Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2014., 22:38   #1
sharavanja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 45
(riješeno) Problem s Toshiba eksternim diskom!

Pozdrav, imam godinu dana star Toshiba USB 3.0 Stor.e partner eksterni disk od 750 GB, gotovo da nije ni korišten, ali danas, kad sam ga ukopčao ne radi ili ja ne znam što mu treba napraviti. Disk sam prije toga priključio u LG TV, nakon čega sam ga iskopčao i uključio na laptop i disk se više ne pokreće tj. nema Auto playa niti ga mogu vidjeti u My Computeru. Kada ga ukopčam na USB port (probao sam sve portove), uredno se upali plava lampica na disku i čuje se zvuk kako se vrti, ali dalje ništa, lampica tako stoji, a podacima ne mogu pristupiti. Išao sam u disk management i usput da napomenem, da se uredno u donjem desnom kutu nalazi ikonica na kojoj mogu "safely remove"... Imam Win 7 64 bit, a probao sam ga i na drugom PC-u gdje je Win 7 32 bit i ista stvar, pise da uredno radi, lampica gori, cuje se zvuk, al ne moze se pristupiti podacima. Molio bih vas za pomoć, jer ne mogu prihvatiti da su ti diskovi tako osjetljivi, pogotovo ovaj koji je praktično 10 puta uštekan u laptop u godinu dana.

Evo screenovi:




Unaprijed hvala :-)
sharavanja je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 23:00   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Dodijeli mu slovo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2014., 23:05   #3
sharavanja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 45
Kada idem desni klik sve opcije su mi zasivljene osim "Delete volume" i "Help"! Imate li dalje neki savjet?

Probao sam deinstalirati u device manageru pa ponovo instalirati i pise uredno usb uređaj instaliran, store e partner spreman za korištenje, ali ništa? Nekako ne mogu vjerovati da je hardverske prirode, imam osjećaj da ga je TV sjebao ili mozda formatirao na neki cudan nacin? pa ga sad laptop ne moze pokrenut?
sharavanja je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 23:12   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ovaj slučaj. http://www.supportforum.philips.com/...w-to-re-format

Znači, delete i formatiraj nanovo.

Edit: Ako trebas podatke, digni neku linux distru i povadi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 23:25   #5
sharavanja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 45
Legendo, puuuno ti hvala, poludio sam od guglanja zadnja 2 sata i ovdje se odlučim obratiti i u roku 15 minuta mi zalijepiš link s identičnim problemom i solucijom :-)))) Evo, uradio sam taj quick format, sva sreća pa nemam nikakve bitne podatke, uglavnom je otislo nesto filmova al to mi nije bed. Sada uredno radi, a probati cu i na drugom PC-u. Jos jednom hvala na pomoci :-)
sharavanja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na