Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2012., 11:09   #301
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Mene zanima Lenovo Yoga, ne ovi Android i iOS poluproizvodi koji bez ikakve funkcionalnosti van email&net pregledavanja.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 14:51   #302
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Ima Lenovo tablet koji se može kupiti kod nas, ali su kritike bile dosta loše po njega. Na sajmovima je prikazano toliko novih tableta koji će se kad-tad pojaviti kod nas. Bojim se da će im zajednički faktor biti samo jedna stvar - visoka cijena, što je Ahilova peta većine tableta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2012., 14:56   #303
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iako još nije na tržištu, napravljena je analiza cijene dijelova i uspoređena sa prethodnicima. Novi iPad jest najskuplji do sada, ali je profit i dalje preko 50%.
http://www.appleinsider.com/articles...1_margins.html
S tim da ce se iPad 2 prodavat ko kolacici, koliko tek na njega imaju profita... Ovaj ce s vremenom pojeftinit za proizvodnju, tako uvijek igraju. Opet, nije to cisti profit, tu ulazi R&D, itd... Al da profita imaju, svakako imaju:
http://articles.businessinsider.com/...s-gene-munster

Citiraj:
Mene zanima Lenovo Yoga, ne ovi Android i iOS poluproizvodi koji bez ikakve funkcionalnosti van email&net pregledavanja.
Prevelik, pretežak i prenespretan za tablet, kao PC sigurno OK, treba čekat specifikacije. Ali ipak... To je touchscreen laptop, a nije ni t od tableta. Možda ajde t, ali nikako i a.
Meni tablet služi za surfanje, igranje, izležavanje u krevetu i tapkanje, kad god treba nešto na brzinu pogledat u torbi mi je, dovoljno je velik i malen da bi bio praktičan, da ne smeta na stolu kud god ga stavim... Ne tražim od njega potpunu funkcionalnost laptopa. Ali i sad kad dolazi 4G, najmanji će problem biti vrtit negdje virtualizaciju programa koji su ti potrebni.
Svakako, uvijek će nekome više odgovarat Yoga, a nekome pravi tablet.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 11.03.2012. u 15:10.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 11:47   #304
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Prevelik, pretežak i prenespretan za tablet, kao PC sigurno OK, treba čekat specifikacije. Ali ipak... To je touchscreen laptop, a nije ni t od tableta. Možda ajde t, ali nikako i a.
Meni tablet služi za surfanje, igranje, izležavanje u krevetu i tapkanje, kad god treba nešto na brzinu pogledat u torbi mi je, dovoljno je velik i malen da bi bio praktičan, da ne smeta na stolu kud god ga stavim... Ne tražim od njega potpunu funkcionalnost laptopa. Ali i sad kad dolazi 4G, najmanji će problem biti vrtit negdje virtualizaciju programa koji su ti potrebni.
Svakako, uvijek će nekome više odgovarat Yoga, a nekome pravi tablet.
Bas. Dead on Arrival. Kao i svi touch laptop/tablet hibridi. Ne vidim uopce smisao implementiranja touch screena u laptop dizajn. Osim da bude najobicniji gimmick. A taj proces okretanja izgleda tako smjesno i nezgrapno.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 20:39   #305
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Znade li itko gdje se u Zg može zamijeniti razbijen ekran na iPad 2?

Hvala Xulos.

Zadnje izmijenjeno od: makaza. 25.04.2012. u 21:45.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 20:43   #306
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 15:40   #307
Kiwi
Registered User
Moj komp
 
Kiwi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Bok!

Evo jedno viječno bedasto pitanje: Da li se isplati kupiti iPad3? :-)

Pitam jel imam komp doma a tražim neku alternativu da ne moram za svaku glupost palit komp. Prvo sam mislio laptop pa sad ipad... Uglavnom par pitanja.

Dal se na ipad3 mogu čitat PDF dokumenti?
Ima li možda netko preporuku za kakav drugi tablet ak misli da je bolji? Naravno da se može kuopit u RH.

Hvala!
__________________
Kiwi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 17:43   #308
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Kupovati iPad samo da bi ti izigravao e-reader je bacanje novaca. Pogotovo iP3 koji nije ništa drugo nego malo nabildani iP2 sa bolesnom cijenom. Radije uzmi jeftine Android tablete. Više o njima ovdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 17:51   #309
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Kiwi Pregled postova

Pitam jel imam komp doma a tražim neku alternativu da ne moram za svaku glupost palit komp. Prvo sam mislio laptop pa sad ipad... Uglavnom par pitanja.

Hvala!
Nemoj gasit komp. Razlog za kupovinu neceg sto kosta 600njak eura ti je prilicno slab

...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 11:04   #310
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Pozdrav, evo sinoc sam malo prolazio temema koje me zanimaju na forumu (u nedostatku dobrog nogometa na tv) i naletio sam na ovu temu.

Ukratko mogu reci da vecina vas tu koji ste od pocetka teme dakle od najave prvog ipada, pa do sada niste svojim postovima napisali nista sto stoji. Niti je neki od konkuretnih uredjaja smjenio ipad u segmentu tableta (koja je pokrenuta od strane Apple), niti je ipad dozivio toliko spominjani fail, dapace evo ga u trecoj generaciji i u medjuvremenu su prodali vise ipada nego neki renomirani proizvodjaci racunala prijenosnika.

Od moga zadnjeg posta na ovoj temi do danas se promjenilo dosta toga, prvo zivim van HR vec vise od godinu i pol u Swiss. Sada ce se neki zapitati kako je to vazno za temu, no nemojte brinuti sada cu krenuti s objasnjavanjem.

Pokusat cu krenuti nekim redom, dakle od usporedbe standarda:
1. prosjecna placa u RH za 02 mjesec 2012 bruto 7702kn, neto 5363kn = prosjecna placa u Swiss za 04 mjesec 2012 bruto 5952.91chf, neto 5212.91chf
2. Troskovi zivota usporedba: kava u kaficu u centru ZG 10kn, kava u kaficu u centru Geneve 5chf, godisnja parking karta za 3 zonu u ZG za fizicku osobu je 480kn, u Geneve je 180chf za sve zone i sve dijelove grada, cijena dizel goriva je po litri u hr 10kn, u swiss 1.87chf (da sada ne nastavljam mislim da ste skuzili koliko je cijena zivota ovdje jeftinija, naravno ne vama koji cete sada to preracunavati iz chf u kune, vec meni koji tu skupa s zenom zivim i oboje zaradjujemo u chf)
3. HR po broju stanovnika 4,290,612, Swiss 7,952,600, Hr nema Apple Store, Swiss ima, cijene ipad uredjaja u Swiss Apple Store na danasnji dan su jeftinije nego u Apple storu u npr UK, Njemackoj, Francuskoj, sto je takodjer velika razlika naspram HR gdje apple store nije niti usao na trziste, vec posluje jedino preko operatera (koji si nabildavaju cijene) i ekskluzivnih distributera (koji takodjer pumpaju cijene u nebo, npr kada sam kupio Apple 27" cinema display u Swiss nije onaj model prije Thunderbolta, platio sam ga tu tocno za pola manje nego je taj isti monitor kostao u trgovini na -1 razini u Horvatincic centru na Cvjetnom trgu, znam jer sam nekoliko dana nakon toga isao u ZG i vidio cijenu te skoro pao na dupe).
4. s obzirom da ste toliko pljuvali Amerikance, ubaciti cu i njih u post prosjecna placa bruto 47000usd, neto 42000usd, cijene zivota su takve da prilikom mog proslogodisnjeg boravka tamo u trajanju od 14 dana se nisam mogao nacuditi koliko je sve jeftino, od goriva, do javnog prijevoza, cijena klope/cuge, hotela, karata za javni prijevoz, avionskih karata, karata za koncerte, utakmice, cijena odijece, tehnike itd… (cijena ipad 3 osnovni model danas u usd 499usd = 452chf = 2824kn potrazite si cijenu uredjaja danas u hr), cijene spomenutog mi se ne da izvlaciti, no ako ima neko ko mi ne vjeruje na rijec, slobodno krenite u pretragu na netu.

Dakle da zakljucim, meni osobno je cijena nekog od Apple uredjaja ovdje u Swiss i vise nego soldina i dostupna, daleko od toga da ne mozes kupiti nesto jeftinije, no vecina ljudi zeli kupiti nesto "jednostavno", nesto sto platis, doneses doma, odpakiras i radi. Kako u Swiss honorarno radim kao IT help and support tehnicar zarada mi je: satnica 40chf/1sat, ipad od 16gb wifi model kosta 529chf, dakle ja ga zaradim za 14 sati rada…
Znam da ce vecina vas sada reci da je to ipak puno love, ali jednom kada odselis van HR na standardu neke zemlje kao sto je Swiss, USD, UK, svedska itd skuzis od kuda tolika popularnost Apple proizvoda, jer standard te zemlje i razvijenost tog trzista idu ruku pod ruku.

S druge strane ste svi pljuvali kako iOS nije nesto, i kako je uredjaj skupa s iOS za qurac i da su trebali staviti puno krvnu verziju Mac OS-a, danas 2 godine kasnije svjedocimo tome da iOS i dalje ima najveci udio u segmentu tableta, i da zapravo Mac OS prvo kroz iCloud dobiva lagani sync podataka izmedju uredja te na neki nacin integraciju s iOS-om, a izlaskom Mountain Liona cemo vidjeti da je u biti OS X taj koji se prilagodjava iOS-u a ne obratno. S druge strane Apple nije jedini koji ide u tome smjeru (to znaju svi koji su instalirali i probali neku od do sada dostupnih verzija novih Windowsa 8).

Na kraju krajeva u danasnjem svijetu kapitalizma jedino cime se nesto moze mjeriti su brojevi pa evo onda ovako:
Link 1
Link 2
Link 3
Link 4

E sada tko je tu lud, Apple koji gazi sve pred sobom, jer prodaje "glupim i debelim Amerima" i ostatku "glupog" svijeta, ili je problem u tome kaj smo mi kao zemlja premali, nevazni i cijene tih uredjaja su kod nas prenabrijane i preskupe za nas standard te je samim time to sve fuj, nepotrebno i bezveze i ljudi koji to imaju su snobovi i ajmo svi navaliti i pljuvati po tome?!? Onaj tko si ga moze priusiti neka si ga kupi ako sam smatra da mu taj uredja treba, i da mu je to nesto sto zeli, ja ga osobno jos nisam kupio, od applovih proizvoda imam monitor, iphone i macbook pro, koji mi je trebao radi posla, i radi edukacije vezane za OS X. Iz necije perspektive ja sam funboy, iz moje osobne ja sam samo korisnik koji si moze priustiti taj uredjaj, a s obzirom da radim i zivim u okruzenju gdje jako puno korisnika ima Apple proizvod, zbrojio sam 2+2 te i sam krenuo tim putem da steknem znanje o operativnom sustavu s kojim se nisam do tada susretao itd...

i za kraj cu se u potpunosti vratiti na temu te staviti jedan link od korisnika s jabucnjaka koji je napravio usporedbu ipad2 i ipad3 uredjaja: http://www.jabucnjak.hr/clanci/ipad/...et-contra.html

Zadnje izmijenjeno od: nathan. 01.05.2012. u 14:34. Razlog: nadopuna
nathan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2012., 11:27   #311
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ja sam imao ipad 2, prodao ga i kupio ipad 3...

Reći ću samo da je to čista kurtoazija, ali ako imate para za to, zašto ne, jer je činjenica da je novi ipad najbolji do sada, da li toliko vrijedi, neznam, nama koji smo u IT svijetu i sa time zarađujemo novac svakako vrijedi, jer nam se ne isplai "šugat" kad nam brzina i efikasnost donosi novac....

LP
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 11:46   #312
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Ja sam imao ipad 2, prodao ga i kupio ipad 3...

Reći ću samo da je to čista kurtoazija, ali ako imate para za to, zašto ne, jer je činjenica da je novi ipad najbolji do sada, da li toliko vrijedi, neznam, nama koji smo u IT svijetu i sa time zarađujemo novac svakako vrijedi, jer nam se ne isplai "šugat" kad nam brzina i efikasnost donosi novac....

LP
Samo pitanjce?
Kako se to točno na iPadu zarađuje novac? Kad je stvar ekstremno ograničena što se tiče ikakve kreacije sadržaja, nepraktična je za bilo kakvo pisanje (do te mjere da je jednako kao i kakav bolji smartphone za te stvari), a ako mu se doda wireless tipkovnica, onda se tako može kupiti i ultrabook.

Ponuda aplikacija je isto nikakva (onih s kojima se zarađuje lova prodajući sadržaj njihovih kreacija, ne njih same)... jedini način da netko nešto zaradi imajući ipad je kao modni dodatak impresionirajući neuk puk i za foto/video grafe koji klijentu mogu pokazati radove jer je lakše prosljediti ipad nego kakav laptop.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 12:10   #313
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Samo pitanjce?
Ponuda aplikacija je isto nikakva (onih s kojima se zarađuje lova prodajući sadržaj njihovih kreacija, ne njih same)... jedini način da netko nešto zaradi imajući ipad je kao modni dodatak impresionirajući neuk puk i za foto/video grafe koji klijentu mogu pokazati radove jer je lakše prosljediti ipad nego kakav laptop.
odgovori:
link 1
link 2
link 3
dakle ako ti niti jednu od navedenih ne koristis to ne znaci da nitko nigdje na svijetu ne koristi za posao niti jednu od tih aplikacija, jel tako?

neke od primjena u poslovanju:
link 1
link 2
link 3
link 4
link 5

daj shvatite da nije cijeli svijet Hrvatska, i da na svijetu ima multinacionalnih tvrtki koje kupuju po par stotina/tisuca komada (primjer iz mog iskustva: privatni fakultet u Lausanneu gdje sam bio na razgovoru za posao, svakom svom studentu da jedan uredjaj na koristenje itd...)

Zadnje izmijenjeno od: nathan. 01.05.2012. u 12:22.
nathan je offline