Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2017., 13:45   #1
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Preporuka browsera

Godinama koristim Firefox, ali zadnjih pola godine mi često sistem zna bacit poruku da je RAM pun..
Koristim jedan program koji radi s bazom podataka i koji nije optimiziran najbolje (ali nemam izbora.. najbolji je od 2 na tom polju) za koji task manager kaže da koristi 300-500mb. Par programa koji koriste 50-100mb i dosta ovih što koriste manje (antivirusni, driver itd itd).
Ugl. uz to sve kad upalim par stranica firefoxa, nekad zna doć ta poruka pa razmišljam probat neki manje zahtjevan browser.

Izguglao sam par stranica i kažu svi da je chrome najbolji, a zatim opera. No chrome je i najzahtjevniji pa otpada..
Kakva je opera? Volio bi iskustva nekoga tko baš koristi te možda usporedbu sa firefox i chome.
Možda neki treći?

Koristim Windows 7 64bit, 8gb ram, intel i7.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 14:08   #2
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ja sam nakon "100 godina" odustao od firefox-a i preša na chrome.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2017., 14:18   #3
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Chrome i Opera su ti "Chromium" bazirani. Tak da ono, po meni koji ti bolje legne. Sve addons koje imas za chrome mozes instalirati i na operu. Instaliraj oba pa vidi.
__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 14:30   #4
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.
Često mi dolazi poruka "your internet connection not secure" pa moram reloadad stranicu. Pogledao sam na firefox support i rješenje je da isključim "Scan SSL" u bitdefenderu antivirusnom kojeg koristim. Sad ne dolazi ta poruka, ali me brine da je možda sad manje siguran sustav?
Nisam 100%, al ako se dobro sjećam, ta poruka mi nije dolazila na LAN-u nego samo na wifi-u.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 14:39   #5
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Probaj novi firefox koji izlazi za tjedan/dva, tj. skini Firefox Beta ili Firefox Nightly.
Hvale se da je sa inačicom 55 i budućim drastično poboljšano korištenje memorije.

Što se tiče ovog zadnjeg posta, ja mislim da si sigurniji kada to isključiš. Scan SSL ukoliko se nevaram znači da bitdefender izdaje svoj "lažni" SSL certifikat i presreće certifikate drugih stranica, tj. presreće, skenira bilježi tvoju komunikaciju sa sigurnim stranicama tipa PayPal, banka itd., a da bi kao te branio od virusa. Meni nije normalno da tako što antivirus programi radi, ne znam kako drugima. Ukoliko dopuštaš, znači da imaš apsulutno povjerenje u program da vidi sve tvoje lozinke, i druge zaštićene informacije.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 16:00   #6
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Probaj Vivaldi
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 16:23   #7
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Vivaldi je dobar. Ja sam stari Opera user preko 20 godina i Vivaldi je jedini browser koji stoji instaliran kao backup jer naravno da sa Operom jos uvijek imam problema u nekim specificnim situacijama.

Mislim da Vivaldi je osnovala stara ekipa iz Opere pa stoga ne cudi da je browser sa dosta potencijala.
Romul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na