Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2001., 21:07   #1
luks
Premium
 
luks's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Poljanice Zagreb, Hrvatska
Postovi: 56
Talking Koji Windowsi

Evo jednog teskog pitanja...


Koje su Windoze najbolje kad se usporede stabilnost,performanse,odrzavanje,problemi si driverima itd itd..?
luks je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2001., 23:26   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ovisi za koje potrebe, igre, ozbiljan rad, multimedija, itd...

Win95OSR2 - vrlo sabilni, ali ih zato treba znati nariktati, multimedijalni, za igre, rade na P100 i 32MB bez problema, ali na zalost zastarjeli, bez prave podrske za DVD i neke druge za danas normalne stvari.

Win98se - igre, multimedija, na njima radi sav egzotican hardver, lako ih je ubiti nepazljivim rukovanjem (puno instalacija i deinstalacija im skodi). Odrzavanje; tko zna, nema nikakvih problema, tko se "igra" s stabilnoscu, hehe. Performanse: sam vrh.

WinME - moje iskustvo s istim nije bas najveselije; i frendu i meni je nakon 4 tjedna poceo javljati krive informacije o popunjenosti diska, sto je dovodilo do vrlo zbunjujucih situacija, disk-clean-up kada je bilo zapravo vise od 300 MB slobodnog, javljao da ima 900 MB slobodnog kada je bilo tek nesto iznad 200 MB, a pritom je ona finta za samoodrzavanje bila iskljucena. Sve ostalo radilo je skoro tako dobro kao i pod Win98se.

WinNT4 - izuzetno nemultimedijalno, ali ako se dobro porikta i instalira (pod tim mislim i redosljed drivera, SPa i programa) izuzetno stabilni i gotovo nesalomljivi (ako nije sve poriktano kako treba, i nisu bas nesto stabilni). Driveri, ima ih, ali oni su i najveca mora za NT4, ako se draveri dva razlicita hardvera u racunalu tuku, mrtvilo. Odrzavanje u mrezi dosta dobro. Za ozbiljan rad.

Win2k - san snova, stabilni, poprilicno multimedijalni, odlicni za odrzavanje, narocito u mrezi, driveri su upravo zahvaljujuci digitalnom potpisu MSa jako dobri (ili gotovo nikakvi), performanse nesto slabije od Win98se (koliko, ovisi o grafickoj i njezinim driverima) i u samom vrhu. Ispod SP2 nema smisla, a bez SP1 izbjegavati. Egzotican hardver u pravilu ne radi tako dobro kao pod Win9x, osim ako ne spada u onu kategoriju hardvera upravo za w2k koji ne radi pod Win9x. Ipak, opasni ako korisnik ima administratorska prava pa se pocne "igrati" s nariktavanjima.

WinXP - Home je pusiona, Professional potencijalno jako dobra. Nezavrseni, driveri bas i nisu tako dobri kao i za w2k, multimedijalni-vidjet ce se, performanse -> driveri, ne radi kompatibilni mod (kojeg toliko reklamiraju), potencijalno opasni po podatke na disku. Treba pricekati SP1, sto se prije pojavi, to bolje po XP. Odrzavanje, heh, tu je kvaka, Home nisam probao, Prof jesam, verzija koju treba aktivirati nije za mrezno odrzavanje, dok corporate verzija je. We shall see.

To je moje iskustvo.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2001., 12:29   #3
jborozan
Registered User
 
jborozan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sinj
Postovi: 72
Windows

Win98Se
jborozan je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2001., 09:15   #4
jfadic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vis
Postovi: 23
Win98SE
jfadic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na