Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2008., 23:26   #1
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
uTorrent 35KB Limit??!??!?

Ovako, uTorrent mi skida pojedinačno fileove max oko 35KB ali sve zajedno kad se zbroji ide i do 150, mislio sam da je slučajno baš taj jedan neki file, ali ne, već 3 komada, svi uvjek na istoj brzini u isto vrijeme 35.9 MAX, nisam uključio nikakav limit osim onok za upload.
2MBIT imam i skida ful brzinom sa http. Nemam router, nego onaj c 010 - I u normalnom modu.
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 23:29   #2
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Javni tracker ili privatni?
To je najčešći problem. Veliki broj leechera a mali broj seedera. To je tako. Nekada zna biti jednaka brzina nekada ne.
Berax0r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2008., 23:32   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jesi uključio na tim pojedinim fajlovima upload limit ?

Znam da je na nekim (ili svima) utorrentima global upload ograničavao download. Mislim da je omjer bio 1:5 ili 1:6 (na svakih 1kB/s limita uploada, DL ti je bio isto limitiran automatski na 5/6kB/s). Ne znam jel to vrijedi i za pojedini upload limit na torrentu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 23:41   #4
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Oho, vidi, Vuco bio u pravu, inače uvjek limitiram na 3kb UL pojedino fajlove(rezultat dugotrajnog proučavanja pokazao mi se kao najbolji UL limit trojka), sad sam dao jednom malo slobode. 8kb, odma je skočio na 65 (možda bi bio i više ali skidam još neke stvari HTTP ne znam kak mi to prije nije palo na pamet, jel ima neka finta za bypass toga??

EDIT: A što je najoblje, on zapravo uopće ne iskorištava tih 8kb koje mu dam, još uvjek je ispod 3 a DL ideeee .

Zadnje izmijenjeno od: MP950. 18.05.2008. u 10:21.
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 23:44   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jedan od starijih uTorrenta to nije imao. Sad, jel to 1.6.1 verzija ili koja, stvarno se ne sjećam...

Osim toga - alternativni torrent program
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 22:12   #6
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor MP950 Pregled postova
Ovako, uTorrent mi skida pojedinačno fileove max oko 35KB ali sve zajedno kad se zbroji ide i do 150, mislio sam da je slučajno baš taj jedan neki file, ali ne, već 3 komada, svi uvjek na istoj brzini u isto vrijeme 35.9 MAX, nisam uključio nikakav limit osim onok za upload.
2MBIT imam i skida ful brzinom sa http. Nemam router, nego onaj c 010 - I u normalnom modu.
Frendos, situacija je ovakva......
Koristim isto tako taj uTorrent i onda tu na forumu nadem od nekoga "znalca" vodic kako se doticni program "ustimava". Nakon sto sam napravio sve kako je receno download mi nije bio veci od 30......i naravno ja mislim da je to ok...ono....seeds...peers...i tako to.
Posto je ocito da mi je na programu nesto bilo krivo namjesteno, instaliram BitTorrent i ostavim sve na "default" postavkama....i gle cuda.....odjednom mi isti torrent koji je samo prenesen sa uTorrenta skida brzinom izmedu 198-201, a uTorrent vec danima ne prelazi 30 tj. od kada sam namjesti sve kako pise u onom poucnom "vodicu" za uTorrent.
Pozdrav tome "znalcu", a i meni samome naivcini koji u vecini slucajeva misli da ovdje svi koji rade neke "vodice" znaju o cemu pricaju.....ovoga puta je ocito da doticni nema pojma.....necu ga imenovat!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 10:19   #7
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
utorrent limitira download na sve sto je namjesteno da uploada ispod 6KB. treba ograniciti ili svaki torrent na min 6 ili opceniti upload na 6 i skita ce max.
naravno sto vise dajes vise dobijes, ali sam program limitira ako je upload ispod 6.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 14:40   #8
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Znam samo to da ot kada sam postavio sve onako kako je pisalo u tzv. "vodicu" kako namjestiti uTorrent da se sve pohebalo.
Sada instalirao BitTorrent i sve sljaka ok...bar kod mene...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 03:42   #9
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
utorrent limitira download na sve sto je namjesteno da uploada ispod 6KB. treba ograniciti ili svaki torrent na min 6 ili opceniti upload na 6 i skita ce max.
naravno sto vise dajes vise dobijes, ali sam program limitira ako je upload ispod 6.
Znači li to ako ja postavi uTorrent u max. vrijednost uploada >6KBps da će uTorrent skidat max ako torrent sa dosta seedova
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 08:53   #10
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Sve sto je limitirano u utorrentu ispod 6 KB sam program utorrent limitira download. Znaci nije do protokola ili do trackera vec do utorrenta.

Uglavnom dokle god nestavljas upload limit ispod 6KB teoretski bi mogao dobiti max download brzinu. (ovisi o healthu torrenta koji skidas)
Najbolje se vidi kod privatnih trekera
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2008., 12:46   #11
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Sve sto je limitirano u utorrentu ispod 6 KB sam program utorrent limitira download. Znaci nije do protokola ili do trackera vec do utorrenta.

Uglavnom dokle god nestavljas upload limit ispod 6KB teoretski bi mogao dobiti max download brzinu. (ovisi o healthu torrenta koji skidas)
Najbolje se vidi kod privatnih trekera
Tnx for tip. Sada ga držim na 10KBps da nebudem potpuni Židov, brzina je max koju mogu postić. I da koristim uTorrent 1.8b.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2018., 22:30   #12
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Treba mi tip za utorrent,mobilnu verziju. Prije sam prije svakog download-a BIRAO koje datoteke želim da mi se skinu međutim sada odmah pokreće download SVEGA šta je na tom torrentu. NEMAM MOGUĆNOST odabira.Mogu jedino mjenjat kad download krene ali mi tada bezveze skine hrpu smeća pa te datoteke zaostanu negdje u memoriji mobitela pa se mora ručno tražit i brisat makar nisu skinute do kraja. Ne nalazim više tu opciju nigdje,jel ima kakva alternativa jer ovo frustrira.
fAg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na