidija baš toliko moćna kao što se čini da ima "svoj 7nm".
Ne znam baš. Em više od dva desetljeća uspješno surađuje s TSMC-om, em je TSMC na temelju najavljenih potreba za nadolazeće (12nm i 7nm) kartice već unaprijed (skupa s ostalim narudžbama iz svijeta proizvođača mobilnih uređaja/čipova), odredil kakva bi mogla biti financijska očekivanja, a nVidia je pozamašan dio tih prognoza. Sve kaj nVidia treba, uvijek proizvodi TSMC, a to je sve od GPU čipova za gamerske kartice, AI, HPC, auto-industrija, ARM SoC-ovi, itd. Nema čega nema, a TSMC računa na sve te narudžbe. Kak god se okrene, nVidia je danas više nego ikad u poziciji da diktira u kojem smjeru će se tržište kretati, dok istovremeno nameće nove tehnologije i tehnološka rješenja. Spomenul sam u jednoj od tema u kojima raspravljamo o ovakvim stvarima - Jensen Huang je iznimno zajeban tip, ali je i podjednako iznimno sposoban i nema problema da Intel, Apple, AMD ili bilo tko drugi izvuče Pirovu pobjedu u okršaju s nVidijom. Dok god je on na čelu nVidije, ta firma nema brige.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:30   #4723
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Nes ti , a Vega na kraju ispala kao OCan fiji cip , istina puno učinkovitiji ali i dalje neučinkovit. One neke predstavljene tehnogije u vegi su se za sad pokazale beskorisne.IPC vege je vise manje isti kao fiji..
Mislim ocito je njuška ali smatram taj potez Lise pametnim jer da je vega i ispala jos nešto bolja, i dalje je to slabo i bez neke budućnosti u high endu. Mlacenje po mrtvom konju
vega je brutalna u fp16 computeu naspram nvidie(price/perf usporedba), to sto je za nas gamere to nebitno i sto valjda samo novi wolfenstein koristi fp16 je drugi par carapa.
ljudi koji slazu deep learining masine itekako cijene vegine performanse
sto bi bilo kad bi bilo je vrlo nezahvalano, ali da su nekako uspjeli sklepati draw stream binning rasterizer nebi o vegi u gamingu pricali negativno i moguce da bi stvarno vrijedilo ono famozno poor volta, ali jbg.realnost je drugacija pa sad novi rtx flagship kosta 10 keki krznenih
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 28.08.2018. u 00:37.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:35   #4724
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
vega je brutalna u fp16 computeu naspram nvidie(price/perf usporedba), to sto je za nas gamere to nebitno i sto valjda samo novi wolfenstein koristi fp16 je drugi par carapa.
ljudi koji slazu deep learining masine itekako cijene vegine performanse
Nadam se da je tu veca lova nego u gejmingu, i pitanje je koliko je raja za taj dio zasluzan

..iako sumnjam, i buldožer je bio dobar u multitaskingu pa ih je unazadio generalno

..nvidija dobro zna procjeniti di je lova i to dobro prodati sto je svima njima najvažnije
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:40   #4725
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
neusporedivo je veca zarada po cipu za amd i nvidiu kod pro kartica
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:46   #4726
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
neusporedivo je veca zarada po cipu za amd i nvidiu kod pro kartica
Gleda se ukupno profitabilnost , kužim ja sta ti želiš reći ali ukupne brojke prodaje, ukupna zarada, a jos da dodam i budućnost platforme je za vegu u high endu uglavnom gubljenje market sharea i vidimo i sami zaostajanje u core biznisu (a to je ipak gejming, tu je veći kolač )

Mozda u apu i custom socu ako ju iskoristite bude bolja ali i tu je koci mem. propusnost. A i kockanje s HBMom je ispao minus na kraju..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:47   #4727
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Nes ti , a Vega na kraju ispala kao OCan fiji cip , istina puno učinkovitiji ali i dalje neučinkovit. One neke predstavljene tehnogije u vegi su se za sad pokazale beskorisne.IPC vege je vise manje isti kao fiji..
Mislim ocito je njuška ali smatram taj potez Lise pametnim jer da je vega i ispala jos nešto bolja, i dalje je to slabo i bez neke budućnosti u high endu. Mlacenje po mrtvom konju

Da za gaming, ali je clock per clock sa fiji-jem bila negdje 6 puta brža u nekim medicinskim benchevima. Vega je fail samo u gaming tržištu, u globalu je možda čak i poprilično uspješan čip, uglavnom skroz drugačija stvar od fiji čipa odnosno fury, jer ima širu primjenu. Ima situacija gdje pojede i Titan Xp. Ova vega 20 je uz epyc rome no1. prioritet AMD-a trenutno, valjda vide neku zaradu u tom AI segmentu.

Što se tiče raje i vege, ha čuj, ako su mu uzeli ljude iz vega projekta, ako su financije bile problem, nije ful odgovoran za gaming neuspjeh odnosno manji uspjeh nego što je mogao biti. Na kraju je ispalo da vega nije ni zamišljena kao arhitektura za high end gaming karticu. AMD ionako ima neke arhitekture koje su pola-pola (da s jednim obuhvati sve), samo kod vege kao da je ova druga polovica više preuzela

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.08.2018. u 00:56.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:55   #4728
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Sve stoji, ja samo komentaram ukupan broj prodanih vegi.
Da nije bolja u medicini a da je bila jaca samo 20% od 1080ti u gejmingu puno vise bi love kapnulo
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:57   #4729
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
vega koliko god da je mi kao obicni pc consumeri gledamo kao fail sa sobom nosi velik broj zanimljivih i dobrih tehnologija, neke nisu razvijene do kraja, no one koje rade-rade jako dobro.

ugl. poanta je ta da iako amd sa vegom nije napravio dobru high end gaming arch. oni sa kvalitetnom implementacijom i dodatnim razvojen tehnologija iz vege mogu u iducem high end gpu fino profitirati


br. prodanih vegi je vrlo visok zbog miniga(visi nego su ocekivali), samo je pitanje koliko su na gaming vegama zaradili zbog cijena proizvodnje(hbm2, povrsina gpu itd.), znam da su u jednom trenu, vjerojatno namjerno obustavili pakiranje vegi56/64 i samo susali vegu FE...jer je takva ludara od potražnej bila da su shvatili da mogu više zaraditi na FE edicijama
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 28.08.2018. u 01:03.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 00:57   #4730
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ionako je manje-više sve bilo rasprodano, ako ništa barem zbog mininga. Pitanje je koliko se ljudi i okoristilo vegom za nešto pametno pored minera (mislim na pametniji use case, ne kažem da zarada miningom nije pametna)


Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Sve stoji, ja samo komentaram ukupan broj prodanih vegi.
Da nije bolja u medicini a da je bila jaca samo 20% od 1080ti u gejmingu puno vise bi love kapnulo

Vjerojatno su shvatili da to ne mogu postići, pa su išli na svoje prednosti. Za lovu nisam siguran (to dali je bolje imati vrhunsku AI karticu pa to uvaljati industriji ili je bolje imati najbolju gaming gpu)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.08.2018. u 01:03.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:12   #4731
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Tržište gejminga ima vrijednost, medicinsko isto, kao i sva ostala. Kolac im je generalno poznat, kolika je koja kriška, i jedino mining je svima zadavao žešće glavobolje u planiranju

Adored to lijepo raščlani po prihodima i zaradi u svakom od bitnijih segmenata..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:17   #4732
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova

Adored to lijepo raščlani po prihodima i zaradi u svakom od bitnijih segmenata..
tocno, evo ga, stavit na 10tu min



__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:18   #4733
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
I sad tu dodaj od nvidije i imas ukupnu sliku.. (s obzirom da nema jos igraca, intel tu ne igra )
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:22   #4734
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nitko ovdje ne usporeduje nvda i amd(bar ne ja jer je nvidia u oblacima naspram amd gpu zarada), nego smo govorili o tome sto je za amd prioritet kod zarade, gaming ili pro ver. gpu

amd je nakon 3 iteracije gcn poceo odustajati od gaming razvoja arch za gpu, jednostavno su morali odluciti na sto ce trositi vise resursa i odlucili su se na pro tržižte, a od pro arch sto se uspije popeglat za gaming cemo izbaciti za mase pa app. i jbg to je tako kad si cash stranded.

polaris(gcn4) je vec dobar pokazatelj, a vega(gcn5) je ono sto se kaze finalni stage te politike
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 28.08.2018. u 01:31.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:26   #4735
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
nitko ovdje ne usporeduje nvda i amd(bar ne ja jer je nvidia u oblacima naspram amd gpu zarada), nego smo govorili o tome sto je za amd prioritet kod zarade, gaming ili pro ver. gpu
Ma amdu je prioritet zarađivati i to sve više i više , ali ok, lijepo je podsjetiti se da im je GPU odjel u zaradi, sto nas vraća na to da stvarno im nije uteg i nema smisla da ga prodaju
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:35   #4736
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
mining ih je zajedno sa zen cpu arch, nadam se dovoljno nafilao lovom da mogu sad raditi neko vrijeme mirno, u smislu da ne trebaju seliti ljude po odjelima kako se koja arch./produkt lansira
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:38   #4737
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Što je rekao jedan komentar iz tog videa


Citiraj:
Looks like sacrificing the little fish to catch the BIG fish is starting to pay off. Next year will be THE year for AMD.
Lisino maslo. Mala riba je nažalost po nas - gaming gpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:44   #4738
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ne pratim bas ono detaljno, ali svaki Lisin potez se pokazao da je za notes.. točno zna gdje ide i kako tamo doći. Ima jasne dugogodišnje planove sto se pokazalo s ryzenom gdje se spominje i zen5 (cak su očekivali/ocekuju tj. predviđali/predviđaju jaci "otpor" od intela)


Jensen je isto vrlo opak tip..

Bilo bi zanimljivo njihove knjige pročitati, bar meni
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 28.08.2018. u 01:52.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 07:46   #4739
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Lisa Su i Jensen Huang su nekakva rodbina, pa ako (u AMD-u) zagusti bilo bi red da si pomognu. U svakom slučaju ne bi bilo zgodno da AMD (ponovno) posrne sad kad im je krenulo, jer onda smo svi skupa opet na početku.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 08:10   #4740
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Lisa Su i Jensen Huang su nekakva rodbina
Da, i slični su si
Iako Lisa je puno finija gospođa. Jensen je napuhani i samodopadni seronja. Ali oboje rade odličan posao, svatko u svojim firmama.



Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na