Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2019., 12:00   #42061
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ček malo, auto se vuče po servisu, brtva vrata otpada na novom autu (i to još ne pokriva garancija) i onda je auto ok? Pa nije to nešto s AliExpressa od 5 dolara, nego auto od 20k eura.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 12:04   #42062
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Ima tko preporuku folija za zatamnjivanje stakala i majstora koji bi to odradio?
Naime doslo vrijeme zastitit klinca pa bi valjalo to polijepiti.
Nasao zasad najjeftinije 900kn za zadnje staklo i zadnja bocna...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 12:13   #42063
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Kuzo Pregled postova
pisalo se i ovdje prije da custom mape neće prolazit, ali sad mi je par ljudi reklo isto ovo. pa je onda vjerojatno tako kako kažeš.
posipam se pepelom.
jel ima tko da je išao sa drugom mapom na tehnički sad nedavno?

Barem 20 mapiranih VAGovaa sa VW grupe, Ford grupe par komada dok sam brzinom odradio search po grupi i vjerojatno isto toliko JTDevaca
Kako ce DPF pregledat, kroz auspuh? Imas lonce i katalizatore s jedne strane, s druge strane morao bi proci kroz turbinu s kamerom, izvana se ne vidi ak ne dropa downpipe. I ako dođe do citanja NoX na eko testu, mislite da nece biti elektronickog rješenja za to?
Mislis da ce svaka stanica svakog elektronickog dizela od 90ih pregledavat ima li mapu? Kako ce to pregledat, uzet ce vrijednosti stock mape za taj auto, gledat zadani tlak i IQ @zadaniRPM? Do nekog dijela '00. ih se jos moralo skidat EEPROMe sa ECU za mapirat auto, oce na tehnickom cupat cipovlje i mećat u reader?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 12:42   #42064
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Focus 1.0 ecobust 125 ks uopce nije veliki potrosac. Vozi zena po gradu na posao sa posla i potrosnja po OBC je 5.6
Sjeo sam u auto i pokazao zeni kako se vozi taj auto i neka osnovna pravila ekonomicne voznje kad smo ga kupili i to je to.
Auto se vozi kao dizel s obzirom na snagu kojom raspolaze na nizim okretajima.
Tako da ove price da taj motor nema snage vjerujem da pircaju samo ljudi koji nisu vozili taj auto.

Sto se tice jamstva Ford daje 4 godine na Focusa,barem tu u Slovackoj.
U jamstvu su otklonili dosta kvarova i bili su vrlo susretljivi u Fordu. Jedinu stvar koju nam nisu htjeli priznati je ljepljenje brtve na vratima. To kao nije pokriveno. Ali sve ostalo, a bilo je toga dosta, su pokrili u rekordno brzom roku uz isprike za neugodnosti te cak dali Fiestu kao zamjensko vozilo u jednom trenutku kad se upalila lampica da alternator ne puni pa je vozilo odma odvezeno i pustenu u servisu.
Tako da customer servisce Ford palac gore.

Sve u svemu nije auto bez mana, vec smo tu pisali ne tako davno, ali se jako fino vozi i odlicno snalazi u gradu. Potrosnja i snaga motora sigurno nisu mane tog auta,ja bih rekao prije da su aduti.
Pa ja bih se zabio tim autom u salon da ga svako malo vozim na servis. Mogu oni biti susretljivi koliko hoće, ali novi auto se kupuje valjda zbog te neke sigurnosti da imaš novo, ispravno i nezaprđeno. Iz istog razloga smo mi prodali Focusa, bio taman izašao iz jamstva. Kvarova je u tih par godina bilo više nego na ijednom drugom autu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 13:10   #42065
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Upravo to. I jos nesto ljudi. Kad vas pokusaju otkantati u servisu da nesto nije pokriveno garancijom obavezno im recite da otvore radni nalog i da vas onda crno na bijelo otkantaju. A ne ovako samo da vas skinu s k. vam vele da to garancija ne pokriva. To su meni u Jurkoviću probali isfurat na stražnjoj lampi koja je dobila nekakve pukotine s unutarnje strane. Ok moja greska jer sam skvo poslao do to reklamira dok sam ja na poslu bio. Bilo je svakakvih izvlačenja, od te famozne da to garancija ne pokriva do toga da smo mi to slomili dok smo čistili (naravno da je masjtor progutao knedlu kad smo ga pitali kako je moguce da to puknuce dolazi iznutra a ne izvana) sve dok skvo nije rekla da otvore nalog pa ako nas odbiju da mozemo onda dalje.

Na kraju je naravno garancija to pokrila.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 13:13   #42066
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Sva ta jamstva se uredno naplate tvornici, ništa ne ide iz đepa servisa ako je stvarno pokriveno jamstvom pa mi nije jasno zašto gubiti reputaciju sa takvim navlačenjem s kupcima osim ako prikažu da su to odradili a nisu i uzmu sebi dijelove.
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 13:17   #42067
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Ima tko preporuku folija za zatamnjivanje stakala i majstora koji bi to odradio?
Naime doslo vrijeme zastitit klinca pa bi valjalo to polijepiti.
Nasao zasad najjeftinije 900kn za zadnje staklo i zadnja bocna...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Škicni LLumar:
https://www.llumar.hr/automobilske-folije.html
Dobio ih na autu, ugradnja prvog vlasnika prije 5+ godina. Izgleda odlično osim na par mjesta gdje je netko nečim oštrim udario staklo pa je folija dobila točkicu/crticu. Nije scratch proof, jbga. Razmišljao sam na pano krov staviti onu što tobože štiti od topline... Ne znam je li dobro kao atermička šajba ili samo gimmick, otom potom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 15:03   #42068
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Panorama bi već trebala biti atermička kao i šajba. Ja sam pretprošlog Peugeota radio u Onako.hr, bila neka akcijska cijena pa mi je pet velikih stakala odradio za 800 kn uz doživotno jamstvo na rad. Prošli je imao tvornički i sad Honda ima tvornički zatamnjeno.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 15:40   #42069
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Ako i ima, volio bi to malo podebljati jer ljeti grije tjeme
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 17:02   #42070
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Baš se i ja razmišljam o ovome kako su Fordovci super susretljivi, ali se zato auto po pisanju pokvario već X puta. Mogu oni biti susretljivi kolko hoće ako je auto govno.
BTW stara imala davno Fiestu, '96 godiste, kupljena nova, neka bzvz 1.3L mislim 60ak KS, ošla glava i bregasta na 50ak tkm, naravno van garancije, mislim da je tada sve imalo 1 god gare.
Prvi i zadnji Ford koji smo imali
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 17:42   #42071
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Kod svih auta ima kvarljivi primjeraka, Ford je imao oduvijek dobre benzinca, samo loš lim, skroz tamo do sredine 2000tih.
Samo osobno, nisam baš za te 3cilindraše
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 18:59   #42072
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Ljudi moji pa auti su strojevi a strojevi se kvare,ali bas svi. Nemojte mi prodavati price kako se moja honda ili neznam toyota ne kvare nikad. Kvare se bas svi i u garancijskom roku. E sad tu dolazimo do toga kako ce koji proizvodjac to odraditi.

Pa tako ja sam ovdje napisao i pohvalio iskustvo u Ford Bratislava.
Ne znaci da je svugdje tako. Napomenuh to jer vidim da netko pise da je Ford sa 2 godine neko 2+3 a eto ovdje je 4 ravne godine jamstvo.
Mi smo kupili ga kad je imao 3 godine i 40000 km na satu i u toj prvoj godini smo imali nekoliko gresaka koje su zaista otklonjene brzo i efikasno.
Recimo mogli su mi presutiti da pumpa vode slini. Ja kontroliram tu i tamo ulje i stanje vode i nisam primjetio da je nesto pala ali na redovnom servisu 15 dana pred istekom jamstva su mi objasnili i rekli da narucuju novu pumpu i cjeli set za zamjenu te me narucili za dva dana i zamjenili sve u garantnom roku koji eto istice za 15 dana a ceh za to je bio 500 EUR. Platio sam 0.

Drugi problemi su bili air condition te kontkat na alternatoru te mehanizam na jednom brisacu i vec spomenuta brtva na vozacevim vratima. Mogao sam mozda pokusat forsirat ali radilo se o popravku od 15 EUR a uzimajuci sve u obzir, hvala lijepo evo vam 15 eur i do vidjenja.

A sad kad bih ovdje otvorio temu Citroen C4 i C5 od mojeg bratica eee to je za psihijatriju i stvarno dojde covjeku da im zabije auto u salon. Ali to je druga tema.

Ono sto zelim reci svi se kvare samo je pitanje koliko ce to biti bolno kroz to proci.

I na kraju ja nigdje nisam rekao da je Focus bez mane,dapace ali sam se osvrnuo na pricu kako puno trosi taj motor i da ne ide sto odgovorno tvrdim je netocno. Ima tu na forumu jos ecoboost vozaca siguran sam da ni jedan nema problem sa potrosnjom i snagom. Ovo o snazi je inace dosta subjektivno jer nekom je i 500 KS malo ali za normalnu gradsku voznju 1.0 ecoboost sa 125 ks je sasvim dovoljan i lijepo se vozi.

Takojder sam ovdje isto vec pisao da buduci auto nece biti Focus tako da neznam od kud mi se implicira da je Focus super auto bez mane. Auto nije los za ono sto se platilo za njega. Daleko od toga ali nije ni bogzna sto. Ima i boljih i losijih.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 08:49   #42073
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Ljudi moji pa auti su strojevi a strojevi se kvare,ali bas svi. Nemojte mi prodavati price kako se moja honda ili neznam toyota ne kvare nikad. Kvare se bas svi i u garancijskom roku. ....
NHF ali imam osjecaj da se tjesis i malo gutas knedlu kad se netko referencira na focusa kao kvarljivi poluproizvod

Ali da ne ispada da te samo psihoanaliziram da podijelim svoje iskustvo.
Corolla kupljena 2006, do sada riknula jedna žarulja unutar garancije (promijenjeno na račun garancije) a van garancije u ovih 13 godina riknuo akumulator.
Yaris, kupljen 2006, u garanciji promijenjene 2 žarulje, van garancije zamijenjen 2 puta akumulator i da sad nedavno je otišlo nešto na auspuhu pa smo morali cijelu granu mijenjati (1000 kuna trošak)
Mazda 3, kupljena 2013, akumulator promijenjen jer mi je ovu zimu slabije palio, i ova zadnja lampa koju su mi u Jurkoviću zamijenili.

Ne, ovime ne zelim reci da su svi "japanci" (samo je mazda zapravo kosooki) nekvarljivi, ako te potrefi govno potrefilo te govno, bila to toyota, ford ili stojadin
Ali ford danas glasi kao kvarljivi poluproizvod s razlogom

edit: skoro zaboravih. Imao sam i miatu staru skoro 18 godina, čak mi i na njoj nije riknulo nista i imao sam manje sranje nego ti sa svojim Fordom. Zaključak se nameće sam po sebi, jelte....

edit2: i crorolla i mazda3 su dizLi, tako da bih zamolio ovu ekipu laprdala kako su japanci i dizeli 2 nespojiva pojma da te bisere zadrze za sebe :Pusa

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 20.02.2019. u 08:55.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 09:07   #42074
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Yaris, 1.0 68ks, 4 cilindra (prva serija), origigi japanski, 10g. toči i vozi. Jedino što je riknulo je bio radio pa sam morao naručivati zamjensku masku za konzolu kako bi ugradio normalni radio. Ok, olakotna je okolnost što sam ga svake godine vozio na servis.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 09:19   #42075
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
A te potrošne gluposti tipa žarulje, sajle, pakne, akumulatore i slično ni ne spominjite jer to je normalno. BTW tu kolega ima Yarisa starog 15-ak godina, neki benzinac vulgaris, milslim da ima 300 tkm + i nema kvarova. Doduše kaže da je više vožen na duže relacije...ali nije dizel pa da to predstavlja problem.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 09:58   #42076
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Đojnam se klubu pouzdanih. Akcent 2003-o, okrenuo neki dan 250t km, valjda sve sto se moralo popraviti na njemu je zasluga pokojnog oca i mene kao vozace, osim senzora polozaja bregaste. A i to je bio trosak od 120 kn i 10 min posla.......

No isto tako stoji - ako je izasao iz tvornice sa gremlinima u sebi, nema tome spasa . Iako jesam misljenja da kosooki opcenito (osim Kineza) rade ipak pouzdanije i manje kvarljive prozvode. To im je mentalitet, tako funkcioniraju jednostavno.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 10:04   #42077
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Ti modeli sa "Gremlinima" su kako se ono kaze radjeni u Petak popodne .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 10:14   #42078
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Imao sam novi avensis 2004. Godine .U 4 godine me izuo iz čarapa. Iskamatario me u maniri najboljeg mafijaša.

Nakon garancije otišle 3 od 4 dizne. Ceh je bio 19 000 kn u ovlaštenom a onda još nije bilo dijelova okolo. U 2 godine sam išao 11 puta u servis zbog paljenja lampice greške na motoru, zbog paljenja ESP lampice i zbog nemirnog rada u leru. Gubio je i vodu pa sam dobio i novu glavu motora...

Ne znači da je Toyota loš auto, jbg loš model, loša serija ali se meni Toyota zgadila

Isto kao i sitroen C3... Prvih 2 godine su pod garancijom izmjenjalo i boga i vraga a kasnije sve super

Jetta 2007 nakon 2 godine i 20 000 km otišao zamašnjak ... Promijenjen i sad već 11 godina sve ok.

Zavisi i na što naletis jbg. Ja bi radije da pod garancijom riješe sve a da kasnije bude ok. Avensis je pola problema bilo zbog dizni garant

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 10:45   #42079
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Toyota Corolla Verso, 2006. godište, toči, pali i vozi.
Redovan godišnji servis, nikad problema, ide prema 300 000km.
Godišnje nekih 22-25k KM, mali servis svaki puta prije tehničkog, svakih par godina kočnice, amortizeri i ostale stvari koje treba. Nikad nije stao, štucnuo, nije želio upaliti ili nešto slično.
Akumulator počeo zezati 2017. godine na moru, otišao kupiti drugi u Inter Cars, otvorimo auto, kad ono originalni akumulator, znači 11 godina.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 13:59   #42080
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ti modeli sa "Gremlinima" su kako se ono kaze radjeni u Petak popodne .

Upravo to. Ima lik isto iskustvo sa istim mojim akcentom, njemu je planuo i izgorio u dvoristu. Ima drugi s Aveo, taj sljedeci dan nije mogao u rikverc uopce.

Nitko nije bezgresan, najnormalnije. No isto tako, znam da bi francuza imao samo pod garancijom ili uzeo od nekog tko ga ima min 5 godina i jako smo si dobri. Pogotovo Citroena i Pežonju. Renault opet one linije lagune gdje od cca 8-e godine samo krene jesti pare.......mah.

Ja sam svog pocastio prije skoro godinu i pol s ulaganjem od preko 1000€.
Moralo je tako biti ako cu ga zadrzavati do punoljetnosti. Novi amortizeri, prednji lager, jedna glavcina, pol novih brava, pragovi vanjski, jedan unutarnji, rubnjaci komplet, nosaci amortizera, vrata, gepek na nekim dijelovima..........

Ali eno ga ide, koci, tehnicki bez jebemti po svim mjerilima.


Sve ok. No valja uzeti u obzir da je ovo cudo kostalo golo 8500€.
Sa tih par stvarcica - 10750€.

Pa nemozes me jebat da kupis nov auto i sretan si jer moras ici na reklamacije pod garancijom. A u pm, nemoj ga gurat u prodaju ako ga nisi dobro sastavio..........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 14:30   #42081
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Imao sam novi avensis 2004. Godine .U 4 godine me izuo iz čarapa. Iskamatario me u maniri najboljeg mafijaša.

Nakon garancije otišle 3 od 4 dizne. Ceh je bio 19 000 kn u ovlaštenom a onda još nije bilo dijelova okolo. U 2 godine sam išao 11 puta u servis zbog paljenja lampice greške na motoru, zbog paljenja ESP lampice i zbog nemirnog rada u leru. Gubio je i vodu pa sam dobio i novu glavu motora...

Ne znači da je Toyota loš auto, jbg loš model, loša serija ali se meni Toyota zgadila

Isto kao i sitroen C3... Prvih 2 godine su pod garancijom izmjenjalo i boga i vraga a kasnije sve super

Jetta 2007 nakon 2 godine i 20 000 km otišao zamašnjak ... Promijenjen i sad već 11 godina sve ok.

Zavisi i na što naletis jbg. Ja bi radije da pod garancijom riješe sve a da kasnije bude ok. Avensis je pola problema bilo zbog dizni garant

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Isti brand, samo model 2002. godina, benzinac 1,6 VVTI
Susjed je kupio novoga i od tog dana je skupio 2 registratora dokumentacije o kvarovima i otklanjanju istih. Registratore je servis poslao u Nizozemsku gdje je headquarter za EU jer nisu mogli vjerovati da se toliko kvari.
Ja sam 2006. u CRTZ-u uzeo isti model, istog godišta kao rabljeni sa cca. 70tkm.
Do danas sam napravio 100tkm te od ozbiljnijih stvari promijenio prednje diskove na nagovor pregledača u STP.
O potrošnji da i ne pišem.
Od N. Marofa do ZG starom cestom, dva putnika i nešto prtljage, po BC sam ponekad ( Petrol gorivo ) imao 4,9 l rezultat potrošnje. Pa nek' laže i pol litre, opet je dobro.
Očito treba imati sreće...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 17:07   #42082
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da li postoji "putno osiguranje" za aute kao što recimo postoji zdravstveno osiguranje?

Konkretno, isao bi na duzi put autom pa bi si uplatio nešto takvo zlu netrebalo. Tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 17:24   #42083
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Mislim da je Crosig nudio nekakav "kratkotrajni kasko" (nisam siguran za marketinski izraz) koji je trajao tipa 15/30/45 dana ili tako nekako.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 17:25   #42084
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ti modeli sa "Gremlinima" su kako se ono kaze radjeni u Petak popodne .
https://de.m.wikipedia.org/wiki/Montagsstück
tech je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 18:17   #42085
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li postoji "putno osiguranje" za aute kao što recimo postoji zdravstveno osiguranje?

Konkretno, isao bi na duzi put autom pa bi si uplatio nešto takvo zlu netrebalo. Tnx

Ja sam u allianza bio uzeo kad sam isao u Francusku i Švicu, 7 dana kasko, manje od 400 kn je bilo.

Srecom nije trebalo.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 21:08   #42086
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
NHF ali imam osjecaj da se tjesis i malo gutas knedlu kad se netko referencira na focusa kao kvarljivi poluproizvod

Ali da ne ispada da te samo psihoanaliziram da podijelim svoje iskustvo.
NHF
Ja sam samo iznio svoje iskustvo to je i poanta foruma. Ljudi izmjenjuju iskustva. Boli me ona stvar za Forda. Auto je kupljen pojavile se greske, otklonjene u garantnom roku i eto vec 2 godine auto bez ikakvih problema i na satu 75k km.
Kao sto rekoh svi se kvare i donositi zakljucak na osnovu osobnog iskustva od nekoliko auta je vrlo nezahvalno.
Ja vozim BMW pa i on se kvari. Opet sasvim ocekivano. BMW je daleko kvalitetniji auto bez ikakve sumnje. To se vidi na svakom djelicu auta ali taj BMW je kostao skoro 5 puta vise od Focusa...i opet se pokvari no i dalje je bolji auto u svakom segmentu.

Mazde kazes,evo tu jedan kolega u Bratislavi sa Mazdom 6 2.5 benzincem imao tri razlicita odlaska u garantnom roku u Mazdu.
Frend iz Rijeke ista Mazda 6 samo dizel motor, slep sluzba ga je vozila u Mazdu gdje su resetirali komp i rekli mu da neznaju zasto se to dogodilo ali eto nadamo se da vise nece. Honda CRV 2017 frendu samo umrla na parkingu. Odpojili klemu i vratili nazad i auto opet normalno radi. U servisu isao pitat a da dojde ako se dogodi opet...Dogadja se ne brinite svima, a ja ponavljam samo je razlika kako ce biti customer service kad se dogodi i koliko srece imas kod primjerka koji se nasao kod tebe.

Inace smjesan mi je taj mentalni sklop koji je dosta primjetan doma kad dojdem u RI i kad ljudi pricaju o autima i ono moj trosi 3 litre nikad nista samo toci i vozi...
Imam dojam da ljudi to ful osobno shvacaju kad im se pokvari auto i to ako je jos u garantnom roku to je valda sramota najveca

Auto je na kraju samo stroj a strojevi se kvare...ovo odgovorno tvrdim sa iskustvom od preko 15 godina rada u sustavima odrzavanja gdje sam se nagledao svega i svacega a govorim o zracnom prijevozu gdje su standardi u proizvodnji i odrzavanju na jednom drugom nivou u odnosu na cestovna vozila.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 21:52   #42087
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Sva ta jamstva se uredno naplate tvornici, ništa ne ide iz đepa servisa ako je stvarno pokriveno jamstvom pa mi nije jasno zašto gubiti reputaciju sa takvim navlačenjem s kupcima osim ako prikažu da su to odradili a nisu i uzmu sebi dijelove.
Da, kad bi tak bilo onda ne bi bilo takvih problema. Proizvođač je taj koji odobrava reklamacije ... a to ne prolazi baš sam tak kak ti misliš ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 22:21   #42088
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Ja sam u allianza bio uzeo kad sam isao u Francusku i Švicu, 7 dana kasko, manje od 400 kn je bilo.

Srecom nije trebalo.
Tnx, pomogli ste mi ti i Buba. Još neki "HAK" da rješim i možemo putovat

Kad gledaš, tih 400kn nije neka lova a može te puno muke uštedit.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 06:33   #42089
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Tko ima viška para, Benussi ima akciju na salonska vozila Jaguar. Popusti su solidni. Npr. E-Pace 2.0D, 150ks, AWD, AT (9 brzina), oprema S - redovna cijena 396k, na akciji 336k.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 07:04   #42090
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ljudi, auto sa start stop sustavom ima obicni aku (85Ah) jel moze kakvu stetu napravit ili treba ipak drugi koji je bas namjenjen za start stop sistem?


@Romul, kod nas vlada misljenje da su japanci top klasa i da se ne kvare, a da ne pricam za das Auto.

Recimo, nije isto kupit Audija sa 150tkm ili Ford sa 150tkm, vecina bi izabrala audija sa 150tkm.
Dost njih je izgubilo reputaciju, a ona zlatna vremena su prosla..

Evo jedan primjer, gledam po njuskalu rabljene honde, drze bogovski cijenu, naravno da za te novce kupis noviji bolje opremljeniji auto, zakaj drze cijenu, zato kaj je to honda.. Cak sam cul u vise navrata (od mehanicara) da to nije vise ona honda od prije 20tak god., razumljivo..

Svak bu za svoj rekao da se ne kvari, samo toci i vozi, naravno da niko nece pricat o popravcima, to se preskoci u razgovoru, zapravo taj detalj se "izostavi"..

Audi, japanci, bmw, vau vau, auti bez greske, toci vozi i prevaljuju velike kilometraze, to je recimo jedno od razmisljanja..
Svaki se kvari i to je neminovno ni jedna marka nije postedjena, stvar je kak te zapadne odredjeni model..

Za forda sam cuo i dobro i lose, za audija sam cuo i dobro i lose, za vw sam cuo i dobro i lose, za toyotu sam cuo i dobro i lose, itd. Mozemo mi pricat o statistikama do sutra da se "bezgresni" ne kvare, al mala je to utjeha ovima kojima se auto pokvari pa te izuje iz cipela dok platis kvar, tunstatistika ne pomaze, neg se vrte pitanja u glavi, pa kako, zasto itd.

Uzet auto koja je "stara skola" to je pouzdanije neg ovo danasnji noviji auti.

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 21.02.2019. u 07:25.
zvonac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na