Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2010., 17:25   #1
Gorstak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 176
Floppy disk, 1971-2010, R.I.P.

i sluzbeno je mrtav.
Gorstak je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 18:42   #2
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Mislio sam otvorit topic komemoracije i sjecanja na Floppy.
Mozda bi ovo moglo biti mjesto na kojemu se sjecamo svih lijepih i losih uspomena vezanih uz diskete

Npr. K240 - legandarna igra za Amigu koja me stalno podsjeca koliko smo "zarobljenici" rijeci i teksta, te koliko nam on moze, pohranjen na nekoliko disketa pruziti osjecaj zadovoljstva i kompleksnosti (za kompleksnost ostvoriti zadnji video 12/12) kojemu ne moze uvijek video simulacija zbilja parirati.
Floppy drive sam odlucio izbaciti iz kompa pred nekoliko mjeseci, teska srca. Dan danas imam diskete saveova Diabla 2 kojima sam isao po susjedstvu i hvalio se svojim 80lvl Barbarianom.
nazalost, premlad sam da se sjecam mnogo "disketnih anegdota", pa cekam veterane poput Visagea ili bubbe da dostojno obiljeze, uvjetno receno - smrt.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2010., 18:46   #3
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Di su ona vremena dok sam instaliravao Duke nukem 3d na 12disketa
domina je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 19:31   #4
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ili warcraft

ah to su bila vremena (doduse sjecam se ja i 5.25 i kazeta )

RIP flopinjo dobro si nam sluzio
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 19:51   #5
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Jos mi je uvijek u kompu i vec neko vrijemi mi stoji unutra disketa sa primjerom zivotopisa koji ce mi ja se nadam na ljeto i trebat za trazenje posla, nakon toga ce biti r.i.p
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 19:54   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ccc tko fura zivotopis na disketi ? usb stick i peglaj
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 19:54   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
12 ? pih, sitnica, a office za 98' na 31 - 32 ?? Istina, bila je već verzija i na cd - u
By the way, mislim da je još uvijek nezamjenjiv za siguran BIOS update, makar u servisu privremeno uštekan a poslje maknut.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 20:14   #8
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
lol ko kaže da je mrtaf, pa prije par dana sam flešo bios na matičnoj sa flopija, doduše matična nije najnovija al opet posluži ta stvar
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 20:19   #9
Gorstak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 176
vjerojatno prva i najstarija igra koju sam ikad igrao je bila collossus, tekstualna avantura...frend mi ju snimio na disketu, i to na 5"25, pravi floppy...
Gorstak je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 20:35   #10
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
sta rip floppy, ja bi i dvd izbacio da ne mjenjam win svakih godinu dve.....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2010., 20:48   #11
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
da i dvd i cd, cd mi je čak beskorisniji od gorenevedenog flopija, sa njim još mogu flešat grafe i matične sa cd-om ama baš ništa, možda linuks lajv cd, i to sa usb-om radim
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 21:32   #12
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ja sam floppy izbacio iz kompa prije 6 godina.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 21:38   #13
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
samo ću reći BILO JE I VRIJEME
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 21:59   #14
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Mozete vi izbacivat floppy iz kompa, ali iz srca ne mozete nikako

BIOS, igre, sejvovi, paintshop pro, driveri za printere, onaj milozvucni osjecaj ucitavanja trake....

Sve u svemu, floppy Toliko malo postora za tako bogatu povijest.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 22:18   #15
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Prince of Persia se švercao preko grane iz Njemačke na floppy-ju, puno prije Interneta Carinici nisu imali pojma što je to komp a kamoli floppy. Bilo je i loših uspomena (sjeo sam na par komada, neke ostavio i preblizu zvučnicima) ali uspomene na ovaj prastari komad hardvera su uglavnom lijepe.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 22:22   #16
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Fala k. da su ga odjebali. Zauzima na pločo dosta kao i IDE konketori, ne služi ničemu (bootabilni stick je puno bolji), i odavno više nema konkurentnost prema ostalim medijima. Ja sam ga se davno rješio, i nisam niti požalio što ga nemam.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 00:55   #17
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Neka dobra sjećanja sa disketom nemam, možda jedino što smo ispite iz informatike u srednjoj (znači obrada teksta u Wordu, tablice u Excellu, baze u Accessu i sl.) spremali na diskete. I onda samo moliš Svevišnjeg da ti profa uspije pročitat disketu da ne bi morao slučajno pisat ponovno . Imam ih još nekoliko u kutiji i to novih netaknutih i stoje tamo.

Kralj je smaknut - živio kralj.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 00:58   #18
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Jebote,kad se sjetim koliko sam igrao Blood,koji sam kopirao na mase i mase disketa,pa dijelio po školi.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 01:13   #19
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
meni ga nimalo nije zao, i trebao je krepati jos davno prije. onda kada je sata zazivjela punom parom, pa su izbacili jedan IDE kanal. ali je flopi ostao........

ima stickova na bacanje, kartica svakojakih, prijenosnih hardova, nije przilica kao prije 12-15 godina preko nekoliko tisuca kuna. nimalo mi ne nedostaje rostavi zvuk citanja i okretanja glave, zahtjeva za formatiranjem iz apsolutno nepoznatog razloga, nemogucnosti citanja pa za svaki slucaj daj jos jednu ili dvije diskete kao backup, itd. neka vise krepa, neka uglave jos koju satu na mjesto flopija. ili jos jedan IDE, ja bi bio jako sretan .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 01:36   #20
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
A, svemu dođe kraj. Doduše, ovo je "sluzbeni" kraj, ali jos dugo ce ga koristiti oni koji jednostano ne zele cuti za bootabilni fles i slicne stvari ili ako se bas nadje neki stari komplet hardvera koji nema mogucnost boota sa flesa i sl.

Moj prvi susret sa disketama je bio na comodoreu i 5.25" disketama, a kasnije se preslo na savremene tehnologije i 3.5".
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 01:56   #21
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Damn. Moram si kupiti disketa sada.

Mislio sam da bi ih bilo fora koristiti sa USB floppyem na laptopu kad idem držati neku prezentaciju negdje. Svi pogledi ljudi bi bili priceless kad bi na početku spojio taj floppy na laptop i onda učitao prezentaciju sa diskete :P
  Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 03:05   #22
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Uvijek sam mrzio Floppy. Nikad nije radio, disketa se sjebala. Fala K da je otisao
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 08:30   #23
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nikad ga neću maknuti iz kompa i to nije zato što mi fali plastikica na case-u kad ga maknem!
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 08:42   #24
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Good riddance
Maknuo sam floppy iz kompa već odavno, jednostavno mi nije bio potreban još od srednje škole valjda a i kućište je puno urednije bez onog ogromnog kabla. Što je je, bio je koristan u svoje vrijeme ali upravo vrijeme ga je i pregazilo što je bilo neminovno.
Sada jednostavno ne vidim neku potrebu za korištenjem disketa osim flashanja biosa kod starijih ploča.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 08:49   #25
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Maknuo floppy prije par mjeseci jer je trebalo mjesta za hdd, al ne sjećam se kad sam ga prije toga koristio.
Al se sjećam muke s x-copyjem i onih nula i jedinica , da ne spominjem koliko je disketa završilo život u zidu (prvenstveno sensibe soccer).
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 11:07   #26
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Flopachi na koje padaju uvrede i forumasi koji ih proklinju... jedino mogu pricati o PC platformi kao rasadniku predrasuda protiv floppy ili mekanog diska

Negdje dolaskom kasnijih 386-ica, malo po malo PC je dobio novo znacenje kompatibilnosti medju vlasnicima 3.5" (3½) internih uredjaja. Vremenom nastade ponekad tragikomicna situacija u kojoj susjed Joža nije mogao citati svoju disketu nigdje nego kod sebe. Olivetti je jednom prilikom spomenuo da je nejasan standard izmedju proizvodjaca kontrolera i samih uredjaja. Pricam bas posebno o 3.5" uredjajima jer oni su bili razlog ljutnje na PC-u.

Drugom prilikom je Compaq imao neku kasnu 386 prokletinju od kontrolera i (mislim) uz Sony FDD je postao masina za unistavanje disketa. Dolaskom 486-ce ka prvim Pentium masinama... 3.5 disketa je vec napravila veliku karijeru omrzenosti na PC-u. Naglasak ponovo na PC-u! Iz Splita se sjecam anegdote jednog hardverasa koji je isao raditi preinake sa tim kontrolerima jer je htio dokuciti zasto se to desavalo samo na PC-u. Fino je on to dokumentirao na nekom BBS-u, ali tko bi to sad trazio u moru txt arhive.

Vise nego dovoljno sam dao primjera na PCE-u kako uopce nije bila nepouzdan medij na drugim platformama. Cak ni nakon 20 godina : 1, 2, 3... a ima ih jos ohoho

Dell moze izbaciti koliko hoce disketu i to je u redu. Ali Sony je ponesto relevantniji, jer upravo se on povukao ove godine iz kompletne proizvodnje disketa. Tako da je to ipak nesto usaglasenija prica o umirovljenju. Kako u nekoliko sfera i danas postoji brdo uredjaja kojima je floppy drive jedini izvor a investicijom, njihovi vlasnici niti ne pomisljaju o umirovljenju svojih potreba... tesko da ce floppy i sljedecih 20 godina (blago receno) postati neki "arhivski" primjer upotrebe iz davnina. Na povrsini IT industrije svakako hoce, ali tamo zbilja nije potreban (za vecinu) vec ohoho vremena.

Ovo povlacenje ce imati preventivni šok za mnoge potrebite vlasnike da podebljaju svoju arhivu a Stric Verbatim i 3M bas nista nemaju protiv sto se Sony povukao. Njima ce postotak ostati trajan kao i drugim preslagacima imena na svoje diskete. Bas kao sto je bilo i u Sony slucaju prije. Jedino sto je taj šok nepotreban, jer ce 3.5 diskete mozda ostati u prodaji koliko i sam CDR medij... pa nije potrebno panicno kupovati zalihe. Svakako u puno manjoj ponudi, ali i dalje dostupan kao medij.

Kad bih izvadio OS/Boot/Firmware diskete od svih uredjaja koje imam, trebao bi valjda pokoji metar da sve stane u jedan kadar. No ono sto mi je nadomak ruke, te pristojnosti radi, original i nista mladje od barem 10 godina :



On se ionako povukao s vecine PCE masina, zar ne? Tako da ovo i nije neki veliki oprostaj.

Anegdota ima jako puno. Ponovo moram naglasiti da bas ni jedna losa izvan PC okruzenja - barem ne po gubljenje podataka ili necitljivosti. Vrlo je korektnog druzenja i pocesto je vec zvukom nagovijestila da je mozda dobro raditi zamjensku kopiju.

Floptical i Sony-ev HiFD su zadnji konkretniji pokusaji modernizacije i povecanja kapaciteta. Prvi mi je zao sto nisam izvadio iz jednog Indy-a kojeg sam dao, jer drive je bio kao stvoren za atrakciju u Amiga kucistu. Komodorcu je to bio skup zalogaj pa je nije (a zelio je) mogao standardno strpati u A3000. Zgodno je sto je drive normalno koristio stare diskete i ne sjecam nekih problema u radu.

Prije ponesto godina, Plug&Play CD ducan, ili je to ime onoga koji je usao umjesto starog u prostor? Nemam pojma vise, ali nije ni vazno, no nalazio se nasuprot bivseg Intercontija (nakon sumnjive tajkunizacije izgubio licencu i naziv) i vodio ga je jedan od glavnih ljudi iz legendarnog i prvog CD ducana u Hrvata : SOM (Teslina, korak do Pingvina i 101-ce).

Na Radiju su ga svi zvali CD ducan kod Zdenka jer imao je posebnu atmosferu. I sretnem ja Zdenka i kaze kako imaju neku vecu rasprodaju starih medija kakve zna da ja volim. Jos mi kaze da nema potrebe po strani ostavljati, jer zna da je malo tko zeljan 5.25 disketa. Odem isti tjedan u P&P i pade isprika da je netko uzeo 10-tak kutija i da je ostalo svega 5 komada. Nema veze, naci nove 5.25" disketare u novom mileniju ipak nije mala stvar. Zovem ja bra'ticha po hardveru da se pohvalim cudesnim pronalaskom, te ponesto razocarano kazem kako mi je neki "seljo" pokupio solidnu kolicinu dodatnih kutija. A on mi kaze da je taj seljo upravo on i da je par dana nakon toga, pozalio sto nije sve uzeo

Eh da, DD diskete su danas dokazanom reputacijom stekle primat po ugledu i trajnosti napram HD disketa. Nije tesko naci dokaze na sve strane. Cak su se i u PC-u ponekad pouzdanije znale ponasati od HD brace.

Disketa nije samo medij, ona je nekoc bila i pokazatelj ili mjerilo kreativnosti. Kad god mase uvjeravaju da imamo veliku tehnologiju oko sebe... najbolji prirodni kompas u covjeku je da pogleda oko sebe rezultate. Jer rezultati najbolje govore koristi li se ta tehnologija na koristi i zadovoljstvo ljudi, ili je samo deklarativna proteza koja cini prakticnost ljudima = nazalost najcesci slucaj danas.

Jer tesko je nekome danas objasniti ili povjerovati, da je jedna DD disketa mogla nositi kompletan animirani spot, a pocesto i kompetnu spicu neke TV kuce. Od domacih mi svakako OTV-ove padaju na pamet, jer sam kod Tonija A3000 tamo vidjao i u prilicno odmaklim 90-tima.

Kud ces hvaliti disketu a da ne spomenes kraljicu resursa i prikazanih mogucnosti... Amiga seveda!

jedna dd disketa

i Enigma by Phenomena = majka svih demoa.

Cudna je ta kreativnost kad moram imati backup Clipper dignut, da se FF uz 30-tak Tab-ova ne zblokira i ne pokrade mi napisani tekst. Jos cudnije da u vrijeme coreva/x sabirnica i kojecega... moramo skidati kao dodatak nesto sto je sastavni element funkcionalnosti koji ima i goli Notepad. Mozda ja previse trazim pa zasluzujem da zavrsim kao disketa
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 11:18   #27
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
bilo je pitanje vremena kad ce visage navratiti gust je citat njegove postove
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 11:37   #28
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Potpisujem ovo za DD diskete, imam ih prastarih i većina ih dela
Nema dugo sam flashao ploču iz siga i moral sam preturit dvije kutije BASF i EMTEC disketa da nađem jednu ispravnu

Kod mene na Amigi još veselo rade i df0 i df1
Istinabog-ovaj zadnji je pripasan sa piceka još davno ali radi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	periferija.JPG‎
Views:	404
Size:	89.8 kB
ID:	10877  
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 28.04.2010. u 11:58. Razlog: dodan df1 :-)
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 13:06   #29
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
ccc tko fura zivotopis na disketi ? usb stick i peglaj

prije koju god nije bilo stick nego disketa ili cd-e, od tada je i zivotopis koji cu ja lijepo sada malo izmijenit i print!
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 14:18   #30
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Windowsi na 32 diskete?
Sva sreća pa sam premlad da bih to vidio... Osobno nisam previše koristio floppy, možda u OŠ za neke stvari iz tehničkog. Neće mi faliti jer nema zašto
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na